Πως ειδικεύεται κάπως στην μεταμόσχευση μαλλιών?

DoctorWho

Well-Known Member
Καλησπέρα,
Δεν είμαι 100% αν το συγκεκριμένο θέμα ανήκει εδώ, αν όχι ας το μετακινήσουν οι mods εκει που πρέπει.

Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος πως γίνεται η εξειδίκευση στη μεταμόσχευση μαλλιών. Ειχα την εντύπωση οτι εμπιπτει στο πλαισιο της πλαστικης χειρουργικης, αλλα παρατηρω οτι ειδικα η fue πραγματοποιειται απο γιατρους και αλλων ειδικοτητων. Πως γίνεται λοιπόν κάποιος γιατρός να ειδικευτεί σε αυτόν τον τομέα? Είναι απαραίτητη η απόκτηση ειδικότητας για εξειδίκευση εκεί ή ένα πτυχείο ιατρικής επαρκεί?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

platanos

Well-Known Member
Όταν ανοίγει κάποιος συμφορουμίτης ένα θέμα που τον απασχολεί και πολύ πιθανόν απασχολεί και άλλους εδώ μέσα δεν είναι σωστό να απαξιώνεται έτσι φίλε pithika, μπορείς να ανοίξεις ένα thread πιο "light" αν θες να κάνουμε όλοι χαβαλέ!
 

pithikas

Well-Known Member
O συγκεκριμένος, ανοίγει συνεχώς θέματα με τους προβληματισμούς του, ενώ μπορεί απλά να κάνει δυό τρεις ερωτήσεις σε σχετικά νήματα που συμμετέχει, για ό,τι τον ενδιαφέρει.
Αν συνεχίσει έτσι μπορεί αργότερα να ανοίγει θρεντ του στυλ: μόλις πείνασα και θέλω να φάω μερέντα, παίζει να με επηρεάσει στο μαλλί; Μπορεί να έχω λάθος κι αν θέλουν οι μοντ να σβήσουν τα σχόλια μου.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Εχω ανοιξει 2 θεματα σχετικα με προβληματισμους μου, ενα με την περιπτωση μου και ενα με μια περιπτωση απο το youtube. Ολοι οι προβληματισμοι σχετικοι με το θεμα του φορουμ. Οποιος αδιαφορει για αυτα που γραφω μπορει να τ αγνοησει.
Φιλε platanos μην σε απασχολει ο εν λογω χρηστης διαρκως ειρωνευεται σε ξενα νηματα. Δεν ειν τυχαιο το ονομα που εχει αλλωστε. Απορω ομως γιατι δεν εχει φαει ακομα ban απο τους διαχειριστες. Σε τετοιες περιπτωσεις απλως χρειαζεται αναφορα του μηνυματος και τα υπολοιπα πρεπει να τ αναλαβουν οι mods
 

platanos

Well-Known Member
Πάντως η συγκεκριμένη ερώτηση με έχει απασχολήσει και μένα στο παρελθόν και τώρα. Επειδή στην Ελλάδα βλέπουμε κατά καιρούς περιστατικά που (εσύ το είπες σε στυλ χαβαλέ, δεν απέχει όμως και πολύ από την πραγματικότητα πολλές φορές) που μπορεί και να αναλαμβάνονται από άτομα που έχουν τελειώσει κάποιο ΙΕΚ ή κάποια παραϊατρική σχολή. Τελικά θα πρέπει να γίνονται από γιατρό ή έστω να παραβρίσκεται πάντα ένας γιατρός;
Και αν ναι τι ειδικότητας; (Γενικής χειρουργικής, Πλαστικής χειρουργικής π.χ) Δεν έχω δει να τηρείται επίσημα κάποιο πρωτόκολλο σε τέτοιου είδους επεμβάσεις!
 
Τελευταία επεξεργασία:

pithikas

Well-Known Member
Εχω ανοιξει 2 θεματα σχετικα με προβληματισμους μου, ενα με την περιπτωση μου και ενα με μια περιπτωση απο το youtube. Ολοι οι προβληματισμοι σχετικοι με το θεμα του φορουμ. Οποιος αδιαφορει για αυτα που γραφω μπορει να τ αγνοησει.
Φιλε platanos μην σε απασχολει ο εν λογω χρηστης διαρκως ειρωνευεται σε ξενα νηματα. Δεν ειν τυχαιο το ονομα που εχει αλλωστε. Απορω ομως γιατι δεν εχει φαει ακομα ban απο τους διαχειριστες. Σε τετοιες περιπτωσεις απλως χρειαζεται αναφορα του μηνυματος και τα υπολοιπα πρεπει να τ αναλαβουν οι mods
Γράφεις την ειρωνία σου αλλά και προτρέπεις να με μπανάρουν. Αυτό νομίζεις πως θα σου δώσει δίκιο αν σου απαντήσω όπως αρμόζει;
Εγώ προτείνω να μπανάρουν εσένα που κάνεις υποδείξεις για τον τρόπο που πρέπει να λειτουργούν οι μοντ.
Δεν ασχολούμαι άλλο με τους προβληματισμούς σου.
 
Μπλουζα