Σκεψεις για μεταμοσχευση

dimitris50423

Well-Known Member
Για εμενα προσωπικα Ταζ αν μπορει να μου δωσει ενα πολυ καλο αποτελεσμα και να εχω μαλλια δεν με απασχολει. Αλλους τους ενδιαφερει και μπορει και να ειναι αποτρεπτικος παραγοντας. Και εμενα η Αντωνια μου την εκανε σε ποσοστο περιπου 75% της επεμβασης.
Αερατος μακαρι να εχουμε γενικα καλα αποτελεσματα απο ολες τις κλινικες και με τον καιρο να γινει ακομα πιο απλο και οικονομικο να διορθωνει καποιος το προβλημα της αραιωσης του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Παιδες απ οσο εχω καταλαβει εγω, ο Β δε κανει καμια μμ. Τα κανουν ολα οι κοπελες, με τη μονη διαφορα οτι σε καποιες παρισταται-συμμετεχει-επιβλεπει σε μικρο βαθμο ο Β. Και σε εμενα ετσι εγινε. Δεν ηταν απων απο την κλινικη(γτ παιζει κ αυτο-μπορει να ειναι εξωτερικο καποιες φορες). Ο μονος που του την εκανε εξ ολοκληρου ο Β ηταν ο Μπαμπης ο πιλοτακης που εδωσε για 4500gts 6000€, που ειναι 1,33€/gt...αρα πολυ κατω απο τα 2€/gt. Βεβαια ο pilot μας την εκανε, οποτε δε μπορουμε να ξερουμε τι εγινε πως πηγε κλπ απλα το επισημαινω γτ ok δε του πηρανε και τα διπλα απο αλλους για να τπυ την κανει ο Β. Εμενα πχ που απλα επεβλεπε και συμμετειχε λιγο ο Β και την εκανε κατα 90% η Χρυσανθη, μου πηγε 2000gts 3000€ δλδ ακριβοτερα (1,5€/gt)
 

Tasmania

Active Member
με καλυψε ο Αντης. Επιασε το νοημα των οσων εγραψα... οταν συγκρινεις τιμες κλινικων πρεπει να αναφερονται και τα επιμερους συστατικα της χρεωσης... αλλιως και ο Λορεντζο θα μαθαινε την τεχνη σε 2-3 κοπελες και θα εβαζε μισες τιμες και θα τρεχαμε ολοι Μαδριτη... αμ δεν ειναι ετσι !
 

aeratos28

Just aeratos
εξ ολοκλήρου την είχε κάνει ο βεκρης του πιλότου?είσαι σιγουρος andy.k?? γιατί από όλους,έχουμε ακούσει ότι αν θέλεις σου λένε να σου την κάνει ο βεκρης ζητάει τα 2πλα λεφτά.
 

Flosk

Well-Known Member
Παιδια μην γελιομαστε οι τιμες αν επεσαν η αν θα πεσουν στην κυπρο θα οφειλεται αποκλειστικα στην ανοδο της ποιοτητας υπηρεσιων των ελληνικων κλινικων. Τον τελευταιο καιρο βγηκαν καλα αποτελεσματα απο β*κρη και εχει πεσει η δουλεια στην κυπρο. Οι τιμες εξακολουθουν να ειναι λιγο λιγοτερο απο διπλασιες. Πιο παλια ηταν πανω απο διπλασιες. Ο τελευταιος ο dimitris40 που εκανε εβαλε 2600 μοσχευματα με 3000ε. Αναγκαστικα θα πεσουν οι τιμες αν θελουν να εχουν δουλεια
Εγώ πάντως όταν πήγα να με δει ο Φιουρης μετα απο 1 χρόνο κ του εκανα λόγω για τον Βεκρή ούτε καν τον γνώριζε.. Με ρώτησε πια ειναι η κλινική του για να την τσεκάρει.. Αντιθέτως για Γεωργίου και D.I και Γεωργίου ξέρει τι παίζει..
 

Flosk

Well-Known Member
Αν οι κυπριοι πεσουν στο 1,50 με 1,70 θα ειναι επιτυχια, προς στιγμην ειναι σε πολυ ανωτερο επιπεδο απο τις ελληνικες κλινικες(ασχετα απο τις αποτυχιες σε περιστατικα, αλλωστε ολοι εχουν αποτυχιες) και ετσι το value for money θα ειναι πολυ καλο..

πιστευω δε, πως η hdc δεν υπαρχει περιπτωση να κατεβει, για τον γεωργιου πολυ πιο πιθανο ειναι, ο οποιος αν δεν ειχε στιγματιστει απο την αποτυχια του Boukla θα ηταν πολυ υψηλοτερα στην εκτιμηση μας, εχει δωσει ομως πολυ δυνατα αποτελεσματα, tasmania, dance, αλλα και αλλους που δεν θυμαμαι...

στην παρουσα φαση αν μου ελεγαν 1ε το graft ελλαδα και 1,5 κυπρο θα πηγαινα κολυμπωντας στο νησι ειτε γεωργιου ειτε hdc, ασχετα αν κρυφοκοιταω λιγο κ προς βεκρη, ο οποιος για μενα αν διορθωσει καποια θεματακια θα εκτοξευτει στο ελλαντα, βλεπω ομως και λυπαμαι που το λεω πως δεν εχει σκοπο να κανει κατι τετοιο και η οποια βελτιωση της κλινικης του θα προερχεται απο την αποκτηση εμπειρειας που αποκτα το Team απο την διαχειρηση των περιστατικων που αναλαμβανουν,
Όχι μονο του Boukla δυστυχως.. Μην ξεχνάμε τον Krhtikos21
 

aeratos28

Just aeratos
όντως..και ο krhtikos ειναι αποτυχια και από μέτρια αποτελέσματα είναι ο bluearmy,o traccas ,δεν θυμάμαι κάναν άλλον τώρα αλλά όλο και κάποιος θα ειναι
 

Flosk

Well-Known Member
Και μενα αλλα αν αναλογιστείς πως ειναι γενικά άνετος να συζητάει για φόρουμ, κλινικές και γιατρούς δεν θεωρώ ότι θα μπορούσε να το πει έτσι. Μου είχε πει βέβαια πως δεν παρακολουθεί το φόρουμ τελευταία γιατι δεν εχει καθόλου χρόνο. Προσωπικά δεν έχω κανένα λόγο να μην τον πιστέψω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tasmania

Active Member
Θερμή παράκληση και προτροπή : στις μ/μ της κλινικής Βεκρή να αναγράφεται στον τίτλο η/οι κοπελα/κοπελες που εκαναν τη μ/μ, ετσι ωστε να βοηθησουν νεα ενδιαφερομενα μελη ποια/ποιες να διαλεξουν με βαση τα αποτελεσματα τους. Μεχρι στιγμης εχω καταλαβει οτι υπαρχει προτιμηση προς την Αντωνια. Μονο ετσι θα υπαρχει ενα μετρο συγκρισης για τις Placers και αυτο θα οδηγησει τα ενδιαφερομενα μελη στην οσο το δυνατο πιο καλη επιλογη για τη μ/μ τους στην κλινικη Β. μεγιστοποιωντας το αποτελεσμα που επιθυμουν.
 

chrisk100

Member
@danceworld_2001 .Μετα την συντομη συζητηση που καναμε χθες στον γεωργιου για ελληνικα σφαγεια θα βαλω μεσα και τον βεκρη και την dhi και εξηγω. Ο καγκουρας, laser κλπ που ανεφερες ειναι πραγματι σφαγεια επιπεδου champions league. Ο βεκρης και η dhi δεν ειναι επιπεδου champions league αλλα uefa. Ο βεκρης με εξαιρεση τον δημητρη40 απο σαλονικα τις δοτριες περιοχες τις εχει ξεκανει. Η δοτρια για μενα ειναι το σημαντικοτερο καθως εαν υπαρχει ασχημο αποτελεσμα και η δοτρια σου ειναι καλη μπορεις να το πατσισεις σε αλλη μμ. Εαν στην εχει αφησει σε κακη κατασταση σε μια μελλοντικη μμ τι θα κανει.Βεβαια ο Βεκρης εχει καποια καλα αποτελεσματα(andy, dimitris50423) αλλα απο την δοτρια ειδαμε σε αυτες τις περιπτωσεις πηρε πολλα πολυτριχα απο ορισμενο χωρο της δοτριας και δεν τα πηρε με βαση πλανου.Σου λεει για αυριο εχει ο θεος.
Η Dhi απο οτι εχω δει εδω στο forum δεν ξεκανει τις δοτριες αλλα για να πιασεις πυκνοτητα 40/cm πρεπει να κανεις ταμα.
Αυτο δεν μπορω να χωνεψω απο dhi.Την θυμαμαι απο 17 χρονων την διαφημιση το αποτελεσμα μετραει.Περασανε 20 χρονια.Δεν γινεται η κυπρος με 600.000 κοσμο να εχει 2 κλινικες που σε μια συνεδρια μπορουν να πετυχουν μεγαλες πυκνοτητες και η dhi να θελει τουλαχιστον 2 συνεδριες.Βεβαια και οι κλινικες στην κυπρο εχουν κανει τις πατατες του αλλα και παλι ειναι πολυ μπροστα.Η dhi εχει μεινει στασιμη. Εγω θελω να βελτιωθουν ο βεκρης και η dhi γιατι δεν εχουμε την ορεξη να τρεχουμε στην κυπρο και στο εξωτερικο γενικα.
Εαν ο Βεκρης βελτιωσει τα θεματα του την dhi την βλεπω να κοντραρεται με την bergmann και τον μαγκουρα
 

