Νεο ειδος Toppik?

hairlosscursed

Well-Known Member
http://www.hairmakeruk.com/


Πηρε το ματι μου αυτο...
Εχει κανεις καμια ιδεα ή το εχει ξαναδει;
Μου κανει για παραλλαγη toppik ή πιο εξελιγμενο Toppik...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kamounias

Member
Χμ...ενδιαφέρον!! Επειδή χρησιμοποιώ το toppik μοιάζει σε κατι πιο προχωρημένο...δηλ αντί για την σκόνη που σου προσφέρει το toppik αυτο εδω στην ουσία σου προσθέτει τρίχες!! Πρέπει να το παρακολουθήσουμε....
 

Briner

Active Member
«HairMaker is a revolutionary cotton fibre cosmetic product».

Ίδιο προϊόν είναι. Μικροΐνες. Δεν κάνει κάτι διαφορετικό από το Τόπικ. Το επαναστατικό δεν ξέρω που το ανακάλυψαν. Κι απ' όσο ξέρω αυτές οι μικροΐνες κατασκευάζονται από μαλλί προβάτου. Υπάρχουν και 1-2 εταιρείες που ισχυρίζονται ότι η πρώτη ύλη τους είναι φυτικά προΐόντα. Ό,τι και να είναι, το αποτέλεσμα μετράει.
 

Bouklas

Well-Known Member
"Hairmaker Build is a dispenser unit containing millions of tiny cotton-based fibres
Και αυτό σκόνη είναι, δες βιντεάκια στο youtube πως πέφτει και σε κάποια λερωμένα χέρια πως φαίνεται.


Briner είπε:
«HairMaker is a revolutionary cotton fibre cosmetic product».
Ίδιο προϊόν είναι. Μικροΐνες. Δεν κάνει κάτι διαφορετικό από το Τόπικ. Το επαναστατικό δεν ξέρω που το ανακάλυψαν. Κι απ' όσο ξέρω αυτές οι μικροΐνες κατασκευάζονται από μαλλί προβάτου. Υπάρχουν και 1-2 εταιρείες που ισχυρίζονται ότι η πρώτη ύλη τους είναι φυτικά προΐόντα. Ό,τι και να είναι, το αποτέλεσμα μετράει.

Σωστός, με πρόλαβες. :D
 

gpeiraias

Member
Ιδιο πράγμα είναι παιδιά, απλά πολυυυύ φθηνότερο.
Έχει πιο χοντρές ίνες απο το τόππικ και γι αυτό τελειώνει και πιο γρήγορα.
Πάντως η τιμή του είναι ξεφτύλα...μιλάμε για σχέδον το 1/3 της τιμής του τόππικ απο ebay.

Διορθωση παιδιά...λίγο πιο κάτω απο το μισό της τιμής του τόππικ είναι...το μπέρδεψα με άλλα παρόμοιου τύπου προιόντα που παίρνω απο ebay..
 

Briner

Active Member
gpeiraias είπε:
Ιδιο πράγμα είναι παιδιά, απλά πολυυυύ φθηνότερο.
Έχει πιο χοντρές ίνες απο το τόππικ και γι αυτό τελειώνει και πιο γρήγορα.
Πάντως η τιμή του είναι ξεφτύλα...μιλάμε για σχέδον το 1/3 της τιμής του τόππικ απο ebay.

Διορθωση παιδιά...λίγο πιο κάτω απο το μισό της τιμής του τόππικ είναι...το μπέρδεψα με άλλα παρόμοιου τύπου προιόντα που παίρνω απο ebay..
Το φτηνό το κρέας το τρώνε τα σκυλιά. Έχω δοκιμάσει φθηνό προϊόν τύπου Τόπικ, από eBay. Συγκεκριμένα αυτό εδώ.

Κατ' αρχάς το σκούρο καφέ αυτού, με το σκούρο καφέ του Τόπικ, καμμία σχέση. Αλλά ας το παρακάμψουμε αυτό. Το θέμα είναι ότι αν περάσεις χτένα στα μαλλιά σου, ενώ έχεις βάλει αυτή τη σκόνη, την πάτησες. Μένει όλη πάνω στη χτένα, σε σημείο που σχεδόν να μην χρειάζεσαι λούσιμο. Με λίγα λόγια, δεν κολλάει στην τρίχα. Τουτέστιν, θεωρητικά μπορεί να είναι το ίδιο πράγμα, αλλά πρακτικά όχι.

Με το Τόπικ δεν έχω τέτοιο θέμα. Αρκεί να πω, ότι αφήνω άφοβα να μου χαϊδεύουν τα μαλλιά και να περνάνε τα δάκτυλά τους ανάμεσα.
 

gpeiraias

Member
Briner είπε:
gpeiraias είπε:
Ιδιο πράγμα είναι παιδιά, απλά πολυυυύ φθηνότερο.
Έχει πιο χοντρές ίνες απο το τόππικ και γι αυτό τελειώνει και πιο γρήγορα.
Πάντως η τιμή του είναι ξεφτύλα...μιλάμε για σχέδον το 1/3 της τιμής του τόππικ απο ebay.

Διορθωση παιδιά...λίγο πιο κάτω απο το μισό της τιμής του τόππικ είναι...το μπέρδεψα με άλλα παρόμοιου τύπου προιόντα που παίρνω απο ebay..
Το φτηνό το κρέας το τρώνε τα σκυλιά. Έχω δοκιμάσει φθηνό προϊόν τύπου Τόπικ, από eBay. Συγκεκριμένα αυτό εδώ.

Κατ' αρχάς το σκούρο καφέ αυτού, με το σκούρο καφέ του Τόπικ, καμμία σχέση. Αλλά ας το παρακάμψουμε αυτό. Το θέμα είναι ότι αν περάσεις χτένα στα μαλλιά σου, ενώ έχεις βάλει αυτή τη σκόνη, την πάτησες. Μένει όλη πάνω στη χτένα, σε σημείο που σχεδόν να μην χρειάζεσαι λούσιμο. Με λίγα λόγια, δεν κολλάει στην τρίχα. Τουτέστιν, θεωρητικά μπορεί να είναι το ίδιο πράγμα, αλλά πρακτικά όχι.

Με το Τόπικ δεν έχω τέτοιο θέμα. Αρκεί να πω, ότι αφήνω άφοβα να μου χαϊδεύουν τα μαλλιά και να περνάνε τα δάκτυλά τους ανάμεσα.

Φίλε μιας και έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα τύπου τόππικ προιόντα που πουλάνε στο ebay , οφείλω να πω πως 1-2 που πήρα ήταν σαν μπογιά κυριολεκτίκα..βεβαίως και δε τα ξαναέβαλα.Μιας και το θέμα μας είναι το hairmaker , εμένα προσωπικά μου φαίνεται και καλύτερο απο το τόππικ.Εσύ αγοράζεις τόππικ απο ebay ε?Πόσο το παίρνεις?

Sorry φίλος είδα ότι αγοράζεις απο ebay ok.Αυτό που έβαλες πιο πριν σε άλλη απάντηση σου το εχω πάρει και είναι αυτό που περιέγραφα σαν μπογιά-->http://www.ebay.com/itm/HairAgain-Fibres-50g-Refill-Compatible-For-Toppik-Caboki-etc-UK-Stockist-/121201181437?pt=UK_Health_Beauty_Hair_Care_Brushes_Combs_PP&var=&hash=item1c382742fd

Χάλια εντελώς..
 

Briner

Active Member
Αν κάνεις σωστή εφαρμογή, βγαίνει μόνο με ξύσιμο και λούσιμο φυσικά. Δεν είπα ότι αφήνω να με ξύνουν και να με λούζουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kamounias

Member
Briner εσυ πως το βάζεις γιατι ο καθε ένας εχει την δική του μέθοδο, άλλος με ζελέ άλλος με κερί άλλος με πιστολακι κ παει λέγοντας....
 

dk1984

Member
πιστευω οτι το περισσοτερο τοπικ πεφτει στο δερμα ο μονος τροπος που εχω δοκιμασει και εχω καταφερει να κατσει το τοπικ στη τριχα και οχι στο δερμα ειναι να χρησιμοποιησεις ενα ψεκαστηρακι ωστε τα μαλλια σου να ειναι λιγο νωπα και να κολλησει επανω το τοπικ
 

Briner

Active Member
Όντως η μεγαλύτερη ποσότητα πάει στο δέρμα, αλλά αυτό δεν είναι και κακό. Ίσα ίσα που ενισχύει την ψευδαίσθηση της «γεμάτης» περιοχής.

Οι ιδανικές συνθήκες για χρήση Τόπικ, προϋποθέτουν λουσμένα και κυρίως στεγνά μαλλιά. Εγώ το εφαρμόζω με τον ψεκαστήρα (κολλάει καλύτερα το Τόπικ, γιατί το εκτοξεύει με δύναμη), ρίχνοντας πολλές μικρές ποσότητες (πιέζοντας ελαφρά) σε όλη την περιοχή που θέλω να καλύψω. (Δεν χρειάζεται να γίνει κατάμαυρη όλη η περιοχή. Με το χτένισμα θα γίνει καλύτερη κατανομή και το αποτέλεσμα θα φαίνεται πιο φυσικό). Στην συνέχεια πιέζω ελαφρά τα μαλλιά με τα χέρια μου για να «πατήσει» καλύτερα το Τόπικ και τα περνάω ελαφρά με μια χτένα για να απλώσει, αλλά και να φύγουν τα τυχόν περισσέματα. Αν περάσετε τα δάκτυλά σας ανάμεσα από τα μαλλιά σας και μείνει πάνω τους από ελάχιστη έως καθόλου σκόνη, σημαίνει ότι όλα είναι εντάξει. «Κλειδώνω» το Τόπικ με λακ (χρησιμοποιώ μια απλή του Lidl με κράτημα 3-5). Εάν θέλουμε να προσθέσουμε κι άλλο πάχος στην τρίχα, μετά το πρώτο άπλωμα και χτένισμα, βάζουμε πολύ λίγη λακ και πριν στεγνώσει αυτή βάζουμε πάλι λίγο Τόπικ. Προτιμώ το φυσικό στέγνωμα, αποφεύγοντας το πιστολάκι. Αν υπάρχει χρόνος, αφού στεγνώσουν, περνάω ξανά ένα χέρι με τη χτένα για να ξεκοκκαλώσουν τα μαλλιά και να φύγουν οι όποιοι «κόμποι» και να είναι ακόμη πιο φυσικό το αποτέλεσμα και στη συνέχεια τα περνάω πάλι με ελάχιστη λακ αυτή τη φορά, για περισσότερη σιγουριά.
 

hater_of_baldness

Active Member
Ρε παιδιά κανείς δεν έχει δει το τοπίκ να γίνεται πράσινο στον ήλιο; Εγώ το είχα βάλει μια φορά παραλία και το κεφάλι μου είχε γίνει σα φυτό! :lol
 

kamounias

Member
Briber...φοβερός, έτσι το βαζω κ εγω!!! Όντως κ εγω βαζω το med brown κ αν ειμαι σε έντονο φωτισμό με ρωτάνε αν βάφω τα μαλλιά μου!!! Σκέφτομαι να παρω το black αν κ έχω κάστανα μαλλιά μπάς κ με το ζελέ γίνεται καλύτερη δουλειά....
 
Μπλουζα