Πλαστική στη μύτη ...

tropheus

Well-Known Member
lia1992 είπε:
φιλε μου χαιρομαι παρα πολυ που επιτελους διορθωθηκε η μυτη σου :D και μην σκεφτεσαι τα παλια..σημασια εχει οτι εγινε καλα η μυτη σου. :14m: οσο για τον συγκεκριμενο γιατρο εχω ακουσει γενικα αρκετα καλα λογια οποτε κατα 99% θα τον επισκεφτω και εγω μεσα στα χριστουγεννα.οταν λες euro killer για ποσο killer μιλαμε?ρωταω γιατι δεν μου τρεχουν και απο τα μπατζακια..και κατι ακομα.ποσο παιρνει για μια επισκεψη?

Να είσαι καλά. Επίσκεψη παίρνει 50€ και για την επέμβαση μου πήρε 3500€.
Αν είσαι ασφαλισμένη να του το πεις οπωσδήποτε ότι θέλεις να βάλεις και το ταμείο σου μέσα για να το δηλώσει ως διόρθωση διάφραγματος οπότε μάλλον θα σου ζητήσει 2500€ για πάρτι του και τα υπόλοιπα θα πάνε στο ταμείο (κάτι τέτοιο κατάλαβα από κάποιο τηλεφώνημα που μίλησε κάποια στιγμή μπροστά μου).
Φρόντισε να είσαι πολύ συγκεκριμένη σε αυτά που θα ζητήσεις. Καλό θα ήταν να τα έχεις γραμμένα και ακόμα καλύτερα να έχεις μια φωτογραφία μαζί σου πάνω στην οποία θα έχεις σημειώσει το τι ακριβώς θέλεις να αλλάξεις. Πρέπει να είσαι πολύ ξεκάθαρη !!!

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και όταν με το καλό την κάνεις να μας ενημερώσεις ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lia1992

New Member
tropheus είπε:
lia1992 είπε:
φιλε μου χαιρομαι παρα πολυ που επιτελους διορθωθηκε η μυτη σου :D και μην σκεφτεσαι τα παλια..σημασια εχει οτι εγινε καλα η μυτη σου. :14m: οσο για τον συγκεκριμενο γιατρο εχω ακουσει γενικα αρκετα καλα λογια οποτε κατα 99% θα τον επισκεφτω και εγω μεσα στα χριστουγεννα.οταν λες euro killer για ποσο killer μιλαμε?ρωταω γιατι δεν μου τρεχουν και απο τα μπατζακια..και κατι ακομα.ποσο παιρνει για μια επισκεψη?

Να είσαι καλά. Επίσκεψη παίρνει 50€ και για την επέμβαση μου πήρε 3500€.
Αν είσαι ασφαλισμένη να του το πεις οπωσδήποτε ότι θέλεις να βάλεις και το ταμείο σου μέσα για να το δηλώσει ως διόρθωση διάφραγματος οπότε μάλλον θα σου ζητήσει 2500€ για πάρτι του και τα υπόλοιπα θα πάνε στο ταμείο (κάτι τέτοιο κατάλαβα από κάποιο τηλεφώνημα που μίλησε κάποια στιγμή μπροστά μου).
Φρόντισε να είσαι πολύ συγκεκριμένη σε αυτά που θα ζητήσεις. Καλό θα ήταν να τα έχεις γραμμένα και ακόμα καλύτερα να έχεις μια φωτογραφία μαζί σου πάνω στην οποία θα έχεις σημειώσει το τι ακριβώς θέλεις να αλλάξεις. Πρέπει να είσαι πολύ ξεκάθαρη !!!

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά και όταν με το καλό την κάνεις να μας ενημερώσεις ;)

Ναι αυτο με το ταμειο δεν το εχω ψαξει η αληθεια ειναι αλλα θα ρωτησω και τον ιδιο τι παιζει.ελπιζω να με καλυψει και να μην χρειαστει να τρεχω αριστερα δεξια σε ενα σωρο αλλους..οσο γι'αυτο που ειπες για την φωτογραφια εχω μια στην οποια η μυτη μου ειναι αθλια και αυτη σκοπευω να παρω μαζι μου.ανυπομονω να την κανω και να σας δειξω και εσας το πριν και το μετα.οι συμβουλες σου μου ηταν ιδιαιτερα χρησιμες.ευχαριστω πολυ :)
 

Alexgeo

New Member
Καλησπέρα σε ολα τα μέλη του blog.

Ο λόγος που παίρνω μέρος στην συζήτηση είναι επειδή θα προχωρήσω σε επεμβαση ρινοπλαστικης και διαφραγματος και επειδή ήδη έχω πάρει αρκετές γνώμες απο ειδικούς ,νομίζω ότι ίσως βοηθήσω με την εικόνα που έχω αποκομίσει απο αυτους.Ο γιατρος στον οποίο κατέληξα είναι ο κ.Παυλιδελης,που ενα ραντεβού μαζί του ήταν αρκετό για να καταλάβω ποσο καλός είναι στην δουλειά του,τόσο απο φωτο που μου έδειξε ο ίδιος ,όσο κ απο αποτελέσματα που είδα σε άτομα που τον είχαν επισκεφθεί την ίδια μέρα για επανεξέταση...ομολογώ ότι έμεινα έκπληκτη απο το γεγονός ότι όλες οι μυτες που είδα ήταν απλα φυσικοτατες... Πριν ωστόσο επισκεφθώ τον συγκεκριμένο γιατρό,είχα πρωτα επισκεφθεί τον κύριο,ο θεός να τον κάνει κύριο,Σκουρα..κ θα είμαι ειλικρινεστατη κ όσο πιο ευγενική μπορω...δεν έχω συναντήσει στην ζωη μου,όχι χειρότερο απλα γιατρό,αλλα κ άνθρωπο ταυτόχρονα...ένας ανεδεστατος,αλαζονας,εγωιστης,που νομίζει ότι λόγω ίσως των σπουδών του κ κυρίως της ιδιότητας του,μπορεί να μιλάει απότομα,να βρίζει κ να ειρωνευεται μια γυναίκα που έχει απέναντι του,που πιστέψτε με ,ήμουν άψογη μαζί του απο το πρώτο λεπτό...κ είμαι σίγουρη πως αν στην θέση μου ήταν κάποιος άνδρας ,θα τον είχε πλακωσει στο ξυλο,το λιγότερο..λυπάμαι πραγματικά που είναι γιατρος....όσο για την δουλειά του,αυτο που μόνο είδα,ήταν μια κοπελα που είχε έρθει για επανεξέταση ,γιατι είχε κάνει πριν λίγο καιρο επεμβαση κ στην άκρη της μυτης της είχε σχηματιστεί ενα μικρό μπαλάκι,στο μέγεθος ενος στραγαλιου...φαντάζομαι θα ήρθε για να τον ρωτήσει τι ακριβώς ήταν....αυτά,ελπιζω λοιπόν να σας βοηθησα ,έστω κ λίγο κ αυτο που σας συμβουλευω,είναι πως πριν πάρουμε μια τόσο σημαντική αποφαση για επεμβαση ρινοπλαστικης,θα πρέπει αν μη τι άλλο,να λαμβάνουμε υπόψη μας,πως ο γιατρος που θα επιλέξουμε πρέπει σίγουρα να μας εμπνέει,όχι μόνο για να προχωρήσουμε στην επεμβαση,αλλα για να μπορούμε κ να επικοινωνήσουμε μαζι του ανάγκη πάσα στιγμή...
 

tropheus

Well-Known Member
Αγαπητή μου φίλη όλοι αυτοί οι "μεγαλογιατροί" (και ο Παυλιδέλης μέσα) δυστυχώς αισθάνονται σαν μικροί Θεοί.
Και εγώ είχα μια αντίστοιχη εμπειρία με την δική σου από τον Παυλιδέλη...
Τελικά "αναγκάστηκα" να κάνω την 4η επέμβασή μου στη μύτη σε αυτόν γιατί μάλλον είναι ο καλύτερος.
 

lia1992

New Member
Καλησπερα παιδια.εγω εκλεισα εν τελει ραντεβου με τον Παυλιδελη για τις 8 Γεναρη.Μολις τον επισκεφτω θα μοιραστω μαζι σας τις εντυπωσεις μου.:)Η αληθεια ειναι ομως οτι σε πολλα βιντεακια που εχω παρακολουθησει στο youtube με τον συγκεκριμενο γιατρο πεφτει πολυ κραξιμο απο κατω στα σχολια.
 

KATER

New Member
kALISPERAA... THA ITHELA NAROTISO SXETIKA ME TO DIAFRAGMA TI DIADIKASIA PREPEI NA KANEI KAPIOS SE DIMOSIO NOSOKOMIO KAI KATA POSO EINAI EMPISTO ....
EPISEIS EAN KALIPTI KAI PLASTIKI EPEMVASI EAN EINAI ANAGKEA TO DIMOSIO KAI TI SIMETOXI EXEI O ASFALISMENOS .... EYXARISTO PLLLLLLL!!!!!!!!!!!!
 

krhtikos21

Member
διαφραγμα κάνεις άφοβα σε δημόσιο και με μεγάλα ποσοστα επιτυχίας . τώρα ρινοπλαστική δεν έχω ιδέα αν υπάρχει κάποιος καλός που να σ κάνει δωρεάν. και να σου κανε δε ξέρεις τι κινδυνοι ελλοχεύουν γτ είναι πολυ πολύ δύσκολη εγχείριση για αν την εμπιστευτείς σε οποιονδήποτε. αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει μία σχετική εμπειρία
 

paners

New Member
καλησπερα σε ολους! ενδιαφερομαι και γω για ρινοπλαστικη και εχω καταληξει πως θα επισκεφτω τον Παυλιδελη καθως εχω διαβασει τα πιο θετικα. θα ηθελα να μου πει καποιος που τον εχει επισκεφτει, μετα απο ποσο καιρο περιπου σου κλεινει για χειρουργιο; δηλαδη αν εγω το αποφασισω και κανω μια επισκεψη για παραδειγμα μεσα στο μαρτιο ποτε περιπου θα μπορει να με χειρουργησει; εχει μεγαλη αναμονη;:blush:
 

tropheus

Well-Known Member
paners είπε:
καλησπερα σε ολους! ενδιαφερομαι και γω για ρινοπλαστικη και εχω καταληξει πως θα επισκεφτω τον Παυλιδελη καθως εχω διαβασει τα πιο θετικα. θα ηθελα να μου πει καποιος που τον εχει επισκεφτει, μετα απο ποσο καιρο περιπου σου κλεινει για χειρουργιο; δηλαδη αν εγω το αποφασισω και κανω μια επισκεψη για παραδειγμα μεσα στο μαρτιο ποτε περιπου θα μπορει να με χειρουργησει; εχει μεγαλη αναμονη;:blush:

Εξαρτάται από την "κίνηση" που θα έχει εκείνη την εποχή. Μη φαντάζεσαι μεγάλη αναμονή. Μια το πολύ δύο εβδομάδες.
Αν μπορείς να διαθέσει χρήματα πάντως θα σου πρότεινα να πας εξωτερικό...

Σου εύχομαι κάθε επιτυχία.
 

paners

New Member
tropheus είπε:
paners είπε:
καλησπερα σε ολους! ενδιαφερομαι και γω για ρινοπλαστικη και εχω καταληξει πως θα επισκεφτω τον Παυλιδελη καθως εχω διαβασει τα πιο θετικα. θα ηθελα να μου πει καποιος που τον εχει επισκεφτει, μετα απο ποσο καιρο περιπου σου κλεινει για χειρουργιο; δηλαδη αν εγω το αποφασισω και κανω μια επισκεψη για παραδειγμα μεσα στο μαρτιο ποτε περιπου θα μπορει να με χειρουργησει; εχει μεγαλη αναμονη;:blush:

Εξαρτάται από την "κίνηση" που θα έχει εκείνη την εποχή. Μη φαντάζεσαι μεγάλη αναμονή. Μια το πολύ δύο εβδομάδες.
Αν μπορείς να διαθέσει χρήματα πάντως θα σου πρότεινα να πας εξωτερικό...

Σου εύχομαι κάθε επιτυχία.

να σαι καλα σε ευχαριστω παρα πολυ! απο χρηματα ειμαι τσιμα τσιμα εχω ακουσει κατι για 2500 και 3000 στον παυλιδελη. δε ξερω αν γνωριζεις σχετικα, αν ναι ας μου εστελνες ενα inbox αν δε σου ειναι κοπος!! εχεις ακουσει αρνητικα γι αυτον και προτεινεις εξωτερικο ή ετσι γενικά;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

eirinik.

New Member
Η ανασφαλεια μου μετα απο μια αποτυχημενη ρινοπλαστικη με οδηγησε σε αρκετα ιατρεια. Οι περισσοτεροι ειδικοι με αποθαρρυναν καθως η δευτερη επεμβαση εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες αποτυχιας.Αλλοι παλι,μου εταζαν μια τελεια μυτη.Ο κυριος Παυλιδελης με κερδισε χωρις πολλα λογια,μου εδειξε περιπτωσεις σαν τη δικη και τη δουλεια του σε αυτες.Η σιγουρια της εμπειρειας που απεπνεε με εκανε να νιωσω ασφαλεια. Δεν υπηρχε αμφιβολια,αυτος ηταν ο γιατρος μου! Κανονισαμε την επεμβαση κ χωρις μεγαλες κουβεντες,μου εγγυηθηκε με απολυτη ειλικρινεια οτι θα κανει ο,τι καλυτερο μπορει. Ενα μηνα μετα τα λογια του επιβεβαιωνονται κραυγαλαια! Ολοι ειναι ενθουσιασμενοι με το αποτελεσμα κ εγω πιο ευτυχισμενη απο ποτε! Γεματη σιγουρια κ αυτοπεποιθηση! Η μεγαλυτερη αποδειξη; Μου ζητησαν το ονομα του γιατρου μου! Το ενστικτο μου για την ειλικρινεια του γιατρου με επιβεβαιωσε.
Εμπιστευθειτε εναν εμπειρο πλαστικο,
οχι αυτον που σας ταζει πολλα.
ΔΕΙΤΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ και κρινετε.

(δεν μου ισιωσε απλα,γεμισε το "φαγωμενο" του αλλου γιατρου κ μου εκανε ενα τελειο ακρορινιο.ειναι σαν να γεννηθηκα με αυτη τη μυτη,τιποτα υπερβολικο)
Ε.Κ.


Η ανασφαλεια μου μετα απο μια αποτυχημενη ρινοπλαστικη με οδηγησε σε αρκετα ιατρεια. Οι περισσοτεροι ειδικοι με αποθαρρυναν καθως η δευτερη επεμβαση εχει μεγαλυτερες πιθανοτητες αποτυχιας.Αλλοι παλι,μου εταζαν μια τελεια μυτη.Ο κυριος B.Π (Μαρουσι) με κερδισε χωρις πολλα λογια,μου εδειξε περιπτωσεις σαν τη δικη και τη δουλεια του σε αυτες.Η σιγουρια της εμπειρειας που απεπνεε με εκανε να νιωσω ασφαλεια. Δεν υπηρχε αμφιβολια,αυτος ηταν ο γιατρος μου! Κανονισαμε την επεμβαση κ χωρις μεγαλες κουβεντες,μου εγγυηθηκε με απολυτη ειλικρινεια οτι θα κανει ο,τι καλυτερο μπορει. Ενα μηνα μετα τα λογια του επιβεβαιωνονται κραυγαλαια! Ολοι ειναι ενθουσιασμενοι με το αποτελεσμα κ εγω πιο ευτυχισμενη απο ποτε! Γεματη σιγουρια κ αυτοπεποιθηση! Η μεγαλυτερη αποδειξη; Μου ζητησαν το ονομα του γιατρου μου! Το ενστικτο μου για την ειλικρινεια του γιατρου με επιβεβαιωσε.
Εμπιστευθειτε εναν εμπειρο πλαστικο,
οχι αυτον που σας ταζει πολλα.
ΔΕΙΤΕ ΔΟΥΛΕΙΕΣ και κρινετε.

(δεν μου ισιωσε απλα,γεμισε το "φαγωμενο" του αλλου γιατρου κ μου εκανε ενα τελειο ακρορινιο.ειναι σαν να γεννηθηκα με αυτη τη μυτη,τιποτα υπερβολικο)
Ε.Κ.
 

xeniagr

New Member
Καλησπερα παιδια.εγω εκλεισα εν τελει ραντεβου με τον Παυλιδελη για τις 8 Γεναρη.Μολις τον επισκεφτω θα μοιραστω μαζι σας τις εντυπωσεις μου.:)Η αληθεια ειναι ομως οτι σε πολλα βιντεακια που εχω παρακολουθησει στο youtube με τον συγκεκριμενο γιατρο πεφτει πολυ κραξιμο απο κατω στα σχολια.
Καλησπέρα! 5 χρόνια σχεδόν μετά ετοιμάζομαι να κλείσω ραντεβού με τον κύριο παθλιδελη στις 9/01 και θα ήθελα να μου πεις πως πήγε τελικά η δίκη σου επέμβαση; Φοβάμαι παρά πολύ γιατί εχψ διαβάσει πολύ καλά αλλά και πολύ κακά σχόλια. Ειναι πολύ σημαντικό για μένα να μιλήσω με κάποιον που έκανε εγχείρηση στον κύριο παυλιδελη να μου πει την αλήθεια. Ευχαριστώ
 

turnfiji123

Active Member
Καλησπέρα! 5 χρόνια σχεδόν μετά ετοιμάζομαι να κλείσω ραντεβού με τον κύριο παθλιδελη στις 9/01 και θα ήθελα να μου πεις πως πήγε τελικά η δίκη σου επέμβαση; Φοβάμαι παρά πολύ γιατί εχψ διαβάσει πολύ καλά αλλά και πολύ κακά σχόλια. Ειναι πολύ σημαντικό για μένα να μιλήσω με κάποιον που έκανε εγχείρηση στον κύριο παυλιδελη να μου πει την αλήθεια. Ευχαριστώ

Να μας πεις πως πήγε η δίκη σου γιατί έχω άτομο στην οικογένεια μου που θέλει να κάνει ωτοπλαστικη (λοβούς και καλύτερο σχηματισμό) και ρινοπλαστικη (cartilage). Ελλάδα έχω ακούσει για αυτόν και τον Καποσιτα. Αλλά πρέπει πάντα να φυλάγεται, ποτέ δεν ξέρεις...
 

Gmania

New Member
Καλησπέρα!εχει καποιος εμπειρια ρινοπλαστικης απ τον μητσου στο υγεια??
Τον ειχα επιθσκεφθει,μου μιλησε γιατην υπνοχαλαση που εφαρμόζει,αλλα δεν γνωριζω κάποιον ασθενη του....
Ευχαριστώ εκ των προτέρων....!
 

elsas19971997

New Member
Καλησπέρα. Έχει 11 μερες που εκανα πλαστικη στη μυτη στον κυριο Λουλουδη, ειχα μεγαλο κοκαλακι, καμπορα και διαφραγμα. Εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη με το αποτελεσμα, μου ισιωσε τη μυτη και την σηκωσε στο σημειο που ηθελα, δεν την εχει κανει γαλλικη δηλαδη που δεν ηθελα καθολου, οντως ειναι πολυ ευγενικος και η βοηθος του φοβερη παντα να βοηθησει στο τηλεφωνο και να δωσει οδηγιες, πριστηκα αρκετα την πρωτη βδομαδα αλλα τωρα ειμαι καλα δεν εχω μελανιες μονο περιμενω λιγο την ακρη της μυτης να ξεπριστει, αναπνεω κανονικα...γενικα δεν πονεσα καθολου απλα θα δωσω σαν συμβουλη την πρωτη βδομαδα να εχετε καποιον μαζι σας γιατι πρεπει να παρεις αντιβιωση κτλ και ειναι καλο να εχεις μια βοηθεια, αν θελει καποιος να ρωτησει κατι ευχαριστως να του πω...ειμι 22 χρονων και ηθελα πολυ καιρο να την κανω, νιωθω μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση σιγουρα αλλα καταλαβα πως εν τελει η αγαπη του εαυτου ειναι πιο εσωτερικη υποθεση χωρις να θελω να υποτιμησω αυτο που εκανα. Δεν ειναι τιποτα παιδια τολμηστε το , 1 βδομαδα υποθεση ειναι το ''ζορι''
 

Jo Kol

New Member
Αγαπητή μου φίλη όλοι αυτοί οι "μεγαλογιατροί" (και ο Παυλιδέλης μέσα) δυστυχώς αισθάνονται σαν μικροί Θεοί.
Και εγώ είχα μια αντίστοιχη εμπειρία με την δική σου από τον Παυλιδέλη...
Τελικά "αναγκάστηκα" να κάνω την 4η επέμβασή μου στη μύτη σε αυτόν γιατί μάλλον είναι ο καλύτερος.
Όταν ψαχνόμουν γενικά για επανορθωτικες ασχολήθηκες καθόλου με. Κυπραιου; θα ήθελα την γνώμη σου.
 

giwrgos athina

Active Member
Εχει δοκιμασει κανεις να κανει την νεα μεθοδο ρινοπλαστικης με ενεσης Υαλουρονικου?Δεν εχει μονιμα αποτελεσματα βεβαια αλλα εχει σιγουρη επιτυχια.
 
Μπλουζα