Το Google Chrome Κλείδωσε To portal σας

soki

New Member
Προς Admin .

Κίνδυνος: κακόβουλο πρόγραμμα!
Το Google Chrome έχει αποκλείσει προσωρινά την πρόσβαση σε αυτήν τη σελίδα στον κεντρικό υπολογιστή www.hairlossgr.com.
Περιεχόμενο από τον κεντρικό υπολογιστή www.top100.gr, γνωστό διανομέα κακόβουλου λογισμικού, έχει τοποθετηθεί σε αυτήν την ιστοσελίδα. Η επίσκεψη σε αυτήν τη σελίδα αυτήν τη στιγμή ενδέχεται να μολύνει τον υπολογιστή σας με κακόβουλο πρόγραμμα.
Το κακόβουλο πρόγραμμα είναι κακόβουλο λογισμικό που μπορεί να οδηγήσει σε κλοπή ταυτότητας, οικονομικές απώλειες και οριστική απώλεια αρχείων. Μάθετε περισσότερα


Επειδή είμαι και εγώ Διαχειριστής σε άλλο Forum/portal. Εάν χρειαστείτε βοήθεια να μου πείτε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
soki είπε:
Προς Admin .

Κίνδυνος: κακόβουλο πρόγραμμα!
Το Google Chrome έχει αποκλείσει προσωρινά την πρόσβαση σε αυτήν τη σελίδα στον κεντρικό υπολογιστή www.hairlossgr.com.
Περιεχόμενο από τον κεντρικό υπολογιστή www.top100.gr, γνωστό διανομέα κακόβουλου λογισμικού, έχει τοποθετηθεί σε αυτήν την ιστοσελίδα. Η επίσκεψη σε αυτήν τη σελίδα αυτήν τη στιγμή ενδέχεται να μολύνει τον υπολογιστή σας με κακόβουλο πρόγραμμα.
Το κακόβουλο πρόγραμμα είναι κακόβουλο λογισμικό που μπορεί να οδηγήσει σε κλοπή ταυτότητας, οικονομικές απώλειες και οριστική απώλεια αρχείων. Μάθετε περισσότερα


Επειδή είμαι και εγώ Διαχειριστής σε άλλο Forum/portal. Εάν χρειαστείτε βοήθεια να μου πείτε.
Thanks soki. Είχα στο footer ένα link από παλιά για ένα σύνδεσμο ιστοσελίδων και πρόσφατα το google το ban-αρε με αποτέλεσμα να θεωρεί όποιο site το έχει κακόβουλο. Το αφαίρεσα και περιμένω τον έλεγχο του bot της google για να το αφαιρέσει και αυτήν.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άκη, τις 2 τελευταίες μου το βγάζει συχνά πυκνά...Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους...
 

Συνημμένα

  • gator.png
    gator.png
    277.9 KB · Προβολές: 416

soki

New Member
Δεν είναι δικό σας πρόβλημα.Το εμφανίζει σε όλους. Είναι Server Side πρόβλημα και ίσως ούτε ο Άκης μπορεί να κάνει κάτι.
Πρέπει να απευθυνθεί στον Host. Λογικά κάποιο update του server(Software update)
δημιούργησε το ξαφνικό πρόβλημα. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό, μπορείτε να Surfurete άφοβα στο site.

Υ.Γ. Λύσεις για τα pc πάντα υπάρχουν, για τα μαλλιά δεν βλέπω :p
 

Bouklas

Well-Known Member
Σήμερα το απόγευμα και σε μένα, επίσης δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους, ενώ φορτώνω κανονικά και γρήγορα άλλες σελίδες το hairloss το φορτώνει με καθυστέρηση όχι όπως πριν 3-4 μέρες πχ.
 

Άκης

Administrator
Πριν λίγες ημέρες έκανα αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση της πλατφόρμας του forum.
Το ερευνώ αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα από εκεί ή από τον server.
 

edyuser1

Active Member
ακη ρε φιλε απο το κινητο μπαινω πολυ δυσκολα με το nickname αλλα δεν ξερω αν οφειλεται απο την σελιδα η απο το κινητο παλια εμπαινα κανονικα απο το κινητο
 

Bouklas

Well-Known Member
Φαντάζομαι όλοι θα είχαν προβλήματα χτες να γράψουν. Αυτή τη φορα ενώ με άφηνε να πηγαίνω μονο αρχική σελίδα όταν πάταγα σε κάποιο θέμα με πέταγε σε error σελίδα. Και με firefox τα ίδια μου έκανε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Το πρόβλημα έχει να κάνει στο γεγονός ότι υπάρχουν πολλές επισκέψεις από bots (πχ Baidu ή/και Yandex), τα οποία προκαλούν προβλήματα, όπως πχ καθυστέρηση αλλά και προβλήματα με το host, γι'αυτό και η εικόνα που βλέπετε με τον αλιγάτορα.

Θεωρητικά έλυσα το πρόβλημα που υπήρχε (πχ ban στα bots αυτά, ενεργοποίηση Cloudflare, Tweaks στο forum κλπ).
 
Μπλουζα