Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kalifornia

New Member
γενικα η μυτη μεσα στον χρονο αλλαζει πολλες μορφες μπορει να σου φαινεται να γερνει να ειναι ποιο μεγαλη οχι συμμετρικη αλλα θελει χρονο για να παρει σχημα αυτος δεν ειναι λογος απογοητευσης αλλα μονο υπομονης.θελει ενα χρονο για να εχεις γνωμη
 

Katebto

New Member
Το βασικο ομως σχημα που βλεπω απο τωρα μενει...γτι ειναι σαφεστατα πιο μεγαλη ειδικα απο το ενα προφιλ και το βλεπουν και οι γυρω μου εστω ας "ξεφουσκωσει" απο μπροστα
 

@lex

New Member
Γενικα το χω διαβασει σε διάφορα ποστ αλλων φόρουμ αλλά και εδω ... πως γινεται μια ρινοπλαστικη να πάει στραβά από αισθητικη αποψη? Δηλαδη πως γινεται για παράδειγμα μια μυτη μετα την επεμβαση να μεγαλώσει κ αλλο? Ο σκελετος ειναι συγκεκριμενος ... τι θεωρειτε αποτυχημενη επεμβαση στη πραγματικοτητα? Οτι δεν έγινε η μυτη ακριβώς όπως θα θέλατε ή οτι έγινε χειρότερη?(και αναρωτιεμαι πως)
 

Katerina243

New Member
Αποτυχημένη θεωρείται η ρινοπλαστική εκείνη με την οποία δεν εκπληρώθηκαν οι στόχοι για τους οποίους έγινε, δηλαδή δεν βελτιώθηκε ούτε η αναπνευστική λειτουργία ούτε οι αισθητικές δυσμορφίες της μύτης.
Ακόμα περισσότερο αποτυχημένη, θα έλεγα καταστροφική είναι εκείνη η ρινοπλαστική που δημιούργησε δυσμορφία χειρότερη από την προϋπάρχουσα...
 

@lex

New Member
Ενταξει στη περίπτωση που γίνεται καποια επεμβαση για λειτουργικούς λογους(συνήθως δε γίνεται απο πλαστικό αυτο οποτε δε μπορουμε να χρεωσουμε οτι δεν εγινε σωστη δουλειά απο κεινον) ισως δεν βελτιωθεί το πρόβλημα που υπηρχε (πχ διάφραγμα) αλλα στη περίπτωση της πλαστικης που ειναι για αισθητικούς λόγους πως ειναι δυνατον οχι μονο να μη βελτιωθει αλλα να γινει χειροτερη? Αυτό δε μπορω να καταλάβω!!!
 

Katerina243

New Member
Μια πλαστική που γίνεται καθαρά για αισθητικούς λόγους γίνεται γιατί υπάρχουν εξωτερικές δυσμορφίες (ύβος, πεσμένη ή υπερπροβάλλουσα ή φαρδιά κορυφή, λοξή ή στραβή μύτη, πολύ μεγάλη μύτη κλπ) Οι λόγοι κατά τους οποίους μπορεί μια ρινοπλαστική να αποτύχη κατα την πρώτη επέμβαση είναι οι εξης..
Κατά το πρώτο χειρουργείο μπορεί να έχει αφαιρεθεί μικρότερο τμήμα χόνδρου ή οστού.
Το μόσχευμα μπορεί να έχει μετακινήθεί σε λάθος θέση. Η επανατοποθέτηση του ή η τοποθέτηση νέου στην σωστή θέση μπορεί να λύσει το πρόβλημα.
Μπορεί να έχει αφαιρεθεί μεγαλύτερο τμήμα οστού ή χόνδρου από αυτό που θα έπρεπε. Σε αυτή την περίπτωση απαιτείται η μετακίνηση των τμημάτων που έχουν μείνει σε νέα θέση, με καθήλωση και υποστήριξη για κάλυψη του ελλείματος ή η χρήση μοσχευμάτων για τον ίδιο λόγο.
Σχετικά με τα μοσχεύματα που χρησιμοποιούνται γενικά στις ρινοπλαστικές, συνήθως τα παίρνουν από την περιοχή του διαφράγματος, εάν αυτό είναι δυνατό. Δυστυχώς στις επανεπεμβάσεις πολλές φορές είναι επιβεβλημένο να λάβουν τα μοσχεύματα από τον χόνδρο του αυτιού ή από τον χόνδρο των πλευρών, λόγω του ότι το διάφραγμα έχει αλλοιωθεί, παραμορφωθεί ή αφαιρεθεί από το πρώτο χειρουργείο.
 

leloudo

New Member
Καλησπέρα στην ομάδα!εχει κάποιος εμπειρίες απτον Ι.λυρα για ρινοπλαστικη;τον επισκέφτηκα κ μου έβγαλε εμπιστοσύνη εχω κλείσει για την επέμβαση στις 22 του μηνα αλλα αν κάποιος εχει ακούσει αρνητικά σχόλια να το ακυρώσω!!!σας παρακαλώ βοηθήστε με!εχω λιγο στραβό διάφραγμα κ θα ειναι μεσα στο χειρουργείο ο Καϊάφας.γι αυτόν τι γνώμη έχετε;σοοοος!!!
 

Melina16

New Member
Καλησπέρα στην ομάδα!εχει κάποιος εμπειρίες απτον Ι.λυρα για ρινοπλαστικη;τον επισκέφτηκα κ μου έβγαλε εμπιστοσύνη εχω κλείσει για την επέμβαση στις 22 του μηνα αλλα αν κάποιος εχει ακούσει αρνητικά σχόλια να το ακυρώσω!!!σας παρακαλώ βοηθήστε με!εχω λιγο στραβό διάφραγμα κ θα ειναι μεσα στο χειρουργείο ο Καϊάφας.γι αυτόν τι γνώμη έχετε;σοοοος!!!
 

Katia kap

New Member
Παιδιά έχω διαβάσει πολυ καλα σχόλια για τον Λουλουδη. Και το εψαξα λιγο στο ίντερνετ κ δν εχω δει κατι αρνητικο. Και καλος γιατρός είναι κ καλος άνθρωπος. Εχει κάποιος εμπειρία μαζί του; τι εχετε ακούσει για αυτόν;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NellyK

New Member
Παιδιά έχω διαβάσει πολυ καλα σχόλια για τον Λουλουδη. Και το εψαξα λιγο στο ίντερνετ κ δν εχω δει κατι αρνητικο. Και καλος γιατρός είναι κ καλος άνθρωπος. Εχει κάποιος εμπειρία μαζί του; τι εχετε ακούσει για αυτόν;
Εγώ πήγα και μίλησα μαζί του και μου φάνηκε ο καλύτερος από τους υπόλοιπους.
Βέβαια με στεναχώρησε λίγο όταν μου είπε ότι η μύτη μου ίσως μεγαλώσει κι άλλο μέχρι τα 18, αλλά καλά έκανε ο άνθρωπος που είναι ειλικρινής. :p
Και γενικά φαίνεται άνθρωπος που θα κάτσει να ασχοληθεί λίγο παραπάνω μαζί σου σε σχέση με τους υπόλοιπους που φαίνονται απλά να ενδιαφέρονται μόνο για τα χρήματα, και όχι για το αν ο πελάτης είναι ικανοποιημένος..
Βέβαια καλύτερα να ρωτήσεις κάποιο άτομο που έχει χειρουργηθεί σε αυτόν, για να σου δώσει μία αναλυτικότερη άποψη.
 

maraki90

New Member
καλησπέρα σε όλους!είμαι καινούργια στο forum.. θέλω και εγώ να κάνω ρινοπλαστικη. έχω κλείσει ήδη ραντεβού με τον κ.λουλουδη..έχει κάποιος εμπειρία να με βοηθησει;
 

maraki90

New Member
καλησπέρα σε όλους!είμαι καινούργια στο forum.. θέλω και εγώ να κάνω ρινοπλαστικη. έχω κλείσει ήδη ραντεβού με τον κ.λουλουδη..έχει κάποιος εμπειρία να με βοηθησει;
 

NellyK

New Member
καλησπέρα σε όλους!είμαι καινούργια στο forum.. θέλω και εγώ να κάνω ρινοπλαστικη. έχω κλείσει ήδη ραντεβού με τον κ.λουλουδη..έχει κάποιος εμπειρία να με βοηθησει;
Εγώ τον έχω επισκεφτεί όπως είπα αλλά δεν έχω κάνει επέμβαση μαζί του, διότι δεν μου επιτρέπει η ηλικία:mad:
Άτομα που έχουν χειρουργηθεί σε αυτόν απ'ότι έχω διαβάσει εδώ, είναι: evaki, zozi, Katebto, Kalifornia
Οπότε αν ενδιαφέρεσαι μπορείς να πάρεις πληροφορίες από τα προαναφερόμενα άτομα :)
 

maraki90

New Member
Εγώ τον έχω επισκεφτεί όπως είπα αλλά δεν έχω κάνει επέμβαση μαζί του, διότι δεν μου επιτρέπει η ηλικία:mad:
Άτομα που έχουν χειρουργηθεί σε αυτόν απ'ότι έχω διαβάσει εδώ, είναι: evaki, zozi, Katebto, Kalifornia
Οπότε αν ενδιαφέρεσαι μπορείς να πάρεις πληροφορίες από τα προαναφερόμενα άτομα :)
 

Kalifornia

New Member
καλησπέρα σε όλους!είμαι καινούργια στο forum.. θέλω και εγώ να κάνω ρινοπλαστικη. έχω κλείσει ήδη ραντεβού με τον κ.λουλουδη..έχει κάποιος εμπειρία να με βοηθησει;
Ναι εγω ...και ειμαι πολυ ευχαριστημενη.
 

Sofi Alex

New Member
Καλησπέρα.Ειμαι καινούρια στο forum και ενδιαφέρομαι για ρινοπλαστικη στον Λουλουδη.Μπορει κάποιος να μου πει που εχει κανει σε αυτόν ποσο του κόστισε και αν έμεινε ευχαριστημένος; Και κατα ποσο επίπονη ηταν η διαδικασία.Ευχαριστω
 
Μπλουζα