Τριχόπτωση και ψυχολογικό κομμάτι

dimitris50423

Well-Known Member
Αλλα τα μπροστα τα πενευει τα μαλλακια ξερει οτι εβαλα,καποιο πουλακι τις το σφηριξε,με λεει αααα ωραια τα μαλλακια βγηκαν βγηκαν μπροστα....

γιαννη ολες οι γιαγιαδες ιδιες ειναι και εμενα οταν με βλεπει μου λεει τι ωραια που εγιναν τα μαλλακια σου.. χαχαχα.

στην ερωτηση του σεριφη τι μας πειραζει περισσοτερο εγω θα ελεγα και τα δυο αλλα πιο πολυ αυτο που εβλεπα εγω στον καθρεφτη οταν ειχα το προβλημα. επισης εμενα με επηρρεαζε καπως και στα υπολοιπα τον τελευταιο καιρο οπως τι να γυμναστω να κανω ωραιο σωμα βαριεμαι.. εδω μαλλι δεν εχω μπροστα.
θελω να πω οτι τωρα που διορθωσα το προβλημα εχω πολυ περισσοτερη ορεξη να γυμναστω να ντυθω ωραια και γενικα να διορθωσω και οτι αλλο δεν μ αρεσει πανω μου ξεροντας οτι πλεον το μαλλι μπορω να πω οτι μου δινει ποντους στην εμφανιση και δεν μου αφαιρει..

επισης εχω να πω οτι αφου διορθωσεις το μαλλι ξεχνας ολες τις ανασφαλειες που ειχες αυτοματα και ξεχνας πως ησουν πριν.
τελος η συζητηση αυτη πιστευω οτι βοηθαει πολλους.. οσο συζητας ανοιχτα με αλλα ατομα εστω και μεσα απο ενα φορουμ για την αραιωση που εχεις τοσο πιο χαλαρος και ανετος νιωθεις με αυτο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
Βλέπεις ανθρώπους στο δρόμο με ίδιο στυλ μαλλιού, ίδια ρούχα; Σε ποιο πλανήτη ζεις;
Και δεύτερον, θεωρείς την ομογενοποίηση της κοινωνίας ωραίο πράγμα; Κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικές πεποιθήσεις και πιστεύω και αυτά αντανακλούν σε έναν βαθμό και στην εξωτερική εμφάνιση. Δεν είναι η εμφάνιση μόνο η ομορφιά και η ομορφιά είναι κάτι υποκειμενικό και δεν το ορίζει κανείς, ούτε η πλειοψηφία, ούτε ο ίδιος ο Θεός

Ο,τι να ναι. Πετας ασχετους ορους για να παραστησεις το διανοουμενο, και διαστρεβλωνεις τα λογια μου. Εγω δεν μιλησα ποτε για ομογενοποιηση αλλα για προτυπα καλλους. Ολοι οι αντρες θελουν να εχουν ωραιο σωμα, και το ωραιο σωμα τι ειναι? Γυμνασμενο με κοιλιακους, στηθος κλπ. Βλεπεις εσυ στην παραλια μονο τετοιους? Οχι. Γιατι δεν αρκει απλα η θεληση, θελει και πραξη για να το καταφερεις. Οπως και το να εχεις μαλλια ειναι επιθυμητο απο ολους, αλλα δε μπορουμε να το εχουμε ολοι.

Και τα σε ποιον πλανητη ζεις να τα πεις αλλου. Εισαι πολυ ερειστικος. Γκουγκλαρε το αν δεν το ξερεις.
 

Utopia

Active Member
Ο,τι να ναι. Πετας ασχετους ορους για να παραστησεις το διανοουμενο, και διαστρεβλωνεις τα λογια μου. Εγω δεν μιλησα ποτε για ομογενοποιηση αλλα για προτυπα καλλους. Ολοι οι αντρες θελουν να εχουν ωραιο σωμα, και το ωραιο σωμα τι ειναι? Γυμνασμενο με κοιλιακους, στηθος κλπ. Βλεπεις εσυ στην παραλια μονο τετοιους? Οχι. Γιατι δεν αρκει απλα η θεληση, θελει και πραξη για να το καταφερεις. Οπως και το να εχεις μαλλια ειναι επιθυμητο απο ολους, αλλα δε μπορουμε να το εχουμε ολοι.