aeratos28

Just aeratos
συμφωνω σε αρκετά από αυτά που λες..εγώ σαν (υποστηρικτής) της dhi,όπως έχω πει και άλλες φορές,αλλά στις μ@λ@κιες που κάνουν τις αναφέρω και τις υπερτονιζω κιόλας,θα σου πω πως δεν κάνεις έρευνα σωστή όσον αφορά τις πυκνότητες..καί ξαναλεω.πυκνότητα παίρνεις και από dhi..δες τον raphael2012, dim74 ,παιδιά που ήξεραν πόσα ακριβώς grafts χρειάζονταν για ένα πολύ καλό αποτέλεσμα,τα ζήτησαν,τα πλήρωσαν και τα εβαλαν..αρα τσ περι 40 μοσχευματα που λες εισαι λαθος..σε μια επεμβαση δεν ξεπερνανε τα 40 grafts,οχι οτι αν πας παλι δεν σου κανουν πύκνωση,μην μπερδευεσαι..και αυτό που κάνουν δεν είναι απαραίτητα κακό..δουλεύουν πιο σίγουρα έτσι και με μικρότερες απώλειες μοσχευμάτων κάθε φορά..γιατί οι μεγάλες πυκνότητες με την μία,έχουν και κινδύνους να ξέρεις.. ο raphael2012 έβαλε σε α+ μισή β ζωνη 3500 grafts..πρέπει να πέρασε τα 55grafts στο σύνολο 2 επεμβασεων..2500 grafts η πρωτη,1000 η δευτερη..
@danceworld_2001 .Μετα την συντομη συζητηση που καναμε χθες στον γεωργιου για ελληνικα σφαγεια θα βαλω μεσα και τον βεκρη και την dhi και εξηγω. Ο καγκουρας, laser κλπ που ανεφερες ειναι πραγματι σφαγεια επιπεδου champions league. Ο βεκρης και η dhi δεν ειναι επιπεδου champions league αλλα uefa. Ο βεκρης με εξαιρεση τον δημητρη40 απο σαλονικα τις δοτριες περιοχες τις εχει ξεκανει. Η δοτρια για μενα ειναι το σημαντικοτερο καθως εαν υπαρχει ασχημο αποτελεσμα και η δοτρια σου ειναι καλη μπορεις να το πατσισεις σε αλλη μμ. Εαν στην εχει αφησει σε κακη κατασταση σε μια μελλοντικη μμ τι θα κανει.Βεβαια ο Βεκρης εχει καποια καλα αποτελεσματα(andy, dimitris50423) αλλα απο την δοτρια ειδαμε σε αυτες τις περιπτωσεις πηρε πολλα πολυτριχα απο ορισμενο χωρο της δοτριας και δεν τα πηρε με βαση πλανου.Σου λεει για αυριο εχει ο θεος.
Η Dhi απο οτι εχω δει εδω στο forum δεν ξεκανει τις δοτριες αλλα για να πιασεις πυκνοτητα 40/cm πρεπει να κανεις ταμα.
Αυτο δεν μπορω να χωνεψω απο dhi.Την θυμαμαι απο 17 χρονων την διαφημιση το αποτελεσμα μετραει.Περασανε 20 χρονια.Δεν γινεται η κυπρος με 600.000 κοσμο να εχει 2 κλινικες που σε μια συνεδρια μπορουν να πετυχουν μεγαλες πυκνοτητες και η dhi να θελει τουλαχιστον 2 συνεδριες.Βεβαια και οι κλινικες στην κυπρο εχουν κανει τις πατατες του αλλα και παλι ειναι πολυ μπροστα.Η dhi εχει μεινει στασιμη. Εγω θελω να βελτιωθουν ο βεκρης και η dhi γιατι δεν εχουμε την ορεξη να τρεχουμε στην κυπρο και στο εξωτερικο γενικα.
Εαν ο Βεκρης βελτιωσει τα θεματα του την dhi την βλεπω να κοντραρεται με την bergmann και τον μαγκουρα
ο dim74 έχει βάλει 5500 grafts + άλλη μία τώρα τελευταία με 1000 grafts ακόμα στην α ζώνη. ο no94 κοντά 6500 grafts.
 

chrisk100

Member
συμφωνω σε αρκετά από αυτά που λες..εγώ σαν (υποστηρικτής) της dhi,όπως έχω πει και άλλες φορές,αλλά στις μ@λ@κιες που κάνουν τις αναφέρω και τις υπερτονιζω κιόλας,θα σου πω πως δεν κάνεις έρευνα σωστή όσον αφορά τις πυκνότητες..καί ξαναλεω.πυκνότητα παίρνεις και από dhi..δες τον raphael2012, dim74 ,παιδιά που ήξεραν πόσα ακριβώς grafts χρειάζονταν για ένα πολύ καλό αποτέλεσμα,τα ζήτησαν,τα πλήρωσαν και τα εβαλαν..αρα τσ περι 40 μοσχευματα που λες εισαι λαθος..σε μια επεμβαση δεν ξεπερνανε τα 40 grafts,οχι οτι αν πας παλι δεν σου κανουν πύκνωση,μην μπερδευεσαι..και αυτό που κάνουν δεν είναι απαραίτητα κακό..δουλεύουν πιο σίγουρα έτσι και με μικρότερες απώλειες μοσχευμάτων κάθε φορά..γιατί οι μεγάλες πυκνότητες με την μία,έχουν και κινδύνους να ξέρεις.. ο raphael2012 έβαλε σε α+ μισή β ζωνη 3500 grafts..πρέπει να πέρασε τα 55grafts στο σύνολο 2 επεμβασεων..2500 grafts η πρωτη,1000 η δευτερη..

ο dim74 έχει βάλει 5500 grafts + άλλη μία τώρα τελευταία με 1000 grafts ακόμα στην α ζώνη. ο no94 κοντά 6500 grafts.
Για να τα λες θα ισχυουν.Δεν τα εχω κοιταξει αυτα τα αποτελεσματα.Μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα. Οταν λεω μεγαλες πυκνοτητες δεν εχω απαιτηση 70grafts/cm σαν το hasson αλλα εκει στο 55 αντε 60. Οι κυπριοι το κανουν με την μια ενω εδω θελουν 2 και νομιζω οτι πρεπει να βγαινουν τα ιδια λεφτα με κυπρο.
 

aeratos28

Just aeratos
δεν είναι ότι τα λέω εγώ και ισχύουν ..ισχύουν από μόνα τους..αν κοιτάξει τα νήματα τους θα το δεις και μόνος σου..όσο για τιμές αν πας στην πρώτη εμφύτευση σου τώρα,θα βάλεις με 3500€ 2500 grafts..αν πας και για μία 2η να πιάσεις πυκνότητα πάνω από 55 grafts όπως ο raphael2012 ,στη 2η λοιπόν για άλλα 1000 grafts δεν θα πληρώσει πάνω από 1200€..άρα για 3500grafts χονδρικά το πολύ 4700€.. κυπρο,με την καλύτερη τιμή σε fue που ακουσαμε ever ήταν σήμερα ο γεωργιου με 2€ το graft για 3000 grafts επέμβαση..αν βάλεις τα 3500 grafts θέλει 7000€...μέχρι χθες ήθελε 8800€ για τα ιδια grafts o γεωργιου..η hdc τα ζητάει ακόμα..άρα και 2 να κάνεις εδώ πάλι τα μισά βγαίνουν..μην μπερδευεστε.
Για να τα λες θα ισχυουν.Δεν τα εχω κοιταξει αυτα τα αποτελεσματα.Μαλλον δεν το διατυπωσα σωστα. Οταν λεω μεγαλες πυκνοτητες δεν εχω απαιτηση 70grafts/cm σαν το hasson αλλα εκει στο 55 αντε 60. Οι κυπριοι το κανουν με την μια ενω εδω θελουν 2 και νομιζω οτι πρεπει να βγαινουν τα ιδια λεφτα με κυπρο.
 

aeratos28

Just aeratos
και μιλάω για dhi,αν μιλήσουμε και για βεκρη,με 4700€ θα βάλεις σίγουρα 4000grafts..που για τόσα grafts στην κυπρο δεν σε φτάνουν 10000€..οπότε θέμα τιμής μην το βάζετε καν..είναι πολύ κάτω εδώ σε σχέση με κυπρο,όσες επεμβάσεις και αν κάνεις..κάτω από τα μισά λεφτά ακόμα και με την αρκετά σημαντική μείωση του mhrc...
 

nikolakis

Well-Known Member
Παιδια έβγαλαν έκτακτο δελτίο: χιλιάδες φαλακροι συρρέουν κατα χιλιάδες στο Ελευθέριος Βενιζέλος με προορισμό την Κύπρο για άγνωστο μέχρι στιγμής λόγο! Ρε λέτε;
 
Μπλουζα