Τοπ 3 θεραπείες

Vanzeli

New Member
Εχουμε ρε παιδια καμια θεραπεία για το "ροξακι";;
Εχω δοκιμάσει το regain και κατι κάψουλες της λορεάλ.
Κατι που να κανει δουλεια;;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

IraklisV

New Member
Απ: Τοπ 3 θεραπείες

Σε αυτό για την τεστοστερόνη συμφωνώ, τα επίπεδα μας είναι στο full.
Γενικά είμαστε στο full (οι άντρες)*.
Επειδή όμως το Revivogen κάνει τα μαλλιά χάλια (τα λαδώνει και τα κάνει να φαίνοντε κόκκινα, τουλάχιστον την πρώτη ώρα), γι'αυτό και πολλοί το χρησιμοποιούν βράδυ.
Επίσης, κάτι σαν σχόλιο, εάν χρησιμοποιεί κανείς rogaine/regaine και revivogen, δεν χρειάζεται να βάζει 2 φορές την ημέρα rogaine γιατί το revivogen περιέχει regrowth συστατικά και έτσι μας καλύπτει.

*Οι άντρες είναι στα full τους το πρωί γιατί έτσι είμαστε "μαθημένοι" από τους ανθρώπους των σπηλαίων.
Δηλαδή, οι άντρες έπρεπε να ξεκινήσουν το πρωί για να βρούνε τροφή , κάτι που αποτελούσε καθημερινά για αυτους και μία περιπέτεια με μάχες και έπρεπε να είναι όλα στο τέρμα τους.
Γι'αυτό έχουμε και την "στύση" το πρωί.
Αντίθετα οι γυναίκες έπρεπε να είναι στις σπηλιές να φροντίζουν τα παιδιά. Γιάυτό και οι γυναίκες ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΕ σε ότι αφορά το να διαβάζουν τα συναισθήματα των άλλων, σε σχέση με τους άντρες που δουλεύουν ποιο πολύ λογικά, γιατί έπρεπε να μπορούν να καταλαβαίνουν το μωρό τους τί ήθελε ανα πάσα στιγμή.
Όλα αυτά είναι γραμμένα στο DNA μας.
Αυτό με χαλάει στο Revivogen η κοκκινίλα, το είχα αγοράσει παλιότερα απ΄' 'εξω , τώρα βλέπω οτι υπάρχει στην Ελλάδα σε λογική τιμή, αν κάνει δουλειά...
Οχι για να βγάλει νεο μαλλί, να διατηρήσουμε το υπάρχον, να μην υπάρχει χειροτερευση.
Ευχαριστω Ηρακλής 40 years old
 

agchrist

Member
Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να παραγγείλουμε το Tricomin;; Στο e-bay και στο amazon δε με αφήνει, υποθέτω λόγω capital controls..
 

Aristos

New Member
Καλησπέρα παιδια, επειτα απο αναγνωση στη συγκεκριμενη ενοτητα αποφασισα να χρησημοποιησω Regaine 5% ka Revivogen (scalp therapy). Κανω αρκετο καιρο χρηση μινο και την εχω συνδιασει με διαφορα αλλα πρωτη φορα και Revivogen και ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις. Οποιος μπορεσει να βοηθησει θα ημουν υποχρεος
1) Στο revivo λεει πως πρεπει να περασουν καποιες ωρες (3-4) αν χρησημοποιει καποιος και Regaine λογω του ψευδαργυρου οπως διαβασα εδω. ΧΡειαζεται ομως και λουσιμο ενδιαμεσα? Θα χρησημοποιω το regain πρωι βραδυ και το Revivo καπου στη μεση. Λουσιμο,αν ναι, πριν ή μετα το revivo?
2) Εχει να προτεινει κανεις καποιος shampoo που να συνδιαζεται καλα με αυτα τα 2 προιοντα? Γενικα αυτη τη στιγμη χρησημοποιω ενα επωνυμο αλλα μονο και μονο επειδη μου στεκονται καλα τα μαλλια μετα.
3) Το Revivogen να το φυλαω στο ψυγειο? Καποιοι ειπαν οτι ειναι καλυτερο απο το να φυλασεται εξω,ειδικα τετοιες μερες.

Ευχαριστω εκ των προτερων
 

pithikas

Well-Known Member
Εγώ θα έλεγα να μη χαλάς τα λεφτά σου στο ρεβιβογκέν.
Δικά σου είναι βέβαια, ό,τι θες τα κάνεις. Δοκίμασε καλύτερα στεμοξιδίνη που είναι κάτι νέο και αμφιλεγόμενο παρά κάτι που έχει δοκιμαστεί και απέτυχε. Δε μπορώ να διαβάζω εν έτει 2016 ακόμα για ρεβιβογκέν και σούπερ ζιξ.
 

Aristos

New Member
Δοκιμασα και stemo, συγκεκριμενα το cerafill retaliate της RedKen για 3 μηνες (οσο ειναι και η θεραπεια). Η αληθεια ειναι οτι με βολεψε γιατι εχει μια δοση καθημερινα. Τα αποτελεσμα τωρα. Δεν ειδα κατι διαφορετικο απο την Μινο, δηλαδη σταματησε την τριχοπτωση (με τιναγμα 1-2 τριχες) και ημουν πολυ ικανοποιημενος αλλα μετα την 3μηνη θεραπεια μου ειπαν να περιμενω ενα 20ημερο μεχρι να ξαναξεκινησω. Απο την 3η μερα αρχισα να χανω παλι τις τριχες και τωρα, 20 μερες μετα, μπορω να πω οτι ειμαι χειροτερα απο πριν και η τριχοπτωση εχει οργιασει (ευκολα 50 τριχες με τιναγμα και οχι μονο 1 φορα τη μερα).
Εχω δοκιμασει απειρα σκευασματα (απο τα 18 και ειμαι 23) και τα καλυτερα αποτελεσματα μου τα εδωσε η μινο. Ηθελα να το συνδιασω ομως με κατι και ειδα το revivogen
 

pithikas

Well-Known Member
Λογικό να είδες αποτελέσματα μόνο από μινοξιδίλη, αφού αποδεδειγμένα η μινοξιδίλη και η φιναστερίδη δουλεύουν.
Επειδή έχω πετάξει χιλιάδες ευρώ για να αγοράζω βλακείες και στενοχωριέμαι να μπαίνουν και άλλοι σ' αυτό το τρυπάκι, θα συνέστηνα καλύτερα να τα μαζεύεις για καμιά μεταμόσχευση αργότερα, αν δε βρεθεί κάτι άλλο άμεσα.
 

Aristos

New Member
Φυσικα και καταλαβαινω και ευχαριστω για την πληροφορηση. Απλα τη μεταμοσχευση την εχω στο μυαλο μου σαν την μελλοντικη επιλογη, αν αποτυχουν διαφορες προσπαθειες και δοκιμες. Αυτη τη στιγμη βρισκομαι ακομα σε σταδιος nw2 οποτε προσπαθω να προλαβω μην προχωρησει. Η μινο ειμαι απο τους τυχερους που εκτος της λαδιλας (προτιμω το υγρο απο αφρο) δεν μου προκαλει αλλες παρενεργειες, αντιθετα με την στεμο που (ενταξει ισως φταιει η συγκεκριμενη,δεν δοκιμασα αλλη) μου εκανε πολυ μικρα σπυρακια στην κορυφη του κουτελου. Οποτε ξανα μινο και ηθελα να τη συνδιασω με κατι αλλο. Εχω παρει το 2μηνο φυαλιδιο revivo και θα κανω μια φορα χρηση τη μερα Μινο.Αν δε βολεψει θα κανω απλα 2 φορες τη μερα μινο
Βλεποντας και κανοντας
 

Crazakis

New Member
Καλησπέρα παιδιά νέο μέλος στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής

Το Regain απαιτεί συνταγή γιατρού αν όχι μπορώ απλά να το αγοράσω απο οποιοδήποτε φαρμακείο;

Ευχαριστώ πολυ.;)
 

crossfire

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά νέο μέλος στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω το εξής

Το Regain απαιτεί συνταγή γιατρού αν όχι μπορώ απλά να το αγοράσω απο οποιοδήποτε φαρμακείο;

Ευχαριστώ πολυ.;)

Δεν συνταγογραφειται....
Πας στο φαρμακείο και το ζητας.
Μακάρι να γράφονταν κιόλας
 

Crazakis

New Member
Δεν συνταγογραφειται....
Πας στο φαρμακείο και το ζητας.
Μακάρι να γράφονταν κιόλας

Φίλε crossfire ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει νόημα η αγορά και εφαρμογή του Regaine 5% αν γενικότερα σε έχει πάρει η ¨κάτω βόλτα" :)
Διάβασα ότι θέλει 2 φορές την ημέρα και τις πρώτες εβδομάδες έχεις αρκετή τριχόπτωση. Για 1 φορά την ημέρα απλά για διατήρησή συνιστάται?

Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
Φίλε crossfire ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει νόημα η αγορά και εφαρμογή του Regaine 5% αν γενικότερα σε έχει πάρει η ¨κάτω βόλτα" :)
Διάβασα ότι θέλει 2 φορές την ημέρα και τις πρώτες εβδομάδες έχεις αρκετή τριχόπτωση. Για 1 φορά την ημέρα απλά για διατήρησή συνιστάται?

Ευχαριστώ.

Απο την εμπειρία την δικιά μου και άλλων παιδιών εδώ μέσα,και μια φορά την ημέρα έχει τα ίδια αποτελέσματα.

Το αν έχει νόημα θα το δείξει η πράξη.

η τριχόπτωση της πρώτες εβδομάδες ειναι γεγονός αλλά μην σε τρομάζει αυτο
 

Crazakis

New Member
Απο την εμπειρία την δικιά μου και άλλων παιδιών εδώ μέσα,και μια φορά την ημέρα έχει τα ίδια αποτελέσματα.

Το αν έχει νόημα θα το δείξει η πράξη.

η τριχόπτωση της πρώτες εβδομάδες ειναι γεγονός αλλά μην σε τρομάζει αυτο
Αγόρασα σήμερα τον αφρο του Regaine. Πολλές αντενδείξεις που τρομάζουν και τσουχτερή τιμή άντε να δούμε.
 

giodion

Member
Ρε παιδια τελικα το proscar θελει συνταγη ή ξερει κανεις φαραμακειο σε Πειραια - Νικαια που το δεινει χωρις?
 
Ρε παιδια τελικα το proscar θελει συνταγη ή ξερει κανεις φαραμακειο σε Πειραια - Νικαια που το δεινει χωρις?
Δε συνταγογραφειται, ειναι φαρμακο για την υπερπλασια του προστατη. Πας κ το ζητας απλα κ ομορφα, αν θες τους λες να σου κανουν κ καψουλες με την ημερησια ποσοτητα που θες. Π.χ. 1mg
 

giodion

Member
Παιδια εσεις που περνετε φινα, για να παρω 1/5 το καθε χαπι το σπαω στα 5? Ειναι ευκολο το σπασιμο με μαχαιρι ή θελει την συσκευη?
 

newfish

Member
Δεν εχει σημασια με τι θα το κοψεις γιατι οσο ισα και να κοψεις τα κομματια δεν θα εχει το καθενα 1 mg φιναστεριδης. Αυτο γιατι η φινα δεν δεν ειναι μοιρασμενη ομοιομορφα στο χαπι.
Κοψτα οσο πιο ισα μπορεις αλλα αν σου ξεφυγει και κανενα κομματακι μη τα βαψεις και μαυρα.
 

giodion

Member
Απο την εμπειρια σας πιστευετε οτι το 1/5 του χαπιου ειναι αρκετη δοση ή απλα ειναι για να αρχισω να δω πως θα με παει απο παρενεργειες κ μετα να το αυξησω στο 1/4?
 
Μπλουζα