Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Αναμπελ

New Member
Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι, η επέμβαση μιας απλής ρινοπλαστικης είναι 2 ώρες με τη νάρκωση η χωρίς;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Rosie

New Member
Καλησπέρα σε όλους, έκανα τελικά την επέμβαση την Πέμπτη που μας πέρασε, έμεινα ένα βράδυ στο νοσοκομείο κ βγήκα την επόμενη το πρωί, μελανιασα υπερβολικά πολύ κ πρήστηκα , το ένα μου μάτι δεν άνοιγε σχεδόν καθόλου, αυτό βέβαια ήταν κάτι που περίμενα, ακόμα κ να ακουμπήσω κάπου μελανιαζω, ποσό μάλλον μετά από τέτοια επέμβαση. Έκανα κλειστή ρινοπλαστικη, οι γιατροί μου είναι ο Κύριος Λύρας πλαστικός, Οου έφτιαξε το αισθητικό κομμάτι και ο κύριος Παπάζογλου Ωρλ- χειρουργός κεφαλής, που έκανε την ευθυγράμμιση του διαφράγματος κ τις κόγχες. Το Σάββατο έβγαλα τα σφουγγαράκι Α από τα ρουθούνια, κ μέχρι σήμερα η μύτη μπουκώνει κ ξεμπουκωνει κάτι που μ είπαν πως είναι φυσιολογικό, πόνος δεν υπάρχει, την Παρασκευή θα βγει το γυψάκι και θα δω την μύτη μ για πρώτη φορά, αυτό που μπορώ να δω τώρα είναι δυο πολύ συμμετρικά ρουθούνια. Θα ξανά στείλω την Παρασκευή να σας πω για το σχήμα της μύτης, αν κ μου είπαν πως θα είναι αρκετά πρησμένη τον επόμενο καιρό! Αφού το αποφάσισα κ το έκανα εγώ που φοβόμουν κ την σκιά μ , μπορεί να το κάνει ο καθένας!
 

Katerina243

New Member
με γεια η καινουργια μυτουλα... δινεις κουραγιο με αυτα που λες κ σε μενα... γιατι κ εγω μια απο τα ιδια ειμαι φοβαμαι κ τη σκια μου ειδικα οτι εχει να κανει με γιατρους κπλ... καλα αποτελεσματα να εχεις βγαζοντας το γυψακι...
 

VICTORIA87

New Member
Αναποφάσιστοι τολμήστε!!! Εδώ και μήνες παρακολουθώ τις συζητήσεις σας για το θέμα της ρινοπλαστικής και ψάχνω. Πριν από μερικές εβδομάδες χειρουργήθηκα από τον Βα. Πα., στον Παράδεισο - Μαρούσι και θέλω να του πω ένα μεγάλο ευχαριστώ. Επίσης, να ευχαριστήσω και τον οικογενειακό μας φίλο γιατρό κ. Γ. Μ. που μου είπε “ ναι!!! να πας εκεί ”.
 

geeorgee

Active Member
ευχαριστω γιατι να του πεις επειδη του εσκασες 3.500 ευρω για μια -δυο ωρες?κατσε τουλαχιστον να δεις το τελικο
αποτελεσμα ειναι πολυ νωρις ακομα
 

VICTORIA87

New Member
Το να λες ευχαριστώ σε κάποιον που σου προσφέρει κάτι, είναι θέμα παιδείας, πολιτισμός, μόρφωση, αγωγή που παίρνεις από το σπίτι σου και το περιβάλλον που μεγάλωσες φίλε μου. Το να πεις ευχαριστώ στο γιατρό σου είναι αξία. Επέλεξα τον Β.Π. γιατί είναι ο καλύτερος γιατρός στο είδος του. Έξι εβδομάδες μετά, είναι αρκετές για να καταλάβω το αποτέλεσμα και να πω ξανά ευχαριστώ!
 

