Συμβουλευτική βοήθεια

Alex25

New Member
Βασικα,ευχαριστω για τα replies παιδια.nO94 ευχαριστω για το reply σου και γενικοτερα εχω παρατηρησει οτι βοηθας αρκετο κοσμο εδω απαντωντας με συμβουλες κλπ και αυτο σε τιμα.Για να γινω πιο συγκεκριμενος το μονο που θελω αυτη τη περιοδο ειναι να καλυψω την ουλη πισω και να κανω μια εκ νεου εμφυτευση με μεθοδο FUE αυτη τη φορα.Για να εχω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα δεν με ενδιαφερει το κοστος αρκει να γινει η καλυτερη δυνατη δουλεια.Σκεφτομαι γενικα που μπορω να παω,δεν το περιοριζω μονο Αγγλια.Αν υπαρχει καποιος καλυτερος ΗΠΑ,Καναδα θα παω.Για αυτο ρωταω απο ατομα που ξερουν ηδη 5 πραγματα για το ποιοι ειναι οι καλυτεροι ανα τον κοσμο να μου προτεινουν.Ειναι καλυτερο να παρεις μια γνωμη απο καποιον ελληνα-συμπατριωτη παρα απο καποιον ξενο,κατα τη γνωμη μου παντα.Γιαννη μεχρι το τελος της βδομαδας θα εχω ανεβασει φωτος για να δεις.Ευχαριστω και παλι για τα replies
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jmirko

New Member
Dr Keser = Turkey
Dr Feriduni = Belgium
Dr Lorenzo = Spain (νομίζω)
ίσως και τον Dr Rahal (Canada)..

Bisanga = Δεν μου άρεσε η δουλειά του..
Feller = Δεν με συγκίνησε
Saphiro = Δεν βρήκα πολλά forum results
 

Alex25

New Member
20130129_061227.jpg


20130129_060734.jpg


20130129_061347.jpg


20130129_061307.jpg


εδω ειναι καποιες φωτογραφιες μου.Το πλανο που εχω ειναι να παω(αμεσα) στην HIS HAIR Clinic στο Birmingham,αφου μενω UK, για να καλυψω με pigmentation την ουλη και και αργοτερα να παω για μια γερη μμ με FUE σε Radal or Armani or Gho or Hasson and Wong or Keser,σε εναν απο αυτους τελοσπαντων αφου παρω τιμες κλπ.Οποιαδηποτε συμβουλη-γνωμη ευπροσδεκτη :)
 

n094

Active Member
Alex εγώ θα προτιμούσα όχι την HIS HAIR Clinic αλλά την Milena Lardì η οποία εδράζει την εταιρεία της στο Μιλάνο, αλλά από ότι έχω δει πάει συχνά και στην Αγγλία. Ο λόγος γι' αυτό είναι ότι τα αποτελέσματα της συγκεκριμένης είναι απλά "ΦΟΒΕΡΑ" και το πιο σημαντικό είναι με μη-μόνιμο μελάνι που διαρκεί 2 περίπου χρόνια, δεν πρόκειται να σου γίνει μπλε, όπως συμβαίνει στα περισσότερα μόνιμα μελάνια και επιπρόθετα, αν δεν σου αρέσει θα ξέρεις να μην το ξανακάνεις. Αντίθετα, αν πας για μόνιμο τατου στην HIS HAIR Clinic και κάτι πάει στραβά... ίσως να είναι χειρότερο και από την ουλή που έχεις πίσω. Δες αποτελέσματα της Lardi εδώ: http://www.hairlossexperiences.com/view_forum.php?id=52
 

n094

Active Member
Δεν λέω ότι η HHC δεν κάνει ωραία δουλειά (αν και πιστεύω ότι της Lardi δείχνει πιο "φυσικό" το αποτέλεσμα) λέω απλά ότι χρησιμοποιούν μόνιμο μελάνι, το οποίο με τον χρόνο "μπλεδίζει" και είμαι σίγουρος ότι θα φαίνεται άσχημο... Πάντως θα μπορούσες να το ψάξεις το θέμα σε διάφορα φόρουμς. Νομίζω ότι η HHC έχει και δικό της φόρουμ όπου γράφουν διάφοροι που έκαναν σε αυτούς... ψάξε το καλά πριν προχωρήσεις, πάντως εγώ στη θέση σου θα έκανα με μη-μόνιμο μελάνι.
 

jmirko

New Member
n094 είπε:
Δεν λέω ότι η HHC δεν κάνει ωραία δουλειά (αν και πιστεύω ότι της Lardi δείχνει πιο "φυσικό" το αποτέλεσμα) λέω απλά ότι χρησιμοποιούν μόνιμο μελάνι, το οποίο με τον χρόνο "μπλεδίζει" και είμαι σίγουρος ότι θα φαίνεται άσχημο... Πάντως θα μπορούσες να το ψάξεις το θέμα σε διάφορα φόρουμς. Νομίζω ότι η HHC έχει και δικό της φόρουμ όπου γράφουν διάφοροι που έκαναν σε αυτούς... ψάξε το καλά πριν προχωρήσεις, πάντως εγώ στη θέση σου θα έκανα με μη-μόνιμο μελάνι.

Βασικά, μπορείς να το αφαιρέσεις και δεν "μπλεδίζει" στο χρόνο.. Το είχα ψάξει..
 

n094

Active Member
jmirko είπε:
n094 είπε:
Δεν λέω ότι η HHC δεν κάνει ωραία δουλειά (αν και πιστεύω ότι της Lardi δείχνει πιο "φυσικό" το αποτέλεσμα) λέω απλά ότι χρησιμοποιούν μόνιμο μελάνι, το οποίο με τον χρόνο "μπλεδίζει" και είμαι σίγουρος ότι θα φαίνεται άσχημο... Πάντως θα μπορούσες να το ψάξεις το θέμα σε διάφορα φόρουμς. Νομίζω ότι η HHC έχει και δικό της φόρουμ όπου γράφουν διάφοροι που έκαναν σε αυτούς... ψάξε το καλά πριν προχωρήσεις, πάντως εγώ στη θέση σου θα έκανα με μη-μόνιμο μελάνι.

Βασικά, μπορείς να το αφαιρέσεις και δεν "μπλεδίζει" στο χρόνο.. Το είχα ψάξει..

Να το αφαιρέσεις με τι, με λειζερ; Επιμένω ότι το μη μόνιμο μελάνι είναι καλύτερο, τουλάχιστον για αρχή, για να δεις αν σου κάνει σαν πρακτική... Όσο για τιμές δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Alex25

New Member
Καλησπέρα και πάλι, λοιπόν πρώτον n094 respect φίλε μου για όλη τη βοήθεια που δίνεις στο community. Εννοείται ότι θα κοιτάξω για αυτό που προτείνεις για να μην την ξαναπατήσω πάλι με κάτι μόνιμο, όπως στη περίπτωση της ουλής με την STRIP.Rocknrolla εννοείται ότι δεν ξανακάνω τπτ Ελλάδα, ήμασταν μικροί, πάθαμε και μάθαμε :) . Μακάρι να είχα βρει αυτό το φορουμ 4 χρόνια πριν.
 
Γεια σας παιδιά.Να σας κάνω ένα update μετά από χρονια.Τελικά πήγα στο Bisanga στο Βέλγιο(αυτό έγινε το 2014)για FUE (από γενιά) πάνω στο scar και το αποτέλεσμα και δεν με έχει τρελάνει ιδιαιτερα.Μίλησα με το Bisanga και μου είχε πει ότι η δότρια μου δεν είναι πολύ δυνατή και πάω ολοταχώς για NW6-7 στο μέλλον.Οποτε με παρότρυνε να μην προχωρήσω με παραπάνω μεταμοσχεύσεις.Το σημάδι όπως βλέπεται παραμένει και αναρωτιέμαι αν αξίζει να ξαναπάω για FUE στο σημάδι.Αλλιώς να πάω κατευθείαν κάπου για SMP.Τι λέτε?Τι γνώμη σας :) IMG_0033.JPG IMG_0037.JPG IMG_0038.JPG IMG_0038.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:

sven

Active Member
Πηγες εκεί και τελικά αυτό είναι το αποτέλεσμα? Ποσα grafts βάλατε εκεί? Επικοινώνησες με τον γιατρό να να δεις τι θα σου πει για το αποτέλεσμα? Κανονικά θα έπρεπε να σου κάνει άλλη μια δωρεάν γιατί το αποτέλεσμα δεν είναι το αναμενόμενο , τόσα λεφτά θα έδωσες , δεν θα ήτανε και λίγα.

Όσο και αδύναμη να είναι ο δότρια σου όπως λες για να μπαλωθεί μια ουλή φτάνουνε από την δότρια σου , δεν χρειαζότανε να πάρετε από τα μούσια....θεωρώ.

Κρίμα που πηγες εκεί και τελικά ακόμα το πρόβλημα υπάρχει.

Και το smp είναι μια λύση αλλα κάθε λίγα χρονια να δίνεις τόσα λεφτά για φρεσκάρισμα ,με τον καιρό θα πληρώσεις αυτή την κολοουλή χρυσή.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ναι auto είναι το αποτέλεσμα.Επειδή έχει περάσει εύλογο διάστημα δεν θυμάμαι τον αριθμό ακριβώς αλλα νομίζω γυρίσω στα 300 grafts.Έδωσα αρκετά λεφτά για μια τέτοια επέμβαση η αλήθεια είναι.Επειδή απογοητευτικά παντελώς δεν επικοινώνησα μαζί του.Όταν ήμουν μικρός δεν μπορούσα να φανταστώ τον ευατό μου καραφλό με τέρμα ξυρισμένο κεφάλι και τώρα βλέπω τύπους με τέρμα ξυρισμένο κεφάλι και τους ζηλεύω γιατί δεν μπορώ να είμαι σαν και αυτούς λόγω της ουλής............Γνωρίζει κανεις κανέναν κορυφαίο στην ευρώπη πάνω σε καλύψεις των scars από μεταμοσχεύσεις?
 

sven

Active Member
Mου φαίνονται κάπως λίγα τα 300 . Σφάλμα που δεν επικοινώνησες μαζί του , αν δεν θες να σου κάνει διόρθωση ζητα τα λεφτά πίσω τουλάχιστον, δύσκολο να τα πάρεις αλλα αν δεν απαιτήσεις...

Λόγο του ότι η ουλή είναι ινώδης ιστός το ποσοστό φυτρώσης δεν είναι το ίδιο να ξέρεις.
 

dimitris50423

Well-Known Member
o bisanga σου εκανε αυτη τη δουλεια?? μαλιστα.. για πιεσε τον να δεις τι μπορεις να κανεις.. δεν ειχε αποτελεσμα απο οτι βλεπω.
φανταζομαι τι κραξιμο θα επεφτε στον γιατρο που το εκανες αν γινοταν Ελλαδα η Κυπρο και παλι δικαιολογημενα.
το θεμα ειναι να μπορεσεις να επικοινωνησεις και να ζητησεις διορθωση.
καλη τυχη. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα