Τριχοριζογράφημα

yugi

Member
Θέλω να κάνω τριχοριζογράφημα,γιατι λεπταίνουν οι τρίχες μπροστά και σιγά σιγά υποχωρεί η hairline μου στα 18,ιδιαίτερα απο την μία μόνο πλευρά του hairline ,για να μου φύγουν οι αμφιβολίες,που μπορώ να το κάνω,ποσό περιπου θα μου κοστίσει :ο και αν όντος με 100 τα εκατο θα μου βγάλει αν έχω πρόβλημα ή όχι,επίσης χρείαζεται για να μου κάνουν το τριχοριζογράφημα να περιμένω άλουστος 2 μέρες όπως λέει ο δερματολόγος ξέρω γώ.?.Είναι επιβλαβείς για τις τρίχες μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Vulpes

New Member
Κοίταξε, εγώ πριν μερικά χρόνια που συνειδητοποίησα ότι υποχωρεί λίγο μπροστά, είχα αποτανθεί σε γνωστό δερματολόγο και μου είχε πει λέξη προς λέξη: "τι να το κάνεις το τριχοριζόγραμμα, αφού είναι φανερό ότι έχεις αραίωση από ΑΑ - γιατί να ταλαιπωρηθείς;". Και μου πρότεινε κατευθείαν μινοξιδίλη και βιταμίνες. Λίγο καιρό αργότερα πήγα και σε άλλη γνωστή δερματολόγο, στου Συγγρού αυτή τη φορά, η οποία το ήθελε το τριχοριζόγραμμα. Όταν της είπα "τι να το κάνουμε το τριχοριζόγραμμα, αφού είναι φανερό ποιο είναι το πρόβλημα", μου απαντησε ότι της είναι απαραίτητο για να κανονίσει το σχήμα της θεραπευτικής αγωγής... "Σε κάθε περίπτωση 5% μινοξιδίλη δεν θα μου δώσετε γιατρέ;", την ρώτησα και αυτή μου τα μάσαγε, οπότε δεν συνέχισα.

Το τριχοριζόγραμμα θα το έκανα στο νοσοκομείο (Α. Συγγρού), κατόπιν ραντεβού με 50€ χρέωση (αν θυμάμαι καλά). Κανονικά μένεις για 4-5 μέρες άλουστος. Σου πέρνουν μια τουφίτσα από την προβληματική περιοχή και μία από την καλή περιοχή και τις συγκρίνουν στο μκροσκόπιο προκειμένου να συμπεράνουν σε ποια φάση του κύκλου ζωής τους είναι οι τρίχες. Επιβλαβές δεν είναι, εκτός από τις 150-200 τρίχες που θα σου τραβήξουν, οι περισσότερες από τις οποίες θα ξαναβγούν. Όσες δεν ξαναβγούν ή βγουν ασθενικές, θα έπεφταν αργά ή γρήγορα από μόνες τους.
 

Utopia

Active Member
Θέλω να κάνω τριχοριζογράφημα,γιατι λεπταίνουν οι τρίχες μπροστά και σιγά σιγά υποχωρεί η hairline μου στα 18,ιδιαίτερα απο την μία μόνο πλευρά του hairline ,για να μου φύγουν οι αμφιβολίες,που μπορώ να το κάνω,ποσό περιπου θα μου κοστίσει :ο και αν όντος με 100 τα εκατο θα μου βγάλει αν έχω πρόβλημα ή όχι,επίσης χρείαζεται για να μου κάνουν το τριχοριζογράφημα να περιμένω άλουστος 2 μέρες όπως λέει ο δερματολόγος ξέρω γώ.?.Είναι επιβλαβείς για τις τρίχες μου.
Είναι ανούσιο... Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμύδια και εσύ θα πας να διυλίσεις τον κώνωπα... Είναι σαν μια έγγυος γυναίκα που πάει να κάνει τεστ εγκυμοσύνης ενώ γνωρίζει από πριν ότι είναι έγγυος εφόσον της έχει σταματήσει η περίοδος και έχει ναυτίες.
 

yugi

Member
Είναι ανούσιο... Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμύδια και εσύ θα πας να διυλίσεις τον κώνωπα... Είναι σαν μια έγγυος γυναίκα που πάει να κάνει τεστ εγκυμοσύνης ενώ γνωρίζει από πριν ότι είναι έγγυος εφόσον της έχει σταματήσει η περίοδος και έχει ναυτίες.
ναι εγώ όμως θέλω να κάνω για να ξέρω αν ωριμάζει η γραμμή τριχοφυίας μου και είναι κάτι που μου χεί μπεί στο μυαλό ή όχι,αλλα οχι και 50 ευρω ρε παιδια:Δ να μου παρει 150 τριχες θεε μου
 
Μπλουζα