Giorgos-3, FUE, 1800g, 25/8/2017

tasos33

Well-Known Member
Ο τρόπος σου είναι απαράδεκτος..... Ο άνθρωπος από την αρχή ζήτησε συγγνώμη και είπε ότι δεν γνωρίζει. Εσύ αντί να του μιλήσεις ομαρφα και να του εξηγήσεις τον έπιασες απο τα μούτρα. Όποιος και να είναι ο ρόλος σου εδώ μέσα δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μιλάς με αυτόν τον τρόπο
Αν σαρεσει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Νικο ,

Η μτχ του Γιώργο ήταν ελλιπείς όσον αφορά το φωτογραφικό υλικό και τον τρόπο της παρουσιασής της.

Η ενότητα των μτχ καθώς και ο τρόπος παρουσίασης των μτχ , διέπονται απο κανόνες όπου και είναι ανηρτημένες σε αντίστοιχη ενότητα.

Αν κάνει κάποιος τον κόπο να τις διαβάσει θα καταλάβει πόσο λάθος ήταν η παρουσίαση του Γιώργου και πόσο δικαιολογημένη η παρέμβαση του @tasos33.

Τέλος σε περίπτωση που απορίσεις:
Μια μτχ που δέν συνοδεύεται με το σωστό φωτογραφικό υλικό και δεδομένα, περισσότερο παραπληροφορεί παρά βοηθάει το forum και την κοινότητα και συνεπώς υπόκεται σε αυστηρή λογοκρισία για προφανείς λόγους...
 

tasos33

Well-Known Member
Ο Γιώργος απο το πρωτο ποστ ξεκίνησε όχι μονο με λάθος τοποθέτηση παρουσίασης αλλά και με προτάσεις του στυλ έλα μωρέ να γράψουμε κάτι να έχουμε να λέμε και αμα θέλω αμα λάχει .......

Οποτε είπα να τον ταρακούνησω, και καλά εκανα διότι ηταν εντελώς ανιδεος επι του θέματος,όπως αποδείχτηκε και έτσι κατάφερε με τα κόπων και βασάνων να κατανοήσει καποιες αρχές επι των μμ.

Δηλαδή εγώ προσωπικά αφιέρωσα αφιλοκερδος δεκάδες λεπτα απο τον χρονο μου ώστε να μην ξαναπάει πρόβατο επι σφαγή, με μονη αποζημιωση την ηθικη μου ικανοποιηση οτι θα γλυτώσει απο τα στόματα των λυκων αλλά και θα καταλάβει τι πρεπει να κανει και τι πρεπει να περιμένει.

Εγώ λοιπον ο αυταρχικός , ο απόλυτος τίποτα, ο κανένας ο παπάρας ο αναγωγος και όπως θέλεις πες με, πόσος με.ενδιαφέρει είμαι εδώ και με άκομψο η κομψό τροπο προσπαθώ να εξηγήσω κάποια πράματα σε κάποιους.

Εσύ λοιπον που δεν είσαι εδώ παρα μονο όταν ανεβάζεις φωτο της πορείας σου, ΑΣΕ κάποιους αλλους να προσφέρουν σε κάποιους αλλους πεντε πληροφορίες , για δικο τους και μονο ώφελος.

Στην προκειμένη ο Γιώργος ήθελε εξαρχής χωσιμο και ταρακουνημα διότι δεν είχε κατανοήσει τίποτα και επέμενε να μην κατανοεί.
Ελπίζω να έγινα κατανοητός.


Δεν μου αρέσει και στο λέω κατάμουτρα..... Όποιος και να είναι ο ρόλος σου δεν είσαι απόλυτος τίποτα για να μιλάς κατα αυτό τον αυταρχικό τρόπο
 

Giorgos-3

Well-Known Member
ειστε παρα πολυ απολυτοι και παρα πολυ σιγουροι για οτι λετε χωρις να πρεπει.αυτο ειναι το προβλημα σας.θα σας πω ενα παραδειγμα....προχθες λεγαμε για το τοπικ και μου ελεγε ο τασος ουσιαστικα δεν κανει για σενα γιατι χωρις μαλλι θα σαι σαν καραγκιοζης.στην μια εφαρμογη ετσι προχειρα κ στα πολυ γρηγορα μια χαρα εκατσε το τοπικ και σιγουρα θα φαινεται καλυτερα στο μελλον. το να λεω απο 6αρης να γινω ενα 1 ειναι τρελο και πηγατε να με ριξετε στην πυρα και οκ σωστα δεν ειναι εφικτο..αλλα οχι 3 αρης ειναι απολυτα εφικτο.εσεις με τα δικα σας σκεπτικα τα 2/3 που πανε για μμ δεν πρεπει να πηγαινουν. μην τρελαθουμε κιολας.σεβαστη κ υπολογισιμη ηυ αποψη σας αλλα χωρις καν να εχετε δει τον αλλον απο κοντα και απο κακοτραβηγμενες οπως λετε φωτος και παρουσιασεις κρινετε.μηπως το ενα δεν συμβαδιζει με το αλλο?ανναρωτιεμαι....δικαιολογημενα ο νικος απο πανω και ο καθε νικος πονηρευεται...οπως εσεις κοιτατε με την μια τον καθενα καχυποπτα πολυ ευκολα μπορει να κρινουν κ σας οτι προσπαθειτε να χειραγωγησετε...για αυτο καλο θα ναι ψυχραιμια καταρχην και ηρεμια..ειπαμε..εδω ειμαστε και θα τα δουμε ολα...
 

tasos33

Well-Known Member
συγκεκριμενα σε μια φωτο που ανεβασες απο τις τρεις του τοππικ ησουν σαν αναστεναρης που μολις ειχε βγει απο τα καρβουνα..:D:D



...προχθες λεγαμε για το τοπικ και μου ελεγε ο τασος ουσιαστικα δεν κανει για σενα γιατι χωρις μαλλι θα σαι σαν καραγκιοζης.στην μια εφαρμογη ετσι προχειρα κ στα πολυ γρηγορα μια χαρα εκατσε το τοπικ και σιγουρα θα φαινεται καλυτερα στο μελλον.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
ΧΑΧΑΧΑΧΑ...οκ ετσι το δες εσυ και οντως μπορει να φανηκε απ τις φωτο..αλλα εκανα ενα κρας τεστ και απ οτι ειδα δεν κτλ κανει χριστο τι συμβαινει.περα απο το τοπικ παντως εγω ευελπιστω οσο και αρνητικοι να ειστε οτι ενα 3αρι μπορω να γινω. το χω δει και σε αλλους να συμβαινει γιατι οχι σε μενα?θα χει πολυ ενδιαφερον τελος του μηνα που θα παω για μετρηση να δουμε τι υπαρχει για την επομενη μμ.....
 

nikos chif

Active Member
Νικο ,

Η μτχ του Γιώργο ήταν ελλιπείς όσον αφορά το φωτογραφικό υλικό και τον τρόπο της παρουσιασής της.

Η ενότητα των μτχ καθώς και ο τρόπος παρουσίασης των μτχ , διέπονται απο κανόνες όπου και είναι ανηρτημένες σε αντίστοιχη ενότητα.

Αν κάνει κάποιος τον κόπο να τις διαβάσει θα καταλάβει πόσο λάθος ήταν η παρουσίαση του Γιώργου και πόσο δικαιολογημένη η παρέμβαση του @tasos33.

Τέλος σε περίπτωση που απορίσεις:
Μια μτχ που δέν συνοδεύεται με το σωστό φωτογραφικό υλικό και δεδομένα, περισσότερο παραπληροφορεί παρά βοηθάει το forum και την κοινότητα και συνεπώς υπόκεται σε αυστηρή λογοκρισία για προφανείς λόγους...


Φίλε μου όντως ολο αυτό που μας έδειξε ο φίλος μας είναι κακό, δεν είπα το αντίθετο. Αυτό που εγώ είπα είναι ότι θα μπορούσε με ωραίο τρόπο να του εξηγήσει δυο πράγματα για να τον βοηθήσει.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
ΧΑΧΑΧΑΧΑ...οκ ετσι το δες εσυ και οντως μπορει να φανηκε απ τις φωτο..αλλα εκανα ενα κρας τεστ και απ οτι ειδα δεν κτλ κανει χριστο τι συμβαινει.περα απο το τοπικ παντως εγω ευελπιστω οσο και αρνητικοι να ειστε οτι ενα 3αρι μπορω να γινω. το χω δει και σε αλλους να συμβαινει γιατι οχι σε μενα?θα χει πολυ ενδιαφερον τελος του μηνα που θα παω για μετρηση να δουμε τι υπαρχει για την επομενη μμ.....

Φιλε το οτι το τοππικ δεν το καταλαβε κανεις ασε να το γνωριζουμε εμεις καλυτερα που ειμαστε 7 χρονια χρηστες τοππικ και ο tasos33 ακομη πιο πολλα ειδικα σε αραια μαλλια σαν τα δικα σου.
Εγω πριν κανω μεταμοσχευση και εβαζα τοππικ μπορει να μην το καταλαβεναν πολλοι αλλα στην πραγματικοτιτα αυτο που φενοταν προς τα εξω ηταν γελοιο λες και εβαφες το δερμα.
Ακομη και τωρα που εχω κανει μεταμοσχευση βαζω σε καποια κενα και να καλυψω το κροουν και παλι δε νιωθεις τοσο καλα στον εξω κοσμο,και ερχεσε εσυ τωρα να μας πεις με αυτην την αραιωση που εχεις οτι ολα ειναι καλα.
Σιγουρα βοηθαει το toppik αλλα σε περισσορερο μαλλακι.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
γιατι ποιος σου ειπε οτι εγω ενιωθα καλα? ειπα οτι οι αλλοι δεν πηραν χαμπαρι τι γινετε...και ακριβως εσεις εδω οι 2-3 που εχετε κανει επιστημη τις τριχες φυσικα και θα το καταλαβετε..πιστευεις οτι ολοι εκει εξω εχουν τις γνωσεις η την ορεξη να ασχοληθουν με αυτα που συζηταμε? καλο θα ναι να βγειτε απ την γυαλα λιγο αν ειστε μεσα και να δειτε παρ εξω....οτι πουμε απευθειας εχετε ετοιμη την αντιδραση...και ναι ερχομαι τωρα εγω και λεω αυτο που ειπα....στην κριτικη πρωτοι ειστε μερικοι...με την αυτοκριτικη εχετε ενα θεμα....
 

nikos chif

Active Member
Ο Γιώργος απο το πρωτο ποστ ξεκίνησε όχι μονο με λάθος τοποθέτηση παρουσίασης αλλά και με προτάσεις του στυλ έλα μωρέ να γράψουμε κάτι να έχουμε να λέμε και αμα θέλω αμα λάχει .......

Οποτε είπα να τον ταρακούνησω, και καλά εκανα διότι ηταν εντελώς ανιδεος επι του θέματος,όπως αποδείχτηκε και έτσι κατάφερε με τα κόπων και βασάνων να κατανοήσει καποιες αρχές επι των μμ.

Δηλαδή εγώ προσωπικά αφιέρωσα αφιλοκερδος δεκάδες λεπτα απο τον χρονο μου ώστε να μην ξαναπάει πρόβατο επι σφαγή, με μονη αποζημιωση την ηθικη μου ικανοποιηση οτι θα γλυτώσει απο τα στόματα των λυκων αλλά και θα καταλάβει τι πρεπει να κανει και τι πρεπει να περιμένει.

Εγώ λοιπον ο αυταρχικός , ο απόλυτος τίποτα, ο κανένας ο παπάρας ο αναγωγος και όπως θέλεις πες με, πόσος με.ενδιαφέρει είμαι εδώ και με άκομψο η κομψό τροπο προσπαθώ να εξηγήσω κάποια πράματα σε κάποιους.

Εσύ λοιπον που δεν είσαι εδώ παρα μονο όταν ανεβάζεις φωτο της πορείας σου, ΑΣΕ κάποιους αλλους να προσφέρουν σε κάποιους αλλους πεντε πληροφορίες , για δικο τους και μονο ώφελος.

Στην προκειμένη ο Γιώργος ήθελε εξαρχής χωσιμο και ταρακουνημα διότι δεν είχε κατανοήσει τίποτα και επέμενε να μην κατανοεί.
Ελπίζω να έγινα κατανοητός.


Κατανοητός ήσουν από την αρχή Τάσο....Εγώ σαν τρίτος ο τρόπος σου με ενόχλησε. Θα μπορούσες να του τα πεις με ωραίο τρόπο και τέλος. Επίσης φίλε Τάσο όταν δεν γνωρίζω κάτι πολύ καλά προτιμώ να μην λέω πολλά κάνοντας τον έξυπνο. Εσύ γνωρίζεις κάποια πράγματα και μπράβο σου που βοηθάς και αφιερώνεις κάποιες ώρες εδώ μέσα. Άλλο όμως το ένα και άλλο το άλλο!!!
Τεσπά όλα οκ να μην χαλάσουμε άλλο το θέμα του Γιώργου.

Γιώργο συγγνώμη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
το να λεω απο 6αρης να γινω ενα 1 ειναι τρελο και πηγατε να με ριξετε στην πυρα και οκ σωστα δεν ειναι εφικτο..αλλα οχι 3 αρης ειναι απολυτα εφικτο.

Μα δεν μπορεις να γινεις 3 αρης πλεον...Αυτο σου λενε.(θΑ μπορουσες ΝΑ γινεις ΑΝ ειχες στοχο να γινεις 3αρης απο την αρχη)
Εχεις πολυ επιθετικη hairline για το προβλημα σου και ετσι πολυ περισσοτερο χωρο να καλυψεις.
Οποτε η στρατηγικη απο την αρχη ηταν λαθος για το προβλημα σου.
Δεν ειναι κανεις απολύτος.
Απλα σου λενε αυτο που ισχυει πραγματικα.

Για το θεμα ευγενειας συμφωνω. Καποτε υπηρχε περισσοτερο σεβασμος στα καινουρια μελη. Θα μπορουσε απλα να διαγραφει το θεμα με προτροπη στο νεο μελος να ξεκινησει ενα καινουριο νημα σωστα αυτη τη φορα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
τι συγνωμη ρε φιλε?πολυ ωραια τα πες και εχουμε την ιδια αποψη.το ιδιο και εσυ βαγγελη. εγω ευχαριστω τον τασσο και τον στριπερ και τον δημητρη και οποιοδηποτε μου δινει συμβουλες αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν κανουν και αυτοι λαθη η οτι μπορουν να μιλουν οπως γουσταρουν.και δεν υπαρχει κανενας λογο να ανεωσουμε κανενα νημα γιατι οπως και να χει εχω σκοπο να περιγραψω ολη την πορεια μου και καλο ειναι ολα αυτα που λεγονται εδω μεσα να μεινουν.τα γραπτα μενουν που λενε..ωστε να μπορουμε και αργοτερα να συγκρινουμε.το θεωρω ακρως διδακτικο ολο αυτο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giorgos-3

Well-Known Member
και για να σου απαντησω vag και πανω στο θεμα μας..για πια στρατιγικη μου μιλας?πηγα ξυπολυτος στ αγκαθια και εκανα στριπ το 2010.απελπισμενος οποιον μου συστησαν μπηκα τα σκασα και εκανα αυτο.τι να εκανα μετα?να εμενα ετσι?τωρα θα χορεψω και θα κανω οτι χρειαστει. θα εξαντλησω και δοτρια και αμα χρειαστει θα παω εξω παρα πισω για το ταττο...για εξω να παω για μμ ακομα δεν με χουν πεισει να παω οτι και να εχει υπωθει εδω μεσα για εναν και απλο λογο.κανενας ακομα δεν μου χει διευκρινησει τι παραπανω δινουν οι εξω εκτοσ απ την φιγουρα οτι πηγα στον λορετζο για παραδειγμα(που μεταξυ μας τον γνωριζουμε κιολας)..?αν εγω εχω 10 τριχες για μμ αν παω εξω θα τις κανει 20?οχι..10 θα βαλει ο ξενος 10 και ο ελληνας..αφου λοιπον και απο φυσικοτητα λετε δεν παμε και ασχημα επισης εντος συνορων γιατι να παω εξω?
 

tasos33

Well-Known Member
τι να πεις τωρα, η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα.
ακου ενα παραδειγμα, αν δεν εχει μονοτριχα gia hairline, στην ελλαδα θα στα βαλουν διτριχα και θα εισαι σαν την barbie, αν πας στο erdogan θα στα διαχωρησει,θα στα κανει μονοτριχα και θα εχεις σωστη και φυσικη hairline.

Πειστηκες καθολου τωρα?


...για εξω να παω για μμ ακομα δεν με χουν πεισει να παω οτι και να εχει υπωθει εδω μεσα για εναν και απλο λογο.κανενας ακομα δεν μου χει διευκρινησει τι παραπανω δινουν οι εξω εκτοσ απ την φιγουρα οτι πηγα στον λορετζο για παραδειγμα(που μεταξυ μας τον γνωριζουμε κιολας)..?αν εγω εχω 10 τριχες για μμ αν παω εξω θα τις κανει 20?οχι..10 θα βαλει ο ξενος 10 και ο ελληνας..αφου λοιπον και απο φυσικοτητα λετε δεν παμε και ασχημα επισης εντος συνορων γιατι να παω εξω?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gzisis69

Member
να το θεσω πιο απλα γιατι μαλλον δεν εγιναν ματανοητα καποια παιδια για το θεμα του εξωτερικου. πρπφανως και οι του εξωτερικου ειναι καλυτεροι σαν τεχνικες σαβ οργανωση κλινικης και το κυριοτερο σου κανουν αυτοι την επεμβαση και οχι ο υπαλληλος τους. δεν θα σου βαλουν ελαχιστα μοσχευματα την επομενη μερα επειδη θα χουν φτοντισει να ναι σωστοι στο χρονο τους κλπ η αλλα τρελα που διαβαζουμε εδω. ολοι αυτοι ασχολουνται με την εινονα. δηλαδη στον καλυτερο αν πας θα πληρωσεις πχ το 2-3πλασιο αλλα δεν θα χεις 3 φορες καλυτερο αποτελεσμα. θα εχεις ομως καλυτερο και αυτο μετραει σε μια αισθητικη επεμβαση. και στους μεγαλους γινονται στραβες αλλα οχι τοσο συχνα ουτε τοσο μεγαλες οσο βλεπουμε σε κλινικες εδω. το οτι ολοι βαζουνε μαλλια και το τι σημασια εχει να πας εξω θα το καταλαβεις μολις ολοκληρωθει η φυτρωση σου . η μετεμοσχευση ειναι ακριβο χομπυ. ο καλος χρεωνει πολυ γιατι δεν θα σου κανει μια πρωτη μεταμοσχευση με τοσο χαμηλη χερλαιν να σε αφησει μα τοση περιοχη ακαλυπτη. θα σου κανει ενα πλανο να ξερεις τι βα περιμενεις και οχι να φανταζεσαι αλλαγη απο νοργουντ 6 σε 3.. αν θες μπες στο σαιτ του λορεντζο και ψαξε τα βιντεο με νοργουντ 5-6 . ειναι ιδανικες περιπτωσεις μαλλιου αποχρωσης τριχας και ηλικιας μεγαλης. αν δεις μετα απο 3 μεταμοσχευσεις τους εχει βαλει μαλλια αλλα και παλι στους περισσοτερους μαλλι κουκλας ειναι δεν εχει πυκνοτητα επαρκη. μην κοιταμε το νοργουντ το θεμα μετα ειναι αν εισαι καραφλος η οχι. και το να πας απο 6 σε 3 καταφλος θα σαι παλι απλα λιγοτερο αρα παλι προβλημα θα χεις.. αν λοιπον ο μεγαλος λορεντζο κανει ετσι τα μεγαλα νοργουντ( στα μικρα αν μπεις βα δεις κανει παπαδες) καταλαβαινεις οτι το δικο σου αποτελεσμα,που θα ναι πολυ χειροτερο και στο υπογραφω αυτο,πως θα ναι.. οι μεγαλοι μεταμοσχευτες βαζουν μαλλι με σωστο καμουφλαρισμα δρδομενου οτι εκ των πραγματων οτι εχουν βαζουν. αλλο φυσικοτητα αλλο οπτικο ιλουσιον. και αυτο πληρωνεις παραπανω μεσα στα αλλα στους μεγαλους. εκτος αν βρισκει κανεις ωραιο να χει 5 τριχες στην κεφαλη του και να τιγκαρει στο τοπικ να μοιαζει με το λεπα ολοι να το βλεπουν αλλα να μην λεει κανεις κατι και να νομιζει οτι ολα οκ. αν ηταν τοσο ευκολα τα πραγματα το σαιτ δεν θα ασχολουταν με μεταμοσχευσεις αλλα με χοντρικες παραγγελιες τοπικ. δυστυχως στα ψηλα νοργουντ ακομα λυση δεν εχει βρεθει. και σιγουρα λυση δεν αιναι 5 τουφες ολες κ ολες διασπαρτες. εκτος αν εγω εχω αλλη εννοια του τι ειναι μαλλια..
 

vag25

Well-Known Member
και για να σου απαντησω vag και πανω στο θεμα μας..για πια στρατιγικη μου μιλας?πηγα ξυπολυτος στ αγκαθια και εκανα στριπ το 2010.απελπισμενος οποιον μου συστησαν μπηκα τα σκασα και εκανα αυτο.τι να εκανα μετα?να εμενα ετσι?

Μα δεν σε κατηγορησε κανεις για το παρελθον σου. Δεν ειναι υποχρεωμενοι ολοι να γνωριζουν τα παντα απο την αρχη.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Οκ δεκτά ολα αυτα που λετε κ κατανοητά απολυτα...αντι λοιπον να κραζετε γιατι δεν ξεκινήσατε απευθειας μ αυτα που μου λετε τωρα; Αυτο δεν καταλαβαίνω ...ωραια κ τι προτινετε;να εγκαταλείψω την να μαχη επειδη ειμαι καμένο χαρτί ; Εγω δεν εχω σκοπο να το κανω αυτο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
μετα απο 12 σελιδες αυτο εχεις καταλαβει?

Οκ δεκτά ολα αυτα που λετε κ κατανοητά απολυτα...αντι λοιπον να κραζετε γιατι δεν ξεκινήσατε απευθειας μ αυτα που μου λετε τωρα; Αυτο δεν καταλαβαίνω ...ωραια κ τι προτινετε;να εγκαταλείψω την να μαχη επειδη ειμαι καμένο χαρτί ; Εγω δεν εχω σκοπο να το κανω αυτο.
 
Μπλουζα