Νεα μεταμόσχευση και ερωτήματα

aeratos28

Just aeratos
Κουμπάρος,dim74,raphael2012 ,no94 ,μικες και άλλα παιδιά δηλαδή δεν τα λες καλά αποτελέσματα?μου κάνει εντύπωση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Θα σου πω φιλε αερατε.Dim δεν εχω αποψη χαλια φωτογραφιες αν και πιστευω ουτε και αυτος θα εμεινε ευχαριστημενος γιατι μπηκε και για τριτη και απο τοτε αγνοειται.Ραφαελ θα ελεγα πολυ αξιοπρεπες αλλα του αφησαν αυτο το τεραστιο κενο πισω απο hairline και κανει μπαμ απο μακρυα.
Μικες δεν εχω αποψη διοτι δεν υπαρχουν φωτογραφιες σοβαρες να βγαλεις συμπερασμα.No 94 δεν εχω δει φωτος.
 

naruto

Well-Known Member
Θα σου πω φιλε αερατε.Dim δεν εχω αποψη χαλια φωτογραφιες αν και πιστευω ουτε και αυτος θα εμεινε ευχαριστημενος γιατι μπηκε και για τριτη και απο τοτε αγνοειται.Ραφαελ θα ελεγα πολυ αξιοπρεπες αλλα του αφησαν αυτο το τεραστιο κενο πισω απο hairline και κανει μπαμ απο μακρυα.
Μικες δεν εχω αποψη διοτι δεν υπαρχουν φωτογραφιες σοβαρες να βγαλεις συμπερασμα.No 94 δεν εχω δει φωτος.
O No94 σε Norwood 5 εβαλε συνολικα πανω απο 6000g,παιρνοντας συνδηαστικα και απο μουσι.
Στις φωτογραφιες τουλαχιστον δειχνει πολυ καλος...αλλα ... εκανε 3-4 μεταμοσχευσεις για αυτο.και ειχε κ με τη δοτρια θεμα κ εκανε τατουαζ νομιζω για να το καλυψει.

Εγω επιμενω πως το καλυτερο της dhi ειναι του Αλεξανδρου.Κ ακουρευτη,και αξιοπρεπη εως καλη πυκνοτητα,και κανενα θεμα η δοτρια.Κ το κυριοτερο με την πρωτη ,μιας κ η dhi εχει ενα θεμα με αυτο
 

aeratos28

Just aeratos
Koumparos δεν συμφωνω ..το ότι μπήκε για 3η μεταμόσχευση o dim74 έχει να κάνει καθαρά με το ότι το norwood του ηταν αρκετά μεγάλο και χρειαζόταν πολλά grafts..τα οποία δεν τα βάζουν μαζεμένα στη dhi..τώρα αφού δεν έχει βάλει φωτό ,λογικό να τον λένε όλοι εξαφανισμένο και του τα είχα πει στο νήμα του και τσακωθηκαμε..raphael2012 για ποιο κενό??η 2η που έκανε δούλεψαν μόνο hairline και γενικά εκείνο το σημείο δεν το δούλεψαν γιατί είχε ήδη μαλλιά..μπορεί να χάθηκαν κάποια στην πορεία από αυτά που είχε και να φαίνεται λίγο πιο αραιό..σε καμιά περίπτωση δεν ισχύει αυτό περί τεράστιου κενού.που το είδες και είναι και τεράστιο κιόλας.?εγώ θα το έλεγα σίγουρα κάτι πολύ καλύτερο από το αξιοπρεπές που ειπες.ο no94 τώρα νομίζω μεγαλύτερο norwood ήταν και το αποτέλεσμα του είναι πολύ δυνατό..τον έχω δει από κοντά και είναι πραγματικά φουλ το μαλλί του..όσο για το θέμα με τις επαναλήψεις ,αν δεις κάθε συνεδρία δεν ξεπερνούσε τα 1700-1800grafts..πήγαινε συντηρητικά..άρα λογικό να κάνει 4 συνεδρίες.όσο για το τατου,όπως είδαμε δούλευε εκεί και μπορούμε να πούμε ότι ήταν σαν διαφήμηση της εταιρίας αυτό..τζάμπα θα του το έκαναν.δεν ήταν ότι είχε θέμα με τη δοτρια απλά και το έκανε.γιατί έκανε και σε κάποια σημεία του crown κτλ..τώρα για αλεξανδρο νομίζω έχει δίκιο ο naruto..oντως είναι πολύ καλος
 

koumparos

Well-Known Member
6000??Καλα μου ειχε πει εμενα τοτε ο χασον που περασα cons και ηθελα κατεβασμα hairline οτι εαν δεν επαιρνα φινα ηθελα 6000 χωρις κατεβασμα για ενα 2αρακι με πολυ καλη πυκνοτητα.Για κατεβασμα ηθελα αλλα 1500-1800 περιπου και μου ειχε πει οτι θα τα χρειαζομουν στο μελον και καλυτερα να το ξεχασω.
 

naruto

Well-Known Member
6000??Καλα μου ειχε πει εμενα τοτε ο χασον που περασα cons και ηθελα κατεβασμα hairline οτι εαν δεν επαιρνα φινα ηθελα 6000 χωρις κατεβασμα για ενα 2αρακι με πολυ καλη πυκνοτητα.Για κατεβασμα ηθελα αλλα 1500-1800 περιπου και μου ειχε πει οτι θα τα χρειαζομουν στο μελον και καλυτερα να το ξεχασω.
Νw3 δεν εισαι κουμπαρε?Η μηπως οταν πηγες στον χασονα ησουν χειροτερα και με τη φινα πηγες Nw3?
 

koumparos

Well-Known Member
nw3 ειμαι και οταν πηγα εκει του ελεγα οτι θελω κατεβασμα να γινω ο.Αλλα μου ειπε την μαυρη αληθεια και ηρθα στα ισια μου.
 

naruto

Well-Known Member
6000 για ενα πενταρι να παει 2 με καλη πυκνοτητα εννοουσε ο χασον γιατι τον ρωτησα .
Tωρα σε επιασα.Νομιζα εννουσες 6000g για σενα προσωπικα.
Eχει δικιο ο χασονας.Ο Cvial με 4500g σε Α-Β ζωνη εγινε-θα γινει πολυ καλος,αν κ αυτος ηταν 5Α.Αν ειχε κ crown θα θελε αλλα 1500 σιγουρα
 

JOJO

Active Member
Αρχικά να σου πω ότι έχω κανονίσει να μιλήσω με τον ίδιο τον γιατρο για τον σχεδιασμό της μεταμόσχευσης ,όταν λέω ότι μόνο με τον γιατρο νιώθω ασφάλεια για τον σχεδιασμό της μεταμόσχευσης το εννοώ και επομενως δεν θα το συζητούσα με την νοσηλευτήρια, η νοσηλευτρια θα διέκπεραιωσει τις εντολες του γιατρού.Συμφωνω σε αρκετά πράγματα από αυτα που λες αλλά δεν μπορώ να σας βάλω σε μια διαδικασία που δεν χρειάζεται ,αν ήθελα απόψεις από τα παιδιά για τον τρόπο και το σχεδιασμό της μεταμόσχευσης θα το εκανα,από την στιγμή που δεν ξέρω την εμπειρία του κάθε παιδιού εδώ στο φόρουμ δεν ήθελα να τους βάλω σε μια τέτοια διαδικασία .Πραγματι διάβασα από μέλη όπως ο CVIAL πολύ σωστά πράγματα και με πείθει ότι έχει παρά πολλες γνώσεις ,η ακόμα και μέλη οπως ο stripar που δεν έχει κάνει μεταμόσχευση εχει όμως γνώσεις φαίνεται το έχει ψάξει πολύ το θέμα αλλά φίλε είναι και πολλά άτομα που δεν έχουν δεν κάνει ούτε μεταμόσχευση ούτε έχουν εμπειρία αλλά ούτε και γνώσεις.Μαρεσει ο τρόπος που μιλάς,πολύ έξυπνος τρόπος...δεν έχεις τίποτα με τον γιατρο που θα κάνω την μεταμόσχευση αλλά είπες αρκετά αρνητικά γιαυτον ,δεν είμαι εδώ για να τον υποστηρίξω αλλά σίγουρα εύχομαι να είναι καλός για να έχω το ανάλογο αποτέλεσμα.Μην κουράζεσαι Jojo γιατί είπα από την αρχή στην Ελλάδα θα κάνω την μεταμόσχευση και εδώ παίζει μόνο dhi και Βεκρής όπως το είπαν και πολλά άτομα από το forum ,για τα δικά μου μάτια και μυαλό με τις πληροφορίες που μάζεψα και είδα η σωστή επιλογή ήταν ο Βεκρής.Αν είχα την οικονομική ευχέρεια τον χρόνο και την άνεση για να πάω στο εξωτερικό ευχαρίστως να ανοίγαμε μεγαλυτερη συζήτηση αφού θα μιλάγαμε και για περισσότερες επιλογές.Ας ελπίσουμε ότι σε διάβαζει ο γιατρός και διαβαζει γενικά το forum και να είμαι ένας από αυτούς στους οποιους θα διορθώσει όπως λες τα κακά κείμενα .....
Η απάντηση σου με έκανε να ξαναδιαβάσω το μήνυμα που σου έγραψα. Πραγματικά απόρησα.. Φταίει κάτι που έγραψα ή η προκατάληψη σου πριν το διαβάσεις σε κάνει να δίνεις άλλη ερμηνεία στα όσα γράφω;
Τέλος πάντων, μικρής σημασίας. Επειδή όμως δεν θέλω να υπάρχουν παρερμηνείες, οφείλω να δώσω διευκρινίσεις. Αυτό που αντιλαμβάνομαι όμως είναι ότι υπάρχει από πλευράς σου μια γενικότερη δημιουργική ασάφεια.
Λοιπόν, θα σου επαναλάβω ότι δεν έχω κανένα απολύτως θέμα με τον γιατρό. Δύο φίλοι μου έχουν κάνει σε αυτή την κλινική και αν για κάποιο λόγο επέλεγα να κάνω και εγώ στην Ελλάδα, είναι πολύ πιθανό να επέλεγα την ίδια κλινική. Αναφέρω απλά γεγονότα που διαβάζω, τα οποία δεν έχει διαψεύσει κανείς μέχρι τώρα (πχ το παράθυρο στη δότρια), καλό θα ήταν λοιπόν, αφού θα πας που θα πας σε αυτή την κλινική να τους το συζητήσεις μήπως υπάρχει κάποια πιθανότητα να το αποφύγεις εσύ.
Επίσης, δεν σε προέτρεψα ποτέ να πας στο εξωτερικό και πόσο μάλιστα στον Λορέντζο.. Θα ήταν σαν να με ρωτούσες τι αμάξι να αγοράσω με 10.000€ και εγώ να σου έλεγα καλό το Hyundai αλλά πάρε Range Rover με 100.000€ γιατί είναι καλύτερο. Γίνομαι λίγο γλαφυρός μήπως και είναι πιο κατανοητά τα όσα λέω. Το νόημα της αναφοράς μου στον CVIAL δεν ήταν για σύγκριση των γιατρών μεταξύ τους. Το όλο point ήταν στο να πάρεις κάποιες γνώμες από ανθρώπους που είχαν τη δυνατότητα να πάνε σε τέτοιο γιατρό και είδαν κάποια πράγματα από τη δουλειά τους μήπως κάπου βοηθήσουν και εσένα.
Ακόμα, θέλω να σε ευχαριστήσω για την ανησυχία σου μην κουραστώ, αλλά όπως σου προανέφερα, τον ελεύθερο μου χρόνο αφιερώνω και με ευχαριστεί. Αν με κούραζε δεν θα έμπαινα σε αυτή τη διαδικασία.
End of story.
Σου εύχομαι η μεταμόσχευση σου να στεφθεί με επιτυχία.
 

tenten1908

Member
Φίλε καλησπέρα

Εάν εσυ νιώθεις άνετα να σου κάνουν το χειρουργείο οι νοσηλεύτριες εμάς μας περισσεύει. Εγω προσωπικά δεν το δέχτηκα.
Αν οι νοσηλεύτριες ( καλα να οι οι γυναικες) έχουν εκπαιδευτεί από αυτόν να το αποδείξουν επισης με χαρτια.
Αυτή όμως η καμπια η Λ..η, η αχώνευτη, η απαίδευτη των δημοσίων σχέσεων που κάνει διάγνωση με το αετίσιο ματι της δεν θέλω ούτε να την βλέπω.
Νομίζω μια ΜΜ θα ήθελες και ο ίδιος να στη κανει ο γιατρός και όχι η νοσηλευτρια, όπως αναφέρεις παραπάνω ως σημαντικό μειονέκτημα. Δικη μου αποψη.
Όπως αναφέρει και ο dimitris50423 παραπάνω θα διαβάσεις παρα πολλά και στο τέλος η απόφαση είναι δική σου.

ΥΓ: Food for thought, εγω το βράδυ θα πάω να φάω σε ένα εστιατόριο που έχω ακούσει καλά λόγια αλλά ο μάγειρας θα επιβλέπει και θα μαγειρεύει αυτος που κόβει τις σαλάτες.

Και να θυμάσαι, ότι πληρώνεις παίρνεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φίλε καλησπέρα
.

ΥΓ: Food for thought, εγω το βράδυ θα πάω να φάω σε ένα εστιατόριο που έχω ακούσει καλά λόγια αλλά ο μάγειρας θα επιβλέπει και θα μαγειρεύει αυτος που κόβει τις σαλάτες.

Και να θυμάσαι, ότι πληρώνεις παίρνεις.

Προσοχη παντως! Μην σου τυχει ο Μποντρινι πουθενα γιατι δινει και ξυλο.:D
 

tasos33

Well-Known Member
Αμα σου κατσει ο εκτορας και φας ξύλο καλά θα είναι, μη σου κάτσει ο παρλιαρος και αντί για Ξυλο φας καμια τουλουμπα να λες
Προσοχη παντως! Μην σου τυχει ο Μποντρινι πουθενα γιατι δινει και ξυλο.:D
 

leas

Well-Known Member
Κουμπάρος,dim74,raphael2012 ,no94 ,μικες και άλλα παιδιά δηλαδή δεν τα λες καλά αποτελέσματα?μου κάνει εντύπωση


aeratoς έχω ακούσει ξανα για το αποτέλεσμα του no94 αλλα δεν υπάρχει στο φόρουμ νομίζω η παρουσίαση..Υπήρχε παλία?Γνωρίζουμε ίσως site του εξωτερικού που να έχει παρουσιαστεί και εκεί για να ρίξουμε μια ματιά?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
aeratoς έχω ακούσει ξανα για το αποτέλεσμα του no94 αλλα δεν υπάρχει στο φόρουμ νομίζω η παρουσίαση..Υπήρχε παλία?Γνωρίζουμε ίσως site του εξωτερικού που να έχει παρουσιαστεί και εκεί για να ρίξουμε μια ματιά?

Ανουσιο...Αν και καλο παιδι με γνωσεις ποτε δεν καταλαβα το αποτελεσμα του nw94 ετσι πως παρουσιαζοταν.
 

piros75

Well-Known Member
aeratoς έχω ακούσει ξανα για το αποτέλεσμα του no94 αλλα δεν υπάρχει στο φόρουμ νομίζω η παρουσίαση..Υπήρχε παλία?Γνωρίζουμε ίσως site του εξωτερικού που να έχει παρουσιαστεί και εκεί για να ρίξουμε μια ματιά?

Το είχα βρει εγώ τυχαία σε forum του εξωτερικού και το είχα αναρτήσει σε ένα άλλο νήμα, αλλά δεν θυμάμαι σε ποιο.. Θεωρώ ότι το αποτέλεσμά του ήταν πάρα πολύ καλό... Θα ψάξω να βρω το νήμα ξανά.
 

piros75

Well-Known Member
Λοιπόν, αν κάνεις search το φόρουμ βάζοντας ως λέξη κλειδί την n094 σου βγάζει παλιότερες αναρτήσεις του, όπου στην υπογραφή του υπάρχει το παρακάτω φώτο άλμπουμ:


Όσο ξαναβλέπω τις φωτογραφίες του, τόσο θεωρώ ότι πραγματικά το αποτελέσμα για τόσο μεγάλο νοργουντ είναι εντυπωσιακό, βέβαια ο άνθρωπος πήρε από παντού, γένια, στήθος, δεν άφησε τίποτα, αλλά νομίζω ότι δίνει ελπίδες και σε άτομα με μεγάλα νόργουντ όπως άλλωστε και άλλα παρόμοια αποτελέσματα που έχω δει από μερικούς κορυφαίους γιατρούς που βγάζουν από γενια κλπ και φτάνουν και ξεπερνούν τα 6.000 μοσχεύματα (τα οποία θεωρώ πως είναι προϋπόθεση για κάποιον που είναι από Νοργουντ 5 και πάνω).
 
Μπλουζα