Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Chrissk

New Member
Συμφωνω και εγώ με τον ορο χασαπηδες, συγχαρητήρια στον tropheus που λέει τα πράγματα με το όνομα τους, το ίδιο και στα αλλά παιδιά που δεν φοβούνται να πουν αυτό που έζησαν. Και εγώ ομοιοπαθης πριν 2 περίπου χρόνια στον Π.......η. Αλαζονεία στο φουλ, εγώ ξέρω δεν θα μου πεις εσύ τι πρεπει να κάνω, έχω κανει 10000 επεμβασεις κτλ. Και στο τέλος λέει: τέλεια όλα.... άψογη δουλεια και αλλά....... τα οποία τον βολευουν. Οι επισημάνσεις που εκανα ηταν στο μυαλό μου δεν είχαν βαση κατα τα λεγόμενα του. Οποτε και εγώ είμαι της άποψης εξωτερικό χίλιες φορες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

elenitsa

New Member
Παιδιά καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ και πιστεύω με όσα γράφω να βοηθήσω αρκετούς. Έχω υποβληθεί σε τρεις ρινοπλαστικές. Την πρώτη επέμβαση την έκανα ΔΥΣΤΥΧΩΣ στον Βουκιδη το 1990. Ο άνθρωπος αυτός πρέπει να είναι ένας από τους χειρότερους πλαστικούς χειρουργούς στις ρινοπλαστικές. Εκτός από το αισθητικό αποτέλεσμα που δεν ήταν καθόλου καλό (είχε αφαιρέσει μεγάλο τμήμα χόνδρων και η μύτη ήταν υπερβολικά λεπτή από την κορυφή της μέχρι και λίγο πιο πάνω από το ακρορίνιο) είχα πρόβλημα και στην αναπνοή. Την δεύτερη επέμβαση την έκανα το 1991 στο ΥΓΕΙΑ στον Γιάννη Δουλουφάκη. Ο συγκεκριμένος πρότεινε να μου βάλει σιλικόνη(αν θυμάμαι καλά) στο σημείο που είχαν αφαιρεθεί οι χόνδροι κάτι το οποίο δεν δέχθηκα και περιορίστηκε στο να την λεπτύνει ελάχιστα στο κάτω μέρος ώστε να δείχνει πιο συμμετρική. Την τρίτη ρινοπλαστική την έκανα το 2013 στο Μετροπόλιταν στην Αργυρώ Κυπραίου που είναι Ωρλ με ειδίκευση στην ρινοπλαστική. Πρόκειται για μια εξαιρετική γιατρό η οποία αποκατέστησε το πρόβλημα στην αναπνοή αλλά και το αισθητικό παίρνοντας μόσχευμα από το διάφραγμα της μύτης.
 

Peristera

New Member
Παυλιδελης δεν έχω εμπειρία επέμβασης, αλλά επειδή τον έχω συναντήσει.. είναι άνθρωπος που αναζητά το χρήμα.. και δεν θα δώσει ηθική και ανθρώπινη προτεραιότητα στο άτομο που θα εγχειρήσει.. έχουν σκεφτεί άραγε, κάποια όρνια της δεκάρας (δεν γίνομαι καθόλου συγκεκριμένος εδω) οτι οι ασθενείς είναι άνθρωποι και όχι χρηματική πηγή εσόδων ?
Μεγάλη αλητεία στον τομέα των πλαστικών επεμβάσεων.
Εδώ θα πρέπει να τους έχουμε στο απόσπασμα, όλους όσους παίζουν με την ανθρώπινη υπόσταση !
Προσωπική άποψη εγω μόνο για τον χειρουργό που με είχε εγχειρησει το 2007, που λέγεται Μητσου Ιωάννης. Κανει τις επεμβάσεις του στο Ιατρικό Κέντρο Αθηνών. Τωρα εφαρμόζει κάποια μέθοδο 'υπνοχαλασης' που δεν ξέρω ακριβώς τι πλεονέκτημα έχει, άλλα το κόστος είναι πόλη χαμηλότερο από τον μέσο όρο, λόγω και της μεθόδου και λόγω των σχετικών χρεώσεων από το ιατρικό Αθηνών. Παλιά που έκανε στο Υγεία ήταν πιο πολλές οι χρεώσεις. Το site του λέγεται safe surgery, εάν πληκτρολογήσεις στο Google θα σου δείξει τηλέφωνα, επικοινωνία κτλ.
Δεν χάνεις τίποτα με το να ρωτήσεις.
Πάντως όσοι έχουν πέσει θύματα πλαστικών πρέπει να το γράφουν εδώ. Και εμείς να το διαδιδουμε σε όλους, γιατι είναι ΑΤΙΜΟ πράγμα η εκμετάλλευση, περιφρόνηση και ασέβεια στους ασθενείς..
Καλησπερα ειχες καλο αποτελεσμα με τον Μητσιου
 

Ina

New Member
Καλήσπερα σας,ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει κανείς πρόσφατα ρινοπλαστική σε δημόσιο νοσοκομείο ή ιδιωτικό και αν επιτρέπεται σε τι τιμή. Να πω ότι εχω σκολίωση διαφράγματος και η μύτη μου δεν είναι ευθεία αλλά πηγαίνει προς τα δεξιά,πριν ένα χρόνο εγχειρίστηκα σε δημόσιο νοσοκομείο όπου θα διορθώναμε το διάφραγμα,την απόκλιση και τον ύβο της μύτης αλλά τελικά μάλλον μόνο την "καμπουρίτσα"διόρθωσε. Ευχαριστώ
 

ariel

New Member
Καλησπέρα σε όλους, είμαι 26 και έψαχνα αρκετό καιρό σε ποιόν γιατρό θα απευθυνθώ. Ήμουν ανάμεσα στον Μήτσου και στον Λουλούδη. Έκανα ραντεβού και στους δυο και μπορώ να πω ότι ήταν και οι δύο πολύ ευγενικοί, πολύ επεξηγηματικοί και γενικά μου ενέπνευσαν εμπιστοσύνη. Και οι δύο μου είπαν ότι έχω ένα πολύ κλασσικό και συνηθισμένο πρόβλημα, που δεν έχει κάποιον ιδιαίτερο βαθμό δυσκολίας. Θέλω να γίνει αφαίρεση του ύβου και να μειωθεί λίγο η προβολή ώστε να είναι αρμονικό. Ο καθένας χειρουργεί τελείως διαφορετικά και κατέληξα τελικά στον Μήτσου, γιατί ο Λουλούδης μου είπε ότι κάνει μόνο επεμβάσεις ανοιχτής ρινοπλαστικής που σημαίνει ότι μετεγχειρητικά θα είμαι σχεδόν δυο βδομάδες εκτός, κάτι που δεν μπορώ να κάνω. Ο μήτσου αντίστοιχα αναίφερε πολύ μικρότερους χρόνους ανάρρωσης. Το χειρουργείο είναι Παρασκευή πρωί, αναμένεται να κρατήσει περίπου μιση ώρα και μετά θα φύγω. Δεν σας κρύβω ότι είμαι πολύ αγχωμένη για το τι θα γίνει. Αν κάποιος έχει κάνει στον συγκεκριμένο, ή έχει κάποια γνώμη θα το εκτιμούσα αφάνταστα αν μου έλεγε!
 

Ina

New Member
Καλησπέρα σε όλους, είμαι 26 και έψαχνα αρκετό καιρό σε ποιόν γιατρό θα απευθυνθώ. Ήμουν ανάμεσα στον Μήτσου και στον Λουλούδη. Έκανα ραντεβού και στους δυο και μπορώ να πω ότι ήταν και οι δύο πολύ ευγενικοί, πολύ επεξηγηματικοί και γενικά μου ενέπνευσαν εμπιστοσύνη. Και οι δύο μου είπαν ότι έχω ένα πολύ κλασσικό και συνηθισμένο πρόβλημα, που δεν έχει κάποιον ιδιαίτερο βαθμό δυσκολίας. Θέλω να γίνει αφαίρεση του ύβου και να μειωθεί λίγο η προβολή ώστε να είναι αρμονικό. Ο καθένας χειρουργεί τελείως διαφορετικά και κατέληξα τελικά στον Μήτσου, γιατί ο Λουλούδης μου είπε ότι κάνει μόνο επεμβάσεις ανοιχτής ρινοπλαστικής που σημαίνει ότι μετεγχειρητικά θα είμαι σχεδόν δυο βδομάδες εκτός, κάτι που δεν μπορώ να κάνω. Ο μήτσου αντίστοιχα αναίφερε πολύ μικρότερους χρόνους ανάρρωσης. Το χειρουργείο είναι Παρασκευή πρωί, αναμένεται να κρατήσει περίπου μιση ώρα και μετά θα φύγω. Δεν σας κρύβω ότι είμαι πολύ αγχωμένη για το τι θα γίνει. Αν κάποιος έχει κάνει στον συγκεκριμένο, ή έχει κάποια γνώμη θα το εκτιμούσα αφάνταστα αν μου έλεγε!
Επειδή ψάχνω και εγώ και είχα δει το site του κ.Μήτσου θα ήθελα να μου πεις την εμπειρία σου και για τι ποσό. Καλή επιτυχία!!!
 

@lex

New Member
Καλησπέρα σε όλους, είμαι 26 και έψαχνα αρκετό καιρό σε ποιόν γιατρό θα απευθυνθώ. Ήμουν ανάμεσα στον Μήτσου και στον Λουλούδη. Έκανα ραντεβού και στους δυο και μπορώ να πω ότι ήταν και οι δύο πολύ ευγενικοί, πολύ επεξηγηματικοί και γενικά μου ενέπνευσαν εμπιστοσύνη. Και οι δύο μου είπαν ότι έχω ένα πολύ κλασσικό και συνηθισμένο πρόβλημα, που δεν έχει κάποιον ιδιαίτερο βαθμό δυσκολίας. Θέλω να γίνει αφαίρεση του ύβου και να μειωθεί λίγο η προβολή ώστε να είναι αρμονικό. Ο καθένας χειρουργεί τελείως διαφορετικά και κατέληξα τελικά στον Μήτσου, γιατί ο Λουλούδης μου είπε ότι κάνει μόνο επεμβάσεις ανοιχτής ρινοπλαστικής που σημαίνει ότι μετεγχειρητικά θα είμαι σχεδόν δυο βδομάδες εκτός, κάτι που δεν μπορώ να κάνω. Ο μήτσου αντίστοιχα αναίφερε πολύ μικρότερους χρόνους ανάρρωσης. Το χειρουργείο είναι Παρασκευή πρωί, αναμένεται να κρατήσει περίπου μιση ώρα και μετά θα φύγω. Δεν σας κρύβω ότι είμαι πολύ αγχωμένη για το τι θα γίνει. Αν κάποιος έχει κάνει στον συγκεκριμένο, ή έχει κάποια γνώμη θα το εκτιμούσα αφάνταστα αν μου έλεγε!

Εγω που εκανα παντως ρινοπλαστικη κλειστού τυπου(σε δημοσιο νοσοκομειο),ημουν 2 βδομαδες εκτος λογω μελανιων και διαφορων "αξεσουαρ" που επρεπε να εχω στη μύτη μετα την επεμβαση... σιγουρα ισχύουν οσα σου ειπε?
Λογικα ομως εχεις κανει την επεμβαση αν κρίνω από την ημερομηνία! Οπότε περιμένουμε εντυπωσεις...
 

ariel

New Member
Το έκανα το χειρουργείο χθες το πρωί. Μισή ώρα κράτησε το όλο πράγμα και μετά με κράτησαν κανα δίωρο ακόμα και έφυγα. Με τη νάρκση δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι παίζει, γιατί όντως δεν ήταν τόσο βαριά όσο η ολική. Δηλαδή μετά γύρισα σπίτι μόνη μου, αμέσως μόλις ξύπνησα είδα τηλεόρασγ και τέτοια. Από μελανιές, το ένα μου μάτι έχει πρηστεί (περισσότερο σήμερα παρά χθες) αλλά εντάξει, αναμενόμενο. Γάζες και πράγματα μέσα στη μύτη δεν έχω. Μου έχει βάλει μόνο αυτοκόλλητες ταινίες που καλύπτουν τη μύτη και από κάτω και θα τις βγάλω την τρίτη. Γενικά καλό μου φαίνεται το αποτέλεσμα από όσο μπορώ να δω. Μου έδειξε και φωτογραφία μόλις τελείωσε την επέμβαση, πριν βάλει τις ταινίες και φαινόταν πολύ καλό. Τώρα από όσο μπορώ να δω, η μύτη έχει ισιώσει, έχει μικρύνει την προβολή και τα ρουθούνια είναι όπως πρέπει. Απλά αγχώνομαι λίγο μέχρι να βγουν οι ταινίες για το πως θα είναι στο ανφάς (γιατί μου φαίνεται λίγο πρησμένη δεξια αριστερά αλλά λογικά θα υποχωρήσει αυτό) και μην τυχόν έχει κανένα βαθούλωμα εκεί που ήταν το κόκαλο και που δεν φαινεται λόγω των ταινιών. Ελπίζω απλά να είμαι υπερβολική!!
 

Ina

New Member
Το έκανα το χειρουργείο χθες το πρωί. Μισή ώρα κράτησε το όλο πράγμα και μετά με κράτησαν κανα δίωρο ακόμα και έφυγα. Με τη νάρκση δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι παίζει, γιατί όντως δεν ήταν τόσο βαριά όσο η ολική. Δηλαδή μετά γύρισα σπίτι μόνη μου, αμέσως μόλις ξύπνησα είδα τηλεόρασγ και τέτοια. Από μελανιές, το ένα μου μάτι έχει πρηστεί (περισσότερο σήμερα παρά χθες) αλλά εντάξει, αναμενόμενο. Γάζες και πράγματα μέσα στη μύτη δεν έχω. Μου έχει βάλει μόνο αυτοκόλλητες ταινίες που καλύπτουν τη μύτη και από κάτω και θα τις βγάλω την τρίτη. Γενικά καλό μου φαίνεται το αποτέλεσμα από όσο μπορώ να δω. Μου έδειξε και φωτογραφία μόλις τελείωσε την επέμβαση, πριν βάλει τις ταινίες και φαινόταν πολύ καλό. Τώρα από όσο μπορώ να δω, η μύτη έχει ισιώσει, έχει μικρύνει την προβολή και τα ρουθούνια είναι όπως πρέπει. Απλά αγχώνομαι λίγο μέχρι να βγουν οι ταινίες για το πως θα είναι στο ανφάς (γιατί μου φαίνεται λίγο πρησμένη δεξια αριστερά αλλά λογικά θα υποχωρήσει αυτό) και μην τυχόν έχει κανένα βαθούλωμα εκεί που ήταν το κόκαλο και που δεν φαινεται λόγω των ταινιών. Ελπίζω απλά να είμαι υπερβολική!!
Μην αγχωνεσαι ειναι φυσιολογικο να ειναι πρησμενη! Αν διαβασες το δικο μου μηνυμα πιο πανω,εγω εγχειριστηκα περισυ (αποτυχημενα βεβαια γιατι δεν εφτιαξε η αναπνοη μου ουτε και η αποκλιση της μυτης) αλλα μου ισιωσε την καμπουρα και ημουν αρκετα πρησμενη τις πρωτες μερες!
 

ariel

New Member
Καλησπέρα!! Σήμερα έβγαλα τις ταινίες. Εντάξει είναι μεγάλη αλλαγή, δεν το έχω συνηθίσει ακόμα. Η μύτη έχει ισιώσει και έχει φύγει τελείως η καμπούρα, απλά από το σημείο που ήταν έντονη η καμπούρα μέχρι πάνω (στο μέτψπο δλδ) μου φαίνεται πιο παχιά από ότι θα ήθελα. Δηλαδή σαν να είναι πολύ πλατιά η ράχη της. Θα έπρεπε να έχει λεπτύνει περισότερο νομίζω. Βέβαια είναι ακόμα πρησμένη και με πονάει στα πλάγια οπότε λογικά να περιμένω να μειωθεί και να λεπτύνει λίγο ακόμα?

Για τα γυαλιά μου είπε να μην φοράω τον πρώτο μήνα και από κει και πέρα να τα φοράω για λίγο. Βέβαια δεν έω μυωπία ή κάτι, οπότε μόνο για γυαλιά ηλίου μιλάμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

@lex

New Member
Καλησπέρα!! Σήμερα έβγαλα τις ταινίες. Εντάξει είναι μεγάλη αλλαγή, δεν το έχω συνηθίσει ακόμα. Η μύτη έχει ισιώσει και έχει φύγει τελείως η καμπούρα, απλά από το σημείο που ήταν έντονη η καμπούρα μέχρι πάνω (στο μέτψπο δλδ) μου φαίνεται πιο παχιά από ότι θα ήθελα. Δηλαδή σαν να είναι πολύ πλατιά η ράχη της. Θα έπρεπε να έχει λεπτύνει περισότερο νομίζω. Βέβαια είναι ακόμα πρησμένη και με πονάει στα πλάγια οπότε λογικά να περιμένω να μειωθεί και να λεπτύνει λίγο ακόμα?

Για τα γυαλιά μου είπε να μην φοράω τον πρώτο μήνα και από κει και πέρα να τα φοράω για λίγο. Βέβαια δεν έω μυωπία ή κάτι, οπότε μόνο για γυαλιά ηλίου μιλάμε.

Θα λεπτυνει πολυ ακομη,ειναι νωρις!!! Οποτε συγχαρητήρια φαινεται πως πήγαν ολα καλα
 

elenitsa

New Member
Είναι από τις καλύτερες. Χειρουργήθηκα το 2013 από την συγκεκριμένη γιατρό. Το γράφω λίγο πιο πάνω.
 

elenitsa

New Member
Έχεις κάποιο mail; θα προσπαθήσω αλλά δεν ξέρω αν θα το καταφέρω γιατί δεν τα πηγαίνω τόσο καλά με τους υπολογιστές.
 

Katerina243

New Member
ariel μελανιες κπλ δεν εχεις δλδ με την μεδοθο που χρησιμοποιει περα απο πρηξιμο??? γενικα η ολη διαδικασια πως ηταν?
 

elenitsa

New Member
Το site της Κυπραίου είναι faceanatomy.gr και έχει φωτογραφίες ατόμων που έχουν υποβληθεί σε ρινοπλαστική ( το πριν και το μετά).
 
Μπλουζα