Προβλημα στην hairline..οποιος μπορει ας βοηθησει παρακαλω πολυ..

Γεια σας αγαπητοί φίλοι..θα ήθελα να ρωτήσω αν τα κενά που παρατηρώ στην hairline μου ειναι φυσιολογικά..παρατηρώ κάποια μικροκενά τόσο στις παρυφές της hairline, όσο και όταν τα σηκώνω παρατηρώ ότι τα σημεία αυτά ψιλοφεγγίζουν σε έντονο φως..γενικά έχω πολύ πυκνό μαλλί απλά νιώθω ότι η hairline μου προχωράει προς τα πάνω..Σας παρακαλώ όποιος μπορεί να με βοηθήσει!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη ανταπόκριση..Είμαι 19 χρονών και το τελευταίο διμηνο παρατηρώ αυτό που πειγράφω πιο πάνω..πιο πολύ με απασχολεί γιατί από την μεριά του πατέρα μου όλοι τα έχουν χάσει μόνο πάνω
 

Συνημμένα

  • 2017-05-24 21.14.13.jpg
    2017-05-24 21.14.13.jpg
    880.7 KB · Προβολές: 297

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Παππουδες και μπαμπας ειναι φαλακροι? Η εχουν απλα αραιωση?
Απο ποτε εχεις παρατηρησει την αλλαγη της hairline σου?
Το μαλλι σου προς στιγμην ειναι πολυ ομορφο φαινεται να εχεις ελαχιστα αραιη hairline αλλα δεν ειναι τοσο καλες οι φωτο και ειναι ζελεδιασμενο το μαλλι.
Εφοσον εισαι ακομη 19 ετων και εχεις παρατηρησει αραιωση στην hairline δεν μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι φυσιολογικο γιατι συνηθως απο μεγαλυτερες ηλικιες αρχιζεις και κανεις κροταφους η αραιωση εκτος εαν ολοι απο την οικογενεια παππουδες,μπαμπας ειναι καργα καραφλοι.Τοτε και απο τα 20 μπορεις να αρχισει η πτωση κατακορυφα.
Προς στιγμην εισαι μια χαρα,μεταμοσχευση δεν το σκεφτεσαι καν και απο θεραπειες εαν εκανες κατι μονο μινοξιδιλη αλλα για μενα εισαι πολυ μικρος ακομη για να τα ξεκινησεις αυτα.
 

crossfire

Well-Known Member
Για να μπηκες στη διαδικασία να γκουγκλαρεις και να γράψεις στο φόρουμ, σημαίνει ότι κάτι είδες και ανησυχήσες........εσύ ξέρεις καλύτερα το μαλλί σου.
Η αλήθεια είναι ότι εμένα μου φαίνεται μια χαρά .
Βέβαια η κληρονομικότητα που ανέφερες είναι ένα θέμα .
Κατά τα άλλα συμφωνώ με John John .......είναι νωρίς για οτιδήποτε εκτός από ένα καλό σαμπουάν .
Θα το παρακολουθείς και θα "δραστηριοποιηθείς" αν αραιωσεις κι άλλο σχετικά σύντομα.
 
Εεεμ γενικά όλο το σόι του μπαμπά εννοω παππουδες και αυτός πάνω τα έχουν χάσει..το περίεργο είναι οτι πριν από 2 μηνες το μαλλί μου δεν είχε προχωρήσει καθόλου και ήταν όλα μια χαρά..μάλιστα πήγα στη δερματολόγο και μου είπε οτι είναι λογω άγχος εξαιτίας πανελληνίων που δίνω για δεύτερη φορά..πάντως το μαλλί μου πριν γίνει αυτό δεν το πρόσεχα καθόλου..δηλαδή το κούραζα πολύ με τα χέρια μου για να δίνω τον όγκο που ήθελα..
 

giodion

Member
Νικο μην ανησυχεις ρε φιλε... Εισαι σε μια ηλικια που οταν και εφοσον αποκτησεις προβλημα,μιλαμε για 12-15 χρονια αργοτερα, δηλαδη, η επιστημη θα εχει ανακαλυψει παπαδες... Η γενια σου πιστευω, αν σε κατι ειναι τυχερη, ειναι αυτο.
 
Μακάρι φίλε μου να είναι όπως τα λες γιατί όπως και να το κάνουμε η ψυχολογία σου κλονίζεται μετά από ένα τέτοιο γεγονός..
 
Για να μπηκες στη διαδικασία να γκουγκλαρεις και να γράψεις στο φόρουμ, σημαίνει ότι κάτι είδες και ανησυχήσες........εσύ ξέρεις καλύτερα το μαλλί σου.
Η αλήθεια είναι ότι εμένα μου φαίνεται μια χαρά .
Βέβαια η κληρονομικότητα που ανέφερες είναι ένα θέμα .
Κατά τα άλλα συμφωνώ με John John .......είναι νωρίς για οτιδήποτε εκτός από ένα καλό σαμπουάν .
Θα το παρακολουθείς και θα "δραστηριοποιηθείς" αν αραιωσεις κι άλλο σχετικά σύντομα.
Φίλε μου μια σημερινή φωτογραφία
ποιά είναι η γνώμη σου?
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2017-05-28-19-34-45.png
    Screenshot_2017-05-28-19-34-45.png
    1 MB · Προβολές: 238

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
Δεν βλέπω κάτι......μία χαρά είσαι.
Αν εσύ βλέπεις διαφορά στη hairline δεν σημαίνει ότι έχεις ΑΑ ή θα χάσεις τα μαλλιά σου.
Ίσως σχηματίζεται μια διαφορετική hairline , πιο ώριμη , κάτι που είναι φυσιολογικό όσο μεγαλώνεις.
Σου είπα και πιο πάνω, ένα καλό σαμπουάν και το παρακολουθείς.
 

tester

New Member
Μου θυμισες τον εαυτο μου πριν 20 χρονια και πιστεψε με καταλαβαινουμε ολοι τους φοβους σου...προς το παρον μονο εσυ θα καταλαβαινεις αν εχεις θεμα(λεω αν γιατι οπως βλεπω δεν εχεις) , οι γυρω σου αποκλειεται, οποτε μη χαλιεσαι απο τωρα...

θα ελεγα
α) να αποφυγεις τα styling προιοντα ή τελος παντων να τα ελαττωσεις οσο γινεται.
β) καποιο φυσικο συμπληρωμα ή βιταμινες, εμενα με ειχε βοηθησει το μουρουνελαιο τοτε και ο βασιλικος πολτος (αν δεν υπαρχει καποια αλλεργια)
γ) regaine οχι ακομα
δ) απο σαμπουαν απειρες επιλογες πχ καποιο frezyderm και γενικα οχι τα απλα απο τα σουπερ μαρκετ
 
Μου θυμισες τον εαυτο μου πριν 20 χρονια και πιστεψε με καταλαβαινουμε ολοι τους φοβους σου...προς το παρον μονο εσυ θα καταλαβαινεις αν εχεις θεμα(λεω αν γιατι οπως βλεπω δεν εχεις) , οι γυρω σου αποκλειεται, οποτε μη χαλιεσαι απο τωρα...

θα ελεγα
α) να αποφυγεις τα styling προιοντα ή τελος παντων να τα ελαττωσεις οσο γινεται.
β) καποιο φυσικο συμπληρωμα ή βιταμινες, εμενα με ειχε βοηθησει το μουρουνελαιο τοτε και ο βασιλικος πολτος (αν δεν υπαρχει καποια αλλεργια)
γ) regaine οχι ακομα
δ) απο σαμπουαν απειρες επιλογες πχ καποιο frezyderm και γενικα οχι τα απλα απο τα σουπερ μαρκετ
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για το χρόνο σου και τις συμβουλές σου!!! αγόρασα σήμερα ένα σαμπουάν korres για την τριχόπτωση και παράλληλα θα κινηθώ με δαφνέλαιο και όπου βγει!!
 
Παππουδες και μπαμπας ειναι φαλακροι? Η εχουν απλα αραιωση?
Απο ποτε εχεις παρατηρησει την αλλαγη της hairline σου?
Το μαλλι σου προς στιγμην ειναι πολυ ομορφο φαινεται να εχεις ελαχιστα αραιη hairline αλλα δεν ειναι τοσο καλες οι φωτο και ειναι ζελεδιασμενο το μαλλι.
Εφοσον εισαι ακομη 19 ετων και εχεις παρατηρησει αραιωση στην hairline δεν μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι φυσιολογικο γιατι συνηθως απο μεγαλυτερες ηλικιες αρχιζεις και κανεις κροταφους η αραιωση εκτος εαν ολοι απο την οικογενεια παππουδες,μπαμπας ειναι καργα καραφλοι.Τοτε και απο τα 20 μπορεις να αρχισει η πτωση κατακορυφα.
Προς στιγμην εισαι μια χαρα,μεταμοσχευση δεν το σκεφτεσαι καν και απο θεραπειες εαν εκανες κατι μονο μινοξιδιλη αλλα για μενα εισαι πολυ μικρος ακομη για να τα ξεκινησεις αυτα.
Αγαπητέ john john σήμερα που λουστηκα και ενω ηταν βρεγμενα τα μαλλια μου παρατηρησα κατι περιεργο στο μπιφτεκι..στελνω 2 φωτος μια με βρεγμενα μαλλια και μια με χωρις για να σε παρακαλεσω να μου πεις αν σε προβληματιζει κάτι..
 

Συνημμένα

  • IMG_20170601_144004_216.jpg
    IMG_20170601_144004_216.jpg
    1 MB · Προβολές: 167
  • IMG_20170602_132057_239.jpg
    IMG_20170602_132057_239.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 169

tasos33

Well-Known Member
Αχ μπιφτεκακι μπιφτεκακι ξύλο που θα το φας.....

Καλός είσαι η κορυφη Πάντα είναι πιο αραιή στους περισσότερους ακόμα και σε όσους δεν έχουν θεμα.

Αν παρόλα ταύτα κανει πως παει να ανοίξει λίγο ακόμα η hairline σου ξεκινά μινοξ, μη χάσεις καιρό, γιατί θα ψαχνεις τοίχο να του ανοιξεις τρύπες με το κουρουπικο κεφάλι.σου .
 

kolias

Active Member
οταν σου βαρεσει καμπανακι θα το καταλαβεις ........ειναι διαπεραστικος ο ηχος θα δεις! η μινοξ ειναι η λυση σου και οτι καινουργιο βγει μεχρι τοτε να ενημερωνεσαι . Νωρις για συμπερασματα αλλα υπαρχει κινδυνος στα 35 να μην μπορεις να εχεις το χτενισμα που γουσταρεις και να συμβιβαστεις με κατι πιο μπαρμπαδικο
 
χαχαχαχα ευχαριστω πολυ ρε παιδια..αρα αυτο που βλεπω στην κορυφη του κεφαλιου μου δεν ειναι κατι το ανησυχιτικο ακομη ετσι? Να προσθεσω οτι εχω λιγη φαγουρα ανα διαστηματα..
 
Μπλουζα