Και τα σε ποιον πλανητη ζεις να τα πεις αλλου. Εισαι πολυ ερειστικος. Γκουγκλαρε το αν δεν το ξερεις.
Θα μας τρελάνεις εσύ! Υπάρχουν 300 είδη ωραίου σώματος, άλλο σώμα έχει ο κολυμβητής, άλλο ο bodybuilder... Δεν είναι κάτι συγκεκριμένο...
Γιατι δεν αρκει απλα η θεληση, θελει και πραξη για να το καταφερεις. Οπως και το να εχεις μαλλια ειναι επιθυμητο απο ολους, αλλα δε μπορουμε να το εχουμε ολοι.
Σώωωωωωπα!

Δεν διαστρεβλώνω τα λόγια σου... Quote κάνω... να δεις κι εσύ τι έγραψες εκτός άμα άλλα έχεις στο μυαλό σου και άλλα γράφεις... 2 άτομα το ίδιο πράγμα σου γράψαμε με άλλα λόγια...

Δεν χρειάζεται να googlάρω... Και τουλάχιστον εγώ δεν βαριέμαι να διαβάσω τα posts!

Με έχεις προσβάλει έμμεσα 4 φορές, δικαιούμαι να σου πω κι εγω : "σε ποιον πλανήτη ζεις;"
 

FreeThinker

Well-Known Member
Επίσης αν ήταν όλοι να ακολουθούμε τις επιταγές της εποχής, να σκεφτόμαστε σαν την πλειοψηφία και να διαμορφωνόμαστε αναλόγως θα είχαμε ένα πολύ βαρετό σύνολο ανθρώπων όπου όλοι θα ήταν το ήδιο. Και όμως βλέπεις πως το στυλ και τα γούστα των ανθρώπων τους κάνουν πολύ διαφορετικούς.

Ναι, επειδη οπως ειπα και πριν, δεν εχουν ολοι τις ιδιες δυνατοτητες. Κυριως γ αυτο δεν ειναι ολοι ιδιοι. Σε καποιους πχ που καραφλιαζουν, δεν πηγαινει το στυλ του ματσο τυπου με ξυρισμενο κεφαλι και μπρατσα, επειδη για αρχη δεν εχουν ουτε καταλληλο σχημα κεφαλιου, ουτε την δυναμη και υπομονη να αποκτησουν ενα ωραιο σωμα. Πολλες φορες το σωμα τους δεν ειναι και φτιαγμενο για να ειναι τοσο γυμνασμενο. Ετσι προσπαθουν να αποκτησουν ενα αλλο στυλ. Εγω πχ που εχω αραιωσει, δεν μπορω να αφησω φρατζα και να το παιζω χιπστερ (λεμε τωρα) ή κλαρινο γιατι εχω χασει αυτη τη δυνατοτητα.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι διαμορφωνονται διαφορετικα στυλ απο αναγκη, και οχι απο επιλογη. Αν ειχαμε τις προδιαγαφες, ολοι θα θελαμε να ημασταν ετσι: http://nakedtruth.gr/wp-content/upl...100_silk_butterfly_blue_red_fefe_papillon.jpg

Αλλοι παλι, θα θελαν να ειναι ετσι: http://cdn.pcwallart.com/images/jason-statham-wife-2014-wallpaper-1.jpg

Παραδειγματα ειναι αυτα.

Δεν υπαρχει αναγκαστικα ενα αντρικο προτυπο. Υπαρχουν καμια δεκαρια πιστευω για να καλυπτουν ολους τους τυπους ανθρωπων, διοτι εξ ορισμου δεν μπορουμε να ειμαστε ολοι ιδιοι ο,τι κι αν κανουμε.
 

Utopia

Active Member
Ναι, επειδη οπως ειπα και πριν, δεν εχουν ολοι τις ιδιες δυνατοτητες. Κυριως γ αυτο δεν ειναι ολοι ιδιοι. Σε καποιους πχ που καραφλιαζουν, δεν πηγαινει το στυλ του ματσο τυπου με ξυρισμενο κεφαλι και μπρατσα, επειδη για αρχη δεν εχουν ουτε καταλληλο σχημα κεφαλιου, ουτε την δυναμη και υπομονη να αποκτησουν ενα ωραιο σωμα. Πολλες φορες το σωμα τους δεν ειναι και φτιαγμενο για να ειναι τοσο γυμνασμενο. Ετσι προσπαθουν να αποκτησουν ενα αλλο στυλ. Εγω πχ που εχω αραιωσει, δεν μπορω να αφησω φρατζα και να το παιζω χιπστερ (λεμε τωρα) ή κλαρινο γιατι εχω χασει αυτη τη δυνατοτητα.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι διαμορφωνονται διαφορετικα στυλ απο αναγκη, και οχι απο επιλογη. Αν ειχαμε τις προδιαγαφες, ολοι θα θελαμε να ημασταν ετσι: http://nakedtruth.gr/wp-content/upl...100_silk_butterfly_blue_red_fefe_papillon.jpg

Αλλοι παλι, θα θελαν να ειναι ετσι: http://cdn.pcwallart.com/images/jason-statham-wife-2014-wallpaper-1.jpg

Παραδειγματα ειναι αυτα.

Δεν υπαρχει αναγκαστικα ενα αντρικο προτυπο. Υπαρχουν καμια δεκαρια πιστευω για να καλυπτουν ολους τους τυπους ανθρωπων, διοτι εξ ορισμου δεν μπορουμε να ειμαστε ολοι ιδιοι ο,τι κι αν κανουμε.
Σε αυτό που είπες τώρα ναι συμφωνώ! 10 που είπες είναι λίγα βέβαια...o_O
 
Καλά πώς γίνεται να φαγώνεστε κάποιοι μεταξύ σας σε κάθε θέμα:rolleyes:;Λες και έχετε να χωρήσετε τίποτα...
Η απάντηση στην ερώτηση του Σερίφη κατά τη γνώμη μου δεν είναι απλή και για να την απαντήσει κάποιος πρέπει να έχει κάνει προσωπική, εσωτερική, ψυχολογική αναζήτηση...
Θεωρώ ότι οι περισσότεροι άνθρωποι (καραφλοί ή όχι) από την εφηβεία και μετά, έχουμε την τάση να βλέπουμε τους εαυτούς μας μέσα από τα μάτια των άλλων και έτσι διαμορφώνουμε τις απόψεις, το στυλ, το γούστο μας, ακόμα και τη συμπεριφορά μας.
Υποσυνείδητα, πριν κάνουμε κάτι, ελέγχουμε αν είναι "αποδεκτό" και συμβατό με την εικόνα που έχουν οι άλλοι για εμάς!Όταν αυτό δε μπορεί να γίνει, είτε για οικονομικούς είτε για γονιδιακούς λόγους, συνήθως είμαστε στεναχωρημένοι, ακόμα και να μή μας πειράζει και τόσο στην πραγματικότητα...π.χ. ο άντρας που είναι κάτω των 30 και έχει μάθει να δείχνει νέος, ωραίος, μοντέρνος με το μαλάκι του και το στυλ του, δε μπορεί εύκολα να ξεπεράσει αυτή την εικόνα που έχει μάθει να προβάλει προς τους άλλους και πρέπει τώρα ξαφνικά να δικαιολογήσει αυτή την κωλοκαράφλα που προέκυψε:mad:... Πρώτα όμως στους άλλους και μετά στον εαυτό του (ο ίδιος ξέρει το λόγο ;))...
Αυτή είναι η ειλικρινής άποψη μου...
 

leas

Well-Known Member
Θέλω και εγώ με την σειρά μου να μιλήσω για αυτό το θέμα .δηλαδή την ψυχολογία.,..Είμαι 24.5 χρονών, στα σχολικά μου χρόνια είχα πάντα τρελό μαλλί πυκνό με μπούκλες σχετικά περίεργο και γενικά έκανα το κομμάτι μου.Με τα κορίτσια τα πήγαινα πάντα καλά και ήμουν απο τους περιζήτητους.,Στο πανεπιστήμιο τα μαλλία μου άρχισα να τα κουρεύω κοντά στα πλάγια και πάνω τα άφηνα όπως να ναι.Πάντα μου έλεγαν οτι θα μοιάσω στον πατέρα(καραφλός) μου τον οποίο και απεχθάνομαι για διάφορους λόγους(χωρισμένοι γονείς-ενδοοικογενειακή βία και άλλα)Για τους λόγους αυτούς οτιδήποτε έχει να κάνει με τον πατέρα μου δεν θέλω να το έχω πάνω μου.Απο μικρός λοιπόν(15) είχα αρχίσει να ψάχνω στο διαδύκτιο οτιδήποτε έχει να κάνει με τριχόπτωση ωστε να αντιμετωπίσω το πρόβλημα εάν και όταν έρθει.Ανέκαθεν είχα μια hairline με το γνωστό σε όλους μας Μ αλλα δεν με ενοχλούσε.,Τα τελευταία 2 χρόνια άρχισα να παρατηρώ το πρόβλημα και σιγά σιγά και οι γύρω μου.Το μπροστινό τμήμα αράιωνε έτσι κάποια στιγμή νευριασμένος απλα ξύσισα ένα πόντο απο την hairline το οποίο έδειχνε αρκετα αραιό και καθώς τα μαλλία μου τα ρίχνω μπροστα δεν θα με ενοχλούσε πολύ.Τώρα λοιπόν αφου ξύρισα και κάμποσο ακόμη απο μπροστά δεν τα άφηνω να μεγαλώσουν(και να τα άφηνα είναι λεπτά και αδύναμα)Η αραωση μου λοπόν είναι στο μποστινό τμήμα και εξαπλώνεται σε μια στενή λωρίδα στο επάνω μέρος.Τα μαλλία μου επειδή όπως και ανέφερα είναι σχετικά σγουρά και συνδυαστικά με την αντίθεση χρώματος μαλλιού δέρματος που δεν είναι μεγάλη ακόμη για εμένα είναι σχετικα κομπλέ αν εξαιρέσει κανέις την αφύσικη-ανύπαρκτη hairline που είναι όμως βασικότατο στοιχείο σε ένα κεφάλι και μου γαμάει την ψυχολογία.,.Εχουμε και λέμε λοιπόν, η ψυχολογία μου έχει τρομερά σκαμπανεβάσματα γιατι καθώς πολλοι με θυμούνται με την μαλλούρα αυτή που είχα σχολιάζουν και κάνουν τον χαβαλέ τους και εγώ παιδια εκείνη την στιγμή αλήθεια θέλω να ανοίξει η γη να με καταπιεί.Η κοπέλα μου έχει παρατηρήσει και αυτή προφανώς το πρόβλημα και έχει καταλάβει πως με ενοχλεί και δεν δίνει σημασία αλλα εγώ νιώθω ακομα και απεναντί της ανασφάλεια και φρικάρω.Κάθε φορά που κάποιος πετάει κάτι για το γεγονός πως έχουν αραιώσει τα μαλλιά μου απλα μου διαλύει την ψυχολογία.Ολα αυτα είναι βέβαια έχουν σκάσει σε μια ασχημη περιοδο που απλα πρέπει να πάρω το πτυχίο μου γιατι λόγω δουλειας το παραμέλησα , δουλεύω σαν σκύλος νύχτα, προφανώς όχι στο αντικειμενό μου αλλα και να πάρω το πτυχίο μου μιας και είμαι των ανθρωπιστικών σπουδών δεν θα βρώ κάτι σχετικό, όλο αυτό μου δημιουργεί μια τεράστια πίεση και βλέποντας και την κατάσταση στην Ελλάδα., μόνο μάυρο .Κάθε πρωι λοιπόν και ειδικά εάν έχω ακούσει κάποιο σχόλιο στην δουλειά(περι αραιωσης) ερχομαι σκασμένος και αναζητώ στα νεα μηνυματα να διαβάσω κάτι ελπιδοφόρο και να δω μια νέα επιτυχημένη μεταμόσχευση.Αυτο το πράγμα πραγματικά με τρώει σαν το σαράκι.Σε αυτή την ηλικία δεν το αντέχω αν ερχόταν μια 10ετια πιο μετα θα ήμουν πιο ψύχραιμος.Διαβάζοντας και για τις μέχρι τωρα θεραπείες απλα απελπίζομαι και προσπαθώ να μαζέψω χρήματα για να κάνω μμ σε καλό γιατρό.Αλλα τι λεφτά να μαζέψω σε μια δουλειά που μισώ και τερματίζω στην κούραση και δεν βλεπω ήλιο παρα τώρα πριν κοιμηθώ.Το φόρουμ πραγματικά βοηθά πολυ και νιωθω τυχερός που το ανακάλυψα νωρίς,οι περισσότεροι εδω μέσα άλλος λιγότερο άλλος περισσότερο καταλαβαίνει πως νιώθω.Το μοναδικό που μπορεί να μας βοηθήσει είναι η αλληλεγγυη και εδω μέσα πραγματικα θα παρακαλούσα κάποια παιδιά να μην εγκαταλειψουν να μοιράζονται τις γνώσειςκαι εμπειριες τους,παιδιά όπως ο cvial,kappa,gomi,stripar,john john, dance,panos ,και άλλοι με το να μπουν μια μέρα στον κόπο να δώσουν μια απάντηση πραγματικά βοηθούν όχι μόνο τα παιδια του φόρουμ αλλά και άλλους τόσους που απλά το διαβάζουν.Συγγνώμη για το μέγεθος του κειμένου μου και για την προχειροτητα του απλα τον τελευταίο καιρό το θέμα μαλλία με βασανίζει όλο και περισσότερο και απλά κάπου έπρεπε να τα πω.,
 

