Σε σκέψη για μεταμόσχευση (άμεσα)

panos8029

New Member
Καταρχήν αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλα τα μέλη, είναι η πρώτη μου ανάρτηση αν και το φόρουμ το παρακολουθούσα κατά διαστήματα.. Ομολογώ πως έχει άπειρο υλικό για διάβασμα και δυσκολεύομαι να καταλήξω σε κάποιο συμπέρασμα και ως προς την φαρμακευτική αγωγή αλλά και ως προς την κλινική - μέθοδο.
Είμαι 37 και δεν έχω πάρει πότε ούτε φίνα ουτε μινοξ (αν και το regain ημουν σχεδόν ετοιμος να το ξεκινησω), έχω ήδη επισκεφτεί κάποιους γιατρούς και συνεχίζω την έρευνα.. (για εξωτερικό δεν με παίρνει λόγω budget).
Θα παραθέσω φώτο και θα θελα να δω γνώμες από τους έμπειρους..
Να προσθέσω ότι ενας από τους γιατρούς ύστερα από μέτρηση βρήκε πυκνότητα δότριας 84 τριχοθ/cm2 και πυκνότητα τριχών 2,5 ανα τριχοθ/κη μονάδα
 

Συνημμένα

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    1.2 MB · Προβολές: 94
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    1.2 MB · Προβολές: 98
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    1.7 MB · Προβολές: 94
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    397.6 KB · Προβολές: 94
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    965.8 KB · Προβολές: 90

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panos8029

New Member
Αυτές είναι μετά απο σημερινό κούρεμα και έχω και κάποιες τραβηγμένες πριν 3 χρόνια από πάνω όμως (για όποιον τον ενδιαφέρει ) που φαίνεται η εξέλιξη της αραίωσης και μπροστά αλλά και αρκετά στο crown.. μέχρι τώρα την έβγαζα με toppic αλλά δεν θα με καλύπτει για πολύ ακόμα..
 

Συνημμένα

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    1 MB · Προβολές: 102
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    871.6 KB · Προβολές: 88
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    1 MB · Προβολές: 85
  • Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    719.3 KB · Προβολές: 96
  • Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    1.1 MB · Προβολές: 80

dimitris50423

Well-Known Member
Καλως ηρθες. οι δυο θεραπειες που μπορει να κανουν δουλεια ειναι οι δυο που ειπες.
Διαβασε σχετικα να εχεις αποψη και για τις 2.
Για να προστατευσεις τα υπολοιπα μαλλια που εχεις κατι πρεπει να ξεκινησεις απο τα δυο η και τα δυο.
Για μεταμοσχευση ριξε διαβασμα εδω μεσα και θα παρεις χρησιμες πληροφοριες.
 

Kostas99

Member
Είσαι ένα κλικ πάνω από μένα στην αραίωση ακριβώς. Ίδιο patern περίπου. Η δοτρια σου φαίνεται πολύ καλή και σαν εικόνα και σαν νούμερα (?).
Σε ποιους γιατρούς έχεις πάει?
 
Τελευταία επεξεργασία:

panos8029

New Member
'' Η δουλειά μου φαίνεται πολύ καλή'' τι εννοείς; Θελω να κάνω μ. μ. αυτά είναι που έχω τώρα..
 

panos8029

New Member
Η δοτρια είναι αρκετά καλή, τρίχα χοντρή και σγουρη και από ότι είχα δει στην οθόνη πολλά 3τριχα 4 τρίχα.. Επίσης καταλήγω στο συμπέρασμα ότι η μινοξυδιλη είναι μονόδρομος, αλλά δεν νομίζω να μπω σε άλλες αλχημείες (όχι όσο οι παρενέργειες είναι ισχυρές και χωρίς κουβέντα προηγούμενος με γιατρό που γνωρίζει το ιστορικό μου)
Αυτό το roller που κάπου διάβασα με θετικά σχόλια, τι ακριβώς προσφέρει;
 

Dim1989

Member
Γνωμη μου οτι Πρέπει να πάρεις dht blocker για να μην σου πέσουν τα υπόλοιπα , αν δεν θες φινα μπορεις να παρεις τη λοσιον της revivogen που ειναι παρόμοιο και δεν εχει παρενέργειες +regaine για να πυκνωσει λιγο το μαλλι σου.δοκιμασε αυτα και μετα δες για μμ
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Συγνωμη αδερφε αλλα το revi που προτεινεις σε σχεση με τη φινα ειναι ενα φιδελαιο με ακριβο περιτυλιγμα.
 

Dim1989

Member
Απο τη στιγμη που δεν θελει να παρει φινα ειναι η μονη επιλογη για να κρατησει καπως τα υπάρχοντα μαλλια.
 

panos8029

New Member
Γνωμη μου οτι Πρέπει να πάρεις dht blocker για να μην σου πέσουν τα υπόλοιπα , αν δεν θες φινα μπορεις να παρεις τη λοσιον της revivogen που ειναι παρόμοιο και δεν εχει παρενέργειες +regaine για να πυκνωσει λιγο το μαλλι σου.δοκιμασε αυτα και μετα δες για μμ

Την μ. μ δεν την γλυτώνω και επειδή δεν θέλω να χάσω και άλλο χρόνο (μια τέτοια δοκιμή έπρεπε να την είχα ήδη κάνει) γιατί αν δεν έχει αποτέλεσμα η εικόνα θα είναι χειρότερη. Επίσης όσοι γιατροί προτείνουν φαρμακευτική αγωγή, λένε για μετά την μ. μ. εφόσον αυτή θα γίνει μέσα στο επόμενο 2 μηνο..
Η λοσιόν της revivogen είναι η συσκευασία με τα 3 μπουκαλάκια (scalp therapy)? ή μόνο το shampoo?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dim1989

Member
Εντάξει ναι αμα δεν θες να χασεις χρόνο κανε μμ και μετα κανε τη θεραπεία. Πιστεύω θα εχεις καλα αποτελέσματα γιατι εισαι σε αρχικο σταδιο ακομα. Ναι το scalp therapy ειναι. Το σαμπουάν δεν κάνει τίποτα
 

piros75

Well-Known Member
Για 37 και αν δεν έχεις μεγάλες απαιτήσεις είσαι ιδανικός υποψήφιος. Μπορείς με λίγα μοσχεύματα να δεις μια πολύ μεγάλη αλλαγή, οπότε προχώρα σε μμ και παράλληλα σε μια θεραπεία.
 
Μπλουζα