Πρωτεΐνη

kapa

Μέλος του προσωπικού
καπα εως τωρα μεσα ιουλιου χανω περιπου 50 τριχες....μεχρι περυσι τετοια εποχη ιουλιο επιανα τις 200..δυο πραματα προσθεσα 30mg ψευδαργυρο εδβ κ εναμιση μηνα ο οποιος ηταν πεσμενος πολυ και πρωτεινη concentrate ελληνικης προελεθσης ...αμα googlareis θα την βρεις .. δεν ξερω τι απο τα δυο εχει επιδρασει μπορει κ τα δυο αλλα πιστευω ο ωευφαργυρος κανει την δουλεια
θα πρεπει να τα δοκιμασεις ενα ενα για να βρεις ποιο επιδρασε τελικα.
εγω πιστευω η πρωτεινη.
απο οτι φαινεται σχεδον σε ολους το εκανε οσοι την δοκιμασαν.
οποτε την ξεκιναω η τριχοπτωση πεφτει στο μισο η στο 1/3
χωρις καποια παχυνση της τριχας,γι αυτο δεν πιστευω οτι ειναι αρκετο να φρεναρει κατι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
η αληθεια ειναι οτι τα ξεκινησα μαζι τυχαια...μια βδομαδα ειμαι μονο με ωευδαεγυρο χωρις αλλαγη...παντως εχει αυξηθει κ η ποσοτητα του σπερματος..επισης για καποιον που εχει χαμηλο ψευδαργυρο πισυευω οτι αυτο θα εχει εποδραση στο μαλλι κ ενα συμπληρωμα βοηθαει....αν εισαι κανονικα επιπεδα δεν εχει να δωσει κατι
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
η αληθεια ειναι οτι τα ξεκινησα μαζι τυχαια...μια βδομαδα ειμαι μονο με ωευδαεγυρο χωρις αλλαγη...παντως εχει αυξηθει κ η ποσοτητα του σπερματος..επισης για καποιον που εχει χαμηλο ψευδαργυρο πισυευω οτι αυτο θα εχει εποδραση στο μαλλι κ ενα συμπληρωμα βοηθαει....αν εισαι κανονικα επιπεδα δεν εχει να δωσει κατι
για την αυξηση του σπερματος ειναι σιγουρα απο τον ψευδαργυρο.
για λιγες μερες σε εμενα ανεβαζει την λιμπιντο κατα πολυ.αλλα για λιγες μερες μονο,μετα σταματαει να δουλευει
 

tasos33

Well-Known Member
την λιμπιντο δεν την εχει ανεβασει παραμενει ως εχει...η οποια γενικοτερα ειναι πεσμενη λογω μαλλιου κυριως...αλλα χορευω μια χαρα ειμαι και 36 βεβαια...
 

tasos33

Well-Known Member
καπα με τα απο εναμιση μηνα διακοπης τησ πρωτεινης και συνεχιζοντας μονο με ψευδαργυρο(απο τελη μαιου επερνα κ τα δυο, την πρωτεινη εως τελος ιουνιου) τριχοπτωση σε χαμηλα επιπεδα 30 τριχες περιπου, πρωτοφανες για καλοκαιρι που κανονικα μετγραγα 150,,200.. φτου μη με ματιασω...θεωρω οτι αυτο ωφειλεται στον ψευδαργυρο που επιβεβαιωμενα ηταν σε πολυ χαμηλα επιπεδα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
καπα με τα απο εναμιση μηνα διακοπης τησ πρωτεινης και συνεχιζοντας μονο με ψευδαργυρο(απο τελη μαιου επερνα κ τα δυο, την πρωτεινη εως τελος ιουνιου) τριχοπτωση σε χαμηλα επιπεδα 30 τριχες περιπου, πρωτοφανες για καλοκαιρι που κανονικα μετγραγα 150,,200.. φτου μη με ματιασω...θεωρω οτι αυτο ωφειλεται στον ψευδαργυρο που επιβεβαιωμενα ηταν σε πολυ χαμηλα επιπεδα
ποιον τυπο ψευδαργυρου χρησιμοποιεις?
 

tasos33

Well-Known Member
ξεκινησα με solgar 22mg picolinate το πρωτο εικοσαημερο κ συνεχιζω με lamberts 30 mg gluconate...κοντευω τους τρεις μηνες χρησης συνολικα....η ποσοτητα που παιρνω ειναι 45mg εκτος απο τις τελευυαιες 20 μερες που παιρνω 60mg αλλα θα πεσω στα 30 τωρα να δω αν θα χω διαφπροποιηση
 

orange

Member
οταν ανα περιοδους κανω βαρη και χρησιμοποιω και ροφημα πρωτεινης, παρατηρω τοτε πως τα μαλλια μου παιρνουν τα πανω τους, κατι σαν και αυτο που διαβαζω εδω οτι κανει η μινοξιδιλη. Eψαξα αν εχει αναφερθει και εδω απο αλλους και το βρηκα εδω. Ισως θα επρεπε να απασχολησει περαιτερω γιατι συμβαινει αυτο και τι ειναι αυτο στην πρωτεινη που συμβαλλει στην βελτιωση των μαλλιων
 

tasos33

Well-Known Member
οταν ανα περιοδους κανω βαρη και χρησιμοποιω και ροφημα πρωτεινης, παρατηρω τοτε πως τα μαλλια μου παιρνουν τα πανω τους, κατι σαν και αυτο που διαβαζω εδω οτι κανει η μινοξιδιλη. Eψαξα αν εχει αναφερθει και εδω απο αλλους και το βρηκα εδω. Ισως θα επρεπε να απασχολησει περαιτερω γιατι συμβαινει αυτο και τι ειναι αυτο στην πρωτεινη που συμβαλλει στην βελτιωση των μαλλιων
Το έχουμε αναφέρει και δοκιμάσει εδώ πολλά χρόνια πριν. Μπορεί να βελτιώνει την ποιότητα αλλά δεν ανακόπτει την εξέλιξη. Όπως και να χει κακό δεν κανει
 

orange

Member
αξιζει να αναφερω κατι.
ειμαι σαρκοφαγιαν.
δεν τρωω φαγητο που δεν εχει κρεας.δεν τρωω σχεδον ποτε σαλατες και ποτε φρουτα.
με εναν προχειρο υπολογισμο παιρνω 200 γραμμαρια πρωτεινη την ημερα απο φαγητο-κρεας.
τα οποια δεν εχουν καμια επιδραση στην τριχοπτωση.
και ομως με 20 γραμμαρια σκουπ πρωτεινης η τριχοπτωση μου μειωνεται.
δεν χρησιμοποιω συνεχομενα συμπληρωμα πρωτεινης γιατι δεν ειναι και δραματικα τα αποτελεσματα και δεν πιστευω οτι ειναι αρκετο να φρεναρει κατι.
μειωση τριχοπτωσης υπαρχει αλλα θελει και αλλα
το εξής απλό σκέφτηκα και εγώ. Αφού ούτως ή άλλως καταναλώνω τα ίδια γραμμάρια πρωτείνης, είτε από κρέας είτε από ρόφημα, τότε γιατί όταν αντικαθιστώ το κρέας με ρόφημα έχω βελτίωση στο μαλλί; Είναι επειδή το ρόφημα έχει καλύτερη σύσταση σε αμινοξέα πρωτείνης, ή μήπως δεν είναι η πρωτείνη ως ουσία που βοηθά και είναι κάτι άλλο που βρίσκεται στο ρόφημα (είτε αναγραφόμενο είτε όχι); και αν ναι, ποιο είναι αυτό;
ΥΓ. ως κόστος πάντως αφού με 50€ παίρνεις περίπου 70 δόσεις, γιατί να μην προτείνεται αντί άλλων με περισσότερα λεφτά και ισχνά έως ανύπαρκτα αποτελέσματα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα