Παρενέργειες αφρου

didars

Member
ξεκίνησα μετά από πολλούς μήνες υγρής μίνοξ , τον αφρό(1 φορά τη μέρα) και ενώ δεν είχα καμία παρενέργεια με το υγρό , αμέσως μετά τη χρήση νιώθω πόνο στο στήθος στα αριστερά (και άλλες φορές δεξια ίσως). να πω ότι ο αφρός λήγει τώρα το σεπτέμβρη και οι περενέργειες ξενίκησαν απο την πρώτη-δεύτερη μέρα. δεν ξέρω αν είναι λόγο αυτού αλλά υποθέτω ότι για τις παρενέργειες ευθύνεται η μορφή(αφρός) και όχι η ημερομηνία λήξης κι αυτό επειδή πολλοί έχετε πεί επανειλημμένως ότι χρησιμοποιείτε μίνοξ αρκετό καιρό μετα την ημερομηνία λήξης χωρίς πρόβλημα. επίσης η μοναδική παρόμοια περίπτωση που βρήκα στο google ήταν μιας γυναικας που χρησιμοποιούσε χρόνια υγρό χωρίς παρενέργειες και μετά από διακοπή για κάποιο διάστημα και δοκιμή του αφρού είχε κι αυτή παρόμοια συμπτώματα και θέματα με αναπνοή. ο πόνος έχει να κάνει μάλλον με τους πνεύμονες και όχι με την καρδία , ενώ αρρυθμίες η ταχυκαρδία δεν παρατηρώ. έχει κανείς βιώσει παρόμοιες παρενέργειες; προβληματίζομαι και τι να κάνω. να δοκίμαζα άλλο φρέσκο αφρό δεν νομίζω γιατι μάλλον δεν φταίει η ημερομηνία λήξης+ να ρισκάρω άλλα 40 ευρώ να πάνε χαμένα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φιλε μου μηπως κρυωσες και εχεις πονους?Γιατι αυτη την περιοδο ειναι ολοι χαλια οπως και γω.
 

didars

Member
η αλήθεια είναι ότι έχω απο τον απρίλιο που έχω συνεχώς λίγο βήχα που έμεινε μετά απο κρύωμα. χωρίς πόνο. τον πόνο αυτό τον αισθάνομαι μόνο μετα τη χρήση αφρού και για λίγες ώρες μετά . μετά απο 3-4 μέρες χρήσης μάλιστα τον έκοψα τον αφρό. χθες ξανάρχισα πάλι κατευθειαν ο πόνος. επειδή είναι τόσο χρόνιο σκέφτομαι μήπως είναι παρενέργεια της μίνοξ γενικά και απλώς με τον αφρό εμφανίζεται πιο γρήγορα λόγω γρήγορης απορρόφησης. δεν είναι έντονος, τόσο που να με ενοχλεί, απλα με προβληματίζει μήπως μου δημιουργήσει κάνα πρόβλημα. και είναι και περίεργο γιατί στο φυλλάδιο όντως αναφέρει πόνο στο στήθος σκετικό με αναπνευστικό αλλά είναι σπάνια παρενέργεια και δεν εμφανίζω καμία απο τις συχνές. τι λέτε να τον πετάξω; εγώ σκέφτομαι απλά να τον κρατήσω και να είναι το τελυταίο μπουκαλάκι μίνοξ που παίρνω μίας και ξεκίνησα και ρολλερ 1.5
 
Μπλουζα