Ξούρα και τέλος το μαρτύριο???σκέψεις και απόψεις..

geeorgee

Active Member
μαριε πενα εισαι εγω δε βλεπω ουτε αραιωση ουτε τιποτα τι σε χαλαει δε μπορω να καταλαβω,Εχω δει φιλο μου που δεν εχει αα και δεν εχει χασει τριχα πραγματικα να φαινεται καραφλος τελειως κατω απο συγκεκριμενο φωτισμο μολις τα ξυρισε,παιζουν πολλα ρολο σε αυτο,αν εχεις ισιο μαλλι και λιγο καθετη γωνια φυτρωσης ξεγελαει ασχημα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MariosOik

Active Member
μαριε πενα εισαι εγω δε βλεπω ουτε αραιωση ουτε τιποτα τι σε χαλαει δε μπορω να καταλαβω,Εχω δει φιλο μου που δεν εχει αα και δεν εχει χασει τριχα πραγματικα να φαινεται καραφλος τελειως κατω απο συγκεκριμενο φωτισμο μολις τα ξυρισε,παιζουν πολλα ρολο σε αυτο,αν εχεις ισιο μαλλι και λιγο καθετη γωνια φυτρωσης ξεγελαει ασχημα
Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου. Απλως ειναι και 18 μερες μετα δεν ειναι 5 μερες μετα το ξυρισμα γι αυτο λεω. Αυτο με φωτισμους σε ασανσερ μπανια κτλ με εχει τρελανει και πρεπει να κουλαρω. Ολοι μου λενε οτι εχω απο παντα λεπτη τριχα. Ας ελπισουμε οτι τα πραγματα δεν ειναι οντως τοσο ασχημα. Αυτη η φωτο κατω απο το φωτακι του αυτοκινητου με τρελανε απιστευτα φιλε.
 

Συνημμένα

  • IMG_7282.JPG
    IMG_7282.JPG
    982.9 KB · Προβολές: 144
Τελευταία επεξεργασία:

MariosOik

Active Member
Αν μπορείτε πείτε και οι υπόλοιποι την γνώμη σας, ειδικά οι πιο έμπειροι, θα σας είμαι υπόχρεος γιατί ξέρω ότι κούρασα.
 

MariosOik

Active Member
μαριε πενα εισαι εγω δε βλεπω ουτε αραιωση ουτε τιποτα τι σε χαλαει δε μπορω να καταλαβω,Εχω δει φιλο μου που δεν εχει αα και δεν εχει χασει τριχα πραγματικα να φαινεται καραφλος τελειως κατω απο συγκεκριμενο φωτισμο μολις τα ξυρισε,παιζουν πολλα ρολο σε αυτο,αν εχεις ισιο μαλλι και λιγο καθετη γωνια φυτρωσης ξεγελαει ασχημα
@geeorgee καταλαβαινω τι λες αλλα οι φωτο μου εμενα ειναι 25 ημερες μετα το κουρεμα με 0 οχι μολις τα ξυρισα. @tropheus εσυ τι αποψη εχεις?
 

tropheus

Well-Known Member


Καλησπέρα Μάριε και από εμένα. Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με τους φίλους του φόρουμ για όσα σου έχουν πει.
Για τα μαλλάκια σου κάποιοι "θα σκότωναν". Αυτό όμως που έχει σημασία είναι η εικόνα που έχεις εσύ για τον εαυτό σου.
Η χρήση φίνας που κάνεις είναι ότι καλύτερο θα μπορούσες. Η χρήση τοπικών όπως μινοξιδίλης είναι παντελώς άχρηστη και μόνο προβλήματα μπορεί να σου δημιουργήσει. Από τις φωτό που μου έστειλες ήδη βλέπω κατακράτηση στο πρόσωπο. Θα σου έλεγα σταδιακά να την κόψεις (απλά +10 χρονάκια από την πραγματική σου ηλικία θα σου προσθέσει).
Για να βελτιωθεί η εικόνα σου θα πρέπει να αφήσεις τα μαλλάκια σου να μακρύνουν διατηρώντας πολύ κοντά τα πλάγια και τα πίσω. Στην αρχή να πηγαίνεις ανα 15 μέρες στον κομμωτή σου να σου τα κόβει. Παράλληλα μπορείς να κάνεις χρήση μικρής ποσότητας κάποιου concealer (π.χ toppik).
Μη σκεφτείς να πας για μεταμόσχευση. Η πυκνότητα που διαθέτεις είναι απαγορευτική. Άλλωστε κανένας σοβαρός γιατρός δε θα σε αναλάμβανε.

Μάριε, στη ζωή προσπαθείς, δουλεύεις, αλλά και συμβιβάζεσαι. Η ζεις με αυτούς ή τους αφήνεις να σε τρώνε...
 

MariosOik

Active Member


Καλησπέρα Μάριε και από εμένα. Σε γενικές γραμμές θα συμφωνήσω με τους φίλους του φόρουμ για όσα σου έχουν πει.
Για τα μαλλάκια σου κάποιοι "θα σκότωναν". Αυτό όμως που έχει σημασία είναι η εικόνα που έχεις εσύ για τον εαυτό σου.
Η χρήση φίνας που κάνεις είναι ότι καλύτερο θα μπορούσες. Η χρήση τοπικών όπως μινοξιδίλης είναι παντελώς άχρηστη και μόνο προβλήματα μπορεί να σου δημιουργήσει. Από τις φωτό που μου έστειλες ήδη βλέπω κατακράτηση στο πρόσωπο. Θα σου έλεγα σταδιακά να την κόψεις (απλά +10 χρονάκια από την πραγματική σου ηλικία θα σου προσθέσει).
Για να βελτιωθεί η εικόνα σου θα πρέπει να αφήσεις τα μαλλάκια σου να μακρύνουν διατηρώντας πολύ κοντά τα πλάγια και τα πίσω. Στην αρχή να πηγαίνεις ανα 15 μέρες στον κομμωτή σου να σου τα κόβει. Παράλληλα μπορείς να κάνεις χρήση μικρής ποσότητας κάποιου concealer (π.χ toppik).
Μη σκεφτείς να πας για μεταμόσχευση. Η πυκνότητα που διαθέτεις είναι απαγορευτική. Άλλωστε κανένας σοβαρός γιατρός δε θα σε αναλάμβανε.

Μάριε, στη ζωή προσπαθείς, δουλεύεις, αλλά και συμβιβάζεσαι. Η ζεις με αυτούς ή τους αφήνεις να σε τρώνε...
Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου tropheus ειναι πολυτιμες. Να εισαι καλα...!
 

bruno1989

Active Member
Εμενα αυτο το κεφαλι μου φαινεται σαν να εχει κανει μεταμοσχευση.Τελος παντων,μια χαρα εισαι φιλε και ειναι λογικο μολις μακρυνουν λιγο να φαινονται κενακια.Οταν μακρυνουν περισσοτερο δεν θα φαινονται.
Από το στόμα μου το πήρες
 

MariosOik

Active Member
Αυτό @bruno1989 είναι καλό ή κακό φίλε? Έχει καλή εικόνα ή όχι εννοείς? Και επειδή είσαι ο 3ος που μου το λέει, εξηγήστε μου, δεν πάει κάτι καλά με τους θύλακες? Εννοείται έχει καλή εικόνα ή οχι?
 

tropheus

Well-Known Member
Αδερφε μου σ ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου. Δηλαδη εσυ αραιωση δεν βλεπεις? Γιατι τα πλαινα και β ζωνη οπως ειπες τα κονταινω για να ισοσταθμιζονται. Η α ζωνη, κροταφοι και hairline δεν εχουν αραιωσει απο την στιγμη που ειδικα στο φως σχεδον ενα μηνα μετα το ξυρισμα με μηδεν βλεπω τοσο ασπρο? Σ ευχαιρστω και παλι και θα κοιταξω και αυτο που ειπες για την μινοξιδιλη.
Επειδη θυμηθηκα τοτε που ειχα βγαλει τις φωτο νομιζω δεν ειχα ξεκινησει καν μινοξ. Επισης γιατι πιστευεις οτι εμενα δεν μπορει να με βοηθησει? Δεν υπαρχει αραιωση?

Φίλε Μάριε σου απαντάω εδώ για να μπορούν και οι υπόλοιποι φίλοι να βλέπουν...

Είναι σίγουρο ότι έχεις μια αραίωση όπως και όλος ο κόσμος στη ηλικία σου. ΝΑΙ λοιπόν έχεις αραίωση. Αποδέξου το! Δεν πιστεύω να ελπίζεις σε μαλλάκια 18χρονου. Τα μαλλάκια που έχεις σήμερα είναι περισσότερα από αυτά που θα έχεις αύριο και λιγότερα από αυτά που είχες χθες. Είναι νόμος!

Το θέμα είναι να ελαχιστοποιήσεις τη διαφορά του σήμερα από το αύριο. Αυτό μπορεί να γίνει προς το παρόν ΜΟΝΟ με ένα, άντε δύο φάρμακα. Φιναστερίδη που ήδη παίρνεις και ντουταστερίδη που καλό είναι να μην πάρεις ποτέ.

Μπορεί να διαβάσεις πολλές απόψεις. Εγώ εδώ διατυπώνω τη δική μου. Η μινοξ ΔΕΝ βοηθάει τα μαλλιά. Δίνει μια αρχική ώθηση που με την πάροδο του χρόνου για άλλους πιο γρήγορα και σε άλλους πιο αργά τα αποτελέσματα της εξανεμίζονται. Σε πολλούς (και σε εσένα) προκαλεί κατακράτηση δείχνοντάς σε, κάποια χρονάκια μεγαλύτερο και κουρασμένο. Η μινοξ είναι το όπλο των δερματολόγων για να κάνουν τη δουλειά τους (αν καταλαβαίνεις τι εννοώ).
Οι περισσότεροι μέσα στην τρέλα και στην απελπισία τους τη χρησιμοποιούν ακόμα και όταν βλέπουν ότι δεν τους προσφέρει κάτι σημαντικό.

Γενικά δεν πιστεύω στα τοπικά. Είναι σα να είσαι σε πολέμο που πέφτουν πυρηνικά και εσύ μάχεσαι με σφεντόνα.

Επειδή είμαι 47 χρονών και ασχολούμαι με τα μαλλάκια από τα 14 ξέρω πως αυτή τη στιγμή είσαι σε θέση να ακολουθήσεις οτιδήποτε σου πουν ή διαβάσεις μόνο και μόνο με την ελπίδα ότι θα πυκνώσουν τα μαλλιά σου. Το ξέρω γιατί το έχω κάνει και εγώ...

Για το τι προτείνω να κάνεις αγαπητέ Μάριε τα έγραψα στην προηγούμενη ανάρτησή μου. Αυτά...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MariosOik

Active Member
Φίλε Μάριε σου απαντάω εδώ για να μπορούν και οι υπόλοιποι φίλοι να βλέπουν...

Είναι σίγουρο ότι έχεις μια αραίωση όπως και όλος ο κόσμος στη ηλικία σου. ΝΑΙ λοιπόν έχεις αραίωση. Αποδέξου το! Δεν πιστεύω να ελπίζεις σε μαλλάκια 18χρονου. Τα μαλλάκια που έχεις σήμερα είναι περισσότερα από αυτά που θα έχεις αύριο και λιγότερα από αυτά που είχες χθες. Είναι νόμος!

Το θέμα είναι να ελαχιστοποιήσεις τη διαφορά του σήμερα από το αύριο. Αυτό μπορεί να γίνει προς το παρόν ΜΟΝΟ με ένα, άντε δύο φάρμακα. Φιναστερίδη που ήδη παίρνεις και ντουταστερίδη που καλό είναι να μην πάρεις ποτέ.

Μπορεί να διαβάσεις πολλές απόψεις. Εγώ εδώ διατυπώνω τη δική μου. Η μινοξ ΔΕΝ βοηθάει τα μαλλιά. Δίνει μια αρχική ώθηση που με την πάροδο του χρόνου για άλλους πιο γρήγορα και σε άλλους πιο αργά τα αποτελέσματα της εξανεμίζονται. Σε πολλούς (και σε εσένα) προκαλεί κατακράτηση δείχνοντάς σε, κάποια χρονάκια μεγαλύτερο και κουρασμένο. Η μινοξ είναι το όπλο των δερματολόγων για να κάνουν τη δουλειά τους (αν καταλαβαίνεις τι εννοώ).
Οι περισσότεροι μέσα στην τρέλα και στην απελπισία τους τη χρησιμοποιούν ακόμα και όταν βλέπουν ότι δεν τους προσφέρει κάτι σημαντικό.

Γενικά δεν πιστεύω στα τοπικά. Είναι σα να είσαι σε πολέμο που πέφτουν πυρηνικά και εσύ μάχεσαι με σφεντόνα.

Επειδή είμαι 47 χρονών και ασχολούμαι με τα μαλλάκια από τα 14 ξέρω πως αυτή τη στιγμή είσαι σε θέση να ακολουθήσεις οτιδήποτε σου πουν ή διαβάσεις μόνο και μόνο με την ελπίδα ότι θα πυκνώσουν τα μαλλιά σου. Το ξέρω γιατί το έχω κάνει και εγώ...

Για το τι προτείνω να κάνεις αγαπητέ Μάριε τα έγραψα στην προηγούμενη ανάρτησή μου. Αυτά...
Σ´ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες συμβουλές σου...! Θα λάβω όσα είπες σοβαρά υπόψιν...!
 

Eltherion

Member
Φίλε Μάριε σου απαντάω εδώ για να μπορούν και οι υπόλοιποι φίλοι να βλέπουν...

Είναι σίγουρο ότι έχεις μια αραίωση όπως και όλος ο κόσμος στη ηλικία σου. ΝΑΙ λοιπόν έχεις αραίωση. Αποδέξου το! Δεν πιστεύω να ελπίζεις σε μαλλάκια 18χρονου. Τα μαλλάκια που έχεις σήμερα είναι περισσότερα από αυτά που θα έχεις αύριο και λιγότερα από αυτά που είχες χθες. Είναι νόμος!

Το θέμα είναι να ελαχιστοποιήσεις τη διαφορά του σήμερα από το αύριο. Αυτό μπορεί να γίνει προς το παρόν ΜΟΝΟ με ένα, άντε δύο φάρμακα. Φιναστερίδη που ήδη παίρνεις και ντουταστερίδη που καλό είναι να μην πάρεις ποτέ.

Μπορεί να διαβάσεις πολλές απόψεις. Εγώ εδώ διατυπώνω τη δική μου. Η μινοξ ΔΕΝ βοηθάει τα μαλλιά. Δίνει μια αρχική ώθηση που με την πάροδο του χρόνου για άλλους πιο γρήγορα και σε άλλους πιο αργά τα αποτελέσματα της εξανεμίζονται. Σε πολλούς (και σε εσένα) προκαλεί κατακράτηση δείχνοντάς σε, κάποια χρονάκια μεγαλύτερο και κουρασμένο. Η μινοξ είναι το όπλο των δερματολόγων για να κάνουν τη δουλειά τους (αν καταλαβαίνεις τι εννοώ).
Οι περισσότεροι μέσα στην τρέλα και στην απελπισία τους τη χρησιμοποιούν ακόμα και όταν βλέπουν ότι δεν τους προσφέρει κάτι σημαντικό.

Γενικά δεν πιστεύω στα τοπικά. Είναι σα να είσαι σε πολέμο που πέφτουν πυρηνικά και εσύ μάχεσαι με σφεντόνα.

Επειδή είμαι 47 χρονών και ασχολούμαι με τα μαλλάκια από τα 14 ξέρω πως αυτή τη στιγμή είσαι σε θέση να ακολουθήσεις οτιδήποτε σου πουν ή διαβάσεις μόνο και μόνο με την ελπίδα ότι θα πυκνώσουν τα μαλλιά σου. Το ξέρω γιατί το έχω κάνει και εγώ...

Για το τι προτείνω να κάνεις αγαπητέ Μάριε τα έγραψα στην προηγούμενη ανάρτησή μου. Αυτά...
Εγω παιδια σ αυτο π λετε...τ μαλλια με τ χρονια λιγοστευουν...δεν ισχυει σ ολους...παππους 80 χρονων αφανας,ο πατερας μου 55 χρονων γουνα...εγω 30 κ αρχιζω κ κανω κροταφους!ειναι μην σ κατσει το τζοκερακι!
 

MariosOik

Active Member
Φίλε Μάριε σου απαντάω εδώ για να μπορούν και οι υπόλοιποι φίλοι να βλέπουν...

Είναι σίγουρο ότι έχεις μια αραίωση όπως και όλος ο κόσμος στη ηλικία σου. ΝΑΙ λοιπόν έχεις αραίωση. Αποδέξου το! Δεν πιστεύω να ελπίζεις σε μαλλάκια 18χρονου. Τα μαλλάκια που έχεις σήμερα είναι περισσότερα από αυτά που θα έχεις αύριο και λιγότερα από αυτά που είχες χθες. Είναι νόμος!

Το θέμα είναι να ελαχιστοποιήσεις τη διαφορά του σήμερα από το αύριο. Αυτό μπορεί να γίνει προς το παρόν ΜΟΝΟ με ένα, άντε δύο φάρμακα. Φιναστερίδη που ήδη παίρνεις και ντουταστερίδη που καλό είναι να μην πάρεις ποτέ.

Μπορεί να διαβάσεις πολλές απόψεις. Εγώ εδώ διατυπώνω τη δική μου. Η μινοξ ΔΕΝ βοηθάει τα μαλλιά. Δίνει μια αρχική ώθηση που με την πάροδο του χρόνου για άλλους πιο γρήγορα και σε άλλους πιο αργά τα αποτελέσματα της εξανεμίζονται. Σε πολλούς (και σε εσένα) προκαλεί κατακράτηση δείχνοντάς σε, κάποια χρονάκια μεγαλύτερο και κουρασμένο. Η μινοξ είναι το όπλο των δερματολόγων για να κάνουν τη δουλειά τους (αν καταλαβαίνεις τι εννοώ).
Οι περισσότεροι μέσα στην τρέλα και στην απελπισία τους τη χρησιμοποιούν ακόμα και όταν βλέπουν ότι δεν τους προσφέρει κάτι σημαντικό.

Γενικά δεν πιστεύω στα τοπικά. Είναι σα να είσαι σε πολέμο που πέφτουν πυρηνικά και εσύ μάχεσαι με σφεντόνα.

Επειδή είμαι 47 χρονών και ασχολούμαι με τα μαλλάκια από τα 14 ξέρω πως αυτή τη στιγμή είσαι σε θέση να ακολουθήσεις οτιδήποτε σου πουν ή διαβάσεις μόνο και μόνο με την ελπίδα ότι θα πυκνώσουν τα μαλλιά σου. Το ξέρω γιατί το έχω κάνει και εγώ...

Για το τι προτείνω να κάνεις αγαπητέ Μάριε τα έγραψα στην προηγούμενη ανάρτησή μου. Αυτά...
@tropheus επειδη σε εκτιμω πολυ και εσενα και τις γνωσεις σου εγω αντιλαμβανομαι οτι εχω προβλημα. Γιατι ολοι μου λενε οτι δεν εχω συμπεριλαμβανομενου 2 δερματολογων, dhi(τριχοσκοπηση) μονο τεχνικα αραιωση δεν φαινεται κατι και οπως και ο Βεκρης μιλησε για ανεπαισθητη. Εγω δεν προσπαθω να κρυψω το προβλημα μου. Απλα θελω να ξερω το μεγεθος του γιατι οπως ειπες εγω ξερω το μαλλι μου. Ποτε δεν ειχα καλο μαλλι γι αυτο αρχισα τοσα χρονια φινα μολις θορυβηθηκα λιγο με μια αδυναμια των μαλλιων μου. Επομενως αυτο που ρωταω ειναι το μεγεθος, το ποσο σοβαρο ειναι σαν προβλημα. Γιατι οι δερματολογοι μου βγαζουν οτι δεν εχω αα ενω στην dhi μου ειπαν αναγκαστικα για να με καταταξουν μονο και μονο μου ειπαν norwood 1. Και ρωταω το απλο που μου το επισημανε ο @crossfire και ο @athenian και για τον λογο αυτο τους εκτιμησα περισσοτερο. Ειναι @tropheus οντως πολυ μικρο το προβλημα και το εχω μεγαλοποιησει στο μυαλο μου παρατηρωντας την διχρωμια απο ζωνη σε ζωνη στο μπανιο και στα φωτα(πιο ασπρο μπροστα, πιο πολυ δερμα) ή οντως τελικα εχω δικιο και το προβλημα ειναι αρκετα φανερο? Οταν πας σε επιστημονες και σου λενε δεν εχεις τιποτα, σταματα τη φινα πχ, βαλε μινοξ 3-4 φορες τη βδομαδα δεν χρειαζεται παραπανω, τοτε φταιω εγω ρε παιδια αν εχω αποριες? Οταν η τριχοσκοπηση στην dhi εδειξε πολυ καλη κατασταση με ελαχιστο προβλημα στους κροταφους, την ιδια ωρα που στη bc το τριχοριζογραμμα εβγαλε 33% δυστροφικες, 38% τελογενεις(πριν 2 μηνες). Οσο λοιπον και αν πρηξας γινομαι, γινομαι γιατι εμπιστευομαι εσας περισσοτερο απο τους γιατρους και θελω την αληθεια αντικειμενικα για να ξερω πως θα κινηθω... Μακαρι να ξερατε ποσο εκτιμω τις συμβουλες σας και ποσο με εχετε βοηθησει. Γιατι η αληθεια βοηθαει. Αν δεν ειχα βρει το φορουμ πιθανοτατα τωρα θα ειχα σταματησει ολες τις αγωγες και θα εβαζα μασκες μαλλιων στην bc. Γι αυτο καταλαβαινω οτι λετε για αραιωση αλλα θελω να ξερω οπτικο στο ματι του αλλου κατα ποσο γινεται αντιληπτο ή οχι για να ξερω αν χρειαζεται πχ τοπικ απ αυτο το μακρος ή δεν χρειαζεται(δηλαδη αν δεν το ξερει καποιος ειναι δυσδιακριτο). Και για να καταλαβετε τι εννοω σας παραθετω μια φωτο που με εβγαλαν στην dhi. Ολα φαινονται γαμω και φυσιολογικα. Στο μπανιο ομως, εκει στο φως, ναι εκει βλεπεις διαφορα.
 

Συνημμένα

  • IMG_7346.JPG
    IMG_7346.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 121

Socratis

Active Member
Παντως παιδια που λεγε για ξουρα,αλλα ξουρα αλλα να Εχεις αραιωση και να κανεις ενα buzz cut που λενε και βγει ωραιο
και αλλο βεγγος,το φουλ γλομπος ,γυαλι δηλαδη παει σε απειροελαχιστους ,το αλλο να εχεις και λιγο μαλλι παει σε αρκετους
 

Συνημμένα

  • imagesds.jpg
    imagesds.jpg
    5.2 KB · Προβολές: 100

MariosOik

Active Member
Χαχα μην παιζεις με τον πονο μου αδερφε και σε συμπαθω...!
@naruto φιλε για να καταλαβεις τι σου λεω, αυτες οι φωτο για παραδειγμα ειναι χωρις τεχνητο φωτισμο, το φως της ημερας στο αυτοκινητο. Η β ζωνη και τα πλαινα ειναι ξανακουρεμενα και το αποτελεσμα μπροστα ειναι 1 μηνος. Εδω δηλαδη ειναι η ιδεα μου?
 

Συνημμένα

  • IMG_7502.JPG
    IMG_7502.JPG
    251.6 KB · Προβολές: 83
  • IMG_7503.JPG
    IMG_7503.JPG
    320.6 KB · Προβολές: 78
  • IMG_7504.JPG
    IMG_7504.JPG
    344.2 KB · Προβολές: 78

Stripar

Established Member
@MariosOik άν δέν έχεις κάποιο θέμα με την fina , ανέβασε σε 1.25 mg Finasteride έτσι ώστε να σταθεροποιηθείς για μερικά χρόνια ακόμα.

Σκέψου και την Milardi σάν μιά καλή λύση για την αραίωσή σου , που σε γενικά πλαίσια είναι ομοιόμορφη και η Milena θα είναι μια εξαιρετική λύση για σένα...

;)
 

MariosOik

Active Member
@MariosOik άν δέν έχεις κάποιο θέμα με την fina , ανέβασε σε 1.25 mg Finasteride έτσι ώστε να σταθεροποιηθείς για μερικά χρόνια ακόμα.

Σκέψου και την Milardi σάν μιά καλή λύση για την αραίωσή σου , που σε γενικά πλαίσια είναι ομοιόμορφη και η Milena θα είναι μια εξαιρετική λύση για σένα...

;)
Σ´ευχαριστω για την απαντηση αλλα τα 2 που ανεφερες δεν ξερω τι ειναι?
 
Μπλουζα