Giorgos-3, FUE, 1800g, 25/8/2017

anargiros88

Well-Known Member
Ρουφιάνε του γιατρού !!!!!! χα χα χα δλδ ότι γράφουμε εμείς εδώ εσύ πας και τα λες χαρτί και καλαμάρι σε εκείνον ???
αν ο γιατρός έχει περιστατικό τι λέει στον ασθενή ? μισό να απαντήσω στον Γιώργο και συνεχίζουμε το κέντημα σε λίγο ? Μπράβο πάντως στο γιατρό που σου απαντάει και δεν σε παραπέμπει στην κλινική !!!
Όσο για το κράνος άστο να περάσει λίγος καιρός πάρε αμάξι η ποδήλατο καλύτερα !!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Απλα μου αναφέρατε γιατι δεν νου εκαναν μέτρηση για παραδειγμα να δουμε την δότρια ....κ μου πε οτι μετρήσεις κανουμε σ αυτους που εχουν κανει 2 κ 3 κ 4 μμ κ βλεπουμε τι περιθώρια υπαρχουν ακομα η σ αυρους με φτωχή δότρια ....τον ρωτησα γιατι να μην βαλω κ γω 8-9-10.009 τριχες που ακουω σε αλλους κ 6000 σε μια μμ; μου λεει τι προτιμάς ; μια κακοποιημένη δότρια μετα κ αντι για πανω απο 90% φυτρωση 50% στην καλυτερη για να λεμε σου βαλα 10.000 τριχες ; σ αυτο το σημειο παντως για να πω κ την αμαρτια εκτος απ την λήπτρια που δεν εντόπισα σχεδον καμια απωλεια ....η δότρια ειναι σαν να μην εχει συμβει τπτ κ ποτε ...σαν να μην εκανα κάτι ....κ απο αίσθηση κ απο εικονα ....επισης με προέτρεψε να μην κανω την μμ σε 6 κ 8 μηνες αλλα να κλεισω χρονο για 2 λογους ....πρωτον κ κυριότερο να ηρεμησει η δότρια κ να γινει πλήρη αποκατάσταση ωστε στην επομενη μμ να εχουμε παλι υψηλό ποσοστό φυτρωσης κ οχι 50%......κ δευτερον οτι στο σημειο που εκανα τωρα την μμ βλεπεις ακομα κ μεγαλο μπαμ 9-12 μηνα !!! Λογο της δύσκολης αιματωςής αργεί η αναπτυξη ....ενω μπροστα κ πανω ειναι οτι βγει μεχρι τον 9ο μηνα ....εχετε δει πολλους γιατρούς να σε παροτρύνουν να μην βιαστείς κ να κανεις υπομονη 1 χρονο ; οταν στην κλινική μου ελεγαν ελα κ σε 6 μηνες ....κ επισης τωρα που θα κανω την επιμενη μμ θα κανουμε μέτρηση απο πριν κ θα φτιαξουμε πλανο που θα βαλουμε κ τι θα κανουμε ...εμενα οτι ενας γιατρός δεν κρυβεται ειναη σιγουρος για το αποτελεσμα κ γνκ δειχνει ενα ανθρώπινο πρόσωπο μου λεει πολλα ....ελπιζω για το δικο μου καλο να δικαιωθεί κιολας ...
 

naruto

Well-Known Member
Απλα μου αναφέρατε γιατι δεν νου εκαναν μέτρηση για παραδειγμα να δουμε την δότρια ....κ μου πε οτι μετρήσεις κανουμε σ αυτους που εχουν κανει 2 κ 3 κ 4 μμ κ βλεπουμε τι περιθώρια υπαρχουν ακομα η σ αυρους με φτωχή δότρια ....τον ρωτησα γιατι να μην βαλω κ γω 8-9-10.009 τριχες που ακουω σε αλλους κ 6000 σε μια μμ; μου λεει τι προτιμάς ; μια κακοποιημένη δότρια μετα κ αντι για πανω απο 90% φυτρωση 50% στην καλυτερη για να λεμε σου βαλα 10.000 τριχες ; σ αυτο το σημειο παντως για να πω κ την αμαρτια εκτος απ την λήπτρια που δεν εντόπισα σχεδον καμια απωλεια ....η δότρια ειναι σαν να μην εχει συμβει τπτ κ ποτε ...σαν να μην εκανα κάτι ....κ απο αίσθηση κ απο εικονα ....επισης με προέτρεψε να μην κανω την μμ σε 6 κ 8 μηνες αλλα να κλεισω χρονο για 2 λογους ....πρωτον κ κυριότερο να ηρεμησει η δότρια κ να γινει πλήρη αποκατάσταση ωστε στην επομενη μμ να εχουμε παλι υψηλό ποσοστό φυτρωσης κ οχι 50%......κ δευτερον οτι στο σημειο που εκανα τωρα την μμ βλεπεις ακομα κ μεγαλο μπαμ 9-12 μηνα !!! Λογο της δύσκολης αιματωςής αργεί η αναπτυξη ....ενω μπροστα κ πανω ειναι οτι βγει μεχρι τον 9ο μηνα ....εχετε δει πολλους γιατρούς να σε παροτρύνουν να μην βιαστείς κ να κανεις υπομονη 1 χρονο ; οταν στην κλινική μου ελεγαν ελα κ σε 6 μηνες ....κ επισης τωρα που θα κανω την επιμενη μμ θα κανουμε μέτρηση απο πριν κ θα φτιαξουμε πλανο που θα βαλουμε κ τι θα κανουμε ...εμενα οτι ενας γιατρός δεν κρυβεται ειναη σιγουρος για το αποτελεσμα κ γνκ δειχνει ενα ανθρώπινο πρόσωπο μου λεει πολλα ....ελπιζω για το δικο μου καλο να δικαιωθεί κιολας ...
Οτι να ναι ομως
Ποσα χροννια εχουν μεινει πισω?10?15?
Κ οταν οι τιμες τους ειναι 2+ ευρω το μοσχευμα...
Οταν με 3 ευρω το μοσχευμα πας στον Κοραυ που ειναι καλλιτεχνης ο ανθωπος και κανει παπαδες.
Τι να σου πω φιλε,ευχομαι να μεινεις ευχαριστημενος.
Να ξερεις οτι αν κατσεις και ψαχτεις λιγο με το αντικειμενο και μαθεις καποια πραγματα ,ουτε απο εξω δεν θα ξαναπερασεις.Πολυ παπατζιλικι ριχνουν.Ακου αν βαλουν 6000 τριχες το ποσοστο επιβιωσης θα πεσει στο 50% .
Στον Αλεξανδρο που εβαλε περιπου τοσες με την μια γιατι πηγαν ολα καλα στη φυτρωση???
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Τι παει να πει ποσα χρονια θα μεινουν ; 10 15; αυτο δεν το κτλ....κ δεν γνωριζω το περιστατικό του Αλεξάνδρου...τον εχετε δει δλδ ; εβαλε 6000 κ ειχε ποσοστο φυτρωσης υψηλό; κ με την δότρια τι γινετε; γιατι δεν μου το σχολιασες αυτο ....
 

anargiros88

Well-Known Member
Giorgos-3 ο naruto εννοεί ότι έμειναν πίσω ενώ η μ.μ προχώρησε μπροστά ! Δεν αναφέρει για μοσχεύματα που μπήκαν και μετά από χρονιά πέσαν ! Απλα θέλει να πει ότι η dhi έχει ένα δικό της μοτίβο και το ακολουθεί εδώ και χρόνια ενώ οι υπόλοιποι προχωράν μπροστά .

Το περιστατικό του Αλέξανδρου είναι αυτό εδώ
http://www.hairlossgr.com/threads/alexandros_athens-fue-μπίρου-2500-grafts-13-14-04-2016.10854/
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Α οκ ...τωρα το πιασα ...μην χρυσο πληρωνω 5 τρίχες κ να τις χασω κ αυτες ....παντως ρε παιδια εγω οπως κ να χει θα βαζω φωτος οποτε χρειαζεται για να μου λετε αν άξιζε τον κόπο ...
 

tasos33

Well-Known Member
o Γiωργος ειναι η χαρα της κλινικης, τoν πλαθουν σαν ζυμαρι, εχει κολλησει κιολας
και του λενε οτι θελουν.
Aκου τι ειπε ο γιατρος, αν ειναι παρθενο το κεφαλι δεν μετραμε την δοτρια.....
Και μετα σου λεει ειναι γιατρος που κανει μμ.

Οτι να ναι ομως
Ποσα χροννια εχουν μεινει πισω?10?15?
Κ οταν οι τιμες τους ειναι 2+ ευρω το μοσχευμα...
Οταν με 3 ευρω το μοσχευμα πας στον Κοραυ που ειναι καλλιτεχνης ο ανθωπος και κανει παπαδες.
Τι να σου πω φιλε,ευχομαι να μεινεις ευχαριστημενος.
Να ξερεις οτι αν κατσεις και ψαχτεις λιγο με το αντικειμενο και μαθεις καποια πραγματα ,ουτε απο εξω δεν θα ξαναπερασεις.Πολυ παπατζιλικι ριχνουν.Ακου αν βαλουν 6000 τριχες το ποσοστο επιβιωσης θα πεσει στο 50% .
Στον Αλεξανδρο που εβαλε περιπου τοσες με την μια γιατι πηγαν ολα καλα στη φυτρωση???
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ρε τασο αν εχεις κανει μια συμφωνια 4000 τριχών κ λες επίμονα που θελεις ακριβως οπως εγω για πιο λογο να κανεις την μέτρηση ;έχοντας δεδομένο οτι κ θα κανεις κ χρειαζεσαι 2η μμ .... προν κανεις την 2η μετράς κ φτιαχνεις πλανο για να ενώσεις ομορφα το παζλ ....
 

tasos33

Well-Known Member
Παμε παλι..

μετρας την δοτρια εξ αρχης και εχεις πχ 6000graft..
μετρας την ληπτρια και εχει 200τ. εκ προς καλυψη
αρα λες οτι θα πρπει να μοιρασω 6000graft σε 200τ. εκ δηλαδη 30graft/τ. εκ.
Αυτο λοιπον ειναι ενα πλανο η σχεδιασμος.(προχειρος)


Αν λοιπον προχωρησεις ΄'τυφλα'' και βαλεις 3000graft
σε hairline, α ζωνη και μιση Β ζωνη στην δευτερη μμ θα διαπιστωσεις πως τα αλλα
3000 που θα ανακαλυψεις εκ των υστερων οτι διαθετεις, δεν σου φτανουν να καλυψεις την υπολοιπη β ζωνη, ολο το crown, το κομματι κατω απο
to crown που σου εχει κατεβει, αλλα και τα πλαινα σου.
Αυτο λοιπον ειναι οτι ναναι.

Αν θες να ενωσεις το παζλ ομορφα πλανο κανεις εξαρχης οχι μετα την 1η μμ.





Ρε τασο αν εχεις κανει μια συμφωνια 4000 τριχών κ λες επίμονα που θελεις ακριβως οπως εγω για πιο λογο να κανεις την μέτρηση ;έχοντας δεδομένο οτι κ θα κανεις κ χρειαζεσαι 2η μμ .... προν κανεις την 2η μετράς κ φτιαχνεις πλανο για να ενώσεις ομορφα το παζλ ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Παμε παλι..

μετρας την δοτρια εξ αρχης και εχεις πχ 6000graft..
μετρας την ληπτρια και εχει 200τ. εκ προς καλυψη
αρα λες οτι θα πρπει να μοιρασω 6000graft σε 200τ. εκ δηλαδη 30graft/τ. εκ.
Αυτο λοιπον ειναι ενα πλανο η σχεδιασμος.(προχειρος)


Αν λοιπον προχωρησεις ΄'τυφλα'' και βαλεις 3000graft
σε hairline, α ζωνη και μιση Β ζωνη στην δευτερη μμ θα διαπιστωσεις πως τα αλλα
3000 που θα ανακαλυψεις εκ των υστερων οτι διαθετεις, δεν σου φτανουν να καλυψεις την υπολοιπη β ζωνη, ολο το crown, το κομματι κατω απο
to crown που σου εχει κατεβει, αλλα και τα πλαινα σου.
Αυτο λοιπον ειναι οτι ναναι.

Αν θες να ενωσεις το παζλ ομορφα πλανο κανεις εξαρχης οχι μετα την 1η μμ.
Πάλι καλά που υπάρχεις και εσύ , όπως και 2-3 ακόμα άτομα και δέν χρειάζεται να γράφω και εγώ τα ίδια και τα ίδια , ξανά και ξανά...
 

tasos33

Well-Known Member
Πάλι καλά που υπάρχεις και εσύ , όπως και 2-3 ακόμα άτομα και δέν χρειάζεται να γράφω και εγώ τα ίδια και τα ίδια , ξανά και ξανά...

Αυτά τα λιγοστά που ξέρουμε όσο μπορούμε τα γράφουμε ξανά και ξανά , να τα ξέρουν και παιδιά που τα μαθαίνουν τώρα, να μη τους πιάνουν για χαζους αλλά σιγά σιγά να αποκτήσουν στο μυαλό τους πως και που θα κανουν την ιδανική μμ στο κεφάλι τους , αφού φυσικά κατανοήσουν και πολλά τεχνικά στοιχεια.

Τα οποία τεχνικά στοιχεια είναι παρα πολλά, φυσικά συνεχώς μαθαίνουμε όλοι μας, έχουν προηγηθεί και συνεχίζουν να εμφανίζονται μέλη που έχουν συνεισφέρει πολλά και γω με την σειρα μου θέλω να τους ευχαριστησω.

Όχι άλλα θύματα στα χέρια ημιμαθων γιατρών και κλινικων
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Οκ δεκτά λογικα κ κατανοητά ολα αυτα που μου λες τασο ....γι αυτο τον λογο δεν προσπαθει ο γιατρός να με πείσει στην κυριολεξία να μην κανω σε 6 μηνες την μμ ; να περιμενω 1 χρονο να δουμε τι εχει γινει κ μετα να κανουμε μέτρηση κ αναλογως να πράξουμε ...δεν θεωρω οτι χάθηκε το παιχνιδι ....η παρτίδα σώζεται ....
 

anargiros88

Well-Known Member
Ρε συ Τάσο αυτά έπρεπε να τα μάθει πριν κάνει οτιδήποτε . τώρα μπήκε στο χορό και θα χορέψει . Μην ξεχνάμε ωστόσο ότι καθένας μας έχει διαφορετικές προσδοκίες ! Επίσης δεν έχουν όλοι την οικονομική δυνατότητα να πάνε σε τοπ γιατρό για να λύσουν το θέμα τους ! Για μένα αν ο Γιώργος μείνει ικανοποιημενος από το αποτέλεσμα του και του αρέσει αυτό που βλέπει η μ.μ είναι πετυχημένη άσχετα αν υπάρχει αραίωση η οτιδήποτε άλλο που δεν θα αρέσει στους απαιτητικούς !
Τώρα ότι υπάρχουν στιγμές που δείχνει ερωτευμένος με την DHI ισχύει αλλά με το γιατρό της DHI και όχι με την κλινική .
Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι με τον γιατρό έχει φάει κόλλημα και τον εμπιστεύεται απολυτά σε ότι του πει . Ο ίδιος εξάλλου το αναφέρει παραπάνω ότι μιλάει συνεχώς με το γιατρό και του μεταφέρει αυτά που του γράφουμε .
Ελπίζω στο τέλος να τον δικαιώσει αυτή η εμπιστοσύνη !
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ποιος την χ@@@ την dhi ? Ισα ισα αν πρόσεξες την ανέφερα παραπανω την κραζω με την συμπεριφορά της να μου λενε ελα κ σε 6 μηνες για μμ κανενα θεμα ενω ο γιατρός νου λεει οχι θα περιμενεις να δουμε ολοκληρωμένη την δουλεια κ μετα θα ενεργήσουμε ....εμενα δεν με νοιαζει ποια εταιρια κανει την δουλεια η ποιο πρόσωπο ...ας ειναι κ η κυρα θοδωρα της γειτονιάς ...η δουλεια να γινει με νοιαζει ...κ ναι οντως η συμπεριφορά του συγκεκριμένου γιατρού με κερδιζει απολυτα κ δεν το συζηταμε οτι αν μεινω ευχαριςτημενος με ρο αποτελεσμα δεν υπαρχει περιπτωση να μην ξανα παω σ αυτον ...αν οχι ομως φυσικα κ θα στραφώ προς αλλου κ σιγουρα οχι ξανα dhi....
 

tasos33

Well-Known Member
Αναργυρε επειδή δεν έχει εικόνα προσπαθώ να του δώσω να καταλάβει το εξης απλό.

Αν, ΣυμφωνA παντα με την dhi, έχει διαθέσιμα 3000 περιπου graft, για το nw 6 που έχει στο κεφάλι του δε φτάνουν ουτε για ζήτω. Απλα μαθηματικά είναι, θα υπαρχουν γυμνες περιοχές που δεν θα έχουν τρίχα να βαλουν.

Τόσο απλα και αν ισχύουν τα νούμερα φυσικά.

Ρε συ Τάσο αυτά έπρεπε να τα μάθει πριν κάνει οτιδήποτε . τώρα μπήκε στο χορό και θα χορέψει . Μην ξεχνάμε ωστόσο ότι καθένας μας έχει διαφορετικές προσδοκίες ! Επίσης δεν έχουν όλοι την οικονομική δυνατότητα να πάνε σε τοπ γιατρό για να λύσουν το θέμα τους ! Για μένα αν ο Γιώργος μείνει ικανοποιημενος από το αποτέλεσμα του και του αρέσει αυτό που βλέπει η μ.μ είναι πετυχημένη άσχετα αν υπάρχει αραίωση η οτιδήποτε άλλο που δεν θα αρέσει στους απαιτητικούς !
Τώρα ότι υπάρχουν στιγμές που δείχνει ερωτευμένος με την DHI ισχύει αλλά με το γιατρό της DHI και όχι με την κλινική .
Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι με τον γιατρό έχει φάει κόλλημα και τον εμπιστεύεται απολυτά σε ότι του πει . Ο ίδιος εξάλλου το αναφέρει παραπάνω ότι μιλάει συνεχώς με το γιατρό και του μεταφέρει αυτά που του γράφουμε .
Ελπίζω στο τέλος να τον δικαιώσει αυτή η εμπιστοσύνη !
 

anargiros88

Well-Known Member
Και εγώ σου λέω ρε συ tasos33 ότι μπορεί ο Γιώργος να είναι ικανοποιημενος ακόμα και με γυμνές περιοχές στο κεφάλι του ! Αν του αρέσει αυτουνού η τελική εικόνα εμάς δε μας πέφτει λόγος ! Εκτός και αν περιμένει ο Γιώργος να αποκτήσει το μαλλί που είχε στα 15 τότε λιπαμε αυτό δεν θα γίνει όχι ένας γιατρός της DHI να του κεντάει το κεφάλι αλλά όλοι οι γιατροί που έχει η εταιρεία ανά τον κόσμο ! Το θέμα είναι να βελτιωθεί η εικόνα του όσο περισσότερο γίνεται !
Και εσύ Γιώργο αυτή την εμμονή με τον γιατρό πρέπει να την σταματήσεις . Και να στο πω και διαφορετικά για να καταλάβεις ότι όλοι είναι επαγγελματιες και όλοι κοιτάνε την τσέπη σου ...
θα μπορούσε ο γιατρός γνωρίζοντας τη δύσκολη εξαγωγή να σε αποτρέψει να κάνεις και δεύτερη ήμερα με άπειρο γιατρό ( όπως σε συμβούλεψε για την δεύτερη μ,μ να την κάνεις μετά από ένα χρόνο , ενώ η κλινική σου λέει στο εξάμηνο ) αλλά δεν το έκανε !
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Με ρο που παΩ αθηνα η θες/νικη σε κανενα 2μηνο 3 μηνο θα παω σιγουρα να κανω μετρηση ....να σου με ακριβως τι υπαρχει διαθεσιμο κ τοτε τα ξανα λεμε ....επειδη το 2-2,5 χιλιαδες τριχες το πε ο γιατρός της δεύτερης μέρας κ οταν του το πα στον πρωτο μου πε πολυ απαισιόδοξος ο συνάδελφος κ δεν νομιζω ...ας δουμε τι θα πει η μετρηση να χουμε ακριβη εικονα οπως επισης τι θα δειξει κ αυτη μμ Ε κ τοτε τα λεμε ...
 
Μπλουζα