Φτηνη κρεμα απο φαρμακειο, στον πολεμο της τριχοπτωσης

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Το θετικο ειναι παντως, οτι λες, οτι δουλευει στανταρντ σχεδον σε ολους. Οχι σαν airol που ουτε μου δουλεψε, και μαλλον μου κανε και ζημια(ελπιζω οχι μεγαλη).

εχει μεγαλυτερο ποσοστο επιτυχιας απο την airol
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MANKAR

Active Member
kapamarou είπε:
MANKAR είπε:
φοβαμαι να χρισημοποιησω airol για παρενεργειες και το ιδιο και την μινοξιδιλη!!!πως θα το καταλαβω αν εχει λεπτυνει το δερμα μου??καμια αλλη λυση υπαρχει??
μην την φοβασαι βρε MANKAR:21m:
αν δεν δοκιμασεις δεν θα ξερεις ποια ειναι η καλυτερη θεραπεια για εσενα.
φανταζεσαι να δουλεψει οπως σε εμενα?
θα επαναφερει το δερμα σου,θα σου δωσει επανεκφυση,αραιωση λιγο δυσκολο απο την στιγμη που δεν χρησιμοποιεις κανενα growth ετσι και αλλιως,θα σου ριξει και την ΣΔ
το foam δεν εχει προπυλαινογλυκολη η οποια κανει ζημια στην ΣΔ και αυτην σου εκανε παρενεργειες.
εκτος και αν ειχες και παρενεργειες οπως κατακρατηση,μαυρους κυκλους τοτε δεν κανει η airol θα τα αυξησει.
δεν γνωριζω αλλη λυση


cool11 είπε:
Κλασικο προβλημα τοτε, οπως τα λες. Οτι δινει, οταν την κοψεις, σιγα σιγα το χανεις...καλα τα λεω?
Απλα πχ. επαναλαμβανοντας τη χρηση πχ. σε ενα 4μηνο, αιντε σου ξαναδινει παλι, κι ετσι περναμε τον καιρο, εχοντας καποια αποτελεσματα στο μαλλι...
Ναι μεν αλλα δηλαδη, καπως ετσι το φανταζομαι.

Θα ηταν τοσο καλα, αν δεν προλαβαιναμε να χασουμε τα αποτελεσματα της, εντος του 4μηνου, οπου θα ξανακανουμε χρηση της. Αλλα δεν παει ετσι, ε?
δυστυχως ολες οι θεραπειες ειναι φαρμακοεξαρτωμενες.
συνεχιζεις με σκετη μινοξιδιλη και αργα τα αποτελεσματα θα υποχωρουν,το διαστημα σιγουρα θα διαφερει στον καθε εναν.



το δερμα που ειναι ιστος ουσιαστικα μπορει να επανελθει με γυμναστικη διοτι αιματωνετε η περιοχη εκει , το διαβασα σε καποιο site!!ποια ειναι η γνωμη σου??επισης για μια μασκα μαλλιων και δερματος με αβγα λαδι και 2 φορες τη βδομαδα!!πως τα θεωρεις ολα αυτα συνφωνα με την περιπτωση μου??ευχαριστω πολυ για το χρονο σου και τις απαντησεις σου!!
 

cool11

Well-Known Member
Τελικα με ενα 15μερο χρησης της daktodor, θα εχει λεπτυνση το δερμα μου? Θα παθει ζημια? Τι εχεις δει εσυ και τα αλλα μελη?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Τελικα με ενα 15μερο χρησης της daktodor, θα εχει λεπτυνση το δερμα μου? Θα παθει ζημια? Τι εχεις δει εσυ και τα αλλα μελη?

δεν θα παθει ζημια ουτε και θα λεπτυνει με τοσο λιγη χρηση.
επανεκφυση ειδα σχεδον απο ολους,ζημια στο δερμα κανενας


MANKAR είπε:
το δερμα που ειναι ιστος ουσιαστικα μπορει να επανελθει με γυμναστικη διοτι αιματωνετε η περιοχη εκει , το διαβασα σε καποιο site!!ποια ειναι η γνωμη σου??επισης για μια μασκα μαλλιων και δερματος με αβγα λαδι και 2 φορες τη βδομαδα!!πως τα θεωρεις ολα αυτα συνφωνα με την περιπτωση μου??ευχαριστω πολυ για το χρονο σου και τις απαντησεις σου!!
οι μεθοδοι της γυμναστικης και τα φυσικα προιοντα ειναι σιγουρα πιο αδυναμα και λιγοτερο αποτελεσματικα(αν κανουν κατι σε αυτο)δεν τα εχω ψαξει
η τρετινοιν εχει κλινικες μελετες σε αυτον τον τομεα(αντιγυρανση υπερ παραγωγη κολλαγονου)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
MANKAR είπε:
μπορεις να μου στηλεις καποια link για την τρετινοιν??μπορω να βαλω μονο αυτην??
ειναι πολλα....
δεν μπορω να τα ξανα βρω ολα...
μπορεις να βαλεις και σκετη τρετινοιν αλλα το πιο πιθανο ειναι να σου κανει αραιωση,με μινοξιδιλη μαζι θα αποφυγεις την αραιωση,με rogaine foam βεβαια επειδη εχεις και ΣΔ
 

MANKAR

Active Member
kapamarou είπε:
MANKAR είπε:
μπορεις να μου στηλεις καποια link για την τρετινοιν??μπορω να βαλω μονο αυτην??
ειναι πολλα....
δεν μπορω να τα ξανα βρω ολα...
μπορει να βαλεις και σκετη τρετινοιν αλλα το πιο πιθανο ειναι να σου κανει αραιωση,με μινοξιδιλη μαζι θα αποφυγεις την αραιωση,με rogaine foam βεβαια επειδη εχεις και ΣΔ

η τρετινοιν ειναι η airol ??αν τη βαζω στους ειδη αδειους κροταφους θα μου κανει προβλημα??
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
MANKAR είπε:
η τρετινοιν ειναι η airol ??αν τη βαζω στους ειδη αδειους κροταφους θα μου κανει προβλημα??
ναι τρετινοιν=airol
δοκιμασε την στους κροταφους μονο με μινοξιδιλη,δεν εχεις να χασεις κατι,ειναι ηδη χαμενα
 

cool11

Well-Known Member
Εκτος απο την daktodor που θα την δοκιμασω σιγουρα, αλλη προταση για κρεμα που να βοηθαει στον αγωνα της τριχοπτωσης;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
MANKAR είπε:
cool11 είπε:
Καμια κρεμα παιδια? Τιποτε?

για κρεμα fungoral αν θες κοιτα!!!σε αλλους εχει αποτελεσμα σε αλλους οχι!!

Ναι, το ξερω, γι αυτο εχω κολησει με το θεμα της κρεμας fungoral.
Καποτε συζητηθηκε πολυ.
Τωρα, ή ειναι καλοκαιρι και την εκαναν ολοι για παραλιες, ή η fungoral δεν δουλεψε σε κανεναν, ή κανεις δεν ασχολειται.
Στο αντιστοιχο θεμα πλεον, μονος ποσταρω, μονος ρωταω, μονος απανταω. Ουτε φωνη, ουτε ακροαση.
Οποτε αφου την παρατησατε ολοι σας, τι να ελπισω, οτι θα κανει δουλεια σε μενα?

Μου κανει εντυπωση ομως, οτι απο τα τοσα-αμετρητα-φαρμακευτικα προιοντα, σχεδον 95% μιλαμε για λοσιον.
Γιατι? Κρεμες γιοκ? Μονο οι λοσιον κανουν δουλεια?
Εγω πχ που εχω αφρο regain, δεν κανω δουλεια χωρις λοσιον?

Δεν καταλαβαινω. Προτασεις για αλλες κρεμες δεν βλεπω να κανετε, προφανως δεν υπαρχουν?
Με τη fungoral δεν ασχολειται κανεις, οποτε εν τελει?
 

kos1987

New Member
cool11 είπε:
MANKAR είπε:
cool11 είπε:
Καμια κρεμα παιδια? Τιποτε?

για κρεμα fungoral αν θες κοιτα!!!σε αλλους εχει αποτελεσμα σε αλλους οχι!!

Ναι, το ξερω, γι αυτο εχω κολησει με το θεμα της κρεμας fungoral.
Καποτε συζητηθηκε πολυ.
Τωρα, ή ειναι καλοκαιρι και την εκαναν ολοι για παραλιες, ή η fungoral δεν δουλεψε σε κανεναν, ή κανεις δεν ασχολειται.
Στο αντιστοιχο θεμα πλεον, μονος ποσταρω, μονος ρωταω, μονος απανταω. Ουτε φωνη, ουτε ακροαση.
Οποτε αφου την παρατησατε ολοι σας, τι να ελπισω, οτι θα κανει δουλεια σε μενα?

Μου κανει εντυπωση ομως, οτι απο τα τοσα-αμετρητα-φαρμακευτικα προιοντα, σχεδον 95% μιλαμε για λοσιον.
Γιατι? Κρεμες γιοκ? Μονο οι λοσιον κανουν δουλεια?
Εγω πχ που εχω αφρο regain, δεν κανω δουλεια χωρις λοσιον?

Δεν καταλαβαινω. Προτασεις για αλλες κρεμες δεν βλεπω να κανετε, προφανως δεν υπαρχουν?
Με τη fungoral δεν ασχολειται κανεις, οποτε εν τελει?

Σε 2 χρονακια αν ολα πανε καλα (φτου να μην το ματιασω) θα υπαρχει Η ΚΡΕΜΑ που θα κραταει το μαλλι.Δε θα σ πω ποια ειναι, θα το μαθεις.Μεχρι τοτε...
 

cool11

Well-Known Member
Δηλαδη υπαρχει ελπιδα? Αρκει να μην ειναι καμια πανακριβη κρεμα, σαν τις καλλυντικες των γυναικων...
 

MANKAR

Active Member
kos1987 είπε:
cool11 είπε:
MANKAR είπε:
cool11 είπε:
Καμια κρεμα παιδια? Τιποτε?

για κρεμα fungoral αν θες κοιτα!!!σε αλλους εχει αποτελεσμα σε αλλους οχι!!

Ναι, το ξερω, γι αυτο εχω κολησει με το θεμα της κρεμας fungoral.
Καποτε συζητηθηκε πολυ.
Τωρα, ή ειναι καλοκαιρι και την εκαναν ολοι για παραλιες, ή η fungoral δεν δουλεψε σε κανεναν, ή κανεις δεν ασχολειται.
Στο αντιστοιχο θεμα πλεον, μονος ποσταρω, μονος ρωταω, μονος απανταω. Ουτε φωνη, ουτε ακροαση.
Οποτε αφου την παρατησατε ολοι σας, τι να ελπισω, οτι θα κανει δουλεια σε μενα?

Μου κανει εντυπωση ομως, οτι απο τα τοσα-αμετρητα-φαρμακευτικα προιοντα, σχεδον 95% μιλαμε για λοσιον.
Γιατι? Κρεμες γιοκ? Μονο οι λοσιον κανουν δουλεια?
Εγω πχ που εχω αφρο regain, δεν κανω δουλεια χωρις λοσιον?

Δεν καταλαβαινω. Προτασεις για αλλες κρεμες δεν βλεπω να κανετε, προφανως δεν υπαρχουν?
Με τη fungoral δεν ασχολειται κανεις, οποτε εν τελει?

Σε 2 χρονακια αν ολα πανε καλα (φτου να μην το ματιασω) θα υπαρχει Η ΚΡΕΜΑ που θα κραταει το μαλλι.Δε θα σ πω ποια ειναι, θα το μαθεις.Μεχρι τοτε...

τι εννοεις θα κραταει τα μαλλια???
 

cool11

Well-Known Member
Κλεινω ενα 10μερο χρησης daktodor, σε συνδυασμο με μινοξ.
Δεν βλεπω καποιο αποτελεσμα. Οτι ειχα, εχω.
Γιατι?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Κλεινω ενα 10μερο χρησης daktodor, σε συνδυασμο με μινοξ.
Δεν βλεπω καποιο αποτελεσμα. Οτι ειχα, εχω.
Γιατι?
εισαι ατυχος και με τις δυο ουσιες cool.
ξανασκεψου για το vpa
 

cool11

Well-Known Member
Θελω μια φτηνη κρεμα απο φαρμακειο που να κανει δουλεια ρε παιδια.
Fungoral υπο αμφισβητητηση, daktodor ουδεν, airol χειροτερευση.
Καμια κρεμα της προκοπης να βοηθαει λιγο ρε παιδια?
 
Μπλουζα