Συμβουλες για μεταμοσχευση

geroksouras

Active Member
Ξεκινα με 3000-3500 αν βγαινουν κ βλεπεις για μετα.θα εισαι πολυ καλυτερα ακομα κ με τα 3500.τωρα που σε ξαναβλεπω μαλλον θες 5000-5500.εγω αρκετα χειροτερα απο σενα,χαμηλα πλαινα,εβαλα 7200.εσυ καπου στα 5500 εισαι.αν δεν παιζει χρημα πηγαινε στα ντοπια καλα μαγαζια,αλλα αν θες να βαλεις γενια δεν ξερω ειναι καπως δυσκολο κομματι(σημαδια φυτρωση) κ στην κυπρο κανουνε παπαδες με δαυτα.
Απο δοτρια οκ φαινεσαι οχι σουπερ αλλα με 2 μτχ fue καπου στα4000- 5000 θα βγουνε.ακομα και αν δεν μπορεις να πας τουλαχιστον συντομα για 2ρη μτχ κ με 3500 θα εχεις μεγαλη αλλαγη.στην θεση σου αν δεν ειχα χρημα θα εκανα μια εδω 3000+κ αργοτερα βλεποντας τι μπορει να βγαλει η δοτρια κ αν ηθελα να συμπληρωσω θα πηγαινα κυπρο κ για γενια που μεχρι τοτε θα παιζουνε καλυτερες τιμες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bad_genes

New Member
Ξεκινα με 3000-3500 αν βγαινουν κ βλεπεις για μετα.θα εισαι πολυ καλυτερα ακομα κ με τα 3500.τωρα που σε ξαναβλεπω μαλλον θες 5000-5500.εγω αρκετα χειροτερα απο σενα,χαμηλα πλαινα,εβαλα 7200.εσυ καπου στα 5500 εισαι.αν δεν παιζει χρημα πηγαινε στα ντοπια καλα μαγαζια,αλλα αν θες να βαλεις γενια δεν ξερω ειναι καπως δυσκολο κομματι(σημαδια φυτρωση) κ στην κυπρο κανουνε παπαδες με δαυτα.
Απο δοτρια οκ φαινεσαι οχι σουπερ αλλα με 2 μτχ fue καπου στα4000- 5000 θα βγουνε.ακομα και αν δεν μπορεις να πας τουλαχιστον συντομα για 2ρη μτχ κ με 3500 θα εχεις μεγαλη αλλαγη.στην θεση σου αν δεν ειχα χρημα θα εκανα μια εδω 3000+κ αργοτερα βλεποντας τι μπορει να βγαλει η δοτρια κ αν ηθελα να συμπληρωσω θα πηγαινα κυπρο κ για γενια που μεχρι τοτε θα παιζουνε καλυτερες τιμες

Υπάρχει κανείς εδώ που να μπορεί να βάλει 3000 με μια συνεδρία? Από ότι βλέπω μάξιμουμ 2500 κυμαίνονται. Άρα θα πρέπει να το σπάσω σε δύο κ να κρατήσω κ μια τρίτη μελλοντικά? Θα με οργωσουν κυριολεκτικά!
 

Bad_genes

New Member
Μόλις είδα κ το θέμα σου γεροξουρα. Τεράστιο εγχείρημα. Εγώ πάντως έχω πάρα μα πάρα πολύ λεπτή τρίχα με αποτέλεσμα στις φωτογραφίες να φαίνομαι περισσότερο καράφλας από όσο είμαι. Νομίζω ότι στις φώτο έμοιαζα με καράφλα ακόμα κ όταν είχα μαλλιά! Είμαι περίεργος τι θα μου πουν από Dhi σε 2 βδομάδες. Δυστυχώς είμαι εκτός Αθηνών.
 

Bad_genes

New Member
Proscar το οποίο έκοβα σε 6 κομμάτια για να είμαι πιο σίγουρος. Με τον καιρό μειώθηκε η δραστικοτητα του. Δύσκολο να πω με βεβαιότητα αν τα sides ήταν αποτέλεσμα κακής ψυχολογίας ή του φαρμάκου. Αποφάσισα ότι δεν αξίζει το ρίσκο κ όπως είπα τα μαλλιά είχαν αρχίσει να μειώνονται. Σίγουρα είχα αραιο σπέρμα το οποίο επανήλθε μετά από 6μήνες περίπου αφού σταμάτησα. Επίσης οι οδηγίες πλέον γράφουν ότι οι παρενέργειες μπορεί να επιμένουν μετά τη διακοπή. Κάποτε έλεγαν ότι επανέρχεσαι σε λίγες βδομάδες...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Υπάρχει κανείς εδώ που να μπορεί να βάλει 3000 με μια συνεδρία? Από ότι βλέπω μάξιμουμ 2500 κυμαίνονται. Άρα θα πρέπει να το σπάσω σε δύο κ να κρατήσω κ μια τρίτη μελλοντικά? Θα με οργωσουν κυριολεκτικά

το θεμα δεν ειναι απλα να βαλεις με τη μια 3000 μοσχευματα. λογω περιορισμενης δοτριας δεν πρεπει να χαθουν μοσχευματα και να πιασεις υψηλη φυτρωση.
συμφωνω με το geroksoura οτι μπορεις να κανεις 1 συνεδρια εως 3000 γκραφτς στις μπροστινες ζωνες αφηνοντας το πισω.
Βλεπεις σε ενα χρονο πως θα παει και επειτα συμφωνα με το τι δοτρια σου απομενει συμπληρωνεις και μοσχευματα απο γενια που για τις πισω ζωνες ειναι οκ.
επισης αν θες να διορθωσεις κατι στην πρωτη μμ θα εχεις τη δυνατοτητα.
υπαρχουν και ατομα με παρομοια περιπτωση που εχουμε δει να το επιχειρουν και με διπλη συνεδρια.
 

Utopia

Active Member
Proscar το οποίο έκοβα σε 6 κομμάτια για να είμαι πιο σίγουρος. Με τον καιρό μειώθηκε η δραστικοτητα του. Δύσκολο να πω με βεβαιότητα αν τα sides ήταν αποτέλεσμα κακής ψυχολογίας ή του φαρμάκου. Αποφάσισα ότι δεν αξίζει το ρίσκο κ όπως είπα τα μαλλιά είχαν αρχίσει να μειώνονται. Σίγουρα είχα αραιο σπέρμα το οποίο επανήλθε μετά από 6μήνες περίπου αφού σταμάτησα. Επίσης οι οδηγίες πλέον γράφουν ότι οι παρενέργειες μπορεί να επιμένουν μετά τη διακοπή. Κάποτε έλεγαν ότι επανέρχεσαι σε λίγες βδομάδες...
Ντάξει άμα θεωρείς ότι δεν αξίζει πάω πάσο, δεν μπορω να πω τι θα κάνει ο καθένας με τον οργανισμό του, είναι καθαρά υποκειμενικό...
Το θέμα είναι ότι η φίνα θα διευκόλυνε κατά πολύ τη μ/μ σου γιατί θα βελτίωνε και τα μαλλιά της δότριας...
 

Bad_genes

New Member
Δηλαδή προτείνετε να μη βάλω ούτε μια τρίχα στο μπιφτέκι για αρχή. Για κροτάφους να τους αφήσω τεράστιους με τεράστιο μέτωπο? Ή να κατεβάσω τη hairline μου πιο κάτω? Αυτό θα απαιτεί πολλά μοσχευματα λογικά.
 

Bad_genes

New Member
Ντάξει άμα θεωρείς ότι δεν αξίζει πάω πάσο, δεν μπορω να πω τι θα κάνει ο καθένας με τον οργανισμό του, είναι καθαρά υποκειμενικό...
Το θέμα είναι ότι η φίνα θα διευκόλυνε κατά πολύ τη μ/μ σου γιατί θα βελτίωνε και τα μαλλιά της δότριας...

Στις τρίχες ναι η φίνα τουλάχιστον σε μένα έκανε θαύματα. Όταν πήγα στον ανδρολόγο όμως για να δω αν είναι όλα οκ μου είπε μακριά από φίνα. Φυσικά κάθε γιατρός μπορεί να έχει διαφορετική άποψη. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι οι δερματολογοι την προτείνουν σαν καραμέλα. Όμως οι ανδρολογοι είναι πολύ πιο επιφυλακτικοί.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δεν νομιζω οτι μπορεις να σκεφτεις για κατεβασμα στη hairline. Εχεις μεγαλη περιοχη για καλυψη. Θα βρεις με την κλινικη που θα επιλεξεις ενα σχημα στη hairline με ανοιχτους κροταφους που να ταιριαζει στο προσωπο σου.
Για το αν θα βαλεις και πιο πισω μοσχευματα μονο αν δεν ειχες στο πλανο 2η μμ αλλα θα εβγαινε πολυ αραιο.
Για d*i αν μιλαμε για 4500+ μοσχευματα περιπου θα χρειαστεις 3 συνεδριες. μεσο ορο βγαζουν γυρω στα 1500 ανα συνεδρια γιατι κανουν manual εξαγωγη και χρεωνουν με τη συνεδρια. Στο β*κρη θελεις 2 συνεδριες. Μεσο ορο βγαζουν 2500 μοσχευματα με motorized εξαγωγη και χρεωνουν με τη συνεδρια. Για κυπρο μπορουν να βγαλουν επισης πολλα αλλα δεν βλεπω να το σκεφτεσαι λογω οικονομικου. Εδω χρεωνουν με το μοσχευμα. Καλη τυχη :)
 

aeratos28

Just aeratos
Φίλε Βad genes μεγάλη περιοχή για κάλυψη έχεις όπως σου είπαν τα παιδιά,όμως νομίζω πως λόγο των ψηλών πλαινων που έχεις,μία χαρά είναι τα temple points σου και γενικά εντελώς άδειος δεν είσαι σχεδόν πουθενά μπορείς να πάρεις καλό αποτέλεσμα με τα grafts που σου είπαν..δηλαδή με 5000 grafts ..πιστευω ανετα σε φτανουν..θα μπορέσεις να στρογγυλεψεις τη hairline σου με λίγο κατέβασμα και γενικά σε όλο το κεφάλι να έχεις καλή πυκνότητα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ItsAllGone

Active Member
Πολυ δυσκολη περιπτωση.Μετρια δοτρια,nw6,πολλες συνεδριες(για fue) και οχι πολυ μαρουλι.Θα προτεινα να δεις για strip Τουρκια μιας και λυνει αρκετα απο τα προβληματα σου και κυριως το οικονομικο.Παραδειγμα ο Civas χρεωνει 1.5 ευρω/graft για fut/fue ειναι απο τους πιο γνωστους με διεθνη πελατεια,υπαρχουν πολλοι λιγοτερο γνωστοι γιατροι στην Τουρκια που αξιζουν προσοχης,πχ ο Yaman ειναι πολυ νεος δεν ξερω αν ειναι καλος αλλα για να εγινε γνωστος τοσο νεος θα ειναι μαλλον κατι σαν τον μεσι πριν 10 χρονια....Τεσπα δεν προτεινω γιατρο αλλα ενα διαφορετικο τροπο σκεψης.
 

Bad_genes

New Member
Μπορεί να έχω μια τεράστια έκταση καράφλας αλλά υπάρχει παντού τρίχα σε αυτές τις περιοχές όπως είπε κ ο αερατος. Το θέμα είναι για πόσο ακόμα θα υπάρχει αυτή η τρίχα. Όχι για πολύ, φοβάμαι!
 

giodion

Member
Proscar το οποίο έκοβα σε 6 κομμάτια για να είμαι πιο σίγουρος. Με τον καιρό μειώθηκε η δραστικοτητα του. Δύσκολο να πω με βεβαιότητα αν τα sides ήταν αποτέλεσμα κακής ψυχολογίας ή του φαρμάκου. Αποφάσισα ότι δεν αξίζει το ρίσκο κ όπως είπα τα μαλλιά είχαν αρχίσει να μειώνονται. Σίγουρα είχα αραιο σπέρμα το οποίο επανήλθε μετά από 6μήνες περίπου αφού σταμάτησα. Επίσης οι οδηγίες πλέον γράφουν ότι οι παρενέργειες μπορεί να επιμένουν μετά τη διακοπή. Κάποτε έλεγαν ότι επανέρχεσαι σε λίγες βδομάδες...
Καλησπερα και απο εμενα φιλε. Κατ αρχην θελω να σε ρωτησω γιατι και εγω κανω χρηση φινας οπως και πολλοι ακομα, τα μαλλιά είχαν αρχίσει να μειώνονται και ενω εκανες χρηση φινας ή αφου την σταματησες? Γιατι απο αυτα που βλεπω σε εμενα και εχω ακουσει γενικα σε κραταει σταθερο οσο την παιρνεις. Εσυ πιστευεις οτι σε εσενα αν εξαιρεσεις βεβαια τα sides που σου εβγαλε, ποτε σταματησε πλεον να εχει επιδραση?
 

Bad_genes

New Member
Καλησπέρα φίλε μου. Ναι, είχε αρχίσει να μειώνεται η αποτελεσματικοτητα της μετά από κάποια χρόνια. Θα έλεγα ότι για μια 5ετια ήμουν τζιτζι. Μετά αργά κ σταθερά μάλλον προχωρούσε η κατρακύλα. Είπα να αυξησω τη δόση στο συνιστωμενο ένα πέμπτο του χαπιού αλλά μου έκατσε βαρύ κ την έκοψα μαχαίρι. Όταν την ξεκίνησα ήμουν σχεδόν όπως είμαι τώρα κ σε λίγους μήνες χρήσης πήγα για κούρεμα! Δεν έκανε τίποτα για τους κροτάφους, σε όλα τα άλλα γέμισα μαλλί. Κρίμα που δεν έχω καμία φωτογραφία εύκαιρη.
 

Bad_genes

New Member
Για να είμαι ειλικρινής μου περνάει κάποιες φορές η ιδέα να ξεκινήσω με 1/4 ως μισό propecia. Σίγουρα θα βοηθήσει. Θα δω αν υπάρχει ελπίδα με τη μμ κ πραττω αναλόγως. Έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλη κλινική Αθήνα εκτός από τις δυο γνωστές??
 

giodion

Member
Απο οτι εχω ακουσει και δει εδω μεσα μονο οι 2 γνωστες μετα υπερ και τα κατα αξιζουν. Απο την αλλη μπορεις να δεις και απο την κλινικη στην Κυπρο ποτε θα επισκεφτουν την χωρα μας και να κλεισεις ενα ραντεβου για να παρεις γνωμη. Ερχονται συχνα...
 

koumparos

Well-Known Member
Κατσε στα αυγα σου φιλε μου,πας για 7αρης.Εκτος εαν συμβιβαστεις με αραιο μαλι σε ολλο το κεφαλι
 
Μπλουζα