Ποιο σαμπουν να παρω?

griki

New Member
Ειμαι 25 και τα τελευταια χρονια εχω παρατηρησει αρκετη αραιωση . Εδω και σχεδον ενα χρονο χρησιμοποιώ το regain και λουζομουν με το σαμπουαν της MeyRin καθως επαιρνα και κατι χαπια που ειχε. Γενικα πιστευω οτι τα σαμπουαν τετοιου τυπου ειναι εντελως αχρηστα αλλα θα ηθελα και τη γνωμη σας . Ποιο ειναι καλυτερο ? εχω δει μια καινουρια σειρα της apivita , frezyderm κλπ. Να σας πω οτι τα μαλλια μου λαδωνουν πολυ οποτε ειχα σκοπο να παρω σαπουαν για τη λιπαροτητα , εκτος και αν υπαρχει καποιο που να συνδιαζει και τα δυο. Εχετε να προτεινετε κατι αλλο εκτος απο σαμπουαν? Θα βοηθουσε τη κατασταση και καποιο χαπι , οπως το nourkrin ?
Σας ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hater_of_baldness

Active Member
Εγώ εδώ και 5 μήνες χρησιμοποιώ της APIVITA για την ανδρική τριχόπτωση και μου αρέσει παρά πολύ - πιο πολύ από KORRES (δε μου ρύθμιζε πολύ καλά τη λιπαρότητα) & NIOXIN (ακριβό και νομίζω χειροτέρεψε την κατάσταση μου μιας και είναι πολύ δυνατό και το χρησιμοποιούσα καθημερινά) που έχω δοκιμάσει.
 

Johnyberg

New Member
Δοκιμασε και το Sebamed, το χρησιμοποιω ενα χρονο περιπου και εχω δει αποτελεσματα.. εχει σταματησει η τριχοπτωση και ειναι καλο και με τη λιπαροτητα.
 
  • Like
Reactions: agi

griki

New Member
Εγώ εδώ και 5 μήνες χρησιμοποιώ της APIVITA για την ανδρική τριχόπτωση και μου αρέσει παρά πολύ - πιο πολύ από KORRES (δε μου ρύθμιζε πολύ καλά τη λιπαρότητα) & NIOXIN (ακριβό και νομίζω χειροτέρεψε την κατάσταση μου μιας και είναι πολύ δυνατό και το χρησιμοποιούσα καθημερινά) που έχω δοκιμάσει.
Tης apivita εννοεις αυτο με με Ιπποφαές & Δεντρολίβανο ? γιατι νομιζω εχει δυο για την τριχοπτωση. Ρυθμιζει οντως και τη λιπαροτητα ?
Δοκιμασε και το Sebamed, το χρησιμοποιω ενα χρονο περιπου και εχω δει αποτελεσματα.. εχει σταματησει η τριχοπτωση και ειναι καλο και με τη λιπαροτητα.
Καποτε το χρησιμοποιυσα κ αυτο.. Λουζεσαι καθημερινα με αυτο η 1-2 φορες τη βδομαδα?

Καποιο χαπι που κανει δουλεια ή αρκει το regain και καποιο σαμπουαν ?
 

dk1984

Member
Ειμαι 25 και τα τελευταια χρονια εχω παρατηρησει αρκετη αραιωση . Εδω και σχεδον ενα χρονο χρησιμοποιώ το regain και λουζομουν με το σαμπουαν της MeyRin καθως επαιρνα και κατι χαπια που ειχε. Γενικα πιστευω οτι τα σαμπουαν τετοιου τυπου ειναι εντελως αχρηστα αλλα θα ηθελα και τη γνωμη σας . Ποιο ειναι καλυτερο ? εχω δει μια καινουρια σειρα της apivita , frezyderm κλπ. Να σας πω οτι τα μαλλια μου λαδωνουν πολυ οποτε ειχα σκοπο να παρω σαπουαν για τη λιπαροτητα , εκτος και αν υπαρχει καποιο που να συνδιαζει και τα δυο. Εχετε να προτεινετε κατι αλλο εκτος απο σαμπουαν? Θα βοηθουσε τη κατασταση και καποιο χαπι , οπως το nourkrin ?
Σας ευχαριστω
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4424.html
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-8683.html
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9680.html

παντως griki θεωρω οτι πρεπει να πειραματιστεις για να βρεις ποιο σαμπουαν θα σου ταιριαζει στα μαλλια εστω αυτη τη μικρη βοηθεια που μπορει να προσφερει
 

Warp

Member
1ο λουσιμο με Vichy Dercos (Το αφηνεις περιπου 2-3' στο κεφαλι)
2ο λουσιμο με Frezyderm Hairforce (Το αφηνεις κ αυτυο περιπου 2-3' στο κεφαλι)

Προσωπικα αυτα τα δυο με βοηθανε αρκετα με εποχιακη τριχοπτοση. Τα χρησιμοποιω 2-3 φορες την βδομαδα, τις υπολοιπες ημερες χρησιμοποιω το Apivita Propoline για ξυροδερμια.
 

Tsek

Well-Known Member
Να πω κάτι οσον αφορά το λούσιμο παιδιά!!

Πρέπει ΠΑΝΤΑ οταν λουζόμαστε να βαζουμε σαμπουάν 2 φορές!!
Σαμπουάν-μισό λεπτό τρίψιμο-ξεβγαλμα στα γρήγορα και ξανα σαμπουάν 2-3 λεπτά τρίψιμο-ξέβγαλμα.

Θα δείτε πως την 2ερη φορά έχουν ανοίξει οι πόροι και το σαμπουάν σας θα κάνει άμεσα αφρό με 2 σταγόνες και θα έχει πολύ καλύτερη δράση.
 
Μπλουζα