Τοπ 3 θεραπείες

Chs

Μέλος του προσωπικού
Schrei-boom είπε:
Καλησπερα. Αυτες οι 3 θεραπειες για τι ηλικιες συνιστωνται? Ειμαι 18 ,υπαρχει καποια που ειναι προτιμοτερη για την ηλικια μου? Υπαρχει πιθανοτητα καποια απο αυτες να εχεις sides, λογω ηλικιας??

Καλησπέρα.

Αν μιλάς για Φιναστερίδη, ναι.. δεν θα ήταν και ότι καλύτερο να την ξεκινήσεις ακόμα.. Ίσως σε δύο - τρία χρόνια από τώρα οκ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

TRIXOTOS

New Member
Πείραμα στο κεφάλι μου με fulfix για 2 μήνες τώρα και βλέπω αποτέλεσμα! Βέβαια
έχω "χνούδι" σε πολλά σημεία (ενεργοί τριχοθύλακες) , το χνούδι αναπτύσεται ικανοποιητικά, βλέπω ότι το fulfix κάνει δουλειά.
Αν το κανίο είναι ¨γυαλί" , δεν υπάρχουν ζωντανοί τριχοθύλακες, ...χάσατε.Μόνο μεταμόσχευση.
Δεν έχω σχέση με την εταιρεία fulfix.
 

frank

New Member
TRIXOTOS είπε:
Πείραμα στο κεφάλι μου με fulfix για 2 μήνες τώρα και βλέπω αποτέλεσμα! Βέβαια
έχω "χνούδι" σε πολλά σημεία (ενεργοί τριχοθύλακες) , το χνούδι αναπτύσεται ικανοποιητικά, βλέπω ότι το fulfix κάνει δουλειά.
Αν το κανίο είναι ¨γυαλί" , δεν υπάρχουν ζωντανοί τριχοθύλακες, ...χάσατε.Μόνο μεταμόσχευση.
Δεν έχω σχέση με την εταιρεία fulfix.

Εγγραφή στο forum 1 ώρα πριν και πρώτο μήνυμα για την αποτελεσματικότητα του fulfix?. Αστο σε κατάλαβαν και οι πέτρες......
 

TRIXOTOS

New Member
Εχω παραγγείλει άλλα δύο. Δίνω το ένα σε σένα τσάμπα.Δέν κάνω πλάκα. Φτάνει για 1,5 μήνα.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
TRIXOTOS είπε:
Πείραμα στο κεφάλι μου με fulfix για 2 μήνες τώρα και βλέπω αποτέλεσμα! Βέβαια
έχω "χνούδι" σε πολλά σημεία (ενεργοί τριχοθύλακες) , το χνούδι αναπτύσεται ικανοποιητικά, βλέπω ότι το fulfix κάνει δουλειά.
Αν το κανίο είναι ¨γυαλί" , δεν υπάρχουν ζωντανοί τριχοθύλακες, ...χάσατε.Μόνο μεταμόσχευση.
Δεν έχω σχέση με την εταιρεία fulfix.

Φίλε TRIXOTOS επειδή πράγματι είναι "ύποπτο" με το 1ο κιόλας post να αναφέρεσαι σε κάποιο σκεύασμα με τον παραπάνω τρόπο, καλό θα ήταν λοιπόν και για να μην πιαστεί το post σου προώθηση / διαφήμιση, να αποδείξεις τα λόγια σου. Για παράδειγμα κάποιες φωτό πριν - μετά.
 

TRIXOTOS

New Member
Ναι. Έτσι μ'αρέσει. Κάποιος απο εδώ το θέλει και του το δίνω τσάμπα.Έτσι για το Ρωμαίϊκο γαμ=το! Η φυσιολογεία της ανάπτυξης της τρίχας είναι πολύπλοκη, δεν πιστεύω οτι μια μόνη ουσία κάνει δουλειά, και βέβαια έχω και ένα Πανεπιστημειακό πτυχίο περί τα χημικά.

Den eimai maneken gia fotografies! Real man with testosterone!

Cheers boys !!!!
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
TRIXOTOS είπε:
Ναι. Έτσι μ'αρέσει. Κάποιος απο εδώ το θέλει και του το δίνω τσάμπα.Έτσι για το Ρωμαίϊκο γαμ=το! Η φυσιολογεία της ανάπτυξης της τρίχας είναι πολύπλοκη, δεν πιστεύω οτι μια μόνη ουσία κάνει δουλειά, και βέβαια έχω και ένα Πανεπιστημειακό πτυχίο περί τα χημικά.

Den eimai maneken gia fotografies! Real man with testosterone!

Cheers boys !!!!

Cheers :14m:
 

geov

New Member
Παιδια καλησπερα..ειμαι 18 χρονων
τα τελευταια δυο χρονια παρατηρω τριχοπτωση!! Βεβαια το οικογενειακο ιστορικο ειναι βεβαρυμενο σχεδον κανενας δεν ειχε ολα του τα μαλια μετα τα 30!!
Προσπαθω να την καταπολεμησω και μου ειχε συστησει ενας δερματολογος το σαμπουαν biotrin και τη λοσιον axelan!!
Διαβαζοντας τα διαφορα θεματα του φορουμ σκεφτομαι να αρχισω να χρησιμοποιω fungoral και regain!!
Λετε να υπαρχουν παρενεργειες απο αυτα τα προιοντα η θα με βοηθησουν...?
Θα εκτιμουσα ιδιαιτερως την βοηθεια σας..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pithikas

Well-Known Member
Fungoral 2 φορες την εβδομαδα και οτι αλλο σαμπουαν επιλεξεις τις υπολοιπες καθημερινα οπωσδηποτε.Aν δεις παρενεργειες δεν ειναι του θανατα απο τη μινοξιδιλη σταματα την.
Θα δεις αποτελεσματα λογικα οπως ολοι στις αρχες.
 

anrogman

New Member
Καινούργιος στο forum!

Παιδιά γειά σας! Καινούργιο μέλος στο forum! :)
Είμαι 22 χρονών, έχω εμφανίσει κάποιου βαθμού τριχόπτωση (οι κρόταφοι έχουν αραιώσει και στο πάνω μέρος υπάρχει λίγη αραίωση που δύσκολα φαίνεται).
Δεν είναι εμφανές, αλλά για προληπτικούς λόγους, σκέφτηκα να ξεκινήσω κάποια θεραπεία.

Η δερματολόγος στην οποία πήγα, μου πρότεινε τα εξής:
1. Σαμπουάν Hair Force της Frezyderm.
2. HairWay Minoxidil 5%.

Μετά από 2,5 μήνες θεραπείας, δεν νομίζω ότι έχω δει κάποιο αποτέλεσμα στην τριχόπτωση (συνεχίζει ίσως και σε κάπως μεγαλύτερο βαθμό), ωστόσο, αυτό που με παραξενεύει είναι ότι τα μαλλιά φαίνονται καλύτερα!
Ήθελα, λοιπόν, να σας ρωτήσω αν χρειάζεται να κάνω κάτι παραπάνω (π.χ. DHT αναστολέα, κάποιο άλλο σαμπουάν ή roller).

Σας ευχαριστώ!!! :)
 

zanlouk1989

New Member
καλησπέρα σε όλη την ομάδα είμαι καινούργιος στο forum..άπλα Θέλω να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε για μία θεραπεία αν είναι καλή και ποσό?αγόρασα χθες το κρεσκινα 500 τριχόπτωσης-ανάπτυξης..προσπαθώ να βρω από χθες καμία κριτική να πάρω μία ιδέα άλλα τζίφος μέχρι τώρα..θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος πάνω σε αυτό το θέμα?σας ευχαριστώ!!
 

vag2014

Member
μινοξιδιλη-φιναστεριδη 5τοισ εκατο-και σαμπουαν για αδυναμη λεπτη τριχα πιο ειναι καλυτερα να βαζω?ο δερματολογος μ χε πει το johnson baby οτι ειναι το πιο αγνο για το μαλλι μου τι γνωμη εχετε?
 

michalismour

New Member
Παιδιά Καλησπέρα σας,
Θα ήθελα την βοήθεια σας .
Είμαι 32 χρονών και η τριχόπτωση ξεκίνησε γύρω στα 22.
Έκανα διάφορες θεραπείες (ούτε θυμάμαι ποιές, καθώς έπαιρνα ότι μου έδιναν οι δερματολόγοι ) και μέχρι τα 25 ήμουν πολύ καλά.Έπειτα ξεκίνησε πάλι έντονη τριχόπτωση και στα 28 βιάστηκα και έκανα μεταμόσχευση με όχι ιδιαίτερα καλά αποτελέσματα.
Αυτή την στιγμή θέλω να ξεκινήσω κάποια θεραπεία κατά της τριχόπτωσης μόνος μου, καθώς στα διάφορα ινστιτούτα και δερματολόγους ξόδεψα μόνο χρήματα και δεν είδα καθόλου αποτελέσματα.
Εδώ και περίπου ένα χρόνο διέκοψα την θεραπευτική αγωγή που έκανα σε μια κλινική μαλλιών στη Θεσσαλονίκη ,καθώς τα χρήματα ήταν πάρα πολλά και τα αποτελέσματα μηδαμηνά.
Διάβασα για ορισμένα προϊόντα στο site που έχουν αποτέλεσμα αλλά θα ήθελα και την δική σας γνώμη.
Το πρόβλημα είναι έντονο στους κροτάφους και στο πίσω μέρος του τρχωτού της κεφαλής.
Ζητώ συγνώμη αν σας κουράζω αλλά πραγματικά χρειάζομαι την γνώμη σας.
 

makis106

New Member
Καλησπέρα παιδιά, μετά απο 5 χρόνια μινοξ (που τοσο πολυ με βοηθησε) και τα 2 τελευταια σε συνδιασμο με superzix, με συνεχη μεν καθοδικη πορεία, το τελευταιο 6μηνο εχασα αρκετα μαλλιά γινοντας η αραιωση μου πλεον εμφανης σε ολο το πανω μερος του κεφαλιού. Καιρός για αλλαγη λοιπόν, να σωσουμε οτι μπορουμε.
Λεω να δοκιμάσω Revivogen. Η ερωτηση μου ειναι με τι να το συνδυασω, με tricomin ισως? και να αφησω τη μινοξ? Ή ειναι ρισκο να γινω χειροτερα κοβοντας τη μινοξ, οποτε να παω σε Revivogen-μινοξ.... :question:
 

Stripar

Established Member
geov είπε:
Παιδια καλησπερα..ειμαι 18 χρονων
τα τελευταια δυο χρονια παρατηρω τριχοπτωση!! Βεβαια το οικογενειακο ιστορικο ειναι βεβαρυμενο σχεδον κανενας δεν ειχε ολα του τα μαλια μετα τα 30!!
Προσπαθω να την καταπολεμησω και μου ειχε συστησει ενας δερματολογος το σαμπουαν biotrin και τη λοσιον axelan!!
Διαβαζοντας τα διαφορα θεματα του φορουμ σκεφτομαι να αρχισω να χρησιμοποιω fungoral και regain!!
Λετε να υπαρχουν παρενεργειες απο αυτα τα προιοντα η θα με βοηθησουν...?
Θα εκτιμουσα ιδιαιτερως την βοηθεια σας..

Είσαι πολύ μικρός για να ξεκινήσεις απο τώρα Big2 άν δέν έχεις σοβαρό πρόβλημα...
Έπειτα άν απο τώρα βάζεις Regain σε 10 χρόνια που θα έχει πέσει αποδεδειγμένα η απόδοσή της minoxidil και πιθανόν να τι χρειάζεσαι και περισότερο τότε , τί θα βάζεις?...


michalismour είπε:
Παιδιά Καλησπέρα σας,
Θα ήθελα την βοήθεια σας .
Είμαι 32 χρονών και η τριχόπτωση ξεκίνησε γύρω στα 22.
Έκανα διάφορες θεραπείες (ούτε θυμάμαι ποιές, καθώς έπαιρνα ότι μου έδιναν οι δερματολόγοι ) και μέχρι τα 25 ήμουν πολύ καλά.Έπειτα ξεκίνησε πάλι έντονη τριχόπτωση και στα 28 βιάστηκα και έκανα μεταμόσχευση με όχι ιδιαίτερα καλά αποτελέσματα.
Αυτή την στιγμή θέλω να ξεκινήσω κάποια θεραπεία κατά της τριχόπτωσης μόνος μου, καθώς στα διάφορα ινστιτούτα και δερματολόγους ξόδεψα μόνο χρήματα και δεν είδα καθόλου αποτελέσματα.
Εδώ και περίπου ένα χρόνο διέκοψα την θεραπευτική αγωγή που έκανα σε μια κλινική μαλλιών στη Θεσσαλονίκη ,καθώς τα χρήματα ήταν πάρα πολλά και τα αποτελέσματα μηδαμηνά.
Διάβασα για ορισμένα προϊόντα στο site που έχουν αποτέλεσμα αλλά θα ήθελα και την δική σας γνώμη.
Το πρόβλημα είναι έντονο στους κροτάφους και στο πίσω μέρος του τρχωτού της κεφαλής.
Ζητώ συγνώμη αν σας κουράζω αλλά πραγματικά χρειάζομαι την γνώμη σας.

Ξεκινάς με ένα καλό σαμπουάν και minoxidil 5% για την ώρα και μετά το 12μηνο & το αποτέλεσμα που θα πάρεις προχωράς και στα υπόλοιπα...με τα ανάλογα ρίσκα πάντα!


anrogman είπε:
Παιδιά γειά σας! Καινούργιο μέλος στο forum! :)
Είμαι 22 χρονών, έχω εμφανίσει κάποιου βαθμού τριχόπτωση (οι κρόταφοι έχουν αραιώσει και στο πάνω μέρος υπάρχει λίγη αραίωση που δύσκολα φαίνεται).
Δεν είναι εμφανές, αλλά για προληπτικούς λόγους, σκέφτηκα να ξεκινήσω κάποια θεραπεία.

Η δερματολόγος στην οποία πήγα, μου πρότεινε τα εξής:
1. Σαμπουάν Hair Force της Frezyderm.
2. HairWay Minoxidil 5%.

Μετά από 2,5 μήνες θεραπείας, δεν νομίζω ότι έχω δει κάποιο αποτέλεσμα στην τριχόπτωση (συνεχίζει ίσως και σε κάπως μεγαλύτερο βαθμό), ωστόσο, αυτό που με παραξενεύει είναι ότι τα μαλλιά φαίνονται καλύτερα!
Ήθελα, λοιπόν, να σας ρωτήσω αν χρειάζεται να κάνω κάτι παραπάνω (π.χ. DHT αναστολέα, κάποιο άλλο σαμπουάν ή roller).

Σας ευχαριστώ!!! :)

Η minoxidil είναι απο τις καλύτερες και με τους λιγότερους ερεθισμούς , πολύ καλή γενικά.
Και το σαμπουάν επίσης.
Προχώρα άφοβα...μήν περιμένεις να δείς κάποια πρώτα αποτελέσματα πρίν κλείσεις 6-8μήνες (Minoxidil 2 φορές την ημέρα για γρήγορο regroth)
 

Lostre

New Member
Βρε παιδιά συγγνώμη αν βγαίνω off-topic αλλά θέλω τις απόψεις σας. Παίρνω regaine αφρό(στον 5μηνα) και proscar 1mg(στον 4ο μηνα). Ακολουθώ πιστά την αγωγ'η τοσους μήνες. Όμως έτυχε μέσα στον ιούλη να μην παίρνω regaine για 6 μέρες, και τώρα που σας μιλάω για 7 μέρες (και θα αγοράσω αύριο). Γενικά ευχαριστημένος είμαι μέχρι τώρα αφού μου κρατάει όσα είχα, και παίζει να έχω μια μικρη πύκνωση(δεν ξέρω αν ειναι λόγω του προσκαρ που κάνει πιο δυνατές τις τρίχες).
Το θέμα είναι ότι ποτέ δεν είχα παρατηρήσει ποτέ τόσο τριχόπτωση, όσο τις τελευταιες 4-5 μέρες. Γενικά δεν μπορώ να πω ότι ειχα παρουσιάσει shedding μέχρι τώρα. Όταν τινάζω τα μαλλιά μου είναι λες και κάνω ενα μικρό κούρεμα. Οι τρίχες που πέφτουν ειναι μεν μικρότερες από τις κανονικές, αλλά όχι τόσο θαμπές όπως στουσ πρώτους μήνες.
Άυτο που θέλω να ρώτησω είναι αν υπάρχει περίπτωση να περνάω τόοοοοσο αργα shedding, ή αν χάνω τρίχες απο τη καθυστέρηση του regaine, δηλαδή καραφλιάζω(γιατί να έχασε τελείως η θεραπεία από τώρα λίγο δύσκολο)
 

jbaxes

New Member
Καλησπερα και απο μενα παιδια ειμαι ασχετος γενικα με το θεμα και πολλα που γραφετε δεν τα καταλαβαινω και πολυ... διαβαζω το forum μια βδομαδα σχεδον και προσπαθω να καταληξω καπου αλλα ειναι τοσο μεγαλο forum που καπου χανομαι (αυτα για εισαγωγη)..

Λοιπον τωρα στο θεμα μου ειμαι 25 χρονων γενικα ειχα πολυ πυκνο μαλλι λιγο σπαστο και χονδρη τριχα αλλα σταδιακα τα 3 τελευταια χρονια παρατηρουσα τριχοπτωση τωρα πλεον παρατηρησα και μια αραιωση σε κροταφους και πισω... Δεν εχω μεγαλο προβλημα αλλα θελω να ξεκινησω καποια θεραπεια και εγω να προλαβω το κακο..
Λοιπον ισως βιαστικα λιγο και εχω παραγγειλει απο ebay kirkland minoxidil 5%
Πηρα τα υλικα να φτιαξω το super zix 2
Και ενα σαμπουαν της apivita κατα της τριχωπτοσης για καθε μερα..

Οταν ερθουν με το καλο ολα πως μπορω να τα δουλεψω δοσολογιες και τετοια εννοω και αν λειπει κατι καποιο σαμπουαν ισως.. ενημερωστε με να το αγορασω θελω να ξεκινησω δυναμικα γιατι ασε που βλεπω την αραιωση εχω και ολους να μου λενε θα κανεις φαλακρα θα κανεις φαλακρα και αγχωθηκα λιγο...

Θελω να μου βγαλετε ενα πλανο τι θα βαζω το πρωι τι το βραδυ δοσολογιες και τετοια για να μπορω να τα δουλεψω σωστα .... και αν χρειαζετε κατι ακομη για να εχω μια ολοκληρωμενη θεραπεια ενημερωστε με να το παραγγειλω να ερθουν ολα μαζι...

Ευχαριστω πολυ και περιμενω απαντησεις :)
 
Μπλουζα