Σκεψη μεταμοσχευσης για ελλαδα

nikos.r

New Member
Γεια σε όλα τα μέλη του φόρουμ παρακολουθώ χρονια το φορουμ και σκεφτομαι για μεταμοσχευση αλλα μονο ελλαδα για λογο χρηματων.ειμαι 35 χρονων και η τριχοπτωση αρχησε απο τα 20.θελω να μου πειτε τη γνωμη σας αν ειμαι καταληλος για μεταμοσχευση.Τα χρηματα που διαθετω ειναι μεχρι 4500 ευρω πιστευεται οτι μπορει να εχω ενα καλο αποτελεσμα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikos.r

New Member
Αυτη ειναι η κατασταση των μαλλιων μου τωρα
 

Συνημμένα

  • Optimized-20170803_105332.jpg
    Optimized-20170803_105332.jpg
    491.6 KB · Προβολές: 62
  • Optimized-20170803_105542.jpg
    Optimized-20170803_105542.jpg
    297.2 KB · Προβολές: 58
  • Optimized-20170803_105500.jpg
    Optimized-20170803_105500.jpg
    373.6 KB · Προβολές: 59

ANAR

Well-Known Member
Θες 2 μεταμόσχευσης για το βαθμό αραίωσης που είσαι.
Τα 4500 είναι λίγα ακόμα και για Ελλάδα αν και δεν νομίζω ότι μπορούν να σου δώσουν μια αξιοπρεπή κάλυψη οι κλινικές εδώ στην Ελλάδα....δεν έχουμε δει αποτέλεσμα τους σε τόσο μεγάλο βαθμό αραίωσης.
Είσαι μια περίπτωση που μοιάζει με την δικιά μου,δες την περίπτωση μου στις μεταμοσχευσεις για το πως είναι το σωστό να κινηθείς.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Anar εχουμε δει παρομοια περιστατικα απο Ελλαδα με διπλη συνεδρια και μαλιστα πηγαν και καλα.
Για εκει που εκανες εσυ θελει γυρω στο 10χιλιαρο για τα μοσχευματα που χρειαζεται. Αν μπορει να τα δωσει καλως. Δες αποτελεσματα των δυο κλινικων στην Ελλαδα φιλε και κρινε μονος σου. Τα χρηματα που διαθετεις σε καλυπτουν οριακα για τις 2 κλινικες της Ελλαδας για δυο συνεδριες. Η ηλικια σου ειναι μια χαρα για μεταμοσχευση και για ολοκληρωμενο αποτελεσμα θες 2 συνεδριες οπου και να πας. ;)
 

nikos.r

New Member
Ευχαριστω για τις απαντησεις ,ποσα grafts υπολογιζεται οτι χρειαζομαι; και πως βλεπετε τη δοτρια
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δες στις μεταμοσχευσεις διαφορα περιστατικα και την εξελιξη τους και θα καταλαβεις και μονος ποσα χρειαζεσαι.
Απο 3500 μοσχευματα και πανω πιστευω οτι θελεις εως 4500. Αναλογως τον σχεδιασμο και τις απαιτησεις σου.
Οσο περισσοτερα τοσο καλυτερη θα ειναι και η πυκνοτητα.
 

anargiros88

Well-Known Member
Για αρχη να κανεις μετρηση της δοτριας περιοχης για να ξερεις τι μοσχευματα εχεις και στη συνεχεια να δεις πως θα κινηθεις .
 

ANAR

Well-Known Member
Anar εχουμε δει παρομοια περιστατικα απο Ελλαδα με διπλη συνεδρια και μαλιστα πηγαν και καλα.
Για εκει που εκανες εσυ θελει γυρω στο 10χιλιαρο για τα μοσχευματα που χρειαζεται. Αν μπορει να τα δωσει καλως. Δες αποτελεσματα των δυο κλινικων στην Ελλαδα φιλε και κρινε μονος σου. Τα χρηματα που διαθετεις σε καλυπτουν οριακα για τις 2 κλινικες της Ελλαδας για δυο συνεδριες. Η ηλικια σου ειναι μια χαρα για μεταμοσχευση και για ολοκληρωμενο αποτελεσμα θες 2 συνεδριες οπου και να πας. ;)


Εγώ ΔΕΝ του είπα να πάει Κύπρο ίσα ίσα του είπα ότι τα χρήματα που διαθέτει ΔΕΝ φτάνουν ούτε για ελλαδα
 

aeratos28

Just aeratos
Του ειπες οτι δεν εχουμε δει αποτελεσματα στην ελλαδα σε τοσο μεγαλη αραιωση,που ειναι σχεδον το ιδιο πραγμα..κανεις δεν ειπε οτι του ειπες να παει στην Κυπρο
 

nikos.r

New Member
Μπορει η δοτρια να μου δωσει τοσα πολλα grafts που χρειαζεται η περιπτωση μου;και που μπορω να κανω μετριση τις δοτριας;
 

anargiros88

Well-Known Member
το αν μπορεί η όχι θα το μάθεις μόνο αν κάνεις μέτρηση της δότριας περιοχής . όσο για το που μπορείς να κάνεις μέτρηση μπες στον κόπο να διαβάσεις το φόρουμ . γράφει τα πάντα και είναι δωρεάν !!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikos.r

New Member
Ξερω οτι μετριση γινεται σε κλινικη μεταμοσχευσης απλα ρωταω αν παιζει ρολο η κλινικη που θα παω για μετρηση γιατι μπορει να μην ειναι η ιδια που θα κανω τη μεταμοσχευση
 

anargiros88

Well-Known Member
το να πας να πάρεις γνώμη από μια κλινική δεν σημαίνει ότι πρέπει να κάνεις και εκεί την μμ .
διάβασε καλά το φόρουμ ( καλά καλά όμως ) και μετά ξεκινά τις επαφές με κλινικές που θα κρίνεις ότι μπορεί να σου δώσουν αποτέλεσμα .
 
Μπλουζα