αραια γενια

Bouklas

Well-Known Member
Μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο θέμα. Σε κάποια φάση μου φαινότανε το πρόσωπο μου πρησμένο και λέω γαμώτο λες να είναι η μινοξιδίλη? Αλλα δεν ήτανε. Άρχισα τρεξίματα, γυμναστήριο και τσίτωσε παλι το πρόσωπο :D
Ναι το να ρωτησω ειναι σωστο οκ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
mimrom είπε:
poses fores ti mera k apo poses psekasies ti kathe fora?

2fores τη μερα 1-2 ψεκασιες την φορα εβαζα εγω σε καθε μαγουλο..αν θες πιο γρηγορα αποτελεσματα βαζε περισσοτερες αλλα μην το παρακανεις αν βαζεις και στο κεφαλι,διοτι παιζει να βγαλεις παρενεργειες..ξεκινα συντηρητικά και αυξησε τις δοσεις αν θες..αυτη ειναι η πιο ασφαλης λυση νομιζω..
 
Bouklas είπε:
Φιλε από δικη μου προσωπική εμπειρία. Βάζω εδώ και 3.5-4 μήνες και έχω βγαλει γενιά πολύ περισσότερα από ότι είχα (είχα πολύ ελάχιστα).
Βάζω επίσης και στα φρύδια, και εκεί έχω δει ίδια αποτελέσματα.
Σκέφτομαι να βάλω καστορέλαιο στα βλεφαρα, έχω διαβάσει ότι κάνει παρα πολύ καλή δουλειά! Εχει χρησιμοποιήσει κάποιος παιδιά? Ξέρει κάποιος ποσες φορες τη βδομάδα μπορούμε να βάζουμε και ποση ωρα πρέπει να το αφήνουμε? 

Ρε παιδιά πώς χρησιμοποιείται Minoxidil στα φρύδια; Απλά ψεκάζετε ή βάζετε στο χέρι και την απλώνεται λίγη ποσότητα; Δεν υπάρχει κίνδυνος να πάει και στα μάτια;

Tώρα για το καστορέλαιο όντως κάνει δουλειά αλλά πρέπει να το αφήσεις για τουλάχιστον 4 ώρες. Το καλύτερο είναι να βάζεις το βράδυ πριν πέσεις για ύπνο και ξεβγάζεις το πρωί. Το καστορέλαιο λένε ότι βοηθάει και στα φρύδια επίσης και στα γέννια αν και δεν το έχω δοκιμάσει στο πρόσωπο.. Είναι εξαιρετικά λιπαρό και κολλάει...
 

weznem

Well-Known Member
dimitris__27 είπε:
Ρε παιδιά πώς χρησιμοποιείται Minoxidil στα φρύδια; Απλά ψεκάζετε ή βάζετε στο χέρι και την απλώνεται λίγη ποσότητα; Δεν υπάρχει κίνδυνος να πάει και στα μάτια;

προφανω την βαζουν με 2 τροπους:
α) γερνει το κεφαλι προς τα πισω μεχρι να κανεις 90 μοιρε κεφαλι σβερκος η αλλιως κοιτα το ταβανι οσο πιο πισω παει το κεφαλι..βαζεις με σταγονομετρο στα φρυδια απλωνεις..

β)βαζεις στο δακτυλο η σε μια μπατονετα ρεγκαιν(βουτα τη)και απλωσε..


απαντησε σε μου σε κατι στο θεμα αυνανισμο που σε ρωτησα αν θελεις..
 

Bouklas

Well-Known Member
dimitris__27 είπε:
Ρε παιδιά πώς χρησιμοποιείται Minoxidil στα φρύδια; Απλά ψεκάζετε ή βάζετε στο χέρι και την απλώνεται λίγη ποσότητα; Δεν υπάρχει κίνδυνος να πάει και στα μάτια;

Tώρα για το καστορέλαιο όντως κάνει δουλειά αλλά πρέπει να το αφήσεις για τουλάχιστον 4 ώρες. Το καλύτερο είναι να βάζεις το βράδυ πριν πέσεις για ύπνο και ξεβγάζεις το πρωί. Το καστορέλαιο λένε ότι βοηθάει και στα φρύδια επίσης και στα γέννια αν και δεν το έχω δοκιμάσει στο πρόσωπο.. Είναι εξαιρετικά λιπαρό και κολλάει...

Έτσι. Εγώ βάζω λίγο στο δάχτυλο και μετά απλώνω εκεί που θέλω ;) Λίγη ποσότητα βάζεις, πχ μια σταγόνα υγρής μινοξιδίλης η μια σταγόνα αφρού μινοξιδίλης στο δάχτυλο για το ένα φρύδι.
Στα γενιά βάζω λίγο περισσότερο γιατί είναι και μεγαλύτερη η έκταση :D

Ρε φιλε 4 ώρες??? Τόσο πολύ? :( είναι λίγο θέμα αυτό.
 
Nαι παιδιά στο φαρμακείο το βρίσκεις.... Απλά κοιτάχτε να βρείτε καλή ποιότητα από κάποια μάρκα γιατί τα φαρμακεία πολλές φορές δίνουν χύμα επεξεργασμένα λάδια... πχ μου έχει τύχει να πάρω λάδι καρύδας από φαρμακείο σε χύμα ποσότητα...

Ναι μεν έπηζε σε χαμηλές θερμοκρασίες όπως το αγνό αλλά δεν μύριζε καθόλου και επίσης η υφή του ήταν πλήρως βιομηχανοποιημένη και εννοείτε ότι δεν έκανε την ίδια δουλειά με το γνήσιο-παρθένο καρυδέλαιο το οποίο μέσα σε όλα έχει μυρωδιά που σου τρυπάει τη μύτη κ έχει πολύ πιο πυκνή σύνθεση....
 

mimrom

New Member
παρατηρω οτι οντως εχουν αυξηθει τα γενια μου αλλα αρκετα ειναι ξανθα. ξερει κανεις πως θα σκουρινουν?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
θα μαυρισουν φικε με τον καιρο,αν ξυριζεσε με ξυραφι θα επιταχυνεις την διαδικασια μαυρισματος
 

mimrom

New Member
παιδια τιποτα. κανω χρηση του regain 4 μηνεσ αλλα ελαχιστη διαφορα. κ το θεμα ειναι οτι εχω αρκετα γενια αλλα οχι ολα κ ειμαι ηδη 30. ξερει καποιοσ κατι δραστικο? ευχαριστω πρωκαταβολικα.
 

mimrom

New Member
μινοξιδιλ οχι. το regain εχω που εχει 5% μινοξυδιλη. το αιρολ δεν το ξερω. στα μαλλια μπορει να πιανει αλλα εγω θελω να πυκνωσω τα γενια μου.
 

weznem

Well-Known Member
μινοξιδηλ ειναι η δραστικη ουσια regain ειναι μια απο τις πολλες μαρκες προιοντος μινοξιδιλης
 

NonName

New Member
παιδια εγω ειμαι 17 και εχω πολυ αραιες τριχες λιγες κατω απο πιγουνι,λικες κατω απο το χειλος , μουστακι (κανονικο προς ελαχιστο) και φαβοριτες απο 6-10 τριχες το πολυ ... χρησιμοποιησω μινοξιδιλη ή αιρολ λετε να βγαλω και στα αλλα σημεια του προσωπου μου ; :huh:
 
Μπλουζα