Μια χιλιοειπωμενη ιστορία

stelgeo134

New Member
Θα σου πρότεινα αρχικά να δεις παιδιά που έχουν κάνει μεταμόσχευση από κοντά γτ από τις φωτογραφίες δεν μπορείς να καταλάβεις τίποτα!! Έχω κάνει 2 μμ (μια με Στριπ μια με φυε) , κ από προσωπική μου άποψη θα σου πρότεινα οπωσδήποτε fue , γτ αν συνεχίσει το πρόβλημα σου , θα μπορείς να ξυρίσεις το κεφάλι σου χωρίς κανένα πρόβλημα(Θα πρέπει όμως να δώσεις ιδιαίτερη προσοχή στην δότρια σου , ψάξε το forum και θα βρεις φωτογραφίες με τα white spots από μετρια αποτελέσματα κλινικών).
Καλη επιτυχία σε ότι κ αν αποφασίσεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Αν ημουν στη θεση σου και εφοσον ειχα απεριοριστο budget, θα εκανα μμ χωρις 2η σκεψη, ασχετα με το nw στο οποιο πιθανον να εφτανα...ακομα και αν θεωρουσα πως θα φτασω nw6. Η δοτρια σου φαινεται πυκνη και δειχνει να εχει αρκετα gts να δωσει, ωστοσο αν πας για nw6-7, το θεμα ειναι να καθοριστει η safe area. Ειδαλως και αυτα που θα μεταμοσχευθουν επιτυχως θα πεσουν μετα απο καποια χρονια,ιδιως οσα εξαχθουν απο πολυ ψηλα. Ωστοσο επαναλαμβανω πως ενα καλο αποτελεσμα, με ενα λογικο και συντηριτικο σχεδιασμο, που θα επιτρεπει διορθωτικη μελλοντικα ακομα και στη χειροτερη πιθανη εξελιξη, θα αλλαξει απιστευτα την εικονα και την διαθεση σου τωρα. Αν εχεις το budget, για εμενα, επελεξε Ισπανια.Οπου και να πας, ακομα και εδω ελλαδα στα γνωστα, θα εχεις πιθανοτατα καλο αποτελεσμα. Το θεμα ειναι οτι εδω δε θα λαβει κανεις(ιδιως ο Β) υποψη οτι πας για μεγαλο nw. Αν θες αξιοπρεπες αποτελεσμα με σωστη διαχειρηση κ δυνατοτητα "αναγομωσης" στο μελλον η επιλογη ειναι ξεκαθαρη...εφοσον δε σε απασχολει το οικονομικο.Εγω θα εκλεινα συναντηση με lorenzo, θα εθετα τα ζητηματα που θετεις εδω κ θα εκανα ΟΤΙ μου συνηστουσε. Θεωρω οτι ειναι ο μονος 100% αξιοπιστος σε ΟΛΟΥΣ τους τομεις. Ικανοτητα, αμεσοτητα με πελατη, οργανωση, σχεδιασμος, αποτελεσματικοτητα, διαχειρηση δοτριας. Ο ανθρωπος δεν υστερει σε τπτ. Οποτε αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα, απλα πας εκει και το συζητας. Για εμενα αργησες κιολας...
 

mpakalos

New Member
Χαιρετώ το forum. Πριν λίγες μέρες πήγα στην dhi για επίσκεψη. Πρώτου αρχίσετε να με σταυρώνετε επαναλαμβάνω ότι αν κριθώ κατάλληλος για μμ θα προτιμήσω γιατρό του εξωτερικού. Απλά είπα να τους επισκευτω για μια εκτίμηση της δοτριας μου. Στο δια ταύτα. Αφού με εξέτασε ο γιατρός και έβγαλε φωτογραφίες με τη μικροκαμερα εκτίμησε ότι η δοτρια μου μπορεί να δώσει 6500-7000 τρίχες.(όχι grafts ) Μου έπεσε το σαγόνι γιατί θεωρούσα ότι μπορούσε να δώσει πιο πολλά grafts. Οπότε τι κάνω????
 

leas

Well-Known Member
Χαιρετώ το forum. Πριν λίγες μέρες πήγα στην dhi για επίσκεψη. Πρώτου αρχίσετε να με σταυρώνετε επαναλαμβάνω ότι αν κριθώ κατάλληλος για μμ θα προτιμήσω γιατρό του εξωτερικού. Απλά είπα να τους επισκευτω για μια εκτίμηση της δοτριας μου. Στο δια ταύτα. Αφού με εξέτασε ο γιατρός και έβγαλε φωτογραφίες με τη μικροκαμερα εκτίμησε ότι η δοτρια μου μπορεί να δώσει 6500-7000 τρίχες.(όχι grafts ) Μου έπεσε το σαγόνι γιατί θεωρούσα ότι μπορούσε να δώσει πιο πολλά grafts. Οπότε τι κάνω????
πας και σε αλλη κλινικη για consultation,.,
 

leas

Well-Known Member
Και για αλλου μελους την δοτρια η αποψη τους για τα ποσα grafts μπορουν να εξαχθουν με ειχε εκπληξει.. το οτι μιλανε με τριχες και οχι με grafts τους κανει παλι πολυ ξεχωριστους βεβαια ,,οτι να ναι.,εχουμε τον πονο μας εχουμε και αυτους..
 

leas

Well-Known Member
Για εμενα αν δεν εχει καποιος μικρο προβλημα και ειναι σχετικα ευκολη περιπτωση δεν υπαρχει καν κλινικη στην Ελλαδα.,Απλα ο φίλος εδω αν θυμαμαι καλα εχει αναφερει πως δεν υπαρχει θεμα με το οικονομικο...
Τοτε μπορει να περιμενει αν θελει και τους κυπριους που ερχονται συχνα πυκνα ελλαδα να παρει μια γνωμη και απ αυτους.,,
Και υστερα η τουρκια ειναι διπλα μπορει να στειλει μαιλ κλπ και ισως να κανονισει και προσωπικο consultation με τον ερντογαν...
Η αποψη μου...
 

piros75

Well-Known Member
Αν θέλετε την άποψή μου δεν είναι θέμα γνώμης και κοιτάγματος από ψηλά, το θέμα με την DHI είναι ότι κάνει αυτήν την στιγμή την πιο σοβαρή δουλειά στα consultations. Χρησιμοποιεί μικροκάμερες, στερεοσκόπια, κάνει σοβαρές μετρήσεις και ασχέτως αν κάνεις ή δεν κάνεις εκεί, είναι ότι καλύτερο σε γνωμάτευση μπορείς να πάρεις στην Ελλάδα.
 

mpakalos

New Member
Σε καμία περίπτωση δεν αμφισβητώ την αξιοπιστία των μετρήσεων της dh%#@i αν και σκοπεύω να πάρω και δεύτερη γνώμη από κάπου αλλού. Απλά λόγω του γεγονότος ότι έχω παρθένα δοτρια είχα την ελπίδα ότι θα έδινε παραπάνω grafts. Το νούμερο που μου έδωσαν ανατρέπει τον σχεδιασμό μου. Γιατί με 6500-7000 τρίχες πας για μια μόνο δυνατή μμ ίσως και ένα μικρό μερεμετακι.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Mpakalos για βαλε μια φωτο τη δοτρια σου καθαρη. 6500 τριχες ειναι 3000 μοσχευματα. Για να εχεις μονο τοσα πρεπει να ειναι πολυ αραιη η δοτρια σου. Βαζοντας μεσα και τα πλαινα φυσικα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

turnfiji123

Active Member
Φιλαράκι έχεις μέτρια δότρια, ίδια μαλλιά έχουμε πάνω κάτω. Lorenzo ξεχνα το, θα σου πει για Φίνα. Το ίδιο και ο Couto, το ίδιο και ο Ερντογάν. Ο Bisanga θα σε δεχτεί αλλα με τέτοια δότρια και τέτοιο μαλλί πας στα τυφλά. Εγώ δε βλέπω φως με Φίνα άρα μάλλον θα πάω και γω έτσι φέτος. Θα σου πρότεινα να σκεφτείς μια mm του τύπου buzz cut για να καλύψεις μεγαλύτερη επιφάνεια με λίγα grafts και να έχεις αρκετά για αργότερα και να κανεις το ίδιο στις πίσω περιοχές. 7000 τρίχες μήπως είδαν ότι έχεις μονα grafts μονο? Γιατί αν δεν κάνω λάθος, τα grafts όταν είναι μονα, μια τρίχα είναι. Αν όντως ισχύει auto, κλάυτα χαράλαμπε. Ίσως και να κάνω λάθος όμως, θα μπούν οι παλιοί να σου πουν με σιγουριά.
 

ItsAllGone

Active Member
Γιατι δεν ψαχνεις για strip?Φαινεσαι ειδανικη περιπτωση,γνωριζεις τα πλεονεκτηματα του στριπ? η μονο fue επειδη ''ετσι κανουν ολοι''?
 
Μπλουζα