P70

Active Member
Γενικα ειναι ενα θεμα πονεμενο για εμας και σιγουρα ολους μας ενοχλει. Υπαρχουν ανθρωποι που μου λενε «καλα πηγες και εδωσες τοσα λεφτα για τριχες???» επειδη εκανα μεταμοσχευση. Η αληθεια ειναι οτι εμενα με ενοχλει γιατι ειμαι 33 και με κανει να δειχνω 40. Δεν ειναι ανασφαλεια, ουτε κομπλεξ, φανταστειτε οτι τον τελευταιο καιρο μεχρι και γω αυτοσαρκαζομουν. Ειμαι αρραβωνιασμενος, δεν εκανα την επεμβαση για να με κοιτανε γυναικες (ακυρη θεωρια, οντως το πυκνο μαλλι δινει καλυτερη εικονα αλλα αν κυνηγας γυναικες που κοιτανε ποσες τριχες σου λειπουν, μαλλον κυνηγας λαθος γυναικες) αλλα γενικα επειδη τεινω να καταληξω οτι το να εχεις προβλημα Α.Α στην Ελλαδα ειναι πραγματικα 50-50 στατιστικα οπως το βλεπεις γυρω μας.
Ειναι κατι που σιγουρα θα σε στεναχωρησει, θα σου φαει λεφτα με τον εναν τροπο ειτε τον αλλον (θεραπειες, toppik, Μ.Μ), αλλα στο τελος της μερας η ατακα που μου ειχε πει η μανα μου, στα 26 μου, ενω εγω της διαμαρτυρομουν που στο διαολο παει το μαλλι και ειμαι τοσο νεος ακομα κτλ ηταν η καλυτερη: «Μακαρι το μονο προβλημα και δυσκολια σε υγεια και σε ολα τα αλλα στην ζωη σου, να ειναι αυτο. Θα εισαι τυχερος».
 

Serifis

Active Member
Χαιρετώ. Τις τελευταίες 3 βδομάδες το πρόβλημα με έχει πάει τρένο, όταν αντίκρυσα τον εαυτό μου χτες στον καθρεφτη μιλάμε σαν να κόπηκαν τα πόδια μου...Δίνω ένα 1% να είναι ψυχολογικό όλο αυτό και να μην προχώρησε πολύ η αα. Ενολίγοις με την πρώτη ευκαιρία ξεκινάω φίνα (το έλεγα καιρό τώρα αλλά έκανα ακόμα έρευνα ), καλύτερα με φίνα παρά στα xanax. 26 χρονών δεν αποδέχομαι τίποτα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
Χαιρετώ. Τις τελευταίες 3 βδομάδες το πρόβλημα με έχει πάει τρένο, όταν αντίκρυσα τον εαυτό μου χτες στον καθρεφτη μιλάμε σαν να κόπηκαν τα πόδια μου...Δίνω ένα 1% να είναι ψυχολογικό όλο αυτό και να μην προχώρησε πολύ η αα. Ενολίγοις με την πρώτη ευκαιρία ξεκινάω φίνα (το έλεγα καιρό τώρα αλλά έκανα ακόμα έρευνα ), καλύτερα με φίνα παρά στα xanax. 26 χρονών δεν αποδέχομαι τίποτα.

σεριφη εγω 21 τι να πω? Κοντευω norwood 4.
 

LostUser

Active Member
@Serifis φίλε μην κάνεις κινήσεις πανικού και πάνω στην απελπισία σου. Πραγματικά και μένα μου πέρασε από το μυαλό φέτος το καλοκαίρι που επιδεινώθηκα τραγικά.
Δεν είμαι εντελώς κατά αλλά πιστεύω πως όταν είσαι σε κακή φάση στα μαλλιά ίσως είναι λάθος. Υπάρχει πάντα το αρχικό shedding και τα αποτελέσματα αργούν κ αυτό ίσως σε κάνει ακόμη πιο χάλια.
Κάνε ένα κουράγιο αν μπορείς άλλους 6-8 μήνες που θα έχει βγει μάλλον το τοπικό του Brotzu,που ακούγεται ελπιδοφόρο και η πιο κοντινή χρονικά λύση...!
 

FreeThinker

Well-Known Member
@Serifis φίλε μην κάνεις κινήσεις πανικού και πάνω στην απελπισία σου. Πραγματικά και μένα μου πέρασε από το μυαλό φέτος το καλοκαίρι που επιδεινώθηκα τραγικά.
Δεν είμαι εντελώς κατά αλλά πιστεύω πως όταν είσαι σε κακή φάση στα μαλλιά ίσως είναι λάθος. Υπάρχει πάντα το αρχικό shedding και τα αποτελέσματα αργούν κ αυτό ίσως σε κάνει ακόμη πιο χάλια.
Κάνε ένα κουράγιο αν μπορείς άλλους 6-8 μήνες που θα έχει βγει μάλλον το τοπικό του Brotzu,που ακούγεται ελπιδοφόρο και η πιο κοντινή χρονικά λύση...!

what is this?
 

naruto

Well-Known Member
κ εγω στην ηλικια σου ειμαι κ πανω κατω στα ιδια.Ν2-3.
Η αποψη μου ειναι πως μεχρι Ν2 ειναι μια χαρα τα πραγματα.Ωριμη hairline.Απο το 3 κ μετα αρχιζουν τα ζορια
 

Serifis

Active Member
@Serifis φίλε μην κάνεις κινήσεις πανικού και πάνω στην απελπισία σου. Πραγματικά και μένα μου πέρασε από το μυαλό φέτος το καλοκαίρι που επιδεινώθηκα τραγικά.
Δεν είμαι εντελώς κατά αλλά πιστεύω πως όταν είσαι σε κακή φάση στα μαλλιά ίσως είναι λάθος. Υπάρχει πάντα το αρχικό shedding και τα αποτελέσματα αργούν κ αυτό ίσως σε κάνει ακόμη πιο χάλια.
Κάνε ένα κουράγιο αν μπορείς άλλους 6-8 μήνες που θα έχει βγει μάλλον το τοπικό του Brotzu,που ακούγεται ελπιδοφόρο και η πιο κοντινή χρονικά λύση...!
Για αυτή την κρέμα ούτε και εγώ ξέρω πόσα έχω ακούσει, τα μισά αν γίνουν θα είναι επιτυχία... Επίσης μην περιμένετε και καμιά φυσιολογική τιμή, σύν τα sides από s-equol.
 

LostUser

Active Member
Θα ενημερώσω και το αντίστοιχο thread μου εκτενώς,αλλά εν συντομία: ένας Ιταλός γιατρός,αρκετά καταξιωμένος έχει κλείσει deal με μια μεγάλη ιταλική φαρμακευτική για μια νέα λοσιον. Είναι ένα τοπικό με βάση την s-equol (ισοφλαβονες) που επιδρά μέσω ενός άλλου μηχανισμού στην DHT και περιέχει κ άλλα στοιχεία που βοηθάνε στην ανάπτυξη. Φημολογείται εξαιρετική συντήρηση και παίζεται και πιθανό regrowth!
 

LostUser

Active Member
Για αυτή την κρέμα ούτε και εγώ ξέρω πόσα έχω ακούσει, τα μισά αν γίνουν θα είναι επιτυχία... Επίσης μην περιμένετε και καμιά φυσιολογική τιμή, σύν τα sides από s-equol.
Επέτρεψε μου να διαφωνήσω και στα 2. Αφενός έχουν γίνει μελέτες με πολύ καλές ενδείξεις για την s-equol χωρίς sides και 2ον λοσιον ειναι,δν γινεται να ειναι και μετρια και πανάκριβη.Θα πατώσει 100% σαν προιόν!
 

FreeThinker

Well-Known Member
Επέτρεψε μου να διαφωνήσω και στα 2. Αφενός έχουν γίνει μελέτες με πολύ καλές ενδείξεις για την s-equol χωρίς sides και 2ον λοσιον ειναι,δν γινεται να ειναι και μετρια και πανάκριβη.Θα πατώσει 100% σαν προιόν!

Μ ενα γρηγορο googlαρισμα συζητιεται απο το 2012 η s equol.... εγω προσωπικα πρωτη φορα ακουω αυτο που λες και δεν πιστευω οτι θα υπαρχει κατι τετοιο σε 8 μηνες μονο. Και ειδικα για την Ελλαδα δεν το συζητω.
 
Μπλουζα