Σκηνές από ταινίες που μας άρεσαν

geofish

New Member
Αν και κάποιοι μπορεί να ξενερώσουν με το θέμα επειδη δεν αφορά την τριχόπτωση αλλά την αφορμή μου την έδωσε ο hopefull σε ένα πόστ στο θέμα <<τραγούδια που λένε κάτι στον καθένα>>.
Αντί λοιπόν για τραγούδια εδώ θα βάζουμε σκηνές από ταινίες που μας έχουν μείνει αξέχαστες ή μας άρεσαν. Έτσι για να χαλαρώνουμε και λιγάκι

Ξεκινώ εγώ με σκηνή από την ταινία γούεστερν <<ο κάλος ο κακός και ο άσχημος>>.
Είναι η τελευταία σκηνή της μονομαχίας όπου μονομαχούν και οι τρεις. Πραγματικά αριστούργημα με την μουσική να την συνοδεύει.

The Good The Bad and the Ugly Finale
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Σκηνές από ταινίες που μας άρεσαν

Εγώ θα παραθέσω μια καταπληκτική σκηνη (από την Ιταλική ταινία "l'ultimo bacio") , ένα μονόπλανο !!!3λεπτών όπου ένα ζευγάρι τσακώνεται όταν η έγκυος (3 μηνών) γυναίκα ανακαλύπτει ότι ο άντρας της έχει γκόμενα...
Αυτός μπαίνει στο σπίτι, πιστεύει ότι η γυναίκα του δεν το ξέρει αλλά τον περιμένει στην πόρτα επειδή έχει αργήσει, μέχρι που χτυπά το τελέφωνο και τον ειδοποιούν ότι η γυναίκα του ξέρει τι παίζει ... ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΣΚΗΝΗ !!!

 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

badday

New Member
Απ: Σκηνές από ταινίες που μας άρεσαν

tropheus είπε:
Εγώ θα παραθέσω μια καταπληκτική σκηνη (από την Ιταλική ταινία "l'ultimo bacio") , ένα μονόπλανο !!!3λεπτών όπου ένα ζευγάρι τσακώνεται όταν η έγκυος (3 μηνών) γυναίκα ανακαλύπτει ότι ο άντρας της έχει γκόμενα...
Αυτός μπαίνει στο σπίτι, πιστεύει ότι η γυναίκα του δεν το ξέρει αλλά τον περιμένει στην πόρτα επειδή έχει αργήσει, μέχρι που χτυπά το τελέφωνο και τον ειδοποιούν ότι η γυναίκα του ξέρει τι παίζει ... ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΣΚΗΝΗ !!!



φοβερο το μονοπλανο οντως!!!! Η ταινια καλη;
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Σκηνές από ταινίες που μας άρεσαν

badday είπε:
[quote author=tropheus link=topic=1736.msg41511#msg41511 date=1287998615]
Εγώ θα παραθέσω μια καταπληκτική σκηνη (από την Ιταλική ταινία "l'ultimo bacio") , ένα μονόπλανο !!!3λεπτών όπου ένα ζευγάρι τσακώνεται όταν η έγκυος (3 μηνών) γυναίκα ανακαλύπτει ότι ο άντρας της έχει γκόμενα...
Αυτός μπαίνει στο σπίτι, πιστεύει ότι η γυναίκα του δεν το ξέρει αλλά τον περιμένει στην πόρτα επειδή έχει αργήσει, μέχρι που χτυπά το τελέφωνο και τον ειδοποιούν ότι η γυναίκα του ξέρει τι παίζει ... ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΣΚΗΝΗ !!!



φοβερο το μονοπλανο οντως!!!! Η ταινια καλη;
[/quote]

Ναι ναι καλή ταινία ... σε εμάς του λίιιιιιγο μεγαλύτερους κάαααατι μας θυμίζει :D
 
Μπλουζα