Giorgos-3, FUE, 1800g, 25/8/2017

Giorgos-3

Well-Known Member
Οχι αλλα λετε αν εισαι 6αρι δεν μπαινεις σε διαδικασιες μμ...δεν Ε χει βρεθει ο τροπος ακομα να καλύψεις τοσο μεγαλο προβλημα κ διαφορα τετοια ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gzisis69

Member
οχι να μην εγκαταλειψεις καμια μαχη απλα να αποφασισεις εσυ τι συμβιβασμο θα κανεις γιατι περι συμβιβασμου προκειται. οσο και να ναι η δοτρια που θα πας να μετρησεις σιγουρα δεν θα ναι επαρκης να καλυψει αυτη την εκταση. αποφασισε τι θα την κανεις. εγω προσωπικα θα εφτιαχνα την ουλη για αρχη. εχεις καλο σχημα κεφαλιου αν και μεγαλο και το σχεδον ξυρισμενο σου παει μια χαρα. αντι λοιπον να παλευεις να βαλεις τριχες που δεν θα σου δωσουν την εικονα που θες, φτιαξε την ουλη να μην πολυφαινεται και παρτα ολα σ αυτο το μηκος. να στο πω και πιο απλα. εχεις ηδη σιγουρα καιρο αυτο το στεφανι γυρω γυρω που ειναι η χειροτερη επιλογη σου και 2 τουφες μπροστα σαν του τεν τεν. με τη μεταμοσχευση τωρα θα χεις το ιδιο και καποιες τριχουλες διασπαρτες που σιγουρα δεν θα ναι πυκνες. μεχρι να βγουν τα μαλλια αυτα θα χεις το στεφανι και μολις θα πας παλι για μεταμοσχευση παλι το ιδιο μετα με την ελπιδα να βγουν μαλλια να σε κολακευουν μ αυτο το μηκος πλαινων ; φτιαξε την τωρινη σου εικονα για αρχη γιατι στο κυνηγι της βελτιωσης νομιζω βαλτωνεις σε μια εικονα που δεν σε κολακευει τοσο. κ εγω πως θα θελα απο 5αρι να γινομουν 2 αλλα επειδη ξερω οτι αυτο δεν θα γινει οπως το θελω και υο κυριοτερο θα ναι ψυχοφθορο μεχρι να γινει τα παιρνω ολα με ξυραφι και τελος. καλυτερα με μαλλια σιγουρα αλλα οταν εχεις οχι οταν πανω εισαι αδειος..επειδη εισαι κ εσυ νεος καλυτερα πολυ κοντο που βγαζει και ενα στυλ παρα το στεφανι..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Οσο αφορα το στεφάνι δυσκολα θα πειστώ να κανω κάτι διαφορετικο απ το τατοο.το θεωρω μια χαρα επιλογη για να το καλύψει κ πιο σιγουρη με τα μοσχεύματα που δεν θα κάτσουν ουτε τα μισα σ αυτην την περιοχη κ θα πανε στραφη.το σκεπτικο μου ουτως η αλλιως γκιζις ειναι αυτο . Κοντοκουρεμένο στυλ έχοντας ομως και μια άλφα επιφάνεια πανω γιατι πλεον ειναι κ αργα να κανω πισω η να μεινω ετσι .κ παντα υπαρχει στην ακρη του μυαλού μου παρα πισω το ταττο ξανα λεω...
 

Gzisis69

Member
αν τα παρεις πιο κοντα απ οτι στη μεταμοσχευση δεν θα υπαρχει λογος για αλλη μεταμοσχευση. και να βαλεις αλλα μαλλια πανω θα ναι πολυ λιγα για να δωσουν το εφεκτ οτι εχεις μαλλι αλλα συνειδητα τα παιρνεις ετσι. την γυαλαδα της καραφλας στο κοντο αν δεν εχεις πραγματικα πολυ μαλλι δεν την καλυπτεις..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι αλλά βαλω μαλλια οτι υπαρχει υπολοιπο πανω(Α β ζώνη ) και κανω παρα πισω γέμισμα με τατοο που ακουγεται οτι μετραει για τετοια περιπτωση ; Αυτο το πραγμα εχω στο μυαλο μου ...
 

dimitris50423

Well-Known Member
Giorgo το tatto δεν ειναι εγγυηση ουτε ευκολο να σου δωσει την εικονα που θελεις. Τα μαλλια που θα εχεις α και β ζωνη θα πρεπει να τα εχεις συνεχως κοντοκουρεμενα για να δενουν με το tatoo.
Επισης υπαρχουν και επιπλοκες ακομη και στο smp δες περιστατικα στο youtube πως μοιαζουν.
Και αν πας σε τοπ κεντρο να στο κανουν κοστιζει και πρεπει να τα ξαναχτυπησεις οταν περασει καιρος. Δες τι θα παρεις απο την μμ σου και μετα αποφασιζεις τι θα κανεις
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δημήτρη μιλουςα οτι θεωρω το τατοο σαν εγγυηση στην περιοχη της ουλης.στο να το κανω κ πειραματικά κ στην χειροτερη θα πετυχω το αποτελεσμα που θελω .να μην χτυπαει στο ματι το σημάδι στην σκάλα 2-3.κτλ;αυτο εννοω ...οχι να το κανω παντου στο κεφαλι για γέμισμα αν δεν βρω κάτι Κάλο κ αξιόπιστο.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δημήτρη μιλουςα οτι θεωρω το τατοο σαν εγγυηση στην περιοχη της ουλης.στο να το κανω κ πειραματικά κ στην χειροτερη θα πετυχω το αποτελεσμα που θελω .να μην χτυπαει στο ματι το σημάδι στην σκάλα 2-3.κτλ;αυτο εννοω ...οχι να το κανω παντου στο κεφαλι για γέμισμα αν δεν βρω κάτι Κάλο κ αξιόπιστο.

Σωστος φιλε. Για την ουλη θα κανει δουλεια.
 

DoctorWho

Well-Known Member
Κατι ακουσα για τατου στην ουλη, οχι ομως τριχες αλλα στο χρωμα του δερματος κ ακουγεται ακομα πιο ενδιαφερον
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλησπερα στην ομαδα .οπως γνωρίζετε (αυτοι που εχουν παρακολουθήσει το θεμα μου) βρίσκομαι στον 2ο μηνα .κάποια τριχακια εχουν ξεπροβάλει και δειχνει οτι θα παει ικανοποιητικά το θεμα.περα απ αυτο ομως εγω μπαινω στην διαδικασια να αναφερω δυο νεα μου καθώς μολις τελειωσα την επισκεψη που εκανα στην κλινική μιας που βρέθηκα αθηνα.εκανα μετρηση ετσι να χω μια εικονα για την επομενη μμ και βγηκε η δότρια 5.700 τριχες το μάξιμουμ.αλλα αν υπολογίσεις την περιοχη της ουλης κ γυρω πέφτουμε στις 5.000 και επειδη η εξαγωγή μου μονο ευκολη δεν ειναι κ μπορει να χαθούν καποια μοσχεύματα κατα την διάρκεια της επέμβασης να υπολογίζω οτι ξεκιναμε απο 4.500 τριχες κ πανω.σε πρωτη φαση μου ακούστηκε ικανοποιητικό.μετα απο συζητηςη που καναμε με Γεωργαλή κ γιατρό κ αφου τους ειπα την αποψη μου συμφωνήσαμε στο να αςχοληθουμε αποκλειστικα με Α κ β ζώνη κ περισσοτερο γέμισμα στα πλαγια ακομα αν κ καναμε σ εκεινο το σημειο στην 1η μμ.οσο αφορα την χερλαιν Φυςικα δεν υπαρχει η πολυτελεια να κτβ για να γινει διόρθωση κ μαλλον θα μπουν καποια μονο τρίχα να σπαςει αυτη η (αηδιαστική) ευθεια κ να δειχνει μια φυσικότητα.αυτα οσο αφορα την μμ.
Το δευτερο σκέλος αφορα το ταττου. Μιληςα με την αρμόδιο γιατρό και αυριο θα κανω πανω στην ουλή. Ειναι κάτι που οπως ειχα προαναφερθεί ηθελα να το κανω κ σαν δοκιμαστικό να δω πως φαινεται κ οικονομικα δεν ηταν κάτι το ακριβο (150€). Μιλήσαμε πανω σ αυτο το θεμα κ μου έλυσαν καποιες απορειες που ειχα και κατα ποσο λειτουργει αυτο σε ολο το κεφαλι σαν γέμισμα . Φυσικα για την ωρα δεν το σκεφτομαι καν αυτο το ενδεχόμενο και θα εμπαινα σ αυτην την διαδικασια μετα την ολοκλήρωση των φύτρωσεων των μμ και του αποτελέσματος πανω στην ουλή .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Καλησπερα στην ομαδα .οπως γνωρίζετε (αυτοι που εχουν παρακολουθήσει το θεμα μου) βρίσκομαι στον 2ο μηνα .κάποια τριχακια εχουν ξεπροβάλει και δειχνει οτι θα παει ικανοποιητικά το θεμα.περα απ αυτο ομως εγω μπαινω στην διαδικασια να αναφερω δυο νεα μου καθώς μολις τελειωσα την επισκεψη που εκανα στην κλινική μιας που βρέθηκα αθηνα.εκανα μετρηση ετσι να χω μια εικονα για την επομενη μμ και βγηκε η δότρια 5.700 τριχες το μάξιμουμ.αλλα αν υπολογίσεις την περιοχη της ουλης κ γυρω πέφτουμε στις 5.000 και επειδη η εξαγωγή μου μονο ευκολη δεν ειναι κ μπορει να χαθούν καποια μοσχεύματα κατα την διάρκεια της επέμβασης να υπολογίζω οτι ξεκιναμε απο 4.500 τριχες κ πανω.σε πρωτη φαση μου ακούστηκε ικανοποιητικό.μετα απο συζητηςη που καναμε με Γεωργαλή κ γιατρό κ αφου τους ειπα την αποψη μου συμφωνήσαμε στο να αςχοληθουμε αποκλειστικα με Α κ β ζώνη κ περισσοτερο γέμισμα στα πλαγια ακομα αν κ καναμε σ εκεινο το σημειο στην 1η μμ.οσο αφορα την χερλαιν Φυςικα δεν υπαρχει η πολυτελεια να κτβ για να γινει διόρθωση κ μαλλον θα μπουν καποια μονο τρίχα να σπαςει αυτη η (αηδιαστική) ευθεια κ να δειχνει μια φυσικότητα.αυτα οσο αφορα την μμ.
Το δευτερο σκέλος αφορα το ταττου. Μιληςα με την αρμόδιο γιατρό και αυριο θα κανω πανω στην ουλή. Ειναι κάτι που οπως ειχα προαναφερθεί ηθελα να το κανω κ σαν δοκιμαστικό να δω πως φαινεται κ οικονομικα δεν ηταν κάτι το ακριβο (150€). Μιλήσαμε πανω σ αυτο το θεμα κ μου έλυσαν καποιες απορειες που ειχα και κατα ποσο λειτουργει αυτο σε ολο το κεφαλι σαν γέμισμα . Φυσικα για την ωρα δεν το σκεφτομαι καν αυτο το ενδεχόμενο και θα εμπαινα σ αυτην την διαδικασια μετα την ολοκλήρωση των φύτρωσεων των μμ και του αποτελέσματος πανω στην ουλή .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Βρε και ταττουατζη πες την δεν με νοιαζει .το θεμα ειναι να μου πεις την αποψη σου παμω σ αυτο που φυσικα θα βαλω κ φωτος αυριο και το κυριως πως να διαχειριστώ την δότρια μου στην επομενη μμ που τονίζω ακομα δεν εχω αποφασίσει που θα την κανω ! Την τελευταια μου μμ δεν θα την χαραμισω ...
 

Stripar

Established Member
Την άποψη μου στην έχω πει Γιώργαρε μερικές σελίδες πίσω.

Αυτό που έχω να προσθέσω είναι :
Ότι η Dhi πρέπει να είναι η μοναδική εταιρεία παγκοσμίως , αλλά παγκοσμίως ,
που στους δυο μήνες και ενώ η δότρια αναρρώνει , επουλώνεται και ηρεμει από το οποίο schock loss να κάνει πυκνομετρήσεις & εμβαδομετρήσεις!!!

Πόσο αξιόλογες να ειναι αυτές οι μετρήσεις?

Αστεία πράγματα...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Οκ...απλα να πω ηταν δικη μου η προταση να κανω να πω.εγω το προγραμμάτισα και φυσικα δεν μου χαλασαν χατήρι. Αλλα περα απ αυτο θελω την αποψη περι ταττου γιατι γνκ δεν μπορω να βρω πολλες πληροφορίες ουτε εδω στο φόρουμ αλλα ουτε γνκ με γκουγκλαρισματα που κανω ...
 

Stripar

Established Member
Στην αρχή θα ενθουσιαστείς ,
στο τέλος ομως θα απογοητευτείς.

Για μένα ειναι μια τρύπα στο νερό.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δλδ ; Συγκεκριμενα Για την τομή δεν την θεωρεις μια καλη λυση για κάλυψη ; Τπαρχει κάποια αλλη λυση ;
 

Stripar

Established Member
Πρίν 3-4 χρόνια το θεωρούσα και εγώ την ιδανική λύση για πυκνώσεις κ.α
Μετά που είδα αρκετούς παθών απο κοντά , κατέληξααπο τις ετυμηγορίες τους ότι:

α)δέν αποτελεί μόνιμη λύση ,
κάθε 3 μήνες στην χειρότερη και 9 μήνες στην καλύτερη θα πρέπει να το ξαναπερνάς.
Εξαρτάται πάντα και το επίπεδο που θέλει κάποιος να κρατάει στην εμφάνισή του ,
το σημείο που το χτυπάει και την έκθεση στην ηλιακή ακτινοβολία.

β) όταν δέν γίνεται κάτι απο όλα τα παραπάνω , ή υπάρχει παραπάνω έκθεση στον ήλιο θα αλλάζει χρώμα και θα είσαι σαν το κλόουν.
Δεν θα βγαίνει στο μπάνιο όπως το Topic και θα τρέχεις αγχωμένος για Touch up.
Στην ουλή έχεις λιγότερο θέμα , όμως δέν πάβει άν κοντοκουρεύεις το μαλλί σου ή το καλοκαίρι στο μπάνιο να έχεις αντίστοιχα προβλήματα.

γ) άν σου απλωθεί το μελάνι και γίνει έγχυση στο δέρμα , θα μετανιώνεις την στιγμή που το έκανες.
Βέβαια οι τεχνικοί που κάνουν πλέον SMP έχουν μάθει απο τα λάθη του παρελθόντος και συνεπώς δέν μπαίνουν πολύ βαθιά απο το φόβο να μήν απλώσει το μελάνι.Αυτό έχει σάν συνέπεια να ξεθωριάζει και να φεύγει γρήγορα και τα γρηγορότερα Touch up

δ) υπάρχουν πολλοί που υποστηρίζουν ότι αποτελεί προάγγελο πολλών δερματικών προβλημάτων κάποιων και σοβαρών
(προσωπικά δέν το ασπάζομαι το παραπάνω , απλά ωφείλω να το αναφέρω)

Η καλύτερη λύση για την τομή είναι η Fue, αλλά εδώ δέν έχεις αρκετά grafts για την λήπτρια θα τα ρίξεις πίσω στην δότρια?
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν ξερω αν χρειαζεται να το περνας ενα χερι τοσο συντομα οσο αναφέρεις αλλα ανα 3-4 χρονια πιθανον να χρειαστει μου ειπε. Επισης επειδη ρωτησα το θεμα μας δεν ειναι αν μπλεδισει η οχι αλλα αν το ξερνάει το δέρμα . Δλδ αν χασει την ζωντάνια του το χρωμα οπως αναφερεισ Κ εσυ .Παντως αυτο που ειπες περι βάθους οντως μου ανέφερε οτι περνιέται πολυ επιφανειακά και με φυτικά υλικα αποτελούμενη η ουσία. Στο χρώμα θα πεξουν αναλογα με ηλικια δέρμα κ τρίχα που χω. Οσο αφορα τα γραφτς συμφωνείς κ εσυ δεν θα θυσίαζα ουτε ενα. Θα δουμε αυριο .
 
Μπλουζα