Πράσινο τσάι

Solarento διαβασα οτι το τσαι αδυνατίζει, εγω που είμαι 56 κιλά, μήπως να το βάζω τοπικά στο κεφάλι; για δώσε καμιά συμβουλή, επίσης παίρνω ομοιοπαθητικα χάπια για τα σπυριά και η καφεΐνη καταστρέφει την δράση των χαπιών
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Solarento διαβασα οτι το τσαι αδυνατίζει, εγω που είμαι 56 κιλά, μήπως να το βάζω τοπικά στο κεφάλι; για δώσε καμιά συμβουλή, επίσης παίρνω ομοιοπαθητικα χάπια για τα σπυριά και η καφεΐνη καταστρέφει την δράση των χαπιών
αφού ασχολείσαι με ομοιοπαθητική απαγορεύεται η καφεΐνη, οπότε άστο το τσάι.
Μπορείς να φτιάχνεις σε μισό λίτρο νερό τσάι και μόλις κρυώσει να το χρησιμοποιείς για τελευταίο ξέβγαλμα στο λούσιμο (εννοείται αφού βγάλεις τελείως τις σαπουνάδες με νερό)
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Soralteno ποια ειναι η ετυμηγορια σου για το πρασινο τσαι;
το είχα παρατήσει για ένα διάστημα και τώρα το ξανάρχισα, κάνει το μαλλί super, τι σαμπουάν όγκου και κουραφέξαλα.
Την κατανάλωση που απαιτείται για εσωτερική χρήση δεν την έχω φτάσει, είναι δυσκολο για εμένα.
 
το είχα παρατήσει για ένα διάστημα και τώρα το ξανάρχισα, κάνει το μαλλί super, τι σαμπουάν όγκου και κουραφέξαλα.
Την κατανάλωση που απαιτείται για εσωτερική χρήση δεν την έχω φτάσει, είναι δυσκολο για εμένα.
Εγώ το κάνω τοπικα στο κεφάλι μέρα παρά μέρα, είναι το ίδιο με το να το πινω; ή χανω κάτι ψιλά;
 
Αν χρησιμοποιώ πράσινο τσάι τοπικά (μια κούπα κατευθείαν στα μαλλιά μετά το μπάνιο ενώ είναι βρεγμένα ακόμη) πρέπει οπωσδήποτε να τα ξεπλύνω μετά από μισή-μια ώρα. Αν το αφήσω αρκετές ώρες μπορεί να δράσει καλύτερα ή θα κάνει κακό στα μαλλιά?
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Αν χρησιμοποιώ πράσινο τσάι τοπικά (μια κούπα κατευθείαν στα μαλλιά μετά το μπάνιο ενώ είναι βρεγμένα ακόμη) πρέπει οπωσδήποτε να τα ξεπλύνω μετά από μισή-μια ώρα. Αν το αφήσω αρκετές ώρες μπορεί να δράσει καλύτερα ή θα κάνει κακό στα μαλλιά?
Δεν κατάλαβα, ρωτάς αν πρέπει να το ξεπλύνεις ή όχι; Εγώ το αφήνω μέχρι το επόμενο λούσιμο, κανένα πρόβλημα.
 

cool11

Well-Known Member
Ρε παιδια, τι λετε εδω περα; Λουζεστε με πρασινο τσαι;;;;;
Οταν ανοιγα το θεμα ελεγα για το ροφημα, να το πινουμε.
Εσεις το κανατε οπως μια παλια διαφημιση που ελεγε....'μη το πιειτε, λουστειτε'!
 

cool11

Well-Known Member
Εγω πινω πρασινο τσαι ανελλιπως καθε μερα εδω και χρονια, γιατι εχει πολλα οφελη για την υγεια.
Οσο για την συσχετιση με τα μαλλια δεν μπορω εγω να την πω με βεβαιοτητα...
 

zaxosdogkanos

Active Member
και εγω ηθελα να συνεχισω να πινω αλλα δεν μπορω να τον αλλαξω τον καφε δυστυχως.μπορει οποιος θελει να παρεικαικαψουλες πρασινου τσαγιου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα