Συζήτηση & πληροφορίες για τις κλινικές

tasos33

Well-Known Member
εχει μεγαλο μπιφτεκι πισω αλλα ραντιζει πολυ με τοππικ, μπροστα δε ξερω αν ριχνει μαλλον ομως το ραντιζει και εκει,νομιζω και εδω ο γκουρας, πριν 6 με 7 χρονια ηταν ο γιατρος των celebrities
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
σε αυτά συμφωνω και εγω. ή μόνη διαφωνία είναι ότι εχετε μεινει στα παλια ποτελεσματα μονο και σε εταιρίες τύπου medi ,kord κτλ..δεν είναι αυτές οι εταιρίες που λέμε να κάνουμε μεταμοσχευση..εταιρίες τύπου medi ,kord υπάρχουν παντού,σε όλη την ευρωπη,ανδρική,ακόμα και στην αγαπημένη σου κυπρο φίλε john..υπάρχει και άλλη εταιρία εκεί εκτός των 2 γνωστών.αυτή δεν την έχετε αναφέρει καν..οι τραγικοί των τραγικών είναι..μιλάτε μόνο για τους καλύτερους σε κάθε ξένη χώρα σαν να είναι μόνο αυτοί που κάνουν μεταμοσχεύσεις.τέλος πάντων,και ο βεκρης παρόλα τα προβλήματα με τις δοτριες, αν είσαι μικρό norwood και σου πάρει 2500grafts δεν θα φανεί τίποτα κακό στη δοτρια..και ωραίο αποτελεσμα θα είναι από πυκνότητα κτλ..αν είσαι μεγάλο norwood όμως,ένα μεγάλο όνομα γιατρού στο εξωτερικό είναι αυτό που χρειάζεται,πχ lorenzo..νομίζω το έχω ξαναδεί πως ελλαδα για μεγάλο norwood δεν ξέρω αν θα πρότεινα να την κάνει κάποιος,λόγο κακης διαχείρησης δοτριας και μετρίου σχεδιασμού ληπτριας κτλ.
Δημητρη την ρετσινια στις ελληνικες εταιριες απο κατι τετοια πραματα την πηραν medi,laserline,kord,d*i (ανα καιρους) και πολλες αλλες ελληνικες γιαυτο βλεπουμε αντιδρασεις πολλων παιδιων να ειναι Κατα αυτων.....εχω παει και laserline και kord και ειδα τι γινεται...οποτε μην μας φωναζεται συνεχως οτι ειμαστε υπερ των ξενων...
Καποιοι φταιγαν πολυ γιαυτες τις καταστασεις και οταν σου βγαινει το ονομα καλυτερα να σου βγει το ματι...

Oταν σαν Γιαννης μεγαλωνοντας και αρχιζοντας ψαχνωντας για μεταμοσχευσεις και εβλεπα ενα σωρο αποτυχιες εξω αλλα και ακουγα πως να εμπιστευομουν...παρολα αυτο θα πηγαινα και εγω b.kord γιατι ηλπιζα να γινει κατι ασχετα αμα με καναν χαλια...η ελπιδα πεθαινει τελευταια που λενε....αλλα ημουν τυχερος και βρηκα το φορουμ και κερδισα απο αυτο...βγηκα νικημενος και γλιτωσα αυτο που θα περνουσα εδω.
3 Μεταμοσχευσεις θα ηθελα εδω απο 3000 χιλιαρικα περιπου.
 

koumparos

Well-Known Member
Αερατε η ελλαδα ειναι πισω σε σχεση με το εξωτερικο και εχει δρομο ακομα να διανυσει.Δε μπορει η πλειοψηφια εδω μεσα να ειμαστε συνεονημενοι ουτε και εχουμε καμια ορεξη να τσακωνομαστε για ξενες εταιρειες που εκμεταλευονται τον πονο μας και χρεωνουν την μεταμοσχευση λες και ειναι μεταμοσχευση καρδιας η συκωτιου.Φιλικα δεν εχω ορεξη για αντιπαραθεση .
 

