Τοσα χρονια πειραματοζωα και μονιμοι αιμοδοτες των ψευτοδερματολογων!!!

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Καθομαι κατι φορες κ σκεφτομαι σε ποσες διαδικασιες εχει μπει ο οργανισμος μου για να βγαλει η ειτε να κρατησει τα υπαρχοντα μαλλια.5 χρονια (εκτος του τελευταιου)οι διαφοροι δερματολογοι (ψευτοσωτηρες)μου εδιναν καποιες θεραπειες οι οποιες θα μου ελυναν το προβλημα της τριχοπτωσης και τελικα οπως ολοι εφτασα στο σημειο να κανω τον απολογισμο μου.Δεν θα μπω στο θεμα το οικονομικο μιας κ αυτο ειναι πολυ μεγαλο αλλα απλα θα πω μιας και εχω ξαναποσταρει παρομοιο θεμα,μονο στο θεμα θεραπειων.Τον πρωτο χρονο η πρωτη δερματολογος εδω στην επαρχια μου εκανε τριχοριζογραμμα και μου ειπε οτι δεν εχω καθολου προβλημα ενω εγω ειχα αρχισει να βλεπω σιγα σιγα την αραιωση.Μετα πηγα σε καποια αλλη και μου εδωσε σπρευ το οποιο ηταν 2 μπουκαλια τα οποια ηταν αλλο για βραδυ αλλο για πρωι.Αφου δεν ειδα διαφορα ουτε με αυτο μου εδωσε μινοξιδιλη 2% κ αργοτερα 5.Για 2 χρονια εβαζα μονο αυτο ωσπου μου συστησε ενας φιλος ενα γιατρο στην Αθηνα κοντα στην Αμερικανικη πρεσβεια.Ο συγκεκριμενος επαιρνε 140 ευρο επισκεψη κ ειχε την απαιτηση να ανεβαινω καθε 1,5-2 μηνες επισκεψη.Μου εδωσε φιναστεριδη φτιαχτη και ενα σκευασμα το οποιο ειχε κ μινοξιδιλη αλλα κ καποια αλλα.Η αληθεια ειναι οτι ακολουθησα την θεραπεια για 9 μηνες κ ειχα οντως διαφορα αν κ ειχα πληρωσει βαπορισια την ολη διαδικασια.Αφου ομως διαβασα για καποιες παρενεργειες αποφασισα να κοψω την φιναστεριδη και εννοειται οτι εχασα σε 4 μηνες πολυ εδαφος.Μετα πο λιγο καιρο πηγα παλι Αθηνα σε καποια δερματολογο που εκανε prp.Μια με βιταμινες μια με αιμοπεταλια.Αλλα λεφτα εκει αν κ λιγοτερα απο τον προηγουμενο.Εκανα PRP περιπου 1 χρονο κ κατι,αποτελεσμα 0.Εκει αρχισα να ξενερωνω.Τελικα μιλησα κ με καποιον αλλο δερματολογο ο οποιος ηταν ο μονος ειλικρινης και μου εξηγησε τα πραγματα πως εχουν και μου προτεινε να παω να κανω λειζερ εστω για 1-2 φορες απλα για δοκιμη.Πηγα μια φορα εκει εκανα κ αποφασισα να μην ξανασχοληθω με λαμογια.Μονο με τις βενζινες κ τις επισκεψεις εχω χαλασει παρα πολλα λεφτα με τα οποια αν τα ειχα θα εκανα μια σουπερ ντουπερ μεταμοσχευση κ δεν θα γινομουν πειραματοζωο κανενος ψωμολυσαλεου.Ο καλυτερος δερματολογος ειναι το site(για τους νεοτερους αυτο).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
πολύ σωστός φίλε!!! εύγε!!
το παν στη ζωή είναι να πέσεις σ ειλικρινείς ανθρώπους που θέλουν τ καλό σου.Σε αυτό εδώ το σαιτ πετύχα πολλά τέτοια άτομα που με βοήθησαν πολύ και νιώθώ και εγώ χρέος όπως και όλοι μας να βοηθάμε με την σειρά μας τους νεότερους γτ σε αυτό το πρόβλημα άμα πάρεις λάθος μονοπάτι θα σου κοστίσει αρκετά και σε ψυχική υγεία και οικονομικά.


ΜΙΚΕΣ αφού είδες κτ καλό με φίνα θα μπορούσες να το ξανα ξεκινήσεις αν δ ειχες παρενέργειες αλλιώς cg210
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Φιλε Κρητικε το site εχει σωσει πολυ κοσμο και μακαρι να το ειχα ανακαλυψει πιο νωρις.Θα ειχα γλυτωσει κ πολλα χρηματα αλλα κ ολο το ψυχολογικο.Φιναστεριδη δεν ξαναδοκιμαζω για κανεναν λογο πλεον.Εχω προχωρησει πολυ στην ζωη μου κ δεν ρισκαρω την υγεια μου τωρα που εχω οικογενεια.Μινοξιδιλη βαζω 1 φορα την ημερα 5-6 φορες την εβδομαδα κ ισως ξαναξεκινησω κ σαμπουαν κετοκοναζολης που πιστευω οτι βοηθαει λιγο.Απο εκει κ περα αν χαλαστω με την εικονα μου η θα βαρεσω μπομπα η ξανα μεταμοσχευση.
 

cool11

Well-Known Member
Για πες Μικε, πως τα βλεπεις τα πραγματα;
Μεχρι και το aids κοντευουν να θεραπευσουν (διαβαζα οτι το προσδωκιμο ζωης των ασθενων πλησιαζει πλεον των κανονικων ανθρωπων),
αλλα για την τριχοπτωση, για τριχες παναθεμα τους, καμια σοβαρη θεραπεια...
 
Μπλουζα