Συμβουλες για μεταμοσχευση

Bad_genes

New Member
Καλημέρα σας παιδιά, νέος χρήστης αλλά σας παρακολουθώ καιρό. Σας παραθέτω κάποιες εικόνες κ θα ήθελα τη γνώμη σας για μμ. Πιστεύετε ότι θα είμαι εντάξει με 3000 τριχοθυλακια? Έκανα θεραπεία με φιναστεριδη για 7 χρόνια με θεαματικά αποτελέσματα. Την έχω σταματήσει εδώ κ χρόνο με αποτέλεσμα να τα έχω χάσει όλα! Συνεχίζω με μινοξιδιλη η οποία φυσικά από μόνη της δεν κάνει κ πολλά. Οπότε είμαι έτοιμος για μμ, αν φυσικά υπάρχει ελπίδα να πάρω ένα αξιόλογο αποτέλεσμα. Τα μαλλιά μου άρχισα να τα χάνω από 16 χρονών. Σνιφ!
 

Συνημμένα

  • IMAG1932.jpg
    IMAG1932.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 147
  • IMAG1941.jpg
    IMAG1941.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 132
  • IMAG1944.jpg
    IMAG1944.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 127
  • IMAG1937.jpg
    IMAG1937.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 138

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Kαλημερα.Τι ηλικια εχεις?
Εχεις φωτογραφια οταν ειχες αποτελεσμα απο την φινα?
Οντως χρειαζεσαι 3000-3500 grafts αλλα θα επρεπε να αφησεις λιγο το μαλλακι μακρυτερο για να καταλαβουμε καλυτερα την εκταση του προβληματος.
Το καλο ειναι οτι εχεις σχετικαψηλα τα πτερυγια και τριγωνακια στα temple points.
Ελπιδες υπαρχουν αλλα πρεπει να εισαι προσγειωμενος & διαβασμενος.
Αφου μας παρακολουθεις θα εχεις εκτιμησει καποια πραματα.
Καλη συνεχεια στο φορουμ.!
 

Bad_genes

New Member
Είμαι 35 χρονών. Με την φίνα ήμουν άλλος άνθρωπος, τα πρώτα χρόνια χαοτική διαφορά. Στο 3μηνο άρχισα να παθαίνω την πλάκα μου με το αποτέλεσμα. Αν ψάξω αρκετά ίσως βρω κάποια φωτογραφία. Τα μαλλιά τα παίρνω συνέχεια πολύ κοντά. Θα κανονίσω ραντεβού με dhi γιατί από Ελλάδα από ότι καταλαβαίνω είναι μονόδρομος?!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Βλεπε dhi και Βεκρη. Ο Καθενας εχει την στρατηγικη του.
Κατσε διαβασε τα νηματα των παιδιων και αποφασισε,θα μαθεις αρκετα πραματα.
Αν εχεις και καποιον γνωστο που να εχει κανει ακομα μμ καλυτερα.
 

Bad_genes

New Member
Δεν ξέρω κανέναν. Ένας γνωστός μου είχε κάνει στριπ προ 10ετιας κ το αποτέλεσμα δεν ήταν καλό. Ανεπαρκες κ αφύσικο! Κ γενικά πάντα είχα την εντύπωση ότι τα λεφτά είναι πολλά κ το αποτέλεσμα στην καλύτερη πολύ μέτριο. Αλλά τώρα που έχω αρχίσει να γίνομαι Ζουγανελης το ξανασκέφτομαι.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Χιλιαδες κεφαλια προ 10ετιας το ιδιο.Και εγω εχω γνωστους..εδιναν 3000 ευρω για 50 τριχες.
Εχουν αλλαξει αρκετα τα πραματα απο τοτε αλλα παντα καραδοκει και η αποτυχια.
 

Bad_genes

New Member
Κ τι τιμή πιστεύεις ότι πρέπει να παζαρεψω φίλε μου? Έχω διαπιστώσει ότι υπάρχουν τεράστιες αποκλίσεις από ασθενή σε ασθενή. Φαντάζομαι θέλω 2 επεμβάσεις?
 

piros75

Well-Known Member
Νομίζω ότι αν σε ενδιαφέρει να καλύψεις και την κορυφή καλά τότε θες σίγουρα πάνω από 3.000 μοσχεύματα θα έλεγα κοντά στα 5.000 για να μην πω περισσότερα. Ανάλογα βέβαια και με τι πυκνότητα θα ήσουν ευχαριστημένος, πάντως με 3.000 μοσχεύματα όλο το Νοργουντ 6-7 που έχεις δεν καλύπτεται ικανοποιητικά. Τα 3.000 ωστόσο είναι μια καλή αρχή.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Κ τι τιμή πιστεύεις ότι πρέπει να παζαρεψω φίλε μου? Έχω διαπιστώσει ότι υπάρχουν τεράστιες αποκλίσεις από ασθενή σε ασθενή. Φαντάζομαι θέλω 2 επεμβάσεις?

dhi και βεκρης βλεπουμε να διακυμαίνονται οι τιμες.
Ενημερωσε και τους δυο οτι εισαι ενημερωμενος σε καποια πραματα οτι γραφεις στο φορουμ και ισως παρεις μια καλυτερη τιμη.
Δυο επεμβασεις το μονο σιγουρο.
 

Bad_genes

New Member
Νομίζω ότι αν σε ενδιαφέρει να καλύψεις και την κορυφή καλά τότε θες σίγουρα πάνω από 3.000 μοσχεύματα θα έλεγα κοντά στα 5.000 για να μην πω περισσότερα. Ανάλογα βέβαια και με τι πυκνότητα θα ήσουν ευχαριστημένος, πάντως με 3.000 μοσχεύματα όλο το Νοργουντ 6-7 που έχεις δεν καλύπτεται ικανοποιητικά. Τα 3.000 ωστόσο είναι μια καλή αρχή.
6-7? Βασικά έχω αρκετές τρίχες οι οποίες δεν φαίνονται στις φωτογραφίες. Αλλά λογικά είναι θέμα χρόνου να γυαλισω εντελώς! Αν το αποτέλεσμα με 3000 είναι εντελώς μέτριο καλύτερα να το αποδεχτώ κ να κάτσω στα αυγά μου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εχει αρκετες μεταμοσχευσεις μετα.Μπορεις να παρεις μια ιδεα με φωτογραφιες απο ολες τις κλινικες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
καλημερα και απο εμενα φιλε μου. θελεις ιδανικα 2 μεταμοσχευσεις. οσα περισσοτερα μοσχευματα βαλεις τοσο το καλυτερο. μπορεις να παιξεις περιπου στις 4000 μοσχευματα εως 4500. πυκνοτερο μπροστα. εχεις τριχακια σε ολο το κεφαλι που μαλλον εμειναν απο τις θεραπειες που εκανες..
αν αποφασισεις για μια συνεδρια να κανεις θα βαλεις στο μισο μπροστα και αφηνεις το πισω για αργοτερα.
υπαρχουν ατομα παρομοια με τη δικη σου περιπτωση στο φορουμ.. δες τις μεταμοσχευσεις να παρεις μια ιδεα.
η μμ μαλλιων σε σχεση με πριν 10 χρονια που ειπες δεν εχει πλεον καμια σχεση.. και εγω αυτο τον φοβο ειχα απο περιεργα κεφαλια που ειχα δει πριν κανω. ;)
 

geroksouras

Active Member
2500 μπροστα και αλλα 2000 μεση-πισω
κανε 2 μτχ με διαφορα 1 χρονου.στην πρωτη οσα μπορεις
περισσοτερα 3000+ να πιασεις και λιγο β ζωνη μηπως και σου αρεσει μετα η εικονα και αφησεις
σαν φυσιολογικο κενο το πισω.ακομα και με 3000 θα δεις διαφορα.αξιζει η προσπαθεια
 

Bad_genes

New Member
4000 μοσχευματα τουλάχιστον δηλαδή! Άρα θα χρειαστώ καλή δότρια κ βαθιά τσέπη! Ναι έχω πολλά τριχουλακια που είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αν ξαναπεφτα στη φίνα θα γίνονταν τρίχες. Αλλά τα sides της είναι πιο τρομακτικά από το να μοιάζω με το Ζουγανελη.
 

Bad_genes

New Member
2500 μπροστα και αλλα 2000 μεση-πισω
κανε 2 μτχ με διαφορα 1 χρονου.στην πρωτη οσα μπορεις
περισσοτερα 3000+ να πιασεις και λιγο β ζωνη μηπως και σου αρεσει μετα η εικονα και αφησεις
σαν φυσιολογικο κενο το πισω.ακομα και με 3000 θα δεις διαφορα.αξιζει η προσπαθεια
Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά γιατί να αφήσω ένα χρόνο μεταξύ των μμ? Για να έχω καλύτερη εικόνα από το αποτέλεσμα της πρώτης μπας κ μου αρέσει? Αλλά να έχω μια τεράστια τρύπα εκεί πίσω δεν μου φαίνεται κ πολύ ελκυστικό σαν ιδέα!
 

tasos33

Well-Known Member
πρεπει να περασει ενας χρονος να ολοκκληρωθει το αποτελεσμα εμπρος, οταν πας για την δευτερη αν χρειαζεται μπορεις να κανεις και μικροδιορθωσεις στο μπροστα κατι το οποιο δεν μπορει να γινει οσο η μμ ειναι σε εξελιξη....

βαλε καια καποιες φωτο απο δοτρια..

εχει μεγαλη επιφανεια και θελει δεξιοτεχνεια, αν οικονομικα μπορεις μη κοιτας ελλαδα, ξεκινα απο κυπρο
 

Bad_genes

New Member
Ορίστε κ η δότρια μου. Γενικά δεν τα πάω καλά με τις τρίχες. Επίσης είμαι ανοιχτοχρωμος με πολύ λεπτή τρίχα. Ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα για ένα illusion της προκοπής. Από λεφτά δυστυχώς είναι στενά τα πράγματα. Κ να φανταστείτε έμενα Κύπρο πρόσφατα αλλά πολύ ακριβοί βρε παιδιά μου φαίνονται οι κουμπάροι.
 

Συνημμένα

  • IMAG1948.jpg
    IMAG1948.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 129

Stripar

Established Member
To παληκάρι είναι NW5 άν όχι ΝW6 !
4000 grafts δέν φτάνουν ούτε για πλάκα.

Για αρχή θα πρέπει να κάνει μιά σωστή εκτίμηση δότριας προκειμένου να ξέρει πώς θα πρέπει να κινηθεί και ΑΝ...
Θσ χρειαστεί και ένα πολύ καλό γιατρό όπου αφενός θα σεβαστεί την περιορισμένη του δότρια και αφετέρου θα μεγιστοποιήσει το full cover illsion.

Δύσκολη περίπτωση , ιδιώς άν δέν υπάρχει μαρούλι...
 

tasos33

Well-Known Member
σωστος ο strip, nw5 pros 6, αδερφε 550 υπολογισε να βαλεισ μαζι με γενεια τα οποια λογου παχους θα σου δωσουν κατι παραπανω σε καλυψη,συνολο θες 6000 πιστευω, αν δεν υπαρχει μαρουλι για ελλαδα μην μπεις στον κοπο,εσυ δεν θεσ γιατρο καλλιτεχνη θες και στην ελλαδα δεν εχουμε τετοιους
To παληκάρι είναι NW5 άν όχι ΝW6 !
4000 grafts δέν φτάνουν ούτε για πλάκα.

Για αρχή θα πρέπει να κάνει μιά σωστή εκτίμηση δότριας προκειμένου να ξέρει πώς θα πρέπει να κινηθεί και ΑΝ...
Θσ χρειαστεί και ένα πολύ καλό γιατρό όπου αφενός θα σεβαστεί την περιορισμένη του δότρια και αφετέρου θα μεγιστοποιήσει το full cover illsion.

Δύσκολη περίπτωση , ιδιώς άν δέν υπάρχει μαρούλι...
 

Bad_genes

New Member
σωστος ο strip, nw5 pros 6, αδερφε 550 υπολογισε να βαλεισ μαζι με γενεια τα οποια λογου παχους θα σου δωσουν κατι παραπανω σε καλυψη,συνολο θες 6000 πιστευω, αν δεν υπαρχει μαρουλι για ελλαδα μην μπεις στον κοπο,εσυ δεν θεσ γιατρο καλλιτεχνη θες και στην ελλαδα δεν εχουμε τετοιους

Αποθαρρυντικα τα πράγματα δηλαδή. Πάντως δεν είμαι τόσο χάλια όσο φαίνεται στις φωτογραφίες. Ο φωτισμός δεν είναι καθόλου κολακευτικος. Έκλεισα ραντεβού με dhi για να δούμε τι θα μου πουν. Δεν είμαι ιδιαίτερα διατεθειμένος για τόσο σπέσιαλ μαρουλοσαλάτα πάντως!
 
Μπλουζα