Τελικά αξίζει τον κόπο η Μινοξιδίλη;

kinezos

New Member
Πολλοι μπροστα καποιοι Ελληνες γιατροι!Ανακαλυψαν μεχρι ποτε θα χανεις μαλλια!!! Εχω λιωσει στο γελιο με τους τυπους, οχι με σενα μη το παρεξηγησεις.
καλα εχω παει σε 2 εταιριες οι οποιες και οι 2 ηταν τραγικες καλα κανεις και γελας φιλε!τουλαχιστον απο τιην 1η που εκανα την στριπ b**k** ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με το αποτελεσμα.απλα δεν ξερω αν θα με βοηθησει η μινοξιδιλη και το προσκαρ γιατι τα περισσοτερα μαλλια που εχω ειναι απο μεταμοσχευσεις(οταν ειμουν στο σταδιο 3 την εκανα ειχε αραιωσει τελειως το μαλλι μου στις 2 κορυφες.οποτε ηταν αποτελεσματικη σε αυτην την ζωνη αλλα μου αφησε με τον καιρο πισω ακριβως ενα κενο για το οποιο αναγκαστηκα και εκανα fue για να μην φαινεται.τα μονο μαμα μαλλια που εχς ειναι ενα τσουλουφι μπροστα (που φαινεται πως τουλαχιστον μεχρι τωρα αντεχει,ενω οι κροταφοι μου εχουν αδειασει αρκετα αλλα δεν με ενοχλει,και εκει που εκανα την μια την fue ακριβως πισω απο το τσουλουφι.)για να μην μακρηγορω αλλο ξερεις εαν θα με βοηθησει αυτη η θεραπεια να την ξεκινησω?εχει 3 μερες που την ξεκινησα και δεν μπορω να ξερω!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
26 χρονων ποτε προλαβες να κανεις 3 μεταμοσχευσεις ρε φιλε? χαρα στο κουραγιο σου. αν θες βαλε καμια φωτογραφια να δουμε πως ειναι το μαλλι σου τωρα. και ποσο καλα πηγε η μμ που ειχες κανει. μπορεις να ανοιξεις και δικο σου θεμα
 

kinezos

New Member
26 χρονων ποτε προλαβες να κανεις 3 μεταμοσχευσεις ρε φιλε? χαρα στο κουραγιο σου. αν θες βαλε καμια φωτογραφια να δουμε πως ειναι το μαλλι σου τωρα. και ποσο καλα πηγε η μμ που ειχες κανει. μπορεις να ανοιξεις και δικο σου θεμα
γεια σου δημητρη.εχω παρακολουθησει πολλες συζητησεις σου και χαιρομαι που σχολιασες.οπωσ σου ειπα αρχησε πολυ νωρις σε μενα η τριχοπτωση(15).οντας μικρος δεν εδωσα την σημασια που επρεπε για θεραπειες και εφτασα σε σημειο στα 20 η μια κορυφη μου να ειναι τελιωσ κενη και η αλλη εμφανωσ αραιωμενη.αναγκαστικα την εκανα την στριπ τοτε ενιωθα πολυ ασχημα.ξερεις πωσ ειναι οταν η αραιωση σου ειναι εμφανης απο τα 15,16 πωσ μπορει να ενιωθα τοτε.δεν με ενοιαζαν τα λεφτα και δεν ξερω αν εκανα το σωστο.απο τοτε αρχισα θεραπειες και βλεπω πως η τριχοπτωση μου ειναι πλεον φυσιολογικη.προανεφερα τις θεραπειες που εχω κανει.απλα εχω ακουσει καλα λογια για προσκαρ και μινοξ και τα ξεκινησα αλλα δεν ξερω αν πραγματικα θα με βοηθησουν τελικα.τι λες εσυ σαν πιο εμπειρος στο θεμα?το βραδυ θα ανοιξω ενα δικο μου θεμα και θα βαλω καποιες φωτο με την τωρινη κατασταση.πιστευω πως θα χρειαστω αλλη μια fue σε καποια χρονια ωστε να πικνωσει και να γεμισει το μπροστα μερος.αν και προσ το παρων ειναι σε πολυ καλη κατασταση νομιζω.(θα τα δεις και θα μου πεις).η εταιρια που εκανα τις μμ ειναι η μ***j***..εβαλα περιπου 1500 καποιες πισω απο στριπ και τισ αλλες μπροστα της.
 

istorias

Chalandri
Nαι ειχα μικρη υποχωρηση κυριως στα 28-29 μετα απο 6 χρονια χρησης, αν θυμαμαι καλα.Στην αρχη περιττο να πω πως το μαλλι μου ειχε γινει σαν του κλοουν αφου ειχα υποχωρηση μονο μπροστα κι εβαζα και σε περιοχες, κακως βεβαια, που δεν ειχαν ακομα επηρεαστει.
Τυπικοτατος, ακομα και στο στρατο εκρυβα το ριγκειν στο λουκανικο και το τσιμπαγα το βραδυ.;)

Μία ή δύο φορές τη μέρα; 7 μέρες την εβδομάδα; :)
Φαντάζομαι ότι δεν έκανες καθόλου διαλείμματα...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Kinezos εγω γενικα ειμαι αρνητικος σε σχεση με τη φινα και πολυ περισσοτερο σε μικρες ηλικιες. Ανοιξε θεμα γιατι εδω υπαρχει συζητηση για τη μινοξιδιλη την οποια μπορεις να δοκιμασεις. Μπορει να εχει καποιες ηπιες παρενεργειες η καθολου
 

pithikas

Well-Known Member
καλα εχω παει σε 2 εταιριες οι οποιες και οι 2 ηταν τραγικες καλα κανεις και γελας φιλε!τουλαχιστον απο τιην 1η που εκανα την στριπ b**k** ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με το αποτελεσμα.απλα δεν ξερω αν θα με βοηθησει η μινοξιδιλη και το προσκαρ γιατι τα περισσοτερα μαλλια που εχω ειναι απο μεταμοσχευσεις(οταν ειμουν στο σταδιο 3 την εκανα ειχε αραιωσει τελειως το μαλλι μου στις 2 κορυφες.οποτε ηταν αποτελεσματικη σε αυτην την ζωνη αλλα μου αφησε με τον καιρο πισω ακριβως ενα κενο για το οποιο αναγκαστηκα και εκανα fue για να μην φαινεται.τα μονο μαμα μαλλια που εχς ειναι ενα τσουλουφι μπροστα (που φαινεται πως τουλαχιστον μεχρι τωρα αντεχει,ενω οι κροταφοι μου εχουν αδειασει αρκετα αλλα δεν με ενοχλει,και εκει που εκανα την μια την fue ακριβως πισω απο το τσουλουφι.)για να μην μακρηγορω αλλο ξερεις εαν θα με βοηθησει αυτη η θεραπεια να την ξεκινησω?εχει 3 μερες που την ξεκινησα και δεν μπορω να ξερω!
Το έχω γράψει ξανά πως αν σε πιάσει η φιναστερίδη μαζί με μινοξιδίλη θα είναι σα να έχεις κάνει 3μμ.
Τις παρενέργειες πρόσεξε όμως γι' αυτό οι περισσότεροι δεν ακουμπάμε φιναστερίδη.
Μία ή δύο φορές τη μέρα; 7 μέρες την εβδομάδα; :)
Φαντάζομαι ότι δεν έκανες καθόλου διαλείμματα...
Μία φορά ως επί τω πλείστον. Νομίζω πως αυτή είναι και η ιδανική συχνότητα για πολλούς λόγους.Και 30 μέρες το μήνα.:D
 

kinezos

New Member
Το έχω γράψει ξανά πως αν σε πιάσει η φιναστερίδη μαζί με μινοξιδίλη θα είναι σα να έχεις κάνει 3μμ.
Τις παρενέργειες πρόσεξε όμως γι' αυτό οι περισσότεροι δεν ακουμπάμε φιναστερίδη.

Μία φορά ως επί τω πλείστον. Νομίζω πως αυτή είναι και η ιδανική συχνότητα για πολλούς λόγους.Και 30 μέρες το μήνα.:D
θα ανοιξω καινουργιο θεμα να ανεβασω και φωτος να μου πειτε την αποψη σας.απλα δεν ξερω αν μετα απο τοσα χρονια τριχοπτωση εχω ακομα ενεργους θηλακες σε καποια σημεια η θα το κανω χωρις λογο γιατι απο οτι ξερω και βλεπω τα μεταμοσχευμενα μαλλια δεν προκειται να εχουν θεμα !


Kinezos εγω γενικα ειμαι αρνητικος σε σχεση με τη φινα και πολυ περισσοτερο σε μικρες ηλικιες. Ανοιξε θεμα γιατι εδω υπαρχει συζητηση για τη μινοξιδιλη την οποια μπορεις να δοκιμασεις. Μπορει να εχει καποιες ηπιες παρενεργειες η καθολου
δημητρη σκεφτηκα και πηγα σημερα για ενδοκρινολογικες και γενικεσ αιματος.μετα θα ρωτησω τον γιατρο για το τι δοση πρεπει να παρω.και σε 3,4 μηνεσ θα τισ ξανακανω να δω αν με επηρεασαν και πωσ.πιστευω πωσ ετσι θα ειμαι καλυμενος.
 

MariosOik

Active Member
Παιδια εγω που ειμαι χρηστης big 3 αλλα το τελευταιο διμηνο ειχα μεγαλη τριχοπτωση και αραιωση στο μπροστινο μερος, τι μπορω να κανω για να δημιουργησω επανεκφυση τωρα που ειμαι σε αυτο το σταδιο?
 

Συνημμένα

  • IMG_6105.JPG
    IMG_6105.JPG
    1 MB · Προβολές: 67

dimitris50423

Well-Known Member
Τον σταυρό σου να μην προχωρησει η αραιωση.
Τι ακριβως χρησιμοποιεις; το big 3 τι ακριβως ειναι παντα ειχα απορια. :)
 

MariosOik

Active Member
Τον σταυρό σου να μην προχωρησει η αραιωση.
Τι ακριβως χρησιμοποιεις; το big 3 τι ακριβως ειναι παντα ειχα απορια. :)
Φινα-Μινοξιδιλη-Fungoral(2 φορες τη βδομαδα). Συνεβη πολυ γρηγορα η αραιωση το τελευταιο διμηνο και αρχισα μινοξιδιλη. Ειχα ησυχασει με φινα. Θελω να δω μηπως πετυχω καποια επανεκφυση...!
 

zaxosdogkanos

Active Member
απο προσωπικη εμπειρια στο δικο μου κεφαλι,απο μονη της δεν μου εκανε τπτ σε συνδιασμο με φινα εκανε θαυματα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nine

Active Member
Παιδια εγω που ειμαι χρηστης big 3 αλλα το τελευταιο διμηνο ειχα μεγαλη τριχοπτωση και αραιωση στο μπροστινο μερος, τι μπορω να κανω για να δημιουργησω επανεκφυση τωρα που ειμαι σε αυτο το σταδιο?


καλα εισαι για τοσο κοντο. γιατι τα πηρες τοσο;
γενικα σε αυτο το κουρεμα παλιοτερα πριν την θεραπεια με το big3 ειχες σιγουρα μεγαλυτερα κενα; για να ξερεις τι σου εδωσε τοσο καιρο.
 

MariosOik

Active Member
καλα εισαι για τοσο κοντο. γιατι τα πηρες τοσο;
γενικα σε αυτο το κουρεμα παλιοτερα πριν την θεραπεια με το big3 ειχες σιγουρα μεγαλυτερα κενα; για να ξερεις τι σου εδωσε τοσο καιρο.
Προετοιμαζομαι για στρατο αλλα κυριως επειδη δεν μπορουσα να βλεπω τα κενα και την λεπτη τριχα μπροστα. Ετσι δεν ειναι ευκρινες ευκολα. Ακομα και με τον Βεκρη που ειχα προσωπικα ενα ραντεβου μου ειπε οτι ανθρωποι με πυκνο μαλλι φαινονται χειροτερα. Δεν μπορω να ξερω αποτελεσματα μινοξιδιλης απο τη στιγμη που αρχισα να την παιρνω τελος Μαρτιου. Ειναι πολυ νωρις. Απλα ειδα καποιους οπως ο @kapa που ειναι πολυ εμπειρος να μιλαει για κορτιζονη και εκει το σκεφτομαι. Ο φοβος μου τωρα ειναι πως θα ειναι καθως μεγαλωνουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα