Νεα μεταμόσχευση και ερωτήματα

dimitris 11

Member
Νομίζα πριν ότι θεωρούσες γενικά λάθος μετά από στριπ να κανείς fue και να πάρουν από το τετράγωνο όπως ανάφερες .Αρα ζητάμε σε αυτή την περίπτωση να ανοίξουν την ζώνη των μόσχευματων και να πάρουν και εκτός τετραγώνου ;;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Πηγαινε εκει που εχεις κανονισει,ξερει αυτος.Θα σου φτιαξει μια δοτρια που θα παιζεις και τριλιζα μετα.
 

tasos33

Well-Known Member
αρχικα εξαρταται απο την πυκνοτητα της δοτριας, επειτα απο το μεγεθος του στριπ και κυριως την κατασταση του και αν εχουν πειραχθει και περιφεριακα της τομης grafts,απο κει και περα η συγκεκριμενη κλινικη αρεσκεται στο να αποψιλωνει αυτο το κλασσικο τετραγωνο που συζηταμε, αφαιρωντας λοιπον απο την περιοχη αυτη ειναι λογικο και επομενο να αραιωσει, υπαρχουν πολλα παραδειγματα μελων στο φορουμ, αφου στην αραιωσουν λογικο και επομενο η τομη να ειναι περισσοτερο ευδιακριτη,γιαυτο σου λεμε βαλε καμια φωτο


Νομίζα πριν ότι θεωρούσες γενικά λάθος μετά από στριπ να κανείς fue και να πάρουν από το τετράγωνο όπως ανάφερες .Αρα ζητάμε σε αυτή την περίπτωση να ανοίξουν την ζώνη των μόσχευματων και να πάρουν και εκτός τετραγώνου ;;;
 

dimitris50423

Well-Known Member
Πηγαινε εκει που εχεις κανονισει,ξερει αυτος.Θα σου φτιαξει μια δοτρια που θα παιζεις και τριλιζα μετα.

οσο θα πηγαινει κοσμος στο βεκρη τοσο βλεπω οτι υπαρχει ενοχληση. για να τον επιλεγουν καποιοι athenian μαλλον δεν βλεπουν κεφαλια για τριλιζα αλλιως δεν θα πηγαιναν.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
οσο θα πηγαινει κοσμος στο βεκρη τοσο βλεπω οτι υπαρχει ενοχληση. για να τον επιλεγουν καποιοι athenian μαλλον δεν βλεπουν κεφαλια για τριλιζα αλλιως δεν θα πηγαιναν.

Αμαν ρε δημητρη ειναι οικονομικη λυση μην τον θεοποιεις κιολας.
 

tasos33

Well-Known Member
ειναι που δεν ξερουν, αν ηξεραν θα το σκεφτονταν καλυτερα, αυτο ισχυει για ολες τις κλινικες βεβαιως, ο καθε ενδιαφερομενος πρεπει να γνωριζει τα αρνητικα ωστε να κανει την βελτιστη επιλογη



δεν βλεπουν κεφαλια για τριλιζα αλλιως δεν θα πηγαιναν.
 

dimitris 11

Member
Πηγαινε εκει που εχεις κανονισει,ξερει αυτος.Θα σου φτιαξει μια δοτρια που θα παιζεις και τριλιζα μετα.
Ευχαριστώ Athenian για τις ευχές σου...θα πάω και όταν θα είμαι ετοιμος θα σε προσκαλεσω να παίξουμε τρίλιζα..
 

dimitris 11

Member
ειναι που δεν ξερουν, αν ηξεραν θα το σκεφτονταν καλυτερα, αυτο ισχυει για ολες τις κλινικες βεβαιως, ο καθε ενδιαφερομενος πρεπει να γνωριζει τα αρνητικα ωστε να κανει την βελτιστη επιλογη
Τασο όπως είχα αναφέρει δεν είμαι για εξωτερικό ,οι επιλογές μου για Ελλάδα ήταν δυο dhi και Βεκρής ,απ ότι διάβασα το μειονέκτημα του Βεκρή ήταν σε κάποιες περιπτώσεις η δότρια περιοχή ,ενώ το μειονέκτημα της dhi είναι η πύκνωση ,εχει πολύ αραιά αποτελέσματα .Εχθες δεν ήθελα να το αναφέρω όταν είπα απόφασισα στο τέλος ,ο λόγος που αποφάσισα στο τέλος ήταν ότι γνώρισα (ψάχτηκα πολύ να βρω άτομα με μεταμόσχευση)από κοινούς μου φίλους τρία διαφορετικά άτομα που έκαναν στην dhi ,να σου πω τα συμπεράσματα ;;;Ο ένας μου είπε τα καλύτερα λόγια αλλά έχει κάνει 2 φορές εκεί στον Παπανικολάου οπως μου ανέφερε και άλλες 3 φορες σε άλλες κλινικές,το τερμάτισε δεν μπορεί να κάνει άλλη,δεν μπορώ να καταλάβω ομως την εικόνα του ξεκάθαρα αν είναι αποτέλεσμα της dhi αφου έχει κάνει αλλες 3 σε άλλους Γιατρούς ,αλλά είναι πολύ καλο το αποτέλεσμα.Οι άλλοι δυο με απέτρεψαν να πάω εκεί ,φοβερή δότρια δεν είχαν ίχνος από κουκιδες η τετράγωνο αλλά φίλε πήγαν μετά από ένα χρόνο εκεί και οι δυο με παράπονα για πολύ μικρό ποσοστό φύτρωσης,τους εκαναν από την dhi από μια μεταμόσχευση δωρεάν αφού είδαν ότι ήταν ανεπιτυχές το αποτέλεσμα ,τελικά ακόμα και με αυτήν τα παιδιά ήταν πολύ δυσαρεστημένα ,αυτό ήταν που με απέτρεψε από dhi.Απο την άλλη γνώρισα έναν γιατρο που εργάζεται σε κλινική μεταμόσχευσης στο εξωτερικό μίλησα μαζί του και μου είπε καλά λόγια για τον Βεκρή και μου πρότεινε να πάω εκεί.Ετσι έβγαλα την απόφαση μου.
 

JOJO

Active Member
Φίλε Dimitris 11, αρχικά πες μας σε παρακαλώ σε ποιον έκανες την strip?
Επίσης καταλαβαίνω ότι για κάποιο λόγο, δεν με αφορά αυτός φυσικά, αποφεύγεις να βάλεις φωτογραφία. Από τις 13/01/17 σου είπε ο άλλος Dimitris 50423 να ανεβάσεις μια φωτογραφία. Καταλαβαίνω ότι όλη την ημέρα δεν μπορείς για τους λόγους που έχεις αναφέρει, αλλά και γιατί δεν το έκανες μέχρι να επιλέξεις την κλινική, όπως είπες, αν και δεν συμφωνώ σε αυτό. Ίσα ίσα που αν σε έχουν δει και σε καταλάβουν, θα ξέρουν πως θα ανεβάσεις πληροφορίες εδώ και δεν θα σε αντιμετωπίσουν σαν εντελώς άσχετο. Δηλαδή θα ήταν προς όφελος σου. Ασφαλώς βέβαια, η επιλογή είναι δική σου και είναι απόλυτα σεβαστή από εμάς.Όμως δεν έχεις βρει δέκα λεπτά στο σπίτι σου να το κάνεις? Δέχομαι ότι πραγματικά ενδιαφέρεσαι να πάρεις μια γνώμη, αλλά γνώμη πάνω σε τι? Στο αν είναι καλύτερος ο Βεκρής ή η DHI? Στο τι θα κάνεις πάνω στο κεφάλι σου, που αυτό είναι και το πραγματικό ζητούμενο δεν ενδιαφέρεσαι?
 

dimitris 11

Member
Φίλε Dimitris 11, αρχικά πες μας σε παρακαλώ σε ποιον έκανες την strip?
Επίσης καταλαβαίνω ότι για κάποιο λόγο, δεν με αφορά αυτός φυσικά, αποφεύγεις να βάλεις φωτογραφία. Από τις 13/01/17 σου είπε ο άλλος Dimitris 50423 να ανεβάσεις μια φωτογραφία. Καταλαβαίνω ότι όλη την ημέρα δεν μπορείς για τους λόγους που έχεις αναφέρει, αλλά και γιατί δεν το έκανες μέχρι να επιλέξεις την κλινική, όπως είπες, αν και δεν συμφωνώ σε αυτό. Ίσα ίσα που αν σε έχουν δει και σε καταλάβουν, θα ξέρουν πως θα ανεβάσεις πληροφορίες εδώ και δεν θα σε αντιμετωπίσουν σαν εντελώς άσχετο. Δηλαδή θα ήταν προς όφελος σου. Ασφαλώς βέβαια, η επιλογή είναι δική σου και είναι απόλυτα σεβαστή από εμάς.Όμως δεν έχεις βρει δέκα λεπτά στο σπίτι σου να το κάνεις? Δέχομαι ότι πραγματικά ενδιαφέρεσαι να πάρεις μια γνώμη, αλλά γνώμη πάνω σε τι? Στο αν είναι καλύτερος ο Βεκρής ή η DHI? Στο τι θα κάνεις πάνω στο κεφάλι σου, που αυτό είναι και το πραγματικό ζητούμενο δεν ενδιαφέρεσαι?
Φίλε jojo εκανα strip πριν 8-9 χρόνια στον Γκούρα,δήλωσα γιατί δεν ανέβασα φωτογραφίες τόσο καιρό,ο σκοπός μου ήταν να μπω στο φόρουμ για να πάρω απόψεις για τις κλινικές και για τους γιατρούς και όχι για να μου πει ένα παιδί που είναι στην κατάσταση μου που να βάλω μοσχεύματα και τι σχεδιασμο να κάνω ,αυτό θεωρώ είναι καθαρά απόφαση που θα την έπαιρνα με τον γιατρο που θα εκανα την επέμβαση ,συγχώρεσε με αλλά όσο θετική διάθεση και να έχει ένα άτομο από εδώ δεν είναι γιατρός ούτε πιστεύω ξέρει περισσότερα από έναν γιατρο.Αρα η προσωπική μου άποψη , που δεν είναι απαραιτητο να συμφωνούμε όλοι, είναι ότι εδώ είμαι για να ακουσω απόψεις για κλινικές και γιατρούς η για να δω ή να παρουσιάσω τα αποτελέσματα και την πρόοδο μιας μεταμόσχευσης ,οποίος θέλει να ανεβάσει φωτογραφίες για να ακούει γνώμες για σχεδιασμό μεταμόσχευσης είναι δικαίωμα του ,εγώ θα ανεβάσω φωτογραφίες σε λίγες μερες πριν μπω για μεταμόσχευση και εννοείται και θα ανεβάσω και στην πορεία δείχνοντας την πρόοδο της μεταμόσχευσης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris 11

Member
Φωτογραφιες με μακρι μαλλι ανεβασε η οπως το εχεις τωρα οχι γουλι.
Το ξέρω john ,τέτοιες φωτογραφιες θα ανεβάσω γιατί και εγώ όταν ήθελα να δω την πορεία παιδιών εδώ μέσα έψαχνα αρχικές φωτογραφίες τους με μαλλί και όχι ξυρισμένα κεφάλια,ήθελα να δω την πραγματική εικόνα τους πριν την μεταμόσχευση άρα το ίδιο θα πράξω και για την δίκη μου περίπτωση
 

JOJO

Active Member
Φίλε jojo εκανα strip πριν 8-9 χρόνια στον Γκούρα,δήλωσα γιατί δεν ανέβασα φωτογραφίες τόσο καιρό,ο σκοπός μου ήταν να μπω στο φόρουμ για να πάρω απόψεις για τις κλινικές και για τους γιατρούς και όχι για να μου πει ένα παιδί που είναι στην κατάσταση μου που να βάλω μοσχεύματα και τι σχεδιασμο να κάνω ,αυτό θεωρώ είναι καθαρά απόφαση που θα την έπαιρνα με τον γιατρο που θα εκανα την επέμβαση ,συγχώρεσε με αλλά όσο θετική διάθεση και να έχει ένα άτομο από εδώ δεν είναι γιατρός ούτε πιστεύω ξέρει περισσότερα από έναν γιατρο.Αρα η προσωπική μου άποψη , που δεν είναι απαραιτητο να συμφωνούμε όλοι, είναι ότι εδώ είμαι για να ακουσω απόψεις για κλινικές και γιατρούς η για να δω ή να παρουσιάσω τα αποτελέσματα και την πρόοδο μιας μεταμόσχευσης ,οποίος θέλει να ανεβάσει φωτογραφίες για να ακούει γνώμες για σχεδιασμό μεταμόσχευσης είναι δικαίωμα του ,εγώ θα ανεβάσω φωτογραφίες σε λίγες μερες πριν μπω για μεταμόσχευση και εννοείται και θα ανεβάσω και στην πορεία δείχνοντας την πρόοδο της μεταμόσχευσης.
Στην προκειμένη περίπτωση εσύ δεν θα το συζητήσεις με τον "γιατρό" (νοσηλεύτρια θα είναι) που θα σου κάνει την επέμβαση, αλλά με τον Βεκρή υποθέτω. Πολύ πιθανό, το κάθε παιδί που θα σου γράψει μια γνώμη να μην είναι γιατρός, αλλά εσένα ούτε καν αυτός/ή που θα αφεθείς στα χέρια του/της θα είναι γιατρός. Επίσης το αν ξέρουν περισσότερα ή λιγότερα, ορισμένα ασφαλώς και όχι όλα τα μέλη, από έναν γιατρό (εξαρτάται το γιατρό πάντα), μην το κρίνεις έτσι αβίαστα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα που είσαι στο φόρουμ.
Πρέπει όμως έστω και λίγο να σκεφτείς το ενδεχόμενο, ο κάθε γιατρός, δεν αναφέρομαι στον Βεκρή, να σε παροτρύνει πάνω σε κάτι το οποίο τον εξυπηρετεί, τον συμφέρει, ξέρει μόνο αυτό να κάνει κλπ. Εσύ ήσουν αυτός που ανέφερες για ένα αποτυχημένο αποτέλεσμα ενός παλιού μέλους και μάλιστα σε γνωστό γιατρό του εξωτερικού (Τουρκία αν δεν κάνω λάθος πρέπει να ήταν, αλλά δεν είμαι σίγουρος). Θα διάβασες λοιπόν και τις απαντήσεις των υπολοίπων μελών... Πριν πάει, του είχαν γράψει για την ανησυχία τους και αυτή επαληθεύτηκε.
Επιπροσθέτως, εδώ μέσα βρίσκονται κάποια άτομα που έχουν κάνει μεταμόσχευση σε κορυφαίους γιατρούς του εξωτερικού "βλέπε CVIAL", που κατά πάσα πιθανότητα ο υπεύθυνος της κλινικής που επέλεξες δεν τους παρακολουθεί καν. Αν το έκανε θα βελτίωνε κάποια από τα κακώς κείμενα του. Κάτι που από ότι διαβάζω δεν έχει κάνει. Και ένα τελευταίο Δημήτρη, όλοι εμείς που διαβάζουμε και γράφουμε εδώ μέσα δεν έχουμε κανένα όφελος, ό,τι και αν επιλέξεις να κάνεις εσύ. Τον ελεύθερο μας χρόνο αφιερώνουμε. Συνεπώς και οι συμβουλές-γνώμες μας έχουν κάθε αγαθό κίνητρο, που μπορεί να μην έχουν του εκάστοτε γιατρού. Τώρα ποια γνώμη θέλεις εσύ να ακούσεις, η επιλογή δική σου.
 

tasos33

Well-Known Member
ωφελος υπαρχει και ειναι ψυχολογικο, το να θες να προτατευσεις ενα νεο μελος να μην φαει το κεφαλι του.
Και ένα τελευταίο Δημήτρη, όλοι εμείς που διαβάζουμε και γράφουμε εδώ μέσα δεν έχουμε κανένα όφελος, ό,τι και αν επιλέξεις να κάνεις εσύ. Τον ελεύθερο μας χρόνο αφιερώνουμε. Συνεπώς και οι συμβουλές-γνώμες μας έχουν κάθε αγαθό κίνητρο, που μπορεί να μην έχουν του εκάστοτε γιατρού. Τώρα ποια γνώμη θέλεις εσύ να ακούσεις, η επιλογή δική σου.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στην προκειμένη περίπτωση εσύ δεν θα το συζητήσεις με τον "γιατρό" (νοσηλεύτρια θα είναι) που θα σου κάνει την επέμβαση, αλλά με τον Βεκρή υποθέτω. Πολύ πιθανό, το κάθε παιδί που θα σου γράψει μια γνώμη να μην είναι γιατρός, αλλά εσένα ούτε καν αυτός/ή που θα αφεθείς στα χέρια του/της θα είναι γιατρός. Επίσης το αν ξέρουν περισσότερα ή λιγότερα, ορισμένα ασφαλώς και όχι όλα τα μέλη, από έναν γιατρό (εξαρτάται το γιατρό πάντα), μην το κρίνεις έτσι αβίαστα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα που είσαι στο φόρουμ.
Πρέπει όμως έστω και λίγο να σκεφτείς το ενδεχόμενο, ο κάθε γιατρός, δεν αναφέρομαι στον Βεκρή, να σε παροτρύνει πάνω σε κάτι το οποίο τον εξυπηρετεί, τον συμφέρει, ξέρει μόνο αυτό να κάνει κλπ. Εσύ ήσουν αυτός που ανέφερες για ένα αποτυχημένο αποτέλεσμα ενός παλιού μέλους και μάλιστα σε γνωστό γιατρό του εξωτερικού (Τουρκία αν δεν κάνω λάθος πρέπει να ήταν, αλλά δεν είμαι σίγουρος). Θα διάβασες λοιπόν και τις απαντήσεις των υπολοίπων μελών... Πριν πάει, του είχαν γράψει για την ανησυχία τους και αυτή επαληθεύτηκε.
Επιπροσθέτως, εδώ μέσα βρίσκονται κάποια άτομα που έχουν κάνει μεταμόσχευση σε κορυφαίους γιατρούς του εξωτερικού "βλέπε CVIAL", που κατά πάσα πιθανότητα ο υπεύθυνος της κλινικής που επέλεξες δεν τους παρακολουθεί καν. Αν το έκανε θα βελτίωνε κάποια από τα κακώς κείμενα του. Κάτι που από ότι διαβάζω δεν έχει κάνει. Και ένα τελευταίο Δημήτρη, όλοι εμείς που διαβάζουμε και γράφουμε εδώ μέσα δεν έχουμε κανένα όφελος, ό,τι και αν επιλέξεις να κάνεις εσύ. Τον ελεύθερο μας χρόνο αφιερώνουμε. Συνεπώς και οι συμβουλές-γνώμες μας έχουν κάθε αγαθό κίνητρο, που μπορεί να μην έχουν του εκάστοτε γιατρού. Τώρα ποια γνώμη θέλεις εσύ να ακούσεις, η επιλογή δική σου.


EΥΓΕ!!!! Μπραβο JOJO Κατατοπιστικος.
 

dimitris 11

Member
Στην προκειμένη περίπτωση εσύ δεν θα το συζητήσεις με τον "γιατρό" (νοσηλεύτρια θα είναι) που θα σου κάνει την επέμβαση, αλλά με τον Βεκρή υποθέτω. Πολύ πιθανό, το κάθε παιδί που θα σου γράψει μια γνώμη να μην είναι γιατρός, αλλά εσένα ούτε καν αυτός/ή που θα αφεθείς στα χέρια του/της θα είναι γιατρός. Επίσης το αν ξέρουν περισσότερα ή λιγότερα, ορισμένα ασφαλώς και όχι όλα τα μέλη, από έναν γιατρό (εξαρτάται το γιατρό πάντα), μην το κρίνεις έτσι αβίαστα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα που είσαι στο φόρουμ.
Πρέπει όμως έστω και λίγο να σκεφτείς το ενδεχόμενο, ο κάθε γιατρός, δεν αναφέρομαι στον Βεκρή, να σε παροτρύνει πάνω σε κάτι το οποίο τον εξυπηρετεί, τον συμφέρει, ξέρει μόνο αυτό να κάνει κλπ. Εσύ ήσουν αυτός που ανέφερες για ένα αποτυχημένο αποτέλεσμα ενός παλιού μέλους και μάλιστα σε γνωστό γιατρό του εξωτερικού (Τουρκία αν δεν κάνω λάθος πρέπει να ήταν, αλλά δεν είμαι σίγουρος). Θα διάβασες λοιπόν και τις απαντήσεις των υπολοίπων μελών... Πριν πάει, του είχαν γράψει για την ανησυχία τους και αυτή επαληθεύτηκε.
Επιπροσθέτως, εδώ μέσα βρίσκονται κάποια άτομα που έχουν κάνει μεταμόσχευση σε κορυφαίους γιατρούς του εξωτερικού "βλέπε CVIAL", που κατά πάσα πιθανότητα ο υπεύθυνος της κλινικής που επέλεξες δεν τους παρακολουθεί καν. Αν το έκανε θα βελτίωνε κάποια από τα κακώς κείμενα του. Κάτι που από ότι διαβάζω δεν έχει κάνει. Και ένα τελευταίο Δημήτρη, όλοι εμείς που διαβάζουμε και γράφουμε εδώ μέσα δεν έχουμε κανένα όφελος, ό,τι και αν επιλέξεις να κάνεις εσύ. Τον ελεύθερο μας χρόνο αφιερώνουμε. Συνεπώς και οι συμβουλές-γνώμες μας έχουν κάθε αγαθό κίνητρο, που μπορεί να μην έχουν του εκάστοτε γιατρού. Τώρα ποια γνώμη θέλεις εσύ να ακούσεις, η επιλογή δική σου.
Αρχικά να σου πω ότι έχω κανονίσει να μιλήσω με τον ίδιο τον γιατρο για τον σχεδιασμό της μεταμόσχευσης ,όταν λέω ότι μόνο με τον γιατρο νιώθω ασφάλεια για τον σχεδιασμό της μεταμόσχευσης το εννοώ και επομενως δεν θα το συζητούσα με την νοσηλευτήρια, η νοσηλευτρια θα διέκπεραιωσει τις εντολες του γιατρού.Συμφωνω σε αρκετά πράγματα από αυτα που λες αλλά δεν μπορώ να σας βάλω σε μια διαδικασία που δεν χρειάζεται ,αν ήθελα απόψεις από τα παιδιά για τον τρόπο και το σχεδιασμό της μεταμόσχευσης θα το εκανα,από την στιγμή που δεν ξέρω την εμπειρία του κάθε παιδιού εδώ στο φόρουμ δεν ήθελα να τους βάλω σε μια τέτοια διαδικασία .Πραγματι διάβασα από μέλη όπως ο CVIAL πολύ σωστά πράγματα και με πείθει ότι έχει παρά πολλες γνώσεις ,η ακόμα και μέλη οπως ο stripar που δεν έχει κάνει μεταμόσχευση εχει όμως γνώσεις φαίνεται το έχει ψάξει πολύ το θέμα αλλά φίλε είναι και πολλά άτομα που δεν έχουν δεν κάνει ούτε μεταμόσχευση ούτε έχουν εμπειρία αλλά ούτε και γνώσεις.Μαρεσει ο τρόπος που μιλάς,πολύ έξυπνος τρόπος...δεν έχεις τίποτα με τον γιατρο που θα κάνω την μεταμόσχευση αλλά είπες αρκετά αρνητικά γιαυτον ,δεν είμαι εδώ για να τον υποστηρίξω αλλά σίγουρα εύχομαι να είναι καλός για να έχω το ανάλογο αποτέλεσμα.Μην κουράζεσαι Jojo γιατί είπα από την αρχή στην Ελλάδα θα κάνω την μεταμόσχευση και εδώ παίζει μόνο dhi και Βεκρής όπως το είπαν και πολλά άτομα από το forum ,για τα δικά μου μάτια και μυαλό με τις πληροφορίες που μάζεψα και είδα η σωστή επιλογή ήταν ο Βεκρής.Αν είχα την οικονομική ευχέρεια τον χρόνο και την άνεση για να πάω στο εξωτερικό ευχαρίστως να ανοίγαμε μεγαλυτερη συζήτηση αφού θα μιλάγαμε και για περισσότερες επιλογές.Ας ελπίσουμε ότι σε διάβαζει ο γιατρός και διαβαζει γενικά το forum και να είμαι ένας από αυτούς στους οποιους θα διορθώσει όπως λες τα κακά κείμενα .....
 

athenian

Well-Known Member
Ευχαριστώ Athenian για τις ευχές σου...θα πάω και όταν θα είμαι ετοιμος θα σε προσκαλεσω να παίξουμε τρίλιζα..
Θεωρω οτι εισαι βαλτος της κλινικης γιαυτο δεν ανεβαζεις φωτογραφιες,ειχες και ενα ψευτοδιλλημα για το που θα την κανεις αλλα το ξεπερασες γρηγορα γιατι ειδες πολυ ωραιες δουλειες απο τον βεκρη ξαφνικα κτλ.
Αν κανω λαθος παντως σου ευχομαι πραγματικα καλη επιτυχια!
 

koumparos

Well-Known Member
Ρε σεις ξεκολειστε λιγο με την συγκεκριμενη κλινικη και σταματηστε να βλεπετε φαντασματα.Λογικο ειναι να επιλεξει βεκρη διοτι σε σχεση με την αλλη κλινικη σε γενικες γραμμες δινει πολυ καλυτερη πυκνοτητα αναμφισβητητα.Επισης οσο ειναι οι τιμες τοσο χαμηλα και δινει και αξιοπρεπη πυκνοτητα θα εχει δουλεια με ουρα.Το οικονομικο ειναι τεραστιο κινητρο και ελαχιστοι ειναι αυτοι που θα κανουν πισω λογο δοτριας η εμφανη μη φυσικοτητα σε καποια περιστατικα.7 στους 10 θα πανε με κλειστα ματια αδιαφορωντας για την κακη διαχειριση δοτριας γιατι πολυ απλα σαν ελληνες ειμαστε και λιγο κοντοφθαλμοι και μας νοιαζει να λυσουμε το προβλημα για καποια χρονια και δε βαριεσαι εχει ο θεος μετα απο καποια χρονια.
Αν ο φιλος διαβαζε το φορουμ προσεχτικα για κανα 5μηνο πρωτου αποφασισει για μμ θα ηταν πολυ ποιο προσεχτικος και διστακτικος και ισως να εκανε καλυτερο κονε σε σχεση με το πλανο του.Σιγουρα παλι εκει θα πηγαινε γιατι ακομα και κυπρο τα λεφτα ειναι διπλασια αλλα πιστευω θα πιεζε για συγκεκριμενη νοσηλευτρια και επισης θα απαιτουσε καλυτερη διαχειριση δοτριας και πριν την μμ αλλα και πριν του πατησουν την πρωτη ξυλοκαινη.
Το δικο μας χρεος επειδη θα εξακολουθει να πηγαινει κοσμος εκει πιστευω ειναι να επισημαίνουμε
παντα τα θετικα αλλα και τα αρνητικα ειδικα με τη δοτρια που ειναι τεραστιο λαθος.
 

naruto

Well-Known Member
Παντως κουμπαρε ο Αλεξανδρος που εκανε ακουρευτη στην dhi,2500g για Α ζωνη πετυχε καλη πυκνοτητα με την πρωτη προσπαθεια
Δεν ειμαι κ τοσο σιγουρος οτι στον Β πετυχαινουν μεγαλυτερες πυκνοτητες
 

koumparos

Well-Known Member
Οταν βαλει κανονικες φωτο θα τοποθετηθω.Μεχρι στιγμης δεν υπαρχει κατι αρκετα καλο απο d στο φορουμ.Γνωμη μου ειναι.Απλα ειναι πολυ μπροστα σε θεματα πλανου και δοτριας αλλα στα υπολοιπα αστα βραστα.
 
Μπλουζα