Τα φωτα σασ κυριοι.....

καλησπέρα παιδιά...είμαι 37 χρόνων η τριχόπτωση ξεκίνησε πριν 8 χρόνια περίπου (τότε τουλάχιστον το αντιλήφθηκα)στην οικογένεια δεν έχουμε ιστορικό φαλάκρας,ο πατέρας μου 60 χρονών και έχει πιο πολλά μαλλιά απο εμένα...παρόλα αυτά έχω κάνει θεραπεία με φίνα και regaine συνδυαστικά για δυο χρόνια αλλά την έχω σταματήσει εδώ και καιρό....έχω μπει στη διαδικασία πια να ψάχνομε για μμ....έχω διαβάσει εδώ αρκετά άλλα δυστυχώς είμαι σαστισμένος θα έλεγα....επειδή δεν είμαι απο Αθήνα την άλλη εβδομάδα έχω κανονίσει ραντεβού με ενα κ.Σταθη απο την dhi ο οποίος θα είναι στη πόλη μου για να αξιολογήσει τη κατάσταση μου...θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τη συγκεκριμένη κλινική η και για άλλες που αξίζει να το ψάξω...ανεβάζω μερικές φώτο για έχετε μια εικόνα.....ευχαριστώ εκ των προτέρων:)
 

Συνημμένα

  • IMG_20170213_190718.jpg
    IMG_20170213_190718.jpg
    150 KB · Προβολές: 129
  • IMG_20170213_190745.jpg
    IMG_20170213_190745.jpg
    120.5 KB · Προβολές: 117
  • IMG_20170213_190814.jpg
    IMG_20170213_190814.jpg
    211.8 KB · Προβολές: 119
  • IMG_20170213_190825.jpg
    IMG_20170213_190825.jpg
    144 KB · Προβολές: 123
  • IMG_20170213_190914.jpg
    IMG_20170213_190914.jpg
    184.7 KB · Προβολές: 118

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
dimitri καλως ηρθες. καταρχην για 37 ετων αν το μαλλι δεν το βαφεις εισαι τυχερος γιατι δεν βλεπω πολλες ασπρες τριχες. στα σημεια που ειναι η αραιωση σου (κροταφους) με τη μινοξιδιλη δεν υπηρχε περιπτωση να δεις βελτιωση και νεες τριχες νομιζω ουτε με τη φινα.
οπου και να κανεις μεταμοσχευση θεωρητικα μπορεις να παρεις καλο αποτελεσμα με μια συνεδρια. το θεμα ειναι που μπορεις να παρεις και μια καλη πυκνοτητα στα μεταμοσχευμενα. εφοσον εχεις διαβασει το φορουμ ξερεις ποιες ειναι οι πιο ασφαλεις επιλογες για Ελλαδα και ποιες για εξωτερικο. ποσα χρηματα εισαι διατεθιμενος να ξοδεψεις?
Μιλησε με αρκετες κλινικες να παρεις πληροφοριες. ;)
 
καλησπέρα Δημήτρη...ευχαριστώ για την απάντηση...πέρα από την πυκνότητα που φυσικά με απασχολεί με ενδιαφέρει επίσης και αν είναι ασφαλές το τοποθετηθούν μοσχεύματα ανάμεσα σε μαμά μαλλιά πισω απο το τσουλουφι...εχω διαβασει διάφορα εδω για shock loss αν δε κάνω λάθος λέγεται...τώρα όσον αφορά το οικονομικό budget maximum τα 3.000€
 

piros75

Well-Known Member
Η δότρια φαίνεται καλή, το πρόβλημα μικρό, η ηλικία ιδανική. Δες τι θα σου πουν από την DHI και ενημέρωσέ μας για να σου πούμε και εμείς την γνώμη μας.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δεν νομιζω να κινδυνευεις για shock loss. Εχουμε δει περιπτωσεις να μπαινουν περισσοτερο σε μαμα μαλλια.εχεις στους κροταφους αρκετη αδεια περιοχη.
Αν κανεις μμ κανε με ολικο κουρεμα. Λογω ηλικιας το αποτελεσμα μαλλον θα το χαρεις για αρκετα χρονια χωρις εκπληξεις.
 
λοιπόν όπως σας είπα έγινε μία συνάντηση με τον διευθυντή της dhi....κοίταξε το κεφάλι μου...μου είπε κι αυτός ότι το πρόβλημα είναι μικρο....τη δότρια περιοχή την βρήκε πολύ καλή και σε ελαστικότητα και σε πυκνότητα...όπως χαρακτηριστικα είπε(η χαρά του γιατρού);)επίσης μου είπε ότι θα είναι εύκολη η εξαγωγή λόγω του ότι οι τρίχες στη πλειοψηφία τους έχουν μια συγκεκριμένη φορά... κάναμε ένα σχεδιασμό στους κροτάφους και είδαμε επίσης που θα χρειαστεί να βάλουμε στη β ζώνη πίσω απο το τσουλούφι....μου είπε οτι στη δική μου περίπτωση θα χρειαστούν 1300 με 1400 μοσχεύματα και η τιμή είναι 2500ευρω αλλα θα μου κάνει έκπτωση στα 2300...επίσης του ζήτησα να έχω την επιλογή του γιατρού που θα κάνει την επέμβαση....μου είπε οτι συνήθως τους κανονίζει αυτός αναλόγως την περίπτωση αλλα αν επιμένω μπορεί να μου το κανονίσει....ανέβασα και μια φωτογραφία για να δείτε που θα πάει περίπου η hairline.
 

Συνημμένα

  • IMG_20170213_190745.jpg
    IMG_20170213_190745.jpg
    121.8 KB · Προβολές: 60

bruno1989

Active Member
λοιπόν όπως σας είπα έγινε μία συνάντηση με τον διευθυντή της dhi....κοίταξε το κεφάλι μου...μου είπε κι αυτός ότι το πρόβλημα είναι μικρο....τη δότρια περιοχή την βρήκε πολύ καλή και σε ελαστικότητα και σε πυκνότητα...όπως χαρακτηριστικα είπε(η χαρά του γιατρού);)επίσης μου είπε ότι θα είναι εύκολη η εξαγωγή λόγω του ότι οι τρίχες στη πλειοψηφία τους έχουν μια συγκεκριμένη φορά... κάναμε ένα σχεδιασμό στους κροτάφους και είδαμε επίσης που θα χρειαστεί να βάλουμε στη β ζώνη πίσω απο το τσουλούφι....μου είπε οτι στη δική μου περίπτωση θα χρειαστούν 1300 με 1400 μοσχεύματα και η τιμή είναι 2500ευρω αλλα θα μου κάνει έκπτωση στα 2300...επίσης του ζήτησα να έχω την επιλογή του γιατρού που θα κάνει την επέμβαση....μου είπε οτι συνήθως τους κανονίζει αυτός αναλόγως την περίπτωση αλλα αν επιμένω μπορεί να μου το κανονίσει....ανέβασα και μια φωτογραφία για να δείτε που θα πάει περίπου η hairline.
Πιστεύω ότι με 1400 μοσχεύματα και με βάση την πυκνότητα των μαμα θα ,δηλαδή 700 μοσχεύματα σε κάθε κρόταφο, θα έχεις πολύ αραιό αποτέλεσμα γιατί ξαναλέω ότι είναι πολύ πυκνά τα μαμά.
Εκτίμησή μου είναι το λιγότερο 800-1000 μοσχεύματα σε κάθε κρόταφο και πίσω γιατί σου ξαναλέω τα υπάρχοντα μαλλάκια είναι πολυ πυκνά και θα κάνει μπαμ αν πάς με τόσα μοσχεύματα,
Εν το μεταξύ με τηλεφωνική επικοινωνία που είχα πριν κάνω μμ με την εταιρία αυτή ακριβώς το ίδιο μου είπαν, ότι είμαι η χαρά του γιατρού και βοθάει η φορά της τρίχας.
Ότι και να κάνεις σου εύχομαι καλό αποτέλεσμα από καρδιάς!!!!
 
καλησπέρα φίλε bruno...δε σου κρύβω οτι αυτο με ανησυχεί κι εμένα(πυκνότητα)...του το ειπα αλλα δε θυμάμαι να πηρα απάντηση.....σε ευχαριστώ πολυ για το σχόλιο σου και για τις ευχες σου:)
 

bruno1989

Active Member
καλησπέρα φίλε bruno...δε σου κρύβω οτι αυτο με ανησυχεί κι εμένα(πυκνότητα)...του το ειπα αλλα δε θυμάμαι να πηρα απάντηση.....σε ευχαριστώ πολυ για το σχόλιο σου και για τις ευχες σου:)
Κάτσε να δεις τι θα σου πουν και οι άλλοι αλλά κατά 90% χρειάζεσαι πιο πολλά μοσχεύματα για να φαίνεται και φυσικό το αποτέλεσμα.
Εκτός αν πας σε πιο συντηριτική hairline και γέμισμα β ζώνης για πυκνό αποτέλεσμα και δεν επεκταθείς στουσ κροτάφους
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καταρχην σηκωσε το τσουλουφι κατα πανω να δουμε τι γινεται κατω απο αυτο.
Με αυτες τις φωτο δεν βγαζεις συμπερασματα ευκολα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Τι μετρησεις σου εκανε στη δοτρια;
2300ε για 1300-1400 δεν ειναι και το καλυτερο deal. Εχουμε δει τιμες κονταστο ευρω ανα μοσχευμα.
Επισης το τσουλουφακι πρεπει να εχει πυκνοτητα. Θες πυκνοτητα και στους κροταφους γιατι θα φαινονται αραιοι. Βαλε φωτο με σηκωμενο το τσουλουφι να δουμε.
 

