Giorgos-3, FUE, 1800g, 25/8/2017

dimitris50423

Well-Known Member
Φιλε δημητρη εσκεμμένα επέλεξα να μην το καλυψω το Κράουν κ γενικα φρόντισα να βαλω τοσο οσο ...απλα να σβηςει λιγο η καράφλα ...να τους ερθει πιο ομαλό ...αλλα κ παλι με το που πηγα με κοιτούσαν ολοι καλα καλα και προσπαθούσαν να κτλ τι εγινε ...το αρνητικό ειναι οτι με φουλ φως πανω στο κεφαλι σου αν παρατηρησεις φαινεται καθισμένο το τοπικ ...αλλα το σκεφτηκα απ την αρχη κ δεν εβαλα μπροστα μπροστα κ ημουν Ενταξει ...

Σιγουρα θελει με μετρο. Αν αφηνεις και ελαφρως ακαλυπτες καποιες περιοχες ισως μοιαζει και πιο φυσικο. Τα μυστικα θα στα πουν ατομα που το εχουν σπουδασει το τοπικ εδω μεσα. Εγω δεν εχω ιδεα αλλα καποια στιγμη θα θελα να δω πως ειναι. Θυμαμαι ενα παιδι στο γυμναστηριο που εβαζε τοσο πολυ που το κεφαλι του γινοταν σαν καρβουνο. Εκανε μπαμ. Πιθανον να μην ειχε και μαλλια να το στηριξει. Δεν του ειπα ποτε τιποτα αλλα ολοι τον κοιτουσαν.
Το καλυτερο θα ειναι με αλλη μια μμ να πιασεις μια πυκνοτητα που να μπορεις να λουστεις και να βγεις εξω οπως εισαι. Μεχρι τοτε οπως νοιωθεις καλυτερα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Μα αυτο ακριβως ειναι ο στοχος μου ...γινεται με αλλη μια μμ μαλλιων να γινω περιπου αυτο που βλεπετε τωρα με το τοπικ ; Δεν περιμενω θαύματα ...απο 6 να γινω 3 ελπιζω ...με την φύση δεν μπορεις να τα βαλεις .λιγο να την ξεγελάσεις ισως μπορεις .
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Οταν ερθει αυτη η στιγμη θα το ερευνήσω .πρεπει να ολοκληρωθεί η διαδικασια κ της 2ης μμ για να δω πως θα ενεργήσω .οποτε πρωτα ο θεος μιλαμε για μια 2ετια απο τωρα .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gzisis69

Member
τι ακριβως να τους ερθει πιο ομαλο ; θα αρχισεις να βαζεις συστηματικα ; νομιζα το κανες για δοκιμη..
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι το βαλα δοκιμαστικά να τω τι πεζει ...ειπα με πιο σκεπτικο το χρησιμοποίησα ...δεν νομιζω ομως να το βαζω συστηματικα ...μιληςα παντως με το γιατρό κ μου πε οτι οντως ειναι καλη πατέντα δεν υπαρχει θεμα να το χρησιμοποιω και δεν θα δημιουργήσει προβλημα στην φυτρωση απλα οχι και καθε μερα ...οπως κ να χει εγω προς το παρον σκεφτομαι να το αφησω στην ακρη αλλα σιγουρα στο μελλον θα το χτηςιμοποιησω .αξιζει ....
 

koumparos

Well-Known Member
Ωραιος ο τροπος που σκεφτεσαι και μπραβο σου.Το 6αρη με μια νορμαλ δοτρια μπορει να γινει ανετα ενα αξιοπρεπες 3αρι χωρις να φοβασαι να βγεις στον ηλιο.Το τοπικ μετα τον μηνα βαλτο αφοβα.Ειναι ενα προιον δοκιμασμενο χρονια στην αγορα και προτιμησε καλης ποιοτητας και οχι οτι ποιο φθηνο βρεις.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Οσο αφορα τα μαλλια μου επειδη εχω ψυχολογικό πλεον θα βρω τον τροπο να διαθέσω τα χρηματα .δεν μου περισσεύουν αλλα εχω αξιοπρεπή μισθο καθ μπορω να το διαχειριστώ.και ναι αν γινω 3αρη θα μαι ευχαριςτημρνος .20 με 28 του μηνα παω αθηνα για ενα σεμιναριο κ επ ευκαιρίας θα παω για μετρηση αν κ ειναι νωρις ακομα.να δω απο περιεργεια τι υπαρχει υπολοιπο. Οσο αφορα το τοπικ υπαρχει κάτι αλλο πιο καλο απ αυτο ; Εννοω να φαινεται πιο φυσικό κ να κάθεται καλυτερα; Εχω διαβασει τα σχετικα νήματα αλλα βλεπω παλιές συζητησεις του 2008 που συζητούν για συγκεκριμενα προϊόντα.τι πεζει στην αγορα σημερα που μιλαμε ;
 

tasos33

Well-Known Member
Γιώργο καταρχας δοκίμασε τα εξής..
Πρωτα λίγο Λακ μετα πασπαλισμα και μετα παλι λίγο Λακ. Το πρωτο ψακασμα με Λακ θα κρατήσει περισσότερο τοππικ στην τριχα αρα λιγότερο στο δέρμα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι αυτο σκεφτηκα κ γω ωστε να μην προλαβει να κατσει κατω ...να κολλησει στην τρίχα με το που πεσει κ μετα ξανα λακ για να δέσει ...οταν ξανα τυχει να βαλω θα το δοκιμασω .παντως σιγουρα αξιζει καποιος να το δοκιμασει .
 

Stripar

Established Member
Ωραιος ο τροπος που σκεφτεσαι και μπραβο σου.Το 6αρη με μια νορμαλ δοτρια μπορει να γινει ανετα ενα αξιοπρεπες 3αρι χωρις να φοβασαι να βγεις στον ηλιο.

Η μόνη διαφορά του μέλους , κουμπάρε είναι ότι είναι "ΟΡΙΟΘΕΤΗΜΕΝΟΣ ΝW1" με την Hairline του.

Οπότε δέν ισχύει και η δήλωσή του,
και όπως είναι φυσιολογικό άν πηγαίνει NW6 κάποια στιγμή στο εγγύς μέλλον θα μείνει " ακάλυπτος" απο την δότριά του!

Αυτά δυστυχώς είναι τα λάθη που κάνουν πολλοί κατά την διάρκεια των αρχικών Consultation τους με τις κλινικές.
Εκατέρωθεν λάθη , γιατί και οι κλινικές δέν προσπαθούν να προστατεύσουν τους ασθενείς τους
και να δημιουργήσουν ένα ρεαλιστικό και Future proof Master plan.

Οι ασθενείς σκέφτονται μόνο το τώρα , αδιαφορώντας πώς θα είναι μετά απο 10-15 χρόνια , εεε και οι κλινικές πράττουν ανάλογα!

Πάλι καλά που υπάρχει και το Topic…γιατί για μερικούς είναι αναπόφευκτος «γάμος»
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Stripar?κανε μου μετάφραση γιατι ειλικρινά οσες φορες κ αν το διαβασα δεν κτλ χριστο τι εννοεις ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

DoctorWho

Well-Known Member
Stripar?κανε μου μετάφραση γιατι ειλικρινά οσες φορες κ αν το διαβασα δεν κτλ χριστο τι εννοεις ....

Εννοει οτι δεν μπορεις να γινεις πλεον 3αρης γιατι δεν εχεις hairline ατομου που ειναι nw3. Εχεις πιο χαμηλη hairline και το γενικο συνολο σου απαιτει πολλα grafts για να διατηρηθει μελλοντικα ανευ θεραπειας. Με λιγα λογια υποστηριζει οτι θα επρεπε να ησουν πιο συντηρητικος στη hairline που διαλεξες γιατι αν στ μελλον προχωρησει η κατασταση σου θ δυσκολευτεις πολυ να τ γεμισεις, δεδομενου οτι δεν θα γινεται ν ανεβασεις τη hairline.
 

koumparos

Well-Known Member
Φιλε stripar γενικα μιλουσα για το πως θα πρεπει να σκεφτεται καποιος με μεγαλο norwood και οχι μονο αποκλειστικα για το γιωργο.Εαν ημουν στη θεση του γιωργου δεν θα ασχολουμουν με μμ με τοσο χαμηλα τα πλαινα.
 

Stripar

Established Member
Ναι φίλε σάν γενικός κανόνας είναι σωστός!.

Απλά επειδή είδα αυτό:
Μα αυτο ακριβως ειναι ο στοχος μου ...γινεται με αλλη μια μμ μαλλιων να γινω περιπου αυτο που βλεπετε τωρα με το τοπικ ; Δεν περιμενω θαύματα ...απο 6 να γινω 3 ελπιζω ...με την φύση δεν μπορεις να τα βαλεις .λιγο να την ξεγελάσεις ισως μπορεις .
Είπα να βάλω τα πράγματα στην σωστή τους διάσταση και να το προσωποποιήσω λίγο,
όχι για να στερήσω το όνειρο στο Γιώργο , απλά για να τον αφυπνίσω έτσι ώστε να έχει ρεαλιστικές προσδοκίες τόσο για το παρών όσο και μέλλον μιάς και είναι NW6 με οροιοθετημένη Hairline NW1.

Έπειτα όπως του έχουν γράψει και πολλά άλλα μέλη,
η περίπτωσή του είναι δύσκολη ώς πολύ δύσκολη για πάρα πολλούς λόγους!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ρε παιδια συγνωμη αλλα για πιο μελλον μιλατε και για πια καταςταςη να προχωρήσει ; Χειρότερα δεν γινεται !χρονια τωρα ...πλεον οτι υπαρχει πανω κ θα υπαρχει ειναι απο μμ.γι αυτο κιολας στην επιμενη μμ θα πεξω τα ρέστα μου στην ζώνη Α β .
 

vag25

Well-Known Member
Ρε παιδια συγνωμη αλλα για πιο μελλον μιλατε και για πια καταςταςη να προχωρήσει ; Χειρότερα δεν γινεται !χρονια τωρα ...πλεον οτι υπαρχει πανω κ θα υπαρχει ειναι απο μμ.γι αυτο κιολας στην επιμενη μμ θα πεξω τα ρέστα μου στην ζώνη Α β .
Ουσιαστικα σου λεει οτι οταν εισαι NW6 δεν γινεται να πας να γεμισεις NW1. Ειναι απλα ανεφικτο.
Ουτε καν NW2 ειναι εφικτο να γεμισεις οταν εισαι NW6.
Και εσυ εχεις να γεμισεις NW1. Δηλαδη αυτο δεν προκειται να γινει ποτε.

Θα μπορουσες να πας σε κατι τετοιο
bw.jpg

Να ανεβασεις δηλαδη τα πλαγια γυρω γυρω οσο γινεται. Μπροστα να εχεις τετοια hairline και πισω να εχεις ενα ικανοποιητικα αραιο crown.
μεχρι εκει θα μπορουσες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nikos chif

Active Member
Φιλέ και Μέις στις τέλος θα αποφασίσουμε αν θα σχολιασουμε, όταν αποφασίσει και συ να παρουσιάσεις σωστα την μμ σου, γιατί αφού είσαι τακτικός αναγνώστης θα ξέρεις να την παρουσιάσεις σωστα και με στοιχεία ώστε να έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα για το τι βλέπουμε και τι να σχολιασουμε.

Σοβαρευτειτε λίγο ,έλεος με τις ορέξεις του καθενός, δεν είμαστε μπουρδέλο, θα την παρουσιάσεις όπως πρεπει και μετα να αρχίσουμε τα σχόλια. Αλλιως διαγραφή απο τους mod.


Ο τρόπος σου είναι απαράδεκτος..... Ο άνθρωπος από την αρχή ζήτησε συγγνώμη και είπε ότι δεν γνωρίζει. Εσύ αντί να του μιλήσεις ομαρφα και να του εξηγήσεις τον έπιασες απο τα μούτρα. Όποιος και να είναι ο ρόλος σου εδώ μέσα δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μιλάς με αυτόν τον τρόπο
 
Μπλουζα