Νεα μεταμόσχευση και ερωτήματα

dimitris 11

Member
Καλησπερα στη παρέα σας!Είμαι νέο μέλος και ήθελα να ρωτήσω κατι.
Εχω κάνει ήδη μια μεταμόσχευση πριν λιγα χρόνια με την μέθοδο strip και θελω τωρα να κανω μια νεα μεταμοσχευση αυτη την φορα με την μεθοδο FUE .Πηγα στην κλινικη του κυρίου Βεκρή για τον οποιο εχω διαβασει θετικα σχολια απο αυτο το forum, θα έλεγα οτι με επεισαν να προχωρήσω αλλα με ενα σημαντικο μειονεκτημα,μου ειπαν οτι δεν θα μου κανει το χειρουργειο ο ιδιος ο κύριος Βεκρής ,θα το κανει αλλος γιατρος απο την ομάδα του,εχουν καθημερινα πολλα χειρουργεία και απλα ο κυριος Βεκρης τα εποπτευει ,μου ειπαν ισως παρευρεθεί εκείνη τη μερα για μια απλή επισκεψη στο δικο μου χειρουργείο.
Αυτο που θελω να ρωτήσω τελικά ειναι το εξης ,πάμε για τον συγκεκριμένο γιατρό για το επιθυμητό αποτέλεσμα η το ιδιο αποτελεσμα το δινει γενικότερα η κλινικη και η ομαδα του?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχουμε δει κανένα περιστατικό από τον ίδιο......Μόνο από το προσωπικό του.
Φίλε μου,αυτό είναι ένα θέμα,σοβαρό θα έλεγα και το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να στείλεις p.m σε μέλη που έχουν κάνει βεκ@η για το ποια νοσηλεύτρια έκανε τον καθένα και μετά να κρίνεις για το ποια θα ζητήσεις.....Εάν σε αφήσουν να επιλέξεις.
Και αυτό ρίσκο είναι βέβαια......Δεν σου εγγυάται κανένας ότι θα έχεις το ίδιο αποτέλεσμα.
Βέβαια,ρίσκο είναι γενικά οι μεταμοσχεύσεις στην Ελλάδα.
 

crossfire

Well-Known Member
Ενώ οι μεταμοσχεύσεις στο εξωτερικό συνοδεύονται αποκλειστικά από 100% επιτυχία..καλό και αυτό crossfire.

Επειδή δεν είπα κάτι τέτοιο,θα το πω αλλιώς.
Οι μεταμοσχεύσεις είναι ρίσκο γενικά αλλά στην Ελλάδα μεγαλύτερο.
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν θα έλεγα ότι είναι μεγαλύτερο ρίσκο εδώ στην Ελλαδα..ίσα ίσα ..επειδη δεν πάνε για τόσο μεγάλες πυκνότητες με την μία,πανε πιο συντηρητικά ας πούμε ,το ρίσκο ελαχιστοποιείται..απλά γίνεσαι πελάτης για να πετύχεις και πυκνότητα..μην τα ξαναλεμε πάλι,πολυσυζητημένα είναι.
 

tasos33

Well-Known Member
Καλως ηρθες μητσο,Απ όλα αυτά που έχουν γραφτεί μονο τα θετικά διαβάσες.?γιατί αν με τοσα που έχουμε γράψει εδώ μέσα ειδες μονο τα θετικά τοτε θα πρεπει να τα ξανά διαβάσεις..
Ο βεκρής ολόκληρη μμ τουλαχιστον σε μέλος του φόρουμ δεν έχει κανει,μονο ως guest star σε κάποιους,αν σε αναλάβει ο βεκρής όμως η τιμή διπλασιάζεται οπότε μετα αν είναι να διαθέσεις περισσότερα πήγαινε Κύπρο η τουρκια
Πηγα στην κλινικη του κυρίου Βεκρή για τον οποιο εχω διαβασει θετικα σχολια απο αυτο το forum, θα έλεγα
 

dimitris50423

Well-Known Member
Φιλε οπως σου ειπαν τα παιδια οσοι καναμε μεταμοσχευση εκει καναμε με την ομαδα του. Σε καποιους (λιγους) συμμετειχε και ο ιδιος σε μικρο βαθμο.
Αρκετοι εχουν γραψει με ποια εκαναν μμ. Οποτε οσα αποτελεσματα δεις ειναι απο την ομαδα σε καποιες περιπτωσεις απλα με επιβλεψη του β*κρη.
Βαλε και καμια φωτο σου αν θες να δουμε.
 

dimitris 11

Member
Καλως ηρθες μητσο,Απ όλα αυτά που έχουν γραφτεί μονο τα θετικά διαβάσες.?γιατί αν με τοσα που έχουμε γράψει εδώ μέσα ειδες μονο τα θετικά τοτε θα πρεπει να τα ξανά διαβάσεις..
Ο βεκρής ολόκληρη μμ τουλαχιστον σε μέλος του φόρουμ δεν έχει κανει,μονο ως guest star σε κάποιους,αν σε αναλάβει ο βεκρής όμως η τιμή διπλασιάζεται οπότε μετα αν είναι να διαθέσεις περισσότερα πήγαινε Κύπρο η τουρκια
Καλησπέρα Τάσο ,φίλε γνώρισα το forum πριν δυο μέρες και απ ότι πρόλαβα να διαβάσω για Ελλάδα οι μόνες αξιόπιστες επιλογές είναι Βε@ρης και από κάποιους ελάχιστους διάβασα για Dhi ,δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε την άνεση να φυγω εξωτερικό ,αν μπορείς να μου προτείνεις μια άλλη λύση για Ελλάδα θα με βοηθούσες.
 

dimitris 11

Member
Φιλε οπως σου ειπαν τα παιδια οσοι καναμε μεταμοσχευση εκει καναμε με την ομαδα του. Σε καποιους (λιγους) συμμετειχε και ο ιδιος σε μικρο βαθμο.
Αρκετοι εχουν γραψει με ποια εκαναν μμ. Οποτε οσα αποτελεσματα δεις ειναι απο την ομαδα σε καποιες περιπτωσεις απλα με επιβλεψη του β*κρη.
Βαλε και καμια φωτο σου αν θες να δουμε.
Καλησπέρα Δημήτρη ,φίλε μου εσυ έκανες εκεί την μεταμόσχευση σου ;απ ότι είδα σου έκαναν ωραια δουλειά ,θα μου πρότεινες να προχωρήσω εκεί ;
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ναι εκει εκανα Δημητρη. Το μαιο του 15. Θα σου πω οτι εγω εμεινα πολυ ικανοποιημενος και το τελικο αποτελεσμα ξεπερασε αυτο που περιμενα. Δες αρκετα περιστατικα στο φορουμ ωστε να εχεις ολοκληρωμενη αποψη.
 

dimitris 11

Member
Ναι εκει εκανα Δημητρη. Το μαιο του 15. Θα σου πω οτι εγω εμεινα πολυ ικανοποιημενος και το τελικο αποτελεσμα ξεπερασε αυτο που περιμενα. Δες αρκετα περιστατικα στο φορουμ ωστε να εχεις ολοκληρωμενη αποψη.
Καλημέρα Δημήτρη,αν μπορείς και όποτε μπορείς στείλε μου μήνυμα inbox να σε ρωτήσω 2-3 πράγματα , επίσης επειδή δεν είχα το χρόνο να διαβάσω πολλά πράγματα στο forum πες μου μερικά μέλη που έκαναν στην ίδια κλινική μεταμοσχευση,για να δω αποτελέσματα τους,προσπαθώ να βρω ατομα που έκαναν εκεί και δυσκολεύομαι στην αναζήτησή
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris 11

Member
Στειλε εδω καλυτερα τις αποριες σου. Να σου πουν τη γνωμη τους και οι υπολοιποι
Είναι απορίες προς ατομα που έχουν κάνει σε αυτη την κλινική ,εσένα σου έκανε κάποια κυρία Αντωνία ;αν μπορώ να επιλέξω άτομο ,εφόσον αποφασίσω να την κάνω εκεί ,να ζητήσω την συγκεκριμενη να με αναλάβει;γενικότερα Δημήτρη αν ξέρεις να μου παραθέσεις ονόματα μελών που έκαναν εκεί μεταμόσχευση ,για να έχω μια γενικότερη εικόνα ,αν είναι όλα σαν το δικό σου αποτέλεσμα θεωρώ ότι είναι καλή επιλογή
 

tasos33

Well-Known Member
καταρχας για να σου προτεινουμε πρπει να ανεβασεις φωτογραφιες,αναλογως τα τριχολογικα χαρακτηριστα σου μπορει να πρεπει να πας ειτε στο βεκρη ειτε στην dhi,αλλη κλινικη ελλαδα με μια μινιμουμ αξιοπιστια δεν υπαρχει..

για να κανεις την βελτιστη επιλογη πρεπει να αφιερωσεις χρονο,αν δεν εχεις χρονο αυξανεις το ενδεχομενο ενος κακου αποτελεσματος..

τωρα με δυο μερες διαβασμα και με τοσα μελη που εχουν κανει στον βεκρη να μεσουρανουν στις προσφατες παρουσιασεις, απορω πως επεσες πανω στον dhnhtrh50423(που ειναι και ο παλιοτερος αλλα και το νημα του δεν ειναι στο προσκηνιο λογω παρελθοντων μηνων) και ταυτοχρονα διαβασες μονο θετικα, οταν σε ολα τα περιστατικα σχεδον του βεκρη γινεται ο κακος χαμος και τα αρνητικα σχολια τα βλεπουν ολοι εκτος απο εναν,τον dimitri50423, πραγματικα απορω..

και επανερχομαι, αν εχεις κακη δοτρια πρεπει να αποφυγεις τον βεκρη γιατι το κεφαλι σου θα γινει σαν οργωμενο χωραφι,αν εχεις καλη πηγαινε εκει, αν πρεπει να βαλεις σε υπαρχοντα μαλλια προτιμησε dhi,ειναι pio safe επιλογη και σεβονται τις δοτριες, η δοτρια σου να ξερεις ειναι η παρακαταθηκη σου για το μελλον,αν χρεισατει να ξανακανεις μμ η να διορθωσεις το αποτελεσμα αν την εχουν καταστρεψει δεν θα μπορεις να κανεις τιποτα




Καλησπέρα Τάσο ,φίλε γνώρισα το forum πριν δυο μέρες και απ ότι πρόλαβα να διαβάσω για Ελλάδα οι μόνες αξιόπιστες επιλογές είναι Βε@ρης και από κάποιους ελάχιστους διάβασα για Dhi ,δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε την άνεση να φυγω εξωτερικό ,αν μπορείς να μου προτείνεις μια άλλη λύση για Ελλάδα θα με βοηθούσες.
 

Marcellino

Der Führer
καταρχας για να σου προτεινουμε πρπει να ανεβασεις φωτογραφιες,αναλογως τα τριχολογικα χαρακτηριστα σου μπορει να πρεπει να πας ειτε στο βεκρη ειτε στην dhi,αλλη κλινικη ελλαδα με μια μινιμουμ αξιοπιστια δεν υπαρχει..

για να κανεις την βελτιστη επιλογη πρεπει να αφιερωσεις χρονο,αν δεν εχεις χρονο αυξανεις το ενδεχομενο ενος κακου αποτελεσματος..

τωρα με δυο μερες διαβασμα και με τοσα μελη που εχουν κανει στον βεκρη να μεσουρανουν στις προσφατες παρουσιασεις, απορω πως επεσες πανω στον dhnhtrh50423(που ειναι και ο παλιοτερος αλλα και το νημα του δεν ειναι στο προσκηνιο λογω παρελθοντων μηνων) και ταυτοχρονα διαβασες μονο θετικα, οταν σε ολα τα περιστατικα σχεδον του βεκρη γινεται ο κακος χαμος και τα αρνητικα σχολια τα βλεπουν ολοι εκτος απο εναν,τον dimitri50423, πραγματικα απορω..

και επανερχομαι, αν εχεις κακη δοτρια πρεπει να αποφυγεις τον βεκρη γιατι το κεφαλι σου θα γινει σαν οργωμενο χωραφι,αν εχεις καλη πηγαινε εκει, αν πρεπει να βαλεις σε υπαρχοντα μαλλια προτιμησε dhi,ειναι pio safe επιλογη και σεβονται τις δοτριες, η δοτρια σου να ξερεις ειναι η παρακαταθηκη σου για το μελλον,αν χρεισατει να ξανακανεις μμ η να διορθωσεις το αποτελεσμα αν την εχουν καταστρεψει δεν θα μπορεις να κανεις τιποτα
Κι εγώ όταν πρωτομπήκα στο σάιτ, το νήμα του Μήτσου-Β*κρής και ξερό ψωμί διάβασα, διότι σχολιάζει συχνά (if u know what I mean!).
Δεν θάπρεπε να απορεί κανείς.
 

dimitris 11

Member
καταρχας για να σου προτεινουμε πρπει να ανεβασεις φωτογραφιες,αναλογως τα τριχολογικα χαρακτηριστα σου μπορει να πρεπει να πας ειτε στο βεκρη ειτε στην dhi,αλλη κλινικη ελλαδα με μια μινιμουμ αξιοπιστια δεν υπαρχει..

για να κανεις την βελτιστη επιλογη πρεπει να αφιερωσεις χρονο,αν δεν εχεις χρονο αυξανεις το ενδεχομενο ενος κακου αποτελεσματος..

τωρα με δυο μερες διαβασμα και με τοσα μελη που εχουν κανει στον βεκρη να μεσουρανουν στις προσφατες παρουσιασεις, απορω πως επεσες πανω στον dhnhtrh50423(που ειναι και ο παλιοτερος αλλα και το νημα του δεν ειναι στο προσκηνιο λογω παρελθοντων μηνων) και ταυτοχρονα διαβασες μονο θετικα, οταν σε ολα τα περιστατικα σχεδον του βεκρη γινεται ο κακος χαμος και τα αρνητικα σχολια τα βλεπουν ολοι εκτος απο εναν,τον dimitri50423, πραγματικα απορω..

και επανερχομαι, αν εχεις κακη δοτρια πρεπει να αποφυγεις τον βεκρη γιατι το κεφαλι σου θα γινει σαν οργωμενο χωραφι,αν εχεις καλη πηγαινε εκει, αν πρεπει να βαλεις σε υπαρχοντα μαλλια προτιμησε dhi,ειναι pio safe επιλογη και σεβονται τις δοτριες, η δοτρια σου να ξερεις ειναι η παρακαταθηκη σου για το μελλον,αν χρεισατει να ξανακανεις μμ η να διορθωσεις το αποτελεσμα αν την εχουν καταστρεψει δεν θα μπορεις να κανεις τιποτα
Τάσο ξεκίνησα μόνος χωρίς συζήτησεις σε forum κάνοντας επίσκεψεις σε Βε@ρη ,Αναστα@@κη και εχω ενα ραντεβού με Dhi,δεν γνώριζα το forum σας,πηγαινα απλα να προχωρήσω σε μεταμόσχευση με κριτήριο αυτα που θα μου έλεγαν και θα έβλεπα,τυχαία σας βρήκα απο αναζήτηση .Σε 2 μέρες τι να πρωτοδιαβάσω και τι να πρωτοδώ οταν ειμαι και στην δουλεια μου ταυτοχρονα.Οσο αναφορά αυτο που λές πως πετυχα τον Dimitri 50423 ,πατησα αναζήτησα Βεκ@@ς μου εβγαλε μηνύματα του με αναφορα αυτου του ονοματος,βασικο κριτηριο που κλικαρα πανω ειναι η φωτογραφια του προφιλ του ,δειχνει το πριν και το μετα ,αυτο που ψαχνω να δω με λίγα λόγια ,αν μπορεις να μου αναφερεις και αλλα ατομα που εκαναν εκει να τα δω ευχαρίστως γα να εχω πιο ολοκληρωμενη εικονα .Με την ευκαιρια διαβασα σημερα απο εδω,συγκεκεριμενα απο ενα παιδι απο το dubai ,οτι η dhi για να δωσει 2500 τριχοθυλακια τα εδωσε σε δυο συνεδριες ,στον Be@@ρη λενε τα δινουν σε μια μερα ,αλλαζει η μεθοδος τους?τι παιζει και υπάρχει αυτη διαφορα?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εγω σου ειπα εφοσον ειχες την τυχη να βρεις το φορουμ διαβασε αρκετα περιστατικα που θα βρεις εδω και αποφασισε μονος σου. Ο καθενας θα σου πει το δικο του αλλοι υποστηριζουν dhi αλλοι εξωτερικο αλλοι βεκρη ο καθενας για δικους του λογους και εχουν τη δικη τους γνωμη. Εμπιστευσου μονο τη δικη σου κριση. Κανενας δεν θα σου εγγυηθει το αποτελεσμα. Καλη τυχη.
 

tasos33

Well-Known Member
Δεν αλλάζει η μέθοδος,παραπλήσια είναι, η dhi οντως κινείται σε χαμηλοτερες πυκνότητες ανα συνέδρια για να μειωσει το ενδεχόμενο ενος shock loss,δηλαδή των τραυματισμο των υπαρχόντων μαλλιών απο την τοποθέτηση νέων αναμεσα τους,είναι πολύ σημαντικό να ανεβασεις μερικές φωτο,στο ξανά λέω,Σκέψου πως οι κλινικές σε βλεπουν σαν ευρώ,εμείς όχι,η συντριπτική πλειοψηφία τουλαχιστον..

Ο Μήτσος 50423 πέτυχε ενα πολύ καλό αποτέλεσμα στον βεκρη,αλλά είναι το μοναδικο απ όσο ξέρουμε σε αυτό το επιπεδο,επίσης έχει πολύ καλά χαρακτηριστηκα τρίχας και καλυψη απο τις πίσω ζώνες οπου εκεί έχει πολύ μαλλί,επομένως μην ενθουσιάζεται και μην πιστεύεις οτι θα γίνεις και συ κάπως έτσι ανεξάρτητα απο ποια κλινική θα επιλέξεις.



Τάσο ξεκίνησα μόνος χωρίς συζήτησεις σε forum κάνοντας επίσκεψεις σε Βε@ρη ,Αναστα@@κη και εχω ενα ραντεβού με Dhi,δεν γνώριζα το forum σας,πηγαινα απλα να προχωρήσω σε μεταμόσχευση με κριτήριο αυτα που θα μου έλεγαν και θα έβλεπα,τυχαία σας βρήκα απο αναζήτηση .Σε 2 μέρες τι να πρωτοδιαβάσω και τι να πρωτοδώ οταν ειμαι και στην δουλεια μου ταυτοχρονα.Οσο αναφορά αυτο που λές πως πετυχα τον Dimitri 50423 ,πατησα αναζήτησα Βεκ@@ς μου εβγαλε μηνύματα του με αναφορα αυτου του ονοματος,βασικο κριτηριο που κλικαρα πανω ειναι η φωτογραφια του προφιλ του ,δειχνει το πριν και το μετα ,αυτο που ψαχνω να δω με λίγα λόγια ,αν μπορεις να μου αναφερεις και αλλα ατομα που εκαναν εκει να τα δω ευχαρίστως γα να εχω πιο ολοκληρωμενη εικονα .Με την ευκαιρια διαβασα σημερα απο εδω,συγκεκεριμενα απο ενα παιδι απο το dubai ,οτι η dhi για να δωσει 2500 τριχοθυλακια τα εδωσε σε δυο συνεδριες ,στον Be@@ρη λενε τα δινουν σε μια μερα ,αλλαζει η μεθοδος τους?τι παιζει και υπάρχει αυτη διαφορα?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και εσυ δημητρης?
Οργανωμενο εγκλημα γινατε εδω μεσα,σαν ζομπι ξεπεταγεστε...Ελεος δεν πιστευω τιποτε εδω μεσα ειδικα απο Β.
 

dimitris 11

Member
Και εσυ δημητρης?
Οργανωμενο εγκλημα γινατε εδω μεσα,σαν ζομπι ξεπεταγεστε...Ελεος δεν πιστευω τιποτε εδω μεσα ειδικα απο Β.
Δεν αφήνεις να με λένε Δημήτρη;;;Να κάνω παράπονα στον παππού μου που πήρα το όνομα του ...john john ,χαλαρωσε σε βλέπω τρώγεσαι με τα ρούχα σου ,μπήκα να πάρω μια γνώμη εδώ και εσυ μου κανείς επίθεση ,αν δεν θες να παω Στον Β... ( μάλλον έχεις προσωπικά μαζί του ,δικαίωμα σου δεν με αφορα)πες μου εσυ που θες να πάω να κάνω τη μεταμόσχευση john ....
 
Μπλουζα