koumparos

Well-Known Member
Αυτη η εικονα θελει ενα 2.5 αρη για να δεσει καλα.Οτι ειπε ο μπρουνο,εχεις πολυ δυνατο τσουλουφι και θες πολυ καλο γεμισμα.
 

aeratos28

Just aeratos
Συμφωνω με koumparo..γύρω σε αυτά τα grafts πρέπει να κινηθεις φιλε dimitris1980..τώρα dimitris50423 τα λεφτά σχετικά αρκετά καλά ειναι..πολλοι λίγοι έχουν καταφέρει τιμές κοντά στο 1 ευρώ..από dhi μόνο ο φίλος που άπλωσε 1500grafts σε όλο το κεφάλι και η τιμή έγινε όπως είπε λόγο ότι είχε γνωστό στην κλινική..και από βεκρή άλλος ένας ,νομίζω η ο bruno η ο akishellas λόγο ότι ακυρώθηκε ένα χειρουργείο εκείνη την μέρα και μπήκε εκείνος και του έκαναν καλύτερη τιμή..δύσκολα να βρεις τέτοιες τιμές..
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εμενα στο 1.30 εβγαινε το μοσχευμα aeratos και σε σχεση με αλλους εβαλα και λιγοτερα grafts. Ασχετα με το ποσο βγαινει το μοσχευμα αν μιλαμε για εως 1500 grafts που του ειπαν στη d*i το μπατζετ του του επιτρεπει να κανει ακομη και m*rc που παει 2ε το μοσχευμα η β*κρη που θα του βαλουν και περισσοτερα grafts.
Θελει σχετικη πυκνοτητα στους κροταφους λογω τσουλουφιου.
Εγω νομιζω οτι η μμ του θελει περιπου 2000grafts με μεγαλυτερη πυκνοτητα hairline. Μπορει να παρει αποτελεσμα κ να μην ξαναασχοληθει και λογω ηλικιας.
 

tasos33

Well-Known Member
Κ ουτε πρόκειται να πάρεις για τον απλό και χιλιοειπωμενο λογο,οτι η κλινική αυτή σε θέμα πυκνότητας ειδικα με την πρωτη μμ δεν υπάρχει περίπτωση να πιασει υψηλη πυκνοτητα


καλησπέρα φίλε bruno...δε σου κρύβω οτι αυτο με ανησυχεί κι εμένα(πυκνότητα)...του το ειπα αλλα δε θυμάμαι να πηρα απάντηση.....σε ευχαριστώ πολυ για το σχόλιο σου και για τις ευχες σου:)
 

aeratos28

Just aeratos
Και σε σχέση με άλλους εβαλες και περισσότερα κατά 300grafts..ένα ποσοστό γύρω στο 15% δηλαδή παραπάνω..όπως ο p70 ας πούμε.έβαλε 2020 grafts και του βγήκε 1.5€ το graft..οπότε με το 1.6€ εδω του dimitris1980 είναι το ίδιο πράγμα.. Τώρα όσον αφορά τον γεωργιου που δίνει 2€ το graft,ναι το δίνει,αλλα το δίνει σε επεμβάσεις 3000grafts και πανω αν δεν κάνω λάθος..το θέμα εδώ στον φίλο είναι πως χρειάζεται σίγουρα πάνω από 2000grafts..θέλει αριθμό περίπου όσα εβαλες εσύ dimitris50423..και αυτό τον αριθμό αν δώσει αλλά 1000€ ,σύνολο δηλαδή 3300-3500€ το ανώτερο θα τα βάλει.το έως 1500grafts το είπαν για μία συνέδρια και για τα λεφτά που είναι διατεθημενος να δώσει..
 

tasos33

Well-Known Member
Το θέμα είναι αν θα δώσει 1.40 η 1.50 η 1.60 το graft η οτι δε μπορούν να του βάλουν τοσα όσα χρειαζεται για να έχει ενα ρεαλιστικό αποτέλεσμα που να δένει τα νέα μαλλια με τα μαμα.?
Η ουσία για μένα είναι στο δεύτερο σκέλος ,αν πάρεις ενα καλό αποτελεσμα χεστηκες αν πληρώσες το graft 0.20 cents
 
Μπλουζα