Συμβουλές για μεταμόσχευση

Dimis90

Active Member
Χαιρετώ τη κοινότητα! Πραγματικά έχω μείνει εντυπωσιασμενος από το site γενικότερα και από το forum ειδικότερα!
Στο ψητό λοιπόν, είμαι 27 χρονών και είμαι γερό nw3 νομίζω. Το πρόβλημα είναι πως είναι είναι διαχυτο πλέον το θέμα β ζώνη και crown. Από τα 19 ανέβηκε η hairline και έκανε το M pattern. Κλασικά επίσκεψη σε δερματολογο και βιταμίνες. Από τα 21 περίπου ξεκίνησα regaine το οποίο σταματουσα κατά διαστήματα. Μέχρι τα 25 ξεχνιομουν με τα καμουφλαζ χτενίσματα που είχα γίνει ειδικός. Όμως σιγά σιγά παρατηρουσα την αραιωση να επεκτείνεται β ζώνη και crown αργά και βασανιστικά. Το Φλεβάρη πήρα απόφαση να ψαχτω λιγάκι. Ως τελείως άσχετος με το θέμα ξεκίνησα με το Βεκρη. Με είδε μια δερματολογος στο 5λεπτο και χωρίς πολλά πολλά αποφανθηκε πως με 3400 ευρώ θα γίνει δουλειά. Ούτε για δοτριες, grafts τίποτα. Όταν ζήτησα ραντεβού με το Βεκρη μου είπαν κατοσταρικο. Έδωσα το 50αρι μου και αποχωρησα. Πήγα μετά στο Γκουρα έτσι για την αλητεία :p Αυτός μετά από αναφορές σε διάφορους celebrities και μεγάλη σιγουριά μου είπε πως με ένα 3αρι θα με σενιαρει. Προφανώς και δε μιλάω για τρίχες ή grafts ξανά :p Τέλος πήγα και Αναστασακη ο οποίος ήταν πιο αξιοπρεπής. Μου ανέφερε πως δε πρέπει να κατεβάσουμε πολύ hairline, να επεμβουμε μόνο εκεί και πουθενά αλλού για την ώρα και το κακό πως δεν έχω και τη πιο πλούσια δοτρια. Για 1200 grafts μου είπε 2400 είτε με strip είτε με fue. Όμως η γραμματέας του μου πιπιλιζε το μυαλό για strip και πως είναι η καλύτερη επιλογή και αυτό με ξένισε αρκετά. Τελικά αποφάσισα να κάτσω στα αυγα μου για την ώρα. Ξεκίνησα regaine (μια φορά το βράδυ όχι σταθερα) το οποίο είχα κόψει για κάνα 3μηνο και φτάνουμε στο σήμερα. Λόγω πολύ μεγάλου stress που βιωσα τους τελευταίους μήνες, βλέπω πως η κατάσταση επιδεινωθηκε και άλλο. Χάνω τουλάχιστον 100-150 τρίχες ημερησίως και πλέον δε μπορώ να πετύχω τα καμουφλαζ που έφτιαχνα έως τώρα. Αυτό με θορυβησε και είμαι αποφασισμενος να προχωρήσω σε μεταμόσχευση. Το μπατζετ είναι γύρω στα 4,5 χιλιάρικα μαζεμένα με κόπο. Από όσα έχω διαβάσει πλέον κατέληξα πως η Κύπρος είναι η καλύτερη λύση για τα χρήματα που διαθέτω. Όμως το θέμα είναι τα grafts που αγοράζω με αυτό το ποσό. Πιστεύω πως χρειάζομαι τουλάχιστον 2000 για να φτιάξω hairline και ίσως να μπούμε και λίγο πιο μέσα. Το πρόβλημα είναι η διάχυση που έχω και η ηλικία μου το ξέρω. Έχω αρκετά μαμισια μαλλακια και δε ξέρω αν θα μπορέσει κανείς να μπει εκεί. Έκλεισα consultation με τον κ. Φιουρη την επόμενη Πέμπτη ώστε να έχω πιο ξεκάθαρη εικόνα. Ο Γεωργίου ακόμα δενα έχει στο πλάνο του consulting στην Ελλάδα και γενικά ειναι κλεισμενος μέχρι Μάρτη. Εγώ έχω σκοπο να κάνω κάτι άμεσα ώστε να στρώσει η κατάσταση μέχρι το καλοκαίρι. Θα παραθέσω φωτογραφίες και εννοείται κάθε γνώμη δεκτή και κάθε συμβουλή πολύτιμη! Εκτιμώ πολύ το υψηλό επίπεδο του forum και των παιδιών εδώ μέσα! Ξεστραβωθηκα σε πολλά ήδη!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλός όρισες στο hairloss.gr.
Φαίνεται ότι έχεις διαβάσει αρκετά πραγματακια εδώ μέσα για να λες πήγα στον Γκουρα για αλητεία.
Αφού ξέρεις τι παίζει με αναστασ* και γκουρ@ απορώ γιατί έκανες τον κόπο να πας.
Καταρχήν περιμένουμε φωτογραφίες να δούμε εάν όντως αξίζει να μπεις στα 27 σου για μεταμόσχευση.
Το καλύτερο θα ήταν να περιμένεις στα 32+ γιατί εκεί θα δεις τα περισσότερα και θα κρίνεις καλύτερα τι χρειάζεσαι.
 

Dimis90

Active Member
Καλός όρισες στο hairloss.gr.
Φαίνεται ότι έχεις διαβάσει αρκετά πραγματακια εδώ μέσα για να λες πήγα στον Γκουρα για αλητεία.
Αφού ξέρεις τι παίζει με αναστασ* και γκουρ@ απορώ γιατί έκανες τον κόπο να πας.
Καταρχήν περιμένουμε φωτογραφίες να δούμε εάν όντως αξίζει να μπεις στα 27 σου για μεταμόσχευση.
Το καλύτερο θα ήταν να περιμένεις στα 32+ γιατί εκεί θα δεις τα περισσότερα και θα κρίνεις καλύτερα τι χρειάζεσαι.
Καλως σας βρηκα! Ξέρω πως δεν είμαι και στην καλύτερη ηλικία και ειναι πολύ πιθανό να εξελιχθεί, όμως πάω με το σκεπτικό ότι δε θέλω να περιμένω να γίνω χειρότερα ώστε να κάνω κάτι. Με σωστό πλάνο πιστεύω θα είμαι εντάξει και αν χρειαστεί στο μέλλον προχωράω και σε άλλη μμ. Όταν επισκέφτηκα αυτούς το Φλεβάρη δεν είχα ανακαλύψει ακόμη το site. Θα μπορουσες να μου δώσεις οδηγίες για ανέβασμα φωτογραφιών από το κινητό;
 

tasos33

Well-Known Member
Η απόδειξη είναι το πρόβλημα στον γκούρα και στον Αναστασάκη? Χαχαχα ....είναι πρόβλημα απο μόνοι του αυτοι.



Δλδ πληρωσες 100 € για δυο επισκεψεις ; Δε πανε καλα μου φαίνεται .. Να φανταστώ χωρις απόδειξη .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα