Προβληματισμός για μεταμόσχευση

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gkons

New Member
Δεν έχω κανέναν υπόψη μου από εξωτερικό παρά μόνο αυτόν τον dr. Lorenzo που είπε ο naruto.Μήπως έχετε υπόψιν σας και κάποιον άλλον?Εχτές έκανα μία συνεδρία με τον τύπο από την HDC και μου ζήτησε 6000.Πολύ ακριβότερος από την DHI που μου ζητάει 3600,και την Prime clinics με 3000.Όλοι θεωρούν πως θέλω περίπου 2,500 grafs.Για την prime δεν μπορώ να βρώ καμία γνώμη σε forums είναι εντελώς καινούργια κλινική.Νομίζω πως είναι λίγο ρίσκο....
 

koumparos

Well-Known Member
Εισαι δυσκολη περιπτωση αγορινα.Εγω προσωπικα σε συμβουλευω να μην ασχοληθεις προς το παρον
Χρειαζεσαι δυνατη θεραπεια να συνελθει ολλο το μαλι που φενεται πολυ αδυναμο σε ολλο το κεφαλι και δυστυχως μονο με την φινα θα το καταφερεις αυτο.(εαν σε πιασει το φαρμακο).Ο αναστασακης ειχε δικιο για τις θεραπειες και το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις στους κροταφους και κραουν και να κανεις κοντα κουρεματα να φενεται ποιο ομοιογενες το μαλι
 

gkons

New Member
Για ποιον ακριβώς λόγο θεωρείτε ότι είμαι δύσκολη περίπτωση ;και γιατί ακριβώς πιστέυετε πως στην περίπτωση που επιλέξω να κάνω μεταμόσχευση θα πρέπει να επιλέξω τον καλύτερο γιατρό;τι παραπάνω θα μπορέσει να μου προσφέρει σε σχέση με μια ελληνική κλινική με τα μισα λεφτα, εφόσον η τεχνική που χρησιμοποιούν όλοι είναι μια;
 

naruto

Well-Known Member
Για ποιον ακριβώς λόγο θεωρείτε ότι είμαι δύσκολη περίπτωση ;και γιατί ακριβώς πιστέυετε πως στην περίπτωση που επιλέξω να κάνω μεταμόσχευση θα πρέπει να επιλέξω τον καλύτερο γιατρό;τι παραπάνω θα μπορέσει να μου προσφέρει σε σχέση με μια ελληνική κλινική με τα μισα λεφτα, εφόσον η τεχνική που χρησιμοποιούν όλοι είναι μια;

Εισαι δυσκολη περιπτωση γιατι
-εχεις περιοχες με αδυναμα μαλλια (διαχυτη αλωπεκια).Τα αδυναμα αυτα μαλλια σε ενδεχομενη μεταμοσχευση ειναι πολυ πιθανων να παθουν σοκ και να πεσουν.Οποτε να ερθεις παλι στα ιδια ή κ χειροτερα ακομα απο οτι εισαι τωρα
-πολυ συχνα αυτοι με διαχυτη αλωπεκια εχουν αραιωση κ στην δοτρια
Δεν ειναι τυχαιο που ο για πολλους καλυτερος γιατρος παγκοσμιως δεν αναλαμβανει ασθενεις με διαχυτη αλωπεκια παρα μονο αν κανουν χρηση φινας.Προκειμενου κ να περιοριστει το σοκ στα αδυναμα υφισταμενα μαλλια κατα την μεταμοσχευση,αλλα και να δυναμωσει η δοτρια που οπως ειπα συνηθως επηρεαζετε απο την διαχυτη αλωπεκια.

Το τι παραπανω θα σου δωσει ενας κορυφαιος γιατρος του εξωτερικου απο εναν οποιονδηποτε στην Ελλαδα δεν θελει κ πολυ ερευνα για να το καταλαβεις.Το γεγονος οτι ο κορυφαιος γιατρος θα ζητησει διπλα κ τριπλα λευτα κατι σημαινει.Οτι παρεχει πολυυυυυυ καλυτερες υπηρεσιες
 

gkons

New Member
Εισαι δυσκολη περιπτωση γιατι
-εχεις περιοχες με αδυναμα μαλλια (διαχυτη αλωπεκια).Τα αδυναμα αυτα μαλλια σε ενδεχομενη μεταμοσχευση ειναι πολυ πιθανων να παθουν σοκ και να πεσουν.Οποτε να ερθεις παλι στα ιδια ή κ χειροτερα ακομα απο οτι εισαι τωρα
-πολυ συχνα αυτοι με διαχυτη αλωπεκια εχουν αραιωση κ στην δοτρια
Δεν ειναι τυχαιο που ο για πολλους καλυτερος γιατρος παγκοσμιως δεν αναλαμβανει ασθενεις με διαχυτη αλωπεκια παρα μονο αν κανουν χρηση φινας.Προκειμενου κ να περιοριστει το σοκ στα αδυναμα υφισταμενα μαλλια κατα την μεταμοσχευση,αλλα και να δυναμωσει η δοτρια που οπως ειπα συνηθως επηρεαζετε απο την διαχυτη αλωπεκια.

Το τι παραπανω θα σου δωσει ενας κορυφαιος γιατρος του εξωτερικου απο εναν οποιονδηποτε στην Ελλαδα δεν θελει κ πολυ ερευνα για να το καταλαβεις.Το γεγονος οτι ο κορυφαιος γιατρος θα ζητησει διπλα κ τριπλα λευτα κατι σημαινει.Οτι παρεχει πολυυυυυυ καλυτερες υπηρεσιες



Καλύτερες υπηρεσίες ως προς τι εφ' όσων η τεχνική που έχουν όλοι είναι μια?Μήπως επειδή είναι φίρμα θα πληρώσω τα τριπλά λεφτά μόνο κ μόνο για το όνομα?Είμαι αρκετά προβήματισμένος...
Έστειλα μια φόρμα με φώτογραφιες στον Dr Lorenzo εδώ και 2 βδομάδες αλλά ακόμα δεν έχω λάβει απάντηση.
 

gkons

New Member
'Αρχισα την φινα τελικά.Μήπως να έκανα μια πιο επιθετική θεραπεία παίρνοντας και regain ταυτόχρονα για μερικούς μήνες και μετά να κάνω την μεταμόσχευση?Γ....τω για 6 μήνες θα μπουχτίσω από χημεία :-(
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
'Αρχισα την φινα τελικά.Μήπως να έκανα μια πιο επιθετική θεραπεία παίρνοντας και regain ταυτόχρονα για μερικούς μήνες και μετά να κάνω την μεταμόσχευση?Γ....τω για 6 μήνες θα μπουχτίσω από χημεία :-(

Δωσε και λιγο mdma απο την μυτη.:p
 

koumparos

Well-Known Member
Τη φινα εαν την ξεκινησες με σκοπο να την κοψεις καποια στιγμη ειναι λαθος επιλογη.Φαντασου να σε πιασει το φαρμακο μαζι με μινοξ(οπωςδηποτε για 1-2 χρονια) να γεμισεις και να δυναμωσεις παραληλα να κανεις 2 μμ να φτασεις σε ενα αξιοπρεπες επιπεδο μαλιου και μετα να κοψεις την φινα!!!Θα εχεις γρηγορα τραγικη επιδεινωση στα μαλια που δυναμωσες με την φινα και θα φανει εντονα στο αισθητικο κομματι.Μετα τι θα κανεις??Παλι μμ??Παλι φινα και αντε απο την αρχη???
Φυσικα εαν σου βγαλει σοβαρες παρενεργειες που θα παραμενουν για αρκετο καιρο θα την σταματησεις αλλα εαν δεν σου βγαλει παρενεργειες η σταδιακα υποχωρησουν τοτε εαν εχεις επενδυσει και σε μμ δεν πρεπει να την κοψεις.Θα παει ολλη η επενδυση σου χαμενη.Δυστυχως φιλε η φινα ειναι ευλογια αλλα και καταρα μαζι!Καλη τυχη σε οτι και εαν αποφασισεις(την τυχη θα την χρειαστεις σιγουρα!!!!)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τη φινα εαν την ξεκινησες με σκοπο να την κοψεις καποια στιγμη ειναι λαθος επιλογη.Φαντασου να σε πιασει το φαρμακο μαζι με μινοξ(οπωςδηποτε για 1-2 χρονια) να γεμισεις και να δυναμωσεις παραληλα να κανεις 2 μμ να φτασεις σε ενα αξιοπρεπες επιπεδο μαλιου και μετα να κοψεις την φινα!!!Θα εχεις γρηγορα τραγικη επιδεινωση στα μαλια που δυναμωσες με την φινα και θα φανει εντονα στο αισθητικο κομματι.Μετα τι θα κανεις??Παλι μμ??Παλι φινα και αντε απο την αρχη???
Φυσικα εαν σου βγαλει σοβαρες παρενεργειες που θα παραμενουν για αρκετο καιρο θα την σταματησεις αλλα εαν δεν σου βγαλει παρενεργειες η σταδιακα υποχωρησουν τοτε εαν εχεις επενδυσει και σε μμ δεν πρεπει να την κοψεις.Θα παει ολλη η επενδυση σου χαμενη.Δυστυχως φιλε η φινα ειναι ευλογια αλλα και καταρα μαζι!Καλη τυχη σε οτι και εαν αποφασισεις(την τυχη θα την χρειαστεις σιγουρα!!!!)



+1000
 

tol

Well-Known Member
Γ....τω για 6 μήνες θα μπουχτίσω από χημεία :-([/QUOTE]

Φιλε μου, για να μην μπουχτισεις απο χημεια, βαλε και λιγο............φυσικη.

Συνδυασε τη ληψη φινας με......φυσικο τροπο ζωης. Υγιεινη διατροφη, αθληση και πανω απο ολα καλη ψυχολογια.

Προσωπικα, ως χρηστης φινας με μηδενικες παρενεργειες, πιστευω οτι, αν σε "πιασει" το φαρμακο και αρχισεις να βλεπεις αποτελεσματα σε συνδυασμο με εναν αθλητικο τροπο ζωης, θα ανεβει η ψυχολογια σου και θα μειωθουν οι πιθανοτητες για παρενεργειες, οι οποιες πολλες φορες οφειλονται καθαρα σε ψυχολογικους λογους.

Θεωρω οτι στο διλημμα μεταμοσχευση ή φινα (για τη δικη σου περιπτωση που δεν εισαι norwood 3, αλλα....5), η φινα ειναι η καταλληλοτερη επιλογη με την προϋποθεση πως δε θα εχεις παρενεργειες. Επειδη εισαι πολυ δυσκολη περιπτωση, χρειαζεσαι 2 και 3 μεγαλες μεταμοσχευσεις με αμφιβολο αποτελεσμα και ταλαιπωρια. Για αυτο το λογο συνεχισε τη θεραπεια με φινα και αναλογα με τα αποτελεσματα αποφασιζεις μελλοντικα πως θα κινηθεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kyriakh

μανουλα
Καλημέρα...λες 6 μήνες θα βάλεις χημικά..συγνωμη κιόλας δ θέλω να στη πω αλλά σέβομαι ότι φοβασαι.εγώ έμαθα ότι είμαι έγκυος 3 μηνών δλδ 3 μήνες το έμβρυο έπαιρνε χημικά με το δικό σου σκεπτικό...όταν το ειπα στην δερματολογο μου κ στο Γυναικολογο μου η απάντηση τους ήταν σιγά καλέ δεν παθαίνει τίποτα παρόλο που το α'τριμηνο είναι επικίνδυνο...Ο μπαμπάς μου πριν χρόνια τώρα έχει φύγει από την ζωή..ειχε κάνει στην Γαλλία μεταμόσχευση ηπατος λόγω καρκίνου..εζησε μετά την μεταμόσχευση αλλα 20 χρόνια..σε πληροφορώ αυτά τα 20 χρόνια έπαιρνα 23 χαπια την ημέρα..οταν ρωτήσαμε τον γιατρό η απάντηση του ήταν η εξής..το συκώτι είναι το μόνο όργανο που τ κόβεις κ μεγαλώνει και εξάλλου αυτή είναι η δουλειά του να αποβαλλει τα χημικά
 

kyriakh

μανουλα
Και. Μιλάμε για κυκλοσπορινι φοβερές παρενέργειες Εεεεεεεε δεν έπαθε τίποτα ποτέ αλλά είχε φοβερή ψυχολογία όλα εκεί στηρίζονται φίλε μου....παρεπιπτωντος με την κυκλοσπορινι έβγαλε πολλα μαλλιά κ χοντρά κ πλούσια..η κυκλοσπορινι είναι φάρμακο για μη τυχόν απόρριψη του οργάνου....μη φοβάσαι έχε καλή ψυχολογία κ ν ακούς πάντα τ ευατο σου....το ότι η φιν...έχει παρενέργειες δε σημαίνει θ της αποκτήσεις υπάρχουν παιδια πολλά που εδώ την παίρνουν κ λενε δεν έχουν κ πολλές..τωρα αν είσαι η εξαίρεση κ φοβάσαι καλύτερα ν προσπαθήσεις γι κάτι πάρα να τα παρατησεις...
 
  • Like
Reactions: tol
Μπλουζα