Ρινοπλαστική ξανά (tropheus)

Korinaki83

New Member
Καλησπέρα και καλή χρόνια!

Έχω χειρουργηθεί πριν απο 2 χρόνια απο τον κ.Μακρυπίδη. Έκανα ανοιχτού τύπου Ρινοπλαστικη καθώς το πρόβλημα μου ήταν κυρίως στα ρουθούνια! Έμεινα πολύ ικανοποιημένη όχι μόνο απο το αποτέλεσμα αφού όλοι λέγανε ότι ομόρφυνα χωρίς να μπορούν να εντοπίσουν ακριβώς τι έκανα αλλά και απο το πόσο ανθρώπινος είναι! Τον σύστησα και σε άλλους φίλους μου όπως και στον Δ/ντη μου και όλοι μου είπανε πόσο εξαιρετικός είναι!


καλησπέρα σε όλους!!
ψάχνω για δεύτερη ρινοπλαστική! καθώς η πρώτη δε πήγε καλά!
@tropheus εσύ νομίζω με καταλαβαίνεις.!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνει κανείς ρινοπλαστική με Μιχ@λοπουλο ή Μ@κριπιδη.
να μου πει εντυπωσεις.

ευχαριστώ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σ.Κ.

New Member
Καλησπέρα και καλή χρόνια!

Έχω χειρουργηθεί πριν απο 2 χρόνια απο τον κ.Μακρυπίδη. Έκανα ανοιχτού τύπου Ρινοπλαστικη καθώς το πρόβλημα μου ήταν κυρίως στα ρουθούνια! Έμεινα πολύ ικανοποιημένη όχι μόνο απο το αποτέλεσμα αφού όλοι λέγανε ότι ομόρφυνα χωρίς να μπορούν να εντοπίσουν ακριβώς τι έκανα αλλά και απο το πόσο ανθρώπινος είναι! Τον σύστησα και σε άλλους φίλους μου όπως και στον Δ/ντη μου και όλοι μου είπανε πόσο εξαιρετικός είναι!
κρίμα που δεν κάνει επεμβάσεις και στην θεσσαλονίκη!
 

Σ.Κ.

New Member
Καποιος αλλος να απαντησει για εμπειρια απο δημοσιο νοσοκομειο?
Εγώ προσωπικά δεν θα επέλεγα δημόσιο νοσοκομείο, όχι γιατί οι γιατροί μπορεί να υστερούν σε γνώσεις...ίσα ίσα είναι πολύ καλά καταρτισμένοι, αλλά γιατί πλέον υστερούν σε υλικά και εξοπλισμό που μπορεί να αποβεί μοιραίο για μια επέμβαση...+και για θέμα λοιμώξεων που στα δημόσια δυστυχώς είναι σύνηθες φαινόμενο!
 

takishair

New Member
Εγώ προσωπικά δεν θα επέλεγα δημόσιο νοσοκομείο, όχι γιατί οι γιατροί μπορεί να υστερούν σε γνώσεις...ίσα ίσα είναι πολύ καλά καταρτισμένοι, αλλά γιατί πλέον υστερούν σε υλικά και εξοπλισμό που μπορεί να αποβεί μοιραίο για μια επέμβαση...+και για θέμα λοιμώξεων που στα δημόσια δυστυχώς είναι σύνηθες φαινόμενο!

Εγω πιστευω το αντιθετο.

Οι Γιατροι των δημοσιων νοσοκομείων χαρην της εμπειριας από το πληθος των επεμβάσεων που αναλαμβανουν, μπορουνε να προσφερουνε και αναλογα αποτέλεσμα. Επισης ενδονοσοκομιακη λοιμωξη, χτυπα ξυλο, μπορει καποιος να παθει και σε ιδιωτικες κλινικες. Η απορια μου οσον αφορα τους Γιατρους των Δημοσιων Νοσοκομείων είναι εάν αναλαμβανουν και την πλαστικη επεμβαση στην μυτη. Λειτουργικα το διάφραγμα μπορει καποιος που αντιμετωπιζει προβλημα να το φτιαξει σε Δ.Ν. και να καλυψει την επεμβαση από το ασφαλιστικο του ταμειο. Την πλαστικη όμως αμφιβαλλω (δεν το ξερω σιγουρα) αν μπορει γιατι δεν είναι επεμβαση λειτουργικης φυσεως αλλα καθαρα πλαστικη !!

Με τον κ. Μοιρεα εχει συνεργαστεί κανεις μαζι του ?
Καναμε ένα ραντεβού και εκτος από την καλη τιμη που μου εκανε προσφορα, μου εδωσε την εντυπωση και ενός πολύ καλου Γιατρου που ξερει την δουλεια του. Εάν καποιος εχει εμπειρια μαζι του, τον παρακαλω να επικοινωνησει μαζι μου.
 

Σ.Κ.

New Member
Εγω πιστευω το αντιθετο.

Οι Γιατροι των δημοσιων νοσοκομείων χαρην της εμπειριας από το πληθος των επεμβάσεων που αναλαμβανουν, μπορουνε να προσφερουνε και αναλογα αποτέλεσμα. Επισης ενδονοσοκομιακη λοιμωξη, χτυπα ξυλο, μπορει καποιος να παθει και σε ιδιωτικες κλινικες. Η απορια μου οσον αφορα τους Γιατρους των Δημοσιων Νοσοκομείων είναι εάν αναλαμβανουν και την πλαστικη επεμβαση στην μυτη. Λειτουργικα το διάφραγμα μπορει καποιος που αντιμετωπιζει προβλημα να το φτιαξει σε Δ.Ν. και να καλυψει την επεμβαση από το ασφαλιστικο του ταμειο. Την πλαστικη όμως αμφιβαλλω (δεν το ξερω σιγουρα) αν μπορει γιατι δεν είναι επεμβαση λειτουργικης φυσεως αλλα καθαρα πλαστικη !!

Με τον κ. Μοιρεα εχει συνεργαστεί κανεις μαζι του ?
Καναμε ένα ραντεβού και εκτος από την καλη τιμη που μου εκανε προσφορα, μου εδωσε την εντυπωση και ενός πολύ καλου Γιατρου που ξερει την δουλεια του. Εάν καποιος εχει εμπειρια μαζι του, τον παρακαλω να επικοινωνησει μαζι μου.

Και εγώ αμφιβάλλω για το αν γίνονται πλαστικές σε δημόσια λόγω αισθητικού θέματος!νομίζω δεν επιτρέπεται, μόνο σε ειδικές περιπτώσεις π.χ. ατύχημα κ.λπ. καλύπτει το ταμείο.
 

zozi

New Member
Καλησπέρα! Χρονια πολλα και καλη χρονιά σε όλους! Εκανα τελικα την επεμβαση στον Λ. Εχει περασει ενα μισης μηνες και ειμα ακομα πρησμένη ειδικα στο ακρορινιο π ειναι και το σημειο π δεν μ αρεσει! Εχω μια πρωτη εντυπωση αλλα προς το παρον η μυτη μ δεν μ αρεσει. Ειμαι λιγο επιφυλκτικη ομως και δεν μπορω να εκφερω ακομα γνωμη για το αν εμεινα ευχαριστημένη ή οχι. Οταν ξεπριστω καλα θα μπορω να απαντησω με βεβαιοτητα. Δεν εχω συναντησει τον γιατρο μετα την αφαιρεση των ραμματων να με δει για να μ πει τη γνωμη τ οποτε οτι κ να πω προς το παρον θα ναι ψεμμα. Φαινεται πως εχει γινει καλη δουλεια...ο γιατρος μ εχει ευθειασει την μυτη γιατι ειχε μια αποκλιση και μ εχει φαγωσει το κοκαλακι.Θα μ λεπτενε και το ακρορινιο απο οτι μ ειπε και θα μ μειωνε κ την προβολη. Παροολα αυτα εμενα η μυτη μ μου φαινεται χοντρη στην ακρη και η προβολη ειναι ακομα μεγαλη. Οσοι με ξερουν και με βλεπουν το αντιλαμβανονται και αυτοι. Πραγματικα ευχομαι να φταιει το πριξιμο για αυτη την εμφανιση της μυτης μ. Αυτο π με ανησυχει ομως ειναι αν τελικα δεν ειναι πρήξιμο τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση.
Θα ήθελα να ρωτησω αν ειχε κανενας αντιστοιχο προβλημα με το δικο μ και ειδε θετικα αποτελεσματα μετα απο μηνες οταν ξεπριστηκε κι άλλο. Υπαρχει ελπιδα ή να αρχισω να σκεφτομαι απο τωρα το ενδεχομενο επανεπεμβασης.
Επισης εκανε κανενας άλλος επεμβαση στο σιγκεκριμενο γιατρο και εν τέλη δεν εμεινε ευχαριστημενος? Πως το αντιμετωπισε ο γιατρος?
Θα ανεβασω νεο μηνυμα αν προκυψει κατι νεοτερο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Marcellino