tasos33

Well-Known Member
Αερατε η ελλαδα ειναι πισω σε σχεση με το εξωτερικο και εχει δρομο ακομα να διανυσει.Δε μπορει η πλειοψηφια εδω μεσα να ειμαστε συνεονημενοι ουτε και εχουμε καμια ορεξη να τσακωνομαστε για ξενες εταιρειες που εκμεταλευονται τον πονο μας και χρεωνουν την μεταμοσχευση λες και ειναι μεταμοσχευση καρδιας η συκωτιου.Φιλικα δεν εχω ορεξη για αντιπαραθεση .
το θεμα δεν ειναι οτι εχουν δρομο να διανυσουν αλλα οτι δεν θελουν να τον διανυσουν
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν ξερω για την τριτη στην Κυπρο καν.Και στο εξωτερικο που λες ναι υπαρχουν αλλα εγω εδω μεγαλωσα και ακουγα και φοβηθηκε το ματι μου απο αυτην την αποψη το λεω.
 

koumparos

Well-Known Member
Τασο αυτο που λες δεν το καταλαβαινω.Γιατι να μη θελουν απο τη στιγμη που η μεταμοσχευση δεν ειναι και καμια πυρηνικη φυσικη και με τα σημερινα εργαλεια γινεται ποιοτικοτερη δουλεια.Δηλαδη οι κυπριοι γιατι κοντραρουν στα ισια τις μεγαλες κλινικες του εξωτερικου??
 

aeratos28

Just aeratos
πίσω είναι οι εταιρίες που αναφέρθηκαν πριν..οι άλλες 2 που συζητάμε και θα ήταν σωστό να μιλάμε μόνο γι αυτές και όχι να βαζετε τις άλλες καθε φορα,δεν θα έλεγα ότι είναι πίσω.και δεν το λέω έτσι..έχω πει πάλι,εμείς του φόρουμ,στην ουσία προσπαθούμε από μία μεταμόσχευση να πάρουμε αποτελεσμα όπως είμαστε πριν..κολημενοι ,κοιτάμε το παραμικρό.αλλά τέτοιοι σαν εμάς είναι πολυ λίγοι δυστυχώς και εδώ αλλά και στο εξωτερικό..γι αυτό και στο εξωτερικό οι γιατροί μετρημένος στα δάχτυλα είναι οι καλλιτέχνες.και βάζετε σε σύγκριση μονίμως αυτούς τους γιατρούς,σαν να είναι ο κανόνας έξω ,με τους δικούς μας γιατρούς ..λάθος απλά.
 

aeratos28

Just aeratos
καταλαβες john τι θέλω να πω??αυτή την εταιρία στην κυπρο σκεψου δεν την ξέρεις καν..είναι ακριβώς το ίδιο με kord ,medi κτλ..αν δεις τι έχουν κάνει σε κεφάλια θα κλαψεις.καλά κανείς που δεν την ξέρεις δεν μπορεί να συγκριθεί με τις άλλες 2..η hdc τα τελευταία 5-6 χρόνια είναι.ας πούμε πριν το 2008 χονδρικά δεν υπήρχε καν,καλώς η κακως μετά το 2010 υπάρχουν τα καλά αποτελέσματα και εκεί αλλά και γενικά παντού που διορθώθηκε η fue.πριν με μία απλή αναζήτηση στο νετ μπορεις να δεις τι γινόταν παντού..
 

tasos33

Well-Known Member
Τασο αυτο που λες δεν το καταλαβαινω.Γιατι να μη θελουν απο τη στιγμη που η μεταμοσχευση δεν ειναι και καμια πυρηνικη φυσικη και με τα σημερινα εργαλεια γινεται ποιοτικοτερη δουλεια.Δηλαδη οι κυπριοι γιατι κοντραρουν στα ισια τις μεγαλες κλινικες του εξωτερικου??
koympare δε πιστευω οτι οι κυπριες κοντραρουν του εξωτερικου ακομα, ομως πιστευω οτι θα ανεβασουν και αλλο επιπεδο προσεχως, να σου πω τι πιστευω για τις ελληνικες, η dhi o βεκρης ακομα κ η μπεργκμαν εχουν πολυ πελατεια ,καθημερινα κανουν μεταμοσχευσεις και εχουν αρκετα εσοδα μηνιαιως τοσα οσα να τους επιτρεπουν να εχουν ζωη celebritie, με ταξιδια mercedes κτλ, να σου δωσω ενα παραδειγμα, αν παρεις τηλ να κλεισεις ραντεβου για consulation στις ελληνικες θα πας σε μερικες μεερες, αν θες να πας πχ στο Lorenzo θα πας σε μερικους μηνες, αυτοι οι γιατροι για να μπορουν να δωσουν τετοια αποτελεσματα εεχουν αφιερωσει μεγαλο μερος της ζωης τους σε αυτο, οπως και αλλοι γιατροι σε αλλουσ τομεις,γνωριζω αγγειοχειρουργο ο οποιος ειναι μεν κορυφαιος αλλα προσωπικη ζωη μηδεν, προσωπικα θεωρω οτι οι εδω εχουν μεγαλα κερδη και σκεφτονται by greek way...δε γ@μ1ετ@1 αφου κονομαμε γιατι να γινουμε τελειοι?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
καταλαβες john τι θέλω να πω??αυτή την εταιρία στην κυπρο σκεψου δεν την ξέρεις καν..είναι ακριβώς το ίδιο με kord ,medi κτλ..αν δεις τι έχουν κάνει σε κεφάλια θα κλαψεις.καλά κανείς που δεν την ξέρεις δεν μπορεί να συγκριθεί με τις άλλες 2..η hdc τα τελευταία 5-6 χρόνια είναι.ας πούμε πριν το 2008 χονδρικά δεν υπήρχε καν,καλώς η κακως μετά το 2010 υπάρχουν τα καλά αποτελέσματα και εκεί αλλά και γενικά παντού που διορθώθηκε η fue.πριν με μία απλή αναζήτηση στο νετ μπορεις να δεις τι γινόταν παντού..


τουλαχιστον οι κυπριοι εχουν επιλογες..2 στις 3 ειναι καλες.
 

aeratos28

Just aeratos
ε ρε φίλε 300000 πλυθησμό έχουν..και 3 εταιρίες πολλές είναι.για πες μου ισπανια εκτός από lorenzo,άντε βάλε και τον de freitas ,για πες μου κάναν άλλο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
δεν ξερω αερατε μονο κυπρο και ελλαδα ξερω. 1,000,000 νομιζω ειναι η κυπρος.
 

aeratos28

Just aeratos
καλά εσύ σίγουρα ξέρεις καλύτερα.!:D σαν την πατρα είναι ρε φίλε ,μία χαρά είναι οι 3 εταιρίες ρε φίλε..anyway
 

aeratos28

Just aeratos
είναι ένα εκατομμύριο.περίπου χονδρικά σαν την πατρα είπα εγώ ότι κάνει λάθος ρε john..άντε σαν τη θεσσαλονικη τόσοι δεν είστε εκεί πάνω περίπου?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
μα να λεγες 900,000 χιλιαδες οκ.αλλα 300,000 με 1,141,000 που ειναι,ειναι μεγαλη η διαφορα.
 

aeratos28

Just aeratos
το 1.141 είναι εκτίμηση ρε john..το 2011 ήταν 940.000 ..τι διάολο μέσα σε 2 χρόνια ,200.000 πήγαν?τέλος πάντων άκυρη κουβέντα κανουμε
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Απογραφή 2011
840.407 λεει...απογραφη λογικα δεν ειναι οι καταγεγραμενοι?δεν ξερω.ρωταω..
200,000 ναι ισως με τοσους λαθρο που εχει...πηγα και εφριξε το ματι μου..νομιζα ημουν αφγανισταν,οι οποιοι ειναι μονιμοι κατοικοι.
 

dimitris50423

Well-Known Member
αντε να θυμηθεις ποιο ηταν το θεμα συζητησης μετα απο τοσα μηνυματα για τον πλυθησμο της κυπρου.. o_O
 
Μπλουζα