Rosie

New Member
Καλησπέρα σε όλους! Πριν δυο ώρες εβγαλα το ναρθικακι! Η μύτη είναι τέλεια! Πρησμενη φυσικά κ στην ράχη κ στο ακρονιμιο τίποτα όμως πολύ υπερβολικό. Μου είπες πως το τελικό αποτέλεσμα θα το δω μέσα στους επομενους μήνες! Εσάς είχε πρηστεί κ το ακρονιμιο;
 

Αναμπελ

New Member
Καλησπέρα σε όλους! Πριν δυο ώρες εβγαλα το ναρθικακι! Η μύτη είναι τέλεια! Πρησμενη φυσικά κ στην ράχη κ στο ακρονιμιο τίποτα όμως πολύ υπερβολικό. Μου είπες πως το τελικό αποτέλεσμα θα το δω μέσα στους επομενους μήνες! Εσάς είχε πρηστεί κ το ακρονιμιο;
Ναι
 

Αναμπελ

New Member
Καλησπέρα σε όλους! Πριν δυο ώρες εβγαλα το ναρθικακι! Η μύτη είναι τέλεια! Πρησμενη φυσικά κ στην ράχη κ στο ακρονιμιο τίποτα όμως πολύ υπερβολικό. Μου είπες πως το τελικό αποτέλεσμα θα το δω μέσα στους επομενους μήνες! Εσάς είχε πρηστεί κ το ακρονιμιο;
Ναι γενικά στη αρχή πολύ πρήξιμο γενικά εγώ ακόμα μετά από σχεδόν 2 μήνες δεν έχω καταλάβειπλαστική η όχι, μόνο το κοκαλάκι φαίνεται ότι έκοψα, στο μήκος τα ίδια με πριν, προφιλ δηλ , αλλά φαντάζομαι ότι είναι πρησμένη κ στο ακρορινιο κ την κάνει πιο μεγάλη προφιλ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Αναμπελ

New Member
Καλησπέρα σε όλους! Πριν δυο ώρες εβγαλα το ναρθικακι! Η μύτη είναι τέλεια! Πρησμενη φυσικά κ στην ράχη κ στο ακρονιμιο τίποτα όμως πολύ υπερβολικό. Μου είπες πως το τελικό αποτέλεσμα θα το δω μέσα στους επομενους μήνες! Εσάς είχε πρηστεί κ το ακρονιμιο;
Δηλ εσυ προφιλ είδες πολύ διαφορά; Τι ακριβώς είχες;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Rosie

New Member
Ναι , το προφίλ μ είναι πραγματικά τέλειο. Η δίκη μ ήταν ίσια μεν, μακρυά δε, κ όταν χαμογελουσα έγερνε προς τα κάτω , το ανφας είναι αρκετά πρησμένο, περιμένω πως κ πως να ξεπρηστει να την χαρώ!!!!!!
 

Αναμπελ

New Member
Ναι , το προφίλ μ είναι πραγματικά τέλειο. Η δίκη μ ήταν ίσια μεν, μακρυά δε, κ όταν χαμογελουσα έγερνε προς τα κάτω , το ανφας είναι αρκετά πρησμένο, περιμένω πως κ πως να ξεπρηστει να την χαρώ!!!!!!
Άρα με εμένα κάτι δεν πάει καλά, που την έκανες;
 

Rosie

New Member
Ο Λύρας μου έκανε την πλαστική κ ο Παπάζογλου το διάφραγμα . Στο Ερρικος Ντυναν. Εσυ που την έκανες; Δεν βλέπεις διαφορά στο προφίλ σ;
 

Katerina243

New Member
κοριτσια παιζει ρολο αν εγινε κλειστη η ανοιχτη ρινοπλαστικη... στην ανοιχτη υπαρχει πολυ πιο πολυ πρηξιμο κ μεγαλυτερος βαθμος αναρρωσης απο οτι στην κλειστη... αν κανατε διαφορετικη μεθοδο η μια απο την αλλη δεν μπορει να υπαρξει συγκριση... οπως επισης παιζει ρολο κ ο καθε οργανισμος πως αντιδρα κ ποσο γρηγορα ανακαμπτει απο μια τετοια επεμβαση..
 

Rosie

New Member
Εγώ πάντως έκανα κλειστή ρινοπλαστικη. Το πρήξιμο πάντως είναι αρκετό , περιμένω να υποχωρήσει!
 

Rosie

New Member
Ξέρεις πως στέλνω; Γτ προσπαθώ να σ στείλω σε προσωπικό μήνυμα αλλά δεν ξέρω πως να κάνω upload και από που!
 
Μπλουζα