Giorgos-3, FUE, 1800g, 25/8/2017

Giorgos-3

Well-Known Member
Δλδ λες πανω που εχω κανει στριπ το 10 αν κανω τωρα κ φιου δεν θα χω θεμα ; κ γιατι εισαι τοσο αρνητικός ; εγω νομιζω εκει που χει γινει το στριπ μια χαρα δουλεια μπορει να συμβει αφου θα κανω κ φιου ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Δλδ λες πανω που εχω κανει στριπ το 10 αν κανω τωρα κ φιου δεν θα χω θεμα ; κ γιατι εισαι τοσο αρνητικός ; εγω νομιζω εκει που χει γινει το στριπ μια χαρα δουλεια μπορει να συμβει αφου θα κανω κ φιου ....
Απο την στιγμη που δεν εχεις βαλει στην τελευταια μμ, δεν θα εχεις θεμα. Δεν ειναι θεμα αρνησης ειναι θεμα ρεαλισμου και μαθηματικων, δεν βγαινουν τα νουμερα για ενα καλο αποτελεσμα.
Βεβαια το καλο αποτελεσμα διαφερει στα ματια του καθενος.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν εχω καλη δότρια ;ο γιατρός μου πε να υπολογίζω 2 με 2500 τρίχες...δεν θα χω καποιο αποτελεσμα μ αυτο ;
 

tasos33

Well-Known Member
παμε παλι , 2500 τριχες ειναι περιπου 1300 graft, σκεψου πως για να φτιαχτει μια αξιοπρεπεης hairline χρειαζεσαι περιπου 1000 graft, αναλογα το κεφαλι, σε εσενα θελουν να βαλουν 1300graft σε ολο το υπολοιπο κεφαλι σου για να στο καλυψουν.Και το χεις και μεγαλο. Αρα τα 1300 που θα σου βγαλουν συν τα 1300 που σου εχουν βγαλει ειναι μια σταγονα στον ωκεανο για το προβλημα σου.


Δεν εχω καλη δότρια ;ο γιατρός μου πε να υπολογίζω 2 με 2500 τρίχες...δεν θα χω καποιο αποτελεσμα μ αυτο ;
 

Gzisis69

Member
πρεπει να εχεις ρεαλιστικες προσδοκιες. δεν ξερω τι θεωρεις εσυ καλο αποτελεσμα γιατι στα δικα μου ματια ενα καλο αποτελεσμα ειναι διαφορετικο απ αυτο που θα πετυχεις εσυ με την τωρινη την επομενη και την μεθεπομενη μη σου πω μεταμοσχευση. δεν βγαινουν τα κουκια πως να στο πω πιο απλα. εσυ θες 30000 τριχοθυλακια και εχεις ουτε το 1/10 να καλυψεις ολοκληρο το κρανιο εχεις 5 τριχες μπροστα σαν μαλκια κουκλας και φαντασιωνεσαι μαλλια. το μονο που ισως καταφερεις ειναι να βαζεις τοπικ πανω στις 5 τριχες που θα σου βαλουν να δινεις μια ψευδαισθηση μαλλιου αλλα κ αυτο σε τετοια εκταση καραφλας δεν ξερω αν θα σε κανει βα φαινεσαι σαν αστειος. σου ξαναειπα σε προσωπικο μηνυμα κανε μια ματαμοσχευση το συντομοτερο στην ουλη παρτα ολα με μηχανη και αντε γεια κατη καλυτερο δεν γινεται.. οσο για την ποιοτητα των γιατρων ερω και εξω κλπ μην ξεχνας οτι δυστυχως δεν εχουμε 100000 τριχοθυλακια δοτρια αλλιως οπου και να πηγαιναμε μαλλιαδες θα γινομασταν. η μεταμοσχευση σου κανει νε ιλουσιον μαλλιου δηλαδη με το πολυ 10000 τριχοθυλακια που εχει καποιος κοιτανε να δημιουργησουν εικονα οχι καραφλας αλλα φυσικα οχι και μαλλιου κανονικου. οι του εξωτεριξου οι καλοι ειναι σ αυτο ακτιβως καλοι στην φυτρωση ωστε να κανουν αυτη την ψευδαισθηση καλα. τωρα εμενα προσωπικα τα χω ξαναπει μαλλι για μενα ειναι αυτο που το κανεις οτι θες μακρυ κοντο με ζελε με νεανικα κουρεματα με φραντζες με χωριστρα με βαφες με χαιτες με οτι γενικα βλεπεις και λες αχ αν ειχα μαλλια δεν θα τα εκανα ετσι ενα ωραιο κουρεματακι θα ειχα κλπ. ε εγω δεν θα χα ενα ωραιο κουρεματακι θα εκανα οτι δεν μπορεσα ποτε να κανω γιατι απο τα 16 ειχα τριχοπτωση και ισως μολις βαριομουν να εκανα ενα ωραιο κλασικο κουρεμα . αλλα υο να κανω μεταμοσχευση για βα γυρισω στο λουκ που χα στα 18-20 να καλυπτω την αραιωση κλπ να κουρευω κοντα τα κατω και πιο μακρια τα πανω κλπ κλπ ε δεν το κανω καν. η μαλλι μαλενιο η τιποτα για μενα οτιδηποτε αλλο φαινεται αραιο αρα κακο και στην προσπαθεια να το κρυψεις λες και κρυβεται χαλας την εικονα σου. καλυτερα αποδοχη και παμε παρακατω.
 

vag25

Well-Known Member
Και τα χρηματα που ζητανε για αυτη τη ψευδαισθηση ειναι παρα μα παρα πολλα κατα την γνωμη μου. Και αν πετυχει εστω το illusion και αν,αν...
 

tasos33

Well-Known Member
δεν ειναι ολες οι μμ illusion, εφαρμοζονται μεν τεχνικες που βοηθουν προς αυτην την κατευθυνση, αλλα εχει να κανει αναλογα με την περιπτωση του καθενος.

Ο Γιωργος 3 και περιπτωσεις σαν αυτον ,ειναι μια περιπτωση εξαιρετικα δυσκολη.
Κεφαλια μεχρι nw 4 με καλη δοτρια πετυχαινουν καλες πυκνοτητες και μπορεις να χτενιζεσαι να κουρευεσαι κτλ.





Και τα χρηματα που ζητανε για αυτη τη ψευδαισθηση ειναι παρα μα παρα πολλα κατα την γνωμη μου. Και αν πετυχει εστω το illusion και αν,αν...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ειμαι κεφαλας οκ το ξερω ....ξσνα ρωταω ομως ....μεγαλη επιφάνεια κεφαλιού δεν σημαινει κ μεγαλη επιφάνεια δοτριας;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
οσο μεγαλυτερο ειναι το nw αλλα και το κεφαλι η δοτρια περιοριζεται. Συγκεκριμενα περιοριζεται η εκτασης της, κατεβαινουν τα πλαινα, κατεβαινει πισω το crown, επομενως θες ακομα περισσοτερα μοσχευματα για να καλυψεις και αυτα τα σημεια.


Θα πρεπει να εχεις εξαιρετικη πυκνοτητα στην απομεινουσα δοτρια, χοντρη τριχα, υψηλο λογο και φυσικα πολυ χρημα
για να παρεις ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα για την περιπτωση σου το οποιο και παλι θα απεχει πολυ απο το εντυπωσιακο που ανεφερες σε αλλο Post Που εκανες.




Ειμαι κεφαλας οκ το ξερω ....ξσνα ρωταω ομως ....μεγαλη επιφάνεια κεφαλιού δεν σημαινει κ μεγαλη επιφάνεια δοτριας;
 

tasos33

Well-Known Member
με 10000 graft και περιπου 20000 τριχες, εσυ εισαι 1,5 nw περισσοτερο απο αυτον, πιο χαμηλα πλαινα. Αναλογισου με 3000 graft συνολικα τι θα καλυψεις.



 

Gzisis69

Member
και ποσα φραγκα θα δωσε αυτος και τι ταλαιπωρια θα τραβηξε και ποσο καιρο θα νιωθε ασχημα με την εικονα του και τι θα κουνπωνει για να μην χασει αλλα απο τα κανονικα μαλλια του. βεβαια αλλο 20000 τριχες αλλο 3000..αυτο το αποτελεσμα δεδομενων των συνθηκων ειναι ανεκτο.. το θεμα ειναι να εξελιχθει ο τομεας μεταμοσχευση κ αυτο ειναι κατι που χωρις παραπανω τριχες δεν θα γινει.. μονο σε ελπιδες κλωνων που και τοτε με τοσο κοστος που
θα ναι θα πηγαινει ο
αλλος κ θα του κεφτει και η δοτρια χαχα
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Φιλε τασο αν κανω τετοια φυτρωση πισω εγω θα μαι πολυ ευχαριστημενος ...σου ειπα ...δεν εχω αυταπάτες .....
 

tasos33

Well-Known Member
Γιωργο δε με καταλαβες μαλλον, είσαι μεγαλυτερο nw κ εχεις διαθέσιμο το 1/3 των μοσχευμάτων σε σχέση με το κεφάλι στο βίντεο, τα μοσχεύματα που έχεις διαθέσιμα δεν είναι επαρκή ουτε για το μισο του μισού.
Τα λέμε σε ενα τρίμηνο παλι που χει ξεκινησεθ η φυτρωση.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παιδια μια ερωτηση ...,βρίσκομαι στην 22η μερα πλεον ....κράνος ποτε μπορω να φοραω σαν μηχανόβιος που ειμαι ;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Πηρα τον γιατρό γιατι προτιμω να μιλαω απευθειας μ αυτον κ οχι με ρην κλινική ...μπορω να πω οτι παντα μου απανταει κ οτι συζηταμε εδω κ του λεω τις απορίες μου για ολα εχει μια απαντηςη ...οπως αυτα που λετε περι πυκνότητας κ αλλα πολλα ...παντως οσο αφορα το κράνος μιυ πε πλεον δεν υπαρχει κανενα θεμα αλλα δεν μου παει η καρδια μου ακομα ....
 
Μπλουζα