Der Führer
Καλησπέρα! Χρονια πολλα και καλη χρονιά σε όλους! Εκανα τελικα την επεμβαση στον Λ. Εχει περασει ενα μισης μηνες και ειμα ακομα πρησμένη ειδικα στο ακρορινιο π ειναι και το σημειο π δεν μ αρεσει! Εχω μια πρωτη εντυπωση αλλα προς το παρον η μυτη μ δεν μ αρεσει. Ειμαι λιγο επιφυλκτικη ομως και δεν μπορω να εκφερω ακομα γνωμη για το αν εμεινα ευχαριστημένη ή οχι. Οταν ξεπριστω καλα θα μπορω να απαντησω με βεβαιοτητα. Δεν εχω συναντησει τον γιατρο μετα την αφαιρεση των ραμματων να με δει για να μ πει τη γνωμη τ οποτε οτι κ να πω προς το παρον θα ναι ψεμμα. Φαινεται πως εχει γινει καλη δουλεια...ο γιατρος μ εχει ευθειασει την μυτη γιατι ειχε μια αποκλιση και μ εχει φαγωσει το κοκαλακι.Θα μ λεπτενε και το ακρορινιο απο οτι μ ειπε και θα μ μειωνε κ την προβολη. Παροολα αυτα εμενα η μυτη μ μου φαινεται χοντρη στην ακρη και η προβολη ειναι ακομα μεγαλη. Πραγματικα ευχομαι να φταιει το πριξιμο για αυτη την εμφανιση της μυτης μ. Αυτο π με ανησυχει ομως ειναι αν τελικα δεν ειναι πρήξιμο τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση.
Θα ήθελα να ρωτησω αν ειχε κανενας αντιστοιχο προβλημα με το δικο μ και ειδε θετικα αποτελεσματα μετα απο μηνες οταν ξεπριστηκε κι άλλο. Υπαρχει ελπιδα ή να αρχισω να σκεφτομαι απο τωρα το ενδεχομενο επανεπεμβασης.
Επισης εκανε κανενας άλλος επεμβαση στο σιγκεκριμενο γιατρο και εν τέλη δεν εμεινε ευχαριστημενος? Πως το αντιμετωπισε ο γιατρος?
Θα ανεβασω νεο μηνυμα αφου δω τον γιατρο για νεα
Θέλει υπομονή.
Αν έκανες ανοικτή, το τελικό αποτέλεσμα θ' αργήσει να φανεί (μετά τον 6ο μήνα).
Αν έκανες κλειστή, τότε μάλλον θα χρειαστείς και δεύτερη.
 

percieve

New Member
Έχει κανει καποιος/α προσφατη επιτυχη ρινοπλαστικη που το κοστος ν κυμανθηκε στα 2500Ε Αθηνα? Αν ναι θα μπορουσε ν μου στειλει ενα προσωπικο μηνυμα να με ενημερωσει? Ευχαριστω εκ των προτερων :p
 

Ντιντι

New Member
Για τον Παπαϊωάννου Κώστα (Θεσσαλονίκη) γνωρίζετε αν είναι καλός; έχετε ακούσει η δει αποτελέσματά του; σκέφτομαι να πάω εκεί γιατί μου έχουν πει πως είναι από τους καλύτερους της Θεσσαλονίκης, αλλά και πάλι φοβάμαι. Επίσης πήγα και στον Αντωνιάδη Αθάνασιο στο κέντρο, αλλά δεν τρελάθηκα από το αποτέλεσμα που μου έδειξε, για αυτόν ξέρετε κάτι;
Είχα παει και σε αυτόν τον γιατρό, πέρα του γεγονότος οτι με ξεπεταξε σε Ενα τέταρτο ,όταν ζήτησα να μου δειξει φωτογραφιες της δουλειάς του μου έδειξε μονο 2 με την δικαιολογία οτι δεν τα έχει στο πισι,εκανα τον σταυρό μου και έφυγα!!! Τώρα τι να πω ,αν ο άνθρωπος βαριέται που ζει,ούτε στα μάτια δεν μ κοιταγε όταν μιλούσαμε!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σ.Κ.

New Member
Καλημέρα!!!!μου είπαν πολύ καλά λόγια και για έναν άλλον πλαστικό στη Θεσσαλονίκη, τον Αχιλλέα Χαντές!γνωρίζετε κάτι?
 

hoper

New Member
Εγώ για ρινοπλαστική άκουσα τον κωσταντινίδη που είναι ωρλ μου είπαν πάρα πολύ καλός αλλά δεν ξέρω αν έχει καποιος προσωπική εμπειρία να μας πει είτε άσχημη είτε καλή και αυτόν της ντιντι που και εμένα μου άρεσε πολύ
 

Ντιντι

New Member
Εγώ για ρινοπλαστική άκουσα τον κωσταντινίδη που είναι ωρλ μου είπαν πάρα πολύ καλός αλλά δεν ξέρω αν έχει καποιος προσωπική εμπειρία να μας πει είτε άσχημη είτε καλή και αυτόν της ντιντι που και εμένα μου άρεσε πολύ
Πηγες και μιλησες με Γρηγόρη?
 

hoper

New Member
Πηγες και μιλησες με Γρηγόρη?
ναι πήγα μου άρεσε πολύ γιατί ήταν ειλικρινής μου είπε τι μπορεί να κάνει και τι όχι επίσης μου άρεσε που είναι νέος και ενημερωμένος για τις πιο σύγχρονες μεθόδους. το γεγονός ότι είναι νέος τον κάνει να είναι πιο προσεχτικός και επιφυλακτικός γιατί οι μεγαλύτεροι συνήθως έχουν έπαρση και ενώ μπορεί κάτι να είναι δύσκολο να λένε από εγωισμό ότι μπορούν και κάπως έτσι αυξάνουν οι αποτυχημένες επεμβάσεις και οι κατεστραμμένοι άνθρωποι. σε ενημερώνει εξαρχής για πιθανές επιπλοκές , μου άρεσε εγώ όμως έχω ένα ωρλ πρόβλημα μπορεί να αναλάβει μόνο το αισθητικό μέρος για το λειτουργικό όμως δεν γνωρίζω οπότε πρέπει να βρω ωρλ. την κορυφή της μύτης μου μπορεί να μου τη διορθώσει αλλά δεν θέλω να κάνω διαφορετικά χειρουργεία αν γίνεται να διορθωθούν σε ένα, όπως καταλαβαίνεις είμαι πολύ δύσκολα ακόμη μέχρι να βρω τον κατάλληλο έχω κουραστεί πολύ, σε ευχαριστώ όμως που μου τον σύστησες
 

Ντιντι

New Member
ναι πήγα μου άρεσε πολύ γιατί ήταν ειλικρινής μου είπε τι μπορεί να κάνει και τι όχι επίσης μου άρεσε που είναι νέος και ενημερωμένος για τις πιο σύγχρονες μεθόδους. το γεγονός ότι είναι νέος τον κάνει να είναι πιο προσεχτικός και επιφυλακτικός γιατί οι μεγαλύτεροι συνήθως έχουν έπαρση και ενώ μπορεί κάτι να είναι δύσκολο να λένε από εγωισμό ότι μπορούν και κάπως έτσι αυξάνουν οι αποτυχημένες επεμβάσεις και οι κατεστραμμένοι άνθρωποι. σε ενημερώνει εξαρχής για πιθανές επιπλοκές , μου άρεσε εγώ όμως έχω ένα ωρλ πρόβλημα μπορεί να αναλάβει μόνο το αισθητικό μέρος για το λειτουργικό όμως δεν γνωρίζω οπότε πρέπει να βρω ωρλ. την κορυφή της μύτης μου μπορεί να μου τη διορθώσει αλλά δεν θέλω να κάνω διαφορετικά χειρουργεία αν γίνεται να διορθωθούν σε ένα, όπως καταλαβαίνεις είμαι πολύ δύσκολα ακόμη μέχρι να βρω τον κατάλληλο έχω κουραστεί πολύ, σε ευχαριστώ όμως που μου τον σύστησες
Εννοείται και αφού μπορείς να κανεις δυο σε ενα ,δεν τίθεται θέμα 2 χειρουργικών επεμβάσεων!αρα εσύ πρεπει να βρεις κάποιον ωρλ με ειδίκευση πανω στη ρινοπλαστικη!!εγώ όταν εψαχνα είχα βρει και τον Σωκράτη σβες κάπως έτσι,είχα κλείσει ραντεβού αλλά τελικά δεν έτυχε να πάω!τσεκαρε τον αν θες, η δουλεια του μου φάνηκε καλη!!
 

hoper

New Member
Εννοείται και αφού μπορείς να κανεις δυο σε ενα ,δεν τίθεται θέμα 2 χειρουργικών επεμβάσεων!αρα εσύ πρεπει να βρεις κάποιον ωρλ με ειδίκευση πανω στη ρινοπλαστικη!!εγώ όταν εψαχνα είχα βρει και τον Σωκράτη σβες κάπως έτσι,είχα κλείσει ραντεβού αλλά τελικά δεν έτυχε να πάω!τσεκαρε τον αν θες, η δουλεια του μου φάνηκε καλη!!
σευχαριστώ ρε ντιντι ειλικρινά ψάχνω συνέχεια να βρω κάποιον ειδικό να με βοηθήσει να έχει όμως και κάποια αισθητική καλλιτεχνική φύση να μπορώ να του εμπιστευτώ τη μύτη μου μην μου κάνει τίποτα και ντρέπομαι να βγω έξω μετά θα τρελαθώ άσε έχω κουραστεί πολύ
 

lena14

New Member
Καλησπερα και απο μενα. Πριν απο εναμιση χρονο εκανα ρινοπλαστικη. ειμαι ικανοποιημενη απο το αποτελεσμα αλλα ειναι μερικες μικροατελειες που θα ηθελα να διορθωσω. στη ραχη της μυτης υπαρχει ενα καρουμπαλακι το οποιο συμφωνα με τον γιατρο ειναι ο χονδρος που δεν απορροφηθηκε. και θα ηθελα να σηκωσω ελαχιστα το ακρορινιο. ο γιατρος μου ειπε οτι γινεται να διορθωθει με τοπικη αναισθησια και οτι ειναι κατι πολυ απλο. ειχε καποιος αναλογη εμπειρια με διορθωσεις με τοπικη αναισθησια? ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σ.Κ.

New Member
Καλησπερα και απο μενα. Πριν απο εναμιση χρονο εκανα ρινοπλαστικη. ειμαι ικανοποιημενη απο το αποτελεσμα αλλα ειναι μερικες μικροατελειες που θα ηθελα να διορθωσω. στη ραχη της μυτης υπαρχει ενα καρουμπαλακι το οποιο συμφωνα με τον γιατρο ειναι ο χονδρος που δεν απορροφηθηκε. και θα ηθελα να σηκωσω ελαχιστα το ακρορινιο. ο γιατρος μου ειπε οτι γινεται να διορθωθει με τοπικη αναισθησια και οτι ειναι κατι πολυ απλο. ειχε καποιος αναλογη εμπειρια με διορθωσεις με τοπικη αναισθησια? ευχαριστω εκ των προτερων.
Καλησπέρα Λένα, σε ποιόν γιατρό την έκανες την επέμβαση?
 

Melina16

New Member
Κάποιος / κάποια που να εχει κάνει ρινο-διάφραγμα στη Βιοκλινικη Γαληνός Θεσσαλονίκη? εμπειρίες? θετικές/ αρνητικές?
 
Μπλουζα