Ξούρα και τέλος το μαρτύριο???σκέψεις και απόψεις..

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MariosOik

Active Member
Απλως επειδη θελω να ξερω την παθηση μου και τον βαθμο ενημερωτικα επειδη 1-2 ατομα πολυ εμπειρα μου ειπατε για διαχυτη αραιωση σας στελνω φωτο καμια 10-15 αρια μερες πριν τα ξυρισω και μαζι το νημα http://www.hairlossgr.com/threads/Αναστροφή-λέπτυνσης-τριχοθυλακίων-με-μινοξιδίλη-5.11337/ ειναι αυτο διαχυτη?
 

Συνημμένα

  • IMG_7568.JPG
    IMG_7568.JPG
    781.4 KB · Προβολές: 109
  • IMG_7565.JPG
    IMG_7565.JPG
    113 KB · Προβολές: 111
  • IMG_7567.JPG
    IMG_7567.JPG
    832.5 KB · Προβολές: 107

MariosOik

Active Member
Αυτη η φωτο με θορυβησε και τα ξυρισα γιατι εκανα χωριστρα και τα μαλλια δεν επεστρεφαν. Ο δερματολογος χθες συγκρινοντας τις φωτο μου ειπε οτι δεν υπαρχει αυτο και οτι η μινοξ ισως καταφερε να το καλυψει.
 

Συνημμένα

  • IMG_7446.JPG
    IMG_7446.JPG
    230.6 KB · Προβολές: 121

turnfiji123

Active Member
Απλως επειδη θελω να ξερω την παθηση μου και τον βαθμο ενημερωτικα επειδη 1-2 ατομα πολυ εμπειρα μου ειπατε για διαχυτη αραιωση σας στελνω φωτο καμια 10-15 αρια μερες πριν τα ξυρισω και μαζι το νημα http://www.hairlossgr.com/threads/Αναστροφή-λέπτυνσης-τριχοθυλακίων-με-μινοξιδίλη-5.11337/ ειναι αυτο διαχυτη?

Είναι διάχυτη ναι. Έτσι ήμουν εγώ στα 17 όταν με χτύπησε. Δε σε πιάνει η Φίνα πλέον, πάρε Duta ή απλά άσε τα μαλακια να πάνε όπου πάνε. Εγώ με μεταφυτευση έτσι δεν θα είμαι οποτε μην κανεις σαν τρελός, είσαι χειρότερα ψυχολογικά από εμάς που είμαστε 10 φορες χειρότερα στο μαλλί. Να χαρείς, no more.
 

MariosOik

Active Member
Είναι διάχυτη ναι. Έτσι ήμουν εγώ στα 17 όταν με χτύπησε. Δε σε πιάνει η Φίνα πλέον, πάρε Duta ή απλά άσε τα μαλακια να πάνε όπου πάνε. Εγώ με μεταφυτευση έτσι δεν θα είμαι οποτε μην κανεις σαν τρελός, είσαι χειρότερα ψυχολογικά από εμάς που είμαστε 10 φορες χειρότερα στο μαλλί. Να χαρείς, no more.
Έγινε ευχαριστώ...! Αν μπορεί κάποιος ας δει την ουσία latanoprost που μου προτειναν μαζι σε συνθεση με μινοξιδιλη οτι κανει μεγαλυτερο boost. Ρωταω αν το ξερει κανεις...! Ευχαριστω καλημερα...!
 

Stripar

Established Member
Άστο Latanoprost και βάλε στο παιχνίδι ένα Dermaroller για καλύτερη απορόφηση της Minox και βελτιώση της μικροκυκλοφορίας
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Τα ειδα ολα Μαριε και σου απαντω και δημοσια αλλα και πριβε το ιδιο. Εχεις παθει νευρικο κλονισμο και ψυχωση και πρεπει να ηρεμησεις. Μιλας με 10 ατομα πριβε και αλλα 100 εδω. Βασανιζεις το μυαλο σου αδικως και βασανιζεσαι αδικως και θα φας στο τελος τα μουτρα σου κανοντας μια βεβιασμενη επιλογη στο κορακι που θα σου τυχει και θα σου πει κανε μμ και τοτε θα αδειασεια πραγματικα απο το σοκ λος. Δεν εχεις προβλημα σοβαρο, δεν εχεις καν προβλημα τωρα, και κανεις παραλληλα θεραπεια γερη που θα σε κρατησει καιρο. Οτι αλλο και να κανεις δεν θα πυκνωσεις αλλο. Ηδη κανεις το καλυτερο και θα θωρακισεις τα μαλλια σου για καιρο κρατωντας σταθερη γραμμη στην θεραπεια σου χωρις αλλαγες η πειραματα. Οταν και αν μια μερα αραιωσεις, τοτε σκεφτεσαι ισως τη μμ. Μεχρι τοτε κουλαρε και stick to the plan!!
 

MariosOik

Active Member
Τα ειδα ολα Μαριε και σου απαντω και δημοσια αλλα και πριβε το ιδιο. Εχεις παθει νευρικο κλονισμο και ψυχωση και πρεπει να ηρεμησεις. Μιλας με 10 ατομα πριβε και αλλα 100 εδω. Βασανιζεις το μυαλο σου αδικως και βασανιζεσαι αδικως και θα φας στο τελος τα μουτρα σου κανοντας μια βεβιασμενη επιλογη στο κορακι που θα σου τυχει και θα σου πει κανε μμ και τοτε θα αδειασεια πραγματικα απο το σοκ λος. Δεν εχεις προβλημα σοβαρο, δεν εχεις καν προβλημα τωρα, και κανεις παραλληλα θεραπεια γερη που θα σε κρατησει καιρο. Οτι αλλο και να κανεις δεν θα πυκνωσεις αλλο. Ηδη κανεις το καλυτερο και θα θωρακισεις τα μαλλια σου για καιρο κρατωντας σταθερη γραμμη στην θεραπεια σου χωρις αλλαγες η πειραματα. Οταν και αν μια μερα αραιωσεις, τοτε σκεφτεσαι ισως τη μμ. Μεχρι τοτε κουλαρε και stick to the plan!!
Σας ευχαριστω ολους, αποχωρω προσωρινα απο το φορουμ γιατι ναι εχετε δικιο, το προβλημα μου το εχω γιγαντωσει και δεν εχω ουτε καν θεση ακομα σε τετοιες συνομιλιες που σιγουρα εβλαψαν παρα πολυ την ψυχολογια μου. Σας ευχαριστω εναν εναν που με βοηθησατε. Ευχομαι υγεια σε ολους.
 

MariosOik

Active Member
Καλημέρα σε όλους...! Δεν είχα σκοπό να επιστρέψω τόσο γρήγορα απλώς αν δεν πάρω εν τέλει αναβολή σε 10 μπαίνω στρατό και ήθελα να σας ρωτήσω αν μου προτείνετε να αυξήσω την δόση της φίνα, όλες οι εξετάσεις μου καλές, έκανα ενδελεχώς με τιμή psa 0,35 και ανεπάρκεια βιταμίνης d3. Regaine foam καθε βράδυ αν και σκέφτομαι να το αντικαταστήσω με έναν συνδυασμό μινοξιδίλης με latanoprost σε foam. Σας παραθέτω κάποιες φώτο με τα μαλλιά μου πλέον να είναι 35 ημέρες από τότε που τα πήρα με μηδέν. B ζωνη και πισω τα ισιωνω καθε βδομαδα και τα γυρω γυρω επισης καθε εβδομαδα με πρωτη. Εκτος απο μια φωτο που ειναι απο πανω απο το κεφαλι και μια που ειμαι ξαπλωμενος οι υπολοιπες ειναι ειτε με φωτα μπανιου ειτε με φυσιολογικο φωτισμο. Αυτες στο αυτοκινητο με φως ημερας με συννεφια. Ειμαι υποχρεος αν μου προτεινετε κατι ή αν πιστευετε οτι αν τα αφησω θα εχουν καλυτερη ή χειροτερη εικονα λογω στρατου, σας ευχαριστω. Μετά απο 35 μέρες λοιπόν από μηδέν σκάλα συνεχίζω να βλέπω δέρμα και άσπρα κενά και θέλω να ρωτήσω κατά πόσο αυτό είναι φυσιολογικό, αν έχω προχωρήσει στην αραίωση και τι pattern είμαι(norwood). Κάποιοι μου μίλησαν για αρχή διάχυτης, σε ahc, dhi, διονυσιου απο Κυπρο που ρωτησα κτλ ολοι μου ειπαν οτι δεν ειναι διαχυτη, μια λεπτυνση και μια ελαχιστη(ασυναίσθητη) αραιωση. Εγω ομως εμπιστευομαι εσας γιατι εχετε δει το νημα που ειμαι και με μακρυ μαλλι. Γι αυτο λοιπον ενοχλω το φορουμ για τελευταια φορα αλλα θα ηθελα τις γνωμες σας για το σταδιο της αραιωσης διοτι στην α ζωνη και υπο σκια να φαινεται δερμα και ασπριλα δεν μου φαινεται φυσιολογικο(ενω στον ηλιο πχ δεν φαινεται οταν πεφτει καποιες φορες) και το κυριοτερο αν μου προτεινεται να αυξησω την δοση φινα. Θριμματισμενο 1mg proscar που μου το φτιαχνει ο φαρμακοποιος. Το pattern αν κρινω απο κληρονομικοτητα ο πατερας μου ειναι norwood 6 ενω ο αδερφος μου στα 33 ειναι norwood 2,5 καθαρο ομως ειναι β ζωνη και πισω κομπλε. Σας ζητω συγγνωμη για ακομα μια φορα που σας ρωταω τα ιδια αλλα επειδη μπαινω στρατο πρεπει να λαβω τα μετρα μου και να μου πειτε αν τωρα που μεγαλωσαν τα μαλλια φαινεται λιγοτερο ή περισσότερο η όποια αραίωση μικρή ή μεγάλη. Είμαι στα 28+ και αραίωσα(αυτό πιστεύω εγώ τουλάχιστον) από Μάρτιο και μετά...! Φίνα παίρνω 6 χρόνια ενώ λόγω γαστροραγίας τον Νοέμβρη έχασα 15-20 κιλά σε έναν μήνα. Σας ευχαριστώ αναμένω τις συμβουλές σας αφού έχω ηρεμήσει σε κάποιον βαθμό απλά θέλω να ξέρω πλέον το μέγεθος του προβλήματος και το αν πρέπει να αυξήσω την φίνα που έχασε έδαφος με δεδομένη την τιμή προστάτη που σας είπα(πρώτη φορά έκανα psa στα 6 χρόνια φίνα που παίρνω). Παρενέργειες άλλες δεν υπάρχουν μέχρι και σπερματόγραμμα έκανα όλο πάρα πολύ καλά. Ευχαριστώ και πάλι.
 

Συνημμένα

  • IMG_8264.JPG
    IMG_8264.JPG
    1 MB · Προβολές: 68
  • IMG_8272.JPG
    IMG_8272.JPG
    135.6 KB · Προβολές: 60
  • IMG_8113.JPG
    IMG_8113.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 64
  • IMG_8180.JPG
    IMG_8180.JPG
    321.6 KB · Προβολές: 71
  • IMG_8139.JPG
    IMG_8139.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 63
  • IMG_8120.JPG
    IMG_8120.JPG
    836.8 KB · Προβολές: 58
  • IMG_8049.JPG
    IMG_8049.JPG
    307.7 KB · Προβολές: 59
  • IMG_7996.JPG
    IMG_7996.JPG
    306 KB · Προβολές: 59
  • IMG_7998.JPG
    IMG_7998.JPG
    350.1 KB · Προβολές: 60
  • IMG_8223.JPG
    IMG_8223.JPG
    955.1 KB · Προβολές: 65
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MariosOik

Active Member
Και μερικές φώτο ακόμα, η τελεταια πυ ειναι πιο εντονη με φλας στο μπανιο.
 

Συνημμένα

  • IMG_7949.JPG
    IMG_7949.JPG
    109.6 KB · Προβολές: 56
  • IMG_7953.JPG
    IMG_7953.JPG
    313 KB · Προβολές: 58
  • IMG_8008.JPG
    IMG_8008.JPG
    306.7 KB · Προβολές: 57
  • IMG_7879.JPG
    IMG_7879.JPG
    252.1 KB · Προβολές: 56
  • IMG_7995.JPG
    IMG_7995.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 56

athenian

Well-Known Member
Δεν λες να διορθωθεις εσύ αγόρι μου. Πήγαινε σε ένα ψυχολόγο. Το έχεις ανάγκη. Φιλικά στο λέω, έχω πάει κι εγώ.
 

MariosOik

Active Member
Δεν λες να διορθωθεις εσύ αγόρι μου. Πήγαινε σε ένα ψυχολόγο. Το έχεις ανάγκη. Φιλικά στο λέω, έχω πάει κι εγώ.
Δίκιο έχεις απόλυτο, έχω αρρωστήσει με το μαλλί ναι το παραδέχομαι γιατί δεν γίνεται όλοι να μου μιλούν για μικρή αραίωση, οι δερματολόγοι και τα κέντρα μεταμόσχευσεις για ανεπαίσθητη ως καθόλου(2 άτομα μου είπαν ότι δεν έχω καν αα) και γω τον εαυτό μου να τον βλέπω τόσο χάλια όταν κοιτιέμαι στο μπάνιο στο καθρέφτη ή στο αυτοκίνητο. Κατάλαβες @athenian και όχι προφανώς δεν μου τι λες, αλλά καλύτερα για μένα να ξέρω την πραγματικότητα παρά 10 παπαριές ότι είμαι καλά από διάφορους ανθρώπους επειδή είμαι ακατάλληλος για μεταμόσχευση(δεν εννοώ εσάς του φόρουμ, κατάλαβες ποιούς εννοώ). Εγώ ρώτησα αν στο μέσο ανθρώπινο μάτι είναι εμφανές, στους φίλους μου, σε μια γκόμενα που γουστάρω, αν καθώς μακραίνει βελτιώνεται(γι αυτό οι φώτος) και αν πρέπει να αλλάξω το regaine με την άλλη λοσιόν και να αυξήσω φίνα. Αυτά ρώτησα, αν ήξερες πώς ένιωθα θα καταλάβαινες. Και σου είπα ξέρω και σέβομαι ότι κάποια μέλη έχουν πολύ μεγαλύτερο πρόβλημα από το δικό μου, όμως εγώ θέλω να ξέρω την πραγματικότητα για το δικό μου. Γιατί εγώ έτσι όπως με βλέπω το πρωί που σηκώνομαι λέω μακάρι να ήμουν ένα γαμημένο καθαρό norwood 3 για να πάω να τα φτιάξω να τελειώνω και όχι να βασανίζομαι με τις κωλοθεραπείες και να βλάπτω την υγεία μου. Γι αυτό ρωτάω @athenian ώστε αν πλέον η αραίωση είναι αισθητή να τα παρατήσω όλα, αν δεν φαίνεται να συνεχίσω ή να αυξήσω την αγωγή. Με συγχωρείς που μιλάω τόσο και έτσι αλλά αδερφέ έχω περάσει πολλά στη ζωή μου και γω. Και θεωρώ ότι μεγάλη επίδραση είχαν και αυτά. Αν θέλεις απάντησέ μου για το τι βλέπεις, το τί θα κάνω για την ψυχολογία μου, πίστεψε με δεν έχεις ιδέα, δεν έχεις ιδέα όταν έμαθα μετά από 6 χρόνια για το τί κάνει η φίνα και έτρεμα που πήρα τα αποτελέσματα γονιμότητας(που ευτυχώς ήταν άριστα). Αν γίνομαι τόσο πραγματικά ενοχλητικός, να σβήσω και τον λογαριασμό. 3-4 εμπεριστατωμένες απόψεις από έμπειρα μέλη ζητώ.
 

le2der

Active Member
μια χαρά εισαι, για να σου φύγει τελείως απο το μυαλό οταν μακρύνουν τα πλα'ι'να βγαλε μια φωτο να δεις και εκει οτι φαινεται δερμα
 

vag25

Well-Known Member
Εγώ ρώτησα αν στο μέσο ανθρώπινο μάτι είναι εμφανές, στους φίλους μου, σε μια γκόμενα που γουστάρω,

Oχι δεν ειναι.

Ακομα και τα εμπειρα ματια του φορουμ αν σε δουν εξω, δεν θα σκεφτουν οτι εχεις προβλημα. Το πολυ πολυ να ζηλεψουν το μαλλι σου.
Για γκομενα δεν το συζηταμε καν. Εδω η δικη μου με σαφως μεγαλυτερο προβλημα, δεν λεει το δεχτει οτι εχω προβλημα!
Δεν το κοιταζουν οσο νομιζουμε, ειδικα στα αρχικα σταδια με τιποτα!
 

MariosOik

Active Member
Oχι δεν ειναι.

Ακομα και τα εμπειρα ματια του φορουμ αν σε δουν εξω, δεν θα σκεφτουν οτι εχεις προβλημα. Το πολυ πολυ να ζηλεψουν το μαλλι σου.
Για γκομενα δεν το συζηταμε καν. Εδω η δικη μου με σαφως μεγαλυτερο προβλημα, δεν λεει το δεχτει οτι εχω προβλημα!
Δεν το κοιταζουν οσο νομιζουμε, ειδικα στα αρχικα σταδια με τιποτα!
Σ´ευχαριστώ για την απάντησή σου φίλε μου.
 

vag25

Well-Known Member
Σε γουσταρει πολυ vag η γκομενα..χαχαχα δεν λεει να το δεχτει λεει.!χαχα καψουρα την κοβω

:p

λες??χεχε

Ενταξει πιστευω οτι πρεπει να γινει πολυ εμφανες για να δωσουν βαση. Δλδ στον Μαριο καμια δεν θα δωσει σημασια στο μαλλι.
Εμεις το NW2 το βλεπουμε NW3 γιατι ισως ξερουμε οτι θα φτασει εκει. Και το ΝW3 το βλεπουμε 4 και παει λεγοντας.
 
Μπλουζα