Πολύτιμη βοηθεια!

IMG_4272.JPG IMG_4271.JPG IMG_4270.JPG IMG_4269.JPG IMG_4268.JPG IMG_4267.JPG IMG_4266.JPG IMG_4148.JPG IMG_2083.JPG
Καλησπερα στην παρεα! Ειμαι αρκετά παλιό μέλος στο σιτε! Ονομάζομαι παναγιωτης εξού και το nick .:p:D
Εκανα πολλες φιλότιμες προσπάθειες να κρατήσω τα μαλλιά μου, τα κατάφερα μπορω να πω μεχρι κάποιο βαθμό με τις ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ συμβουλές απο εσας! Παρα την τριχόπτωση απο τα 18 στα 30 ειμαι τωρα και οπως θα δείτε Καλα κρατάω ακομη ! Απλα θελω απο τους πιο έμπειρους μερικές απόψεις επανω στο θεμα μου!

1. Καθε χρονο το προβλημα γινετε και πιο έντομο,και ειμαι σιγουρος οτι θα χάσω αρκετά μαλλιά στα επόμενα 5 Χρονια, μπορω να κανω απο τωρα μεταμόσχευση hairline και κρόταφοι εως crown ώστε να μην χρειαστεί αργότερα;

2. Επειδη εχω αρκετά μαλλιά ακομη υπαρχει μεγαλο κίνδυνος να σοκάρω τα υπάρχοντα;

Οι περισσότερες φωτογραφιες ειναι τραβηγμένες μετα απο μπανιο και πιστολάκι, αν δεν ειναι στεγνά το προβλημα ειναι πιο εντονο
Ευχαριστω προκαταβολικά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Ποιές ήταν αυτές οι φιλότιμες προσπάθεις?

Τι Θεραπεία-προσπάθεια κάνεις σήμερα?

Δώσε κάποιες παραπάνω πληροφορίες , προδιάθεση κ.τ.λ
 
Καλημερα!
Απο τα 20 περίπου και για αρκετά Χρονια διάφορες θεραπείες που μου πρότειναν ατομα του φορουμ! Οπως big3 και διάφορες παραλλαγές του! Στην διάρκεια σταμάτησα proscar Γιατι ειχα παρενέργειες και έβαζα μινοξιδιλη και αλλα! Επισης μετα δοκίμασα βούρτσες, κα. Τα τελευταια 3-4 Χρονια τα εχω σταματήσει ολα Γιατι κουράστηκα με ολα αυτα. Προδιάθεση εχω ο πατέρας μου εχει φαλάκρα και αυτος nwr 6
 

nikosssss

Active Member
Ότν λες να κάνεις μμ κροτάφους μέχρι crown?? Τα μαμά μαλλιά που έχεις φαίνονται πολύ δυνατά και χωρίς καθόλου αραίωση. Τουλάχιστον απο αυτές τις φώτο που έχεις βάλει. Γιατι να μπεις μέσα σε αυτά και να τα πειράξεις??
Στην ουσία οι περιοχές που επιδέχονται παρέμβαση είναι οι τελείως κενές, που είναι οι κρόταφοι σου και hairline.
Για κροτάφους και hairline το μόνο που μπορείς να κάνεις ειναι μεταμόσχευση καθώς με θεραπείες σε τελείως άδειες περιοχές δεν θα καταφέρεις τίποτα, αλλά και πάλι πρέπει να προσέχεις για να πετύχεις πυκνότητα ώστε να δένουν με τα μαμά μαλλιά που είναι μπόλικα μέχρι στιγμής...
 
Το λεω απο την αποψη οτι γνωρίσω οτι θα τα χάσω στο μέλλον και θελω να κανω μια επέμβαση και να τελειώνω! Αλλα απο οτι πιστευω ειναι λιγο δυσκολο !
 

Flosk

Well-Known Member
Ουτε να το σκεφτεσαι μαν, κροταφους και hairline μονο πειραζεις. Μετα υπομονη αν και δεν σε βλεπω για μεγαλο προβλημα.
 
Απλα λογο δουλειάς δεν θελω συνεχεια να κανω επεμβάσεις!! Θα κανω Υπομονη και βλεπω στο μέλλον ίσως κανω μονο κροτάφους και hairline
 
Μπλουζα