Τι υψος εχετε? (και κιλα)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
Τι υψος εχετε? Τι θεωρειται ως καλο υψος? Η καραφλα επηρεαζει την εικονα των ψηλων η οχι? :p

Πιπα thread XD

Εγω ειμαι 1,78 και 73-74 κιλα θελω να παω 80 μυικα κιλα καποτε!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
1.90 / 100 κιλά. Σαν ψηλός πάντα όταν είσαι όρθιος οι ατέλεις στο μαλλί φαίνονται πιο δύσκολα, μου το έχουν πει αυτό φίλοι μου. Είτε κοντός είτε ψηλός, η καράφλα θα σε επηρεάσει φυσικά, το σχήμα και τα χαρακτηριστικά του προσώπου θα κρίνουν αν σου πάει ή οχι.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Πω ρε παιδια ολοι οι ψηλοι πλακωσατε με κανετε να νιωθω μειονεκτικα :p χωρις παπουτσια εεεε????
 

nucky

Active Member
Καλά μόνο ο Ντάνς είναι μερακλής και τρώει το φαΐ του;; Άκου 1 87 και 75 κιλά....καλά με μαρούλια ανάλατα ζείτε;

Εδώ 186 90 κιλά...σορυ φριθινκερ
 

Imikriloulou

New Member
176.7cm/72 kg
Μην νιώθεις άσχημα, Free thinker.
Πάνω απ' τα 185cm ο,τι μήκος και να' χεις φαίνεται μικρό (τα >17cm είναι πολύ, πολύ σπάνια).
 

FreeThinker

Well-Known Member
176.7cm/72 kg
Μην νιώθεις άσχημα, Free thinker.
Πάνω απ' τα 185cm ο,τι μήκος και να' χεις φαίνεται μικρό (τα >17cm είναι πολύ, πολύ σπάνια).

Δε νιωθω ασχημα μικρη λουλου μου. Το χω σκεφτει και εγω πλακα πλακα αυτο που λες! xD

Μ αρεσει και η ακριβεια σου αν δεν τρολαρεις παλι. Αλλα δεν εχει νοημα να ειμαστε τοσο ακριβεις με το υψος σε ακριβεια χιλιοστων αφου το υψος μας (οπως και τα κιλα) δεν παραμενει σταθερο μεσα στη μερα. Υπαρχει διαφορα μεταξυ πρωινου-βραδινου αναστηματος της ταξης των 2 εως 3 ποντων οσο περιεργο κι αν ακουγεται, λογω επιδρασης της βαρυτητας μεσα στη μερα στη σπονδυλικη στηλη. Απλα δεν το καταλαβαινουμε.

Εγω συγκεκριμενα ειμαι λιγο πανω απο 1,78 πριν κοιμηθω. Το πρωι 1,80+ κοντα 1,81. Στον κοσμο εκτος φορουμ παντως 1,80 λεω οτι ειμαι ;) Το μεγαλυτερο μερος της μερας μεταξυ 1,78-79 παντως.

Οι περισσοτεροι δε γνωριζουν φυσικα οτι υπαρχει τετοια διαφορα, οποτε οταν λενε το υψος τους χωρις να ψευδονται, μπορει να λενε 1-2 ποντους παραπανω επειδη εχουν μετρηθει νωριτερα τη μερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Imikriloulou

New Member
Είσαι δικός μου εσύ.
Τον μέσο όρο των αμέσως μετά το ξύπνημα, στις 13.00 και στις 20.00 έδωσα ως απάντηση.
Όχι, δεν τρολάρω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
1,85 87 κιλα, θεωρω ενα ψηλο και γυμνασμενο κορμι ασχετος μαλλιων παντα κανει εντυπωση

Τασο αν εισαι γυμνασμενος και ισχυουν οι μετρησεις σου τοτε δε πολυχρειαζεσαι τα μαλλια. Δηλαδη μ ενα καλο σχημα κεφαλιου (δεν ξερω αν εχεις βεβαια) μπορεις να πουλησεις ευκολα τον τυπο του αντρα με το ξυρισμενο κεφαλι.

Γενικα θεωρω οτι το 1,85 κατα τις απογευματινες ωρες (οχι πρωι πρωι) ειναι η επιτομη του τελειου υψους
 

tasos33

Well-Known Member
Οι μετρήσεις ισχύουν κανονικά Μικρέ,δεν έχω λόγω να πω ψέματα αλλωστε.,δεν είμαι φέτες βέβαια αλλά αρκετά γυλνασμενος με καλή σωματοδομή κυρίως, τώρα το σχημα τοθ κεφαλιού είναι ενα θέμα γιατι Φε το χω ξυρίσει ποτε οπότε...... Αν φτάσω τώρα να τα ξυρισω έχω δύο θέματα....πρώτον την κώλο τομή από στριπ....κ δεύτερον οτι είμαι ανοιχτόχρωμος ....το καλοκαίρι άντε κ μαύρισμα....τον χειμωνα?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα