Μεταμόσχευση fue ελλάδα

koumparos

Well-Known Member
Με 10 μερες μελετη μονο δεν εχεις μαθει τιποτα ουσιαστικο ακομα και στο λεω φιλικα.Χρειαζεσαι αρκετο χρονο για να μπορεσεις να αξιολογησεις και να παρεις αποφασεις.Λογο της περιορισμενης δοτριας τα λαθη κοστιζουν πολυ ακριβα ειδικα στα ατομα που προοριζονται για μεγαλα norwood. Συνεχισε τη μελετη του φορουμ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John1924

Active Member
Αγαπητε κουμπάρε, ποτέ δεν ειπα ότι ειμαι πλέον γνώστης περι μμ. Απλα οταν ξεκινας απο το μηδεν, εχεις ορεξη να διαβάζεις και μια σχετική ικανότητα να αφομοιώνεις πληροφορίες, δεν χρειάζονται αιώνες για να καταλάβεις τα βασικά και κάτι παραπάνω. Θα συμφωνήσω βέβαια ότι όσο περισσότερο διαβάζεις, τόσα περισσότερα μαθαίνεις. Εννοείται αυτό! Οταν όμως όλα τα μέλη με καποια προιστορία εδώ μέσα (όπως εσύ) και άρα με ένα σημαντικό υπόβαθρο περί μμ, συμφωνούν σε 5-10 βασικά πράγματα, πιστεύω ότι αυτό είναι ένας μπούσουλας. Πάντως εχεις δικιο οτι η μελέτη δεν πρέπει να σταματήσει! Φιλικά
 

koumparos

Well-Known Member
Nαι αλλα τα βασικα δεν φτανουν για να επιλεξει καποιος κλινικη.Χρειαζεται αρκετος καιρος διοτι με την μελετη και τις συζητησεις που γινονται στο φορουμ η αποφαση θα ειναι ποιο σοφη και με μεγαλυτερες πιθανοτητες επιτυχιας.Επισης αποκτας σοβαρη αποψη για το θεμα που σε απασχολει και ετσι θα καταστρωσεις καλυτερο πλανο μαζι με την κλινικη για να λυσεις το προβλημα.Θα γνωριζεις απο πριν τις προσδοκιες σου και το τι θα μπορεσεις να πετυχεις με βαση τη δοτρια και με την πρωτη μμ και ετσι κανενας δεν θα σου πουλησει φυκια για μεταξωτες κορδελες.Επισης θα διαπραγματευτεις καλυτερα την τιμη γιατι βλεπουμε κρουσματα που οι τιμες αλαζουν χωρις συγκεκριμενο λογο απο ατομο σε ατομο.Προσωπικα πιστευω οτι καποιος πριν παρει την αποφαση για μμ χρειαζεται τουλαχιστον 6 μηνες με ενα χρονο μελετης πριν καταληξει σε κλινικη.
 

Tsek

Well-Known Member
John 1924 είσαι στην ίδια θέση που ήμουν εγώ πριν 3 μήνες. Κούρεψέ τα και τέλος δεν θα το πιστεύεις πόσο βαριά το παίρνεις εσύ και πόσο ελαφριά και αδιάφορα όλοι γύρω σου. Ακόμα και οι συνάδελφοι στην δουλειά. Αυτο που ΠΡΕΠΕΙ να καταλάβεις όμως είναι πως χρειάζεσαι ΔΥΟ επεμβάσεις. Για μένα ευτυχώς το κατάλαβα εδώ στο φόρουμ. Είχα κλείσει 1 συνεδρία στον Βεκρή, τηλεφώνησα ζήτησα τιμή, το έκανα 2, μπήκαν 4768 γκραφς = 10.078 τρίχες σε 2 μέρες και έχω μαλλιά απο την ώρα που βγήκα δεν ένιωσα ούτε στιγμή άδειος.
Να ζητήσεις την hairline σου ψηλά. !!! Μην την κατεβάσεις δεν είσαι 25 και έτσι θα φαίνονται ακόμα πιό πυκνά πάνω, ζήτα προσοχή στην δότρια και θα είσαι κομπλέ. Στην διαβούλευση πως-που θα μπούν κλπ δεν διακρίνονται το ξέρω αλλά όταν μπεις μέσα, φυτεύουν ασταμάτητα. Αυτά..
 

dimitris50423

Well-Known Member
Tsek θα βαλεις φωτογραφιες καποια στιγμη να δουμε τι δουλεια εγινε;
Οντως ο φιλος ιδανικα θελει 2 συνεδριες αλλα ακομη και με μια θα αλλαξει πολυ.
Οσο περισσοτερα μοσχευματα τοσο καλυτερα. ;)
 

John1924

Active Member
H τελευταία είναι για να φανεί η πυκνότητα της δότριας, η οποια είναι όντως πολύ καλή (και γι'αυτό δυστυχώς κάνει κοντραστ με το υπόλοιπο κεφάλι...). Τα τσουλούφια και τα μακρυά πλαινά είναι για καλυψη, πάντα με τη βοήθεια τοπικ. Αυτό ακριβώς ειναι που βαρέθηκα πλέον και πήρα την απόφαση για μμ.
 

Συνημμένα

  • 2017-05-12 01.51.16.jpg
    2017-05-12 01.51.16.jpg
    211.5 KB · Προβολές: 120
  • 2017-05-12 01.52.10.jpg
    2017-05-12 01.52.10.jpg
    242.1 KB · Προβολές: 115
  • 2017-05-12 01.53.04.jpg
    2017-05-12 01.53.04.jpg
    196.7 KB · Προβολές: 114
  • 2017-05-12 01.54.20.jpg
    2017-05-12 01.54.20.jpg
    199.4 KB · Προβολές: 104

koumparos

Well-Known Member
Παρομοια περιπτωση με τον cvial αλλα με χειροτερη τριχα.Το ταληρακι το θες για πλακα!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
συμφωνώ με κουμπαρο ,με 10 μερες διαβασμα δεν εχεις διαβασει τιποτα.
 

Tsek

Well-Known Member
H τελευταία είναι για να φανεί η πυκνότητα της δότριας, η οποια είναι όντως πολύ καλή (και γι'αυτό δυστυχώς κάνει κοντραστ με το υπόλοιπο κεφάλι...). Τα τσουλούφια και τα μακρυά πλαινά είναι για καλυψη, πάντα με τη βοήθεια τοπικ. Αυτό ακριβώς ειναι που βαρέθηκα πλέον και πήρα την απόφαση για μμ.
Έχεις ψηλές γέφυρες. Εύκολος είσαι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dim10

Active Member
@John1924 απ οτι εχω διαβασει το θεμα ειναι πυκνοτητα και διαχειρηση δοτριας.
Μεταγενέστερα αυτο που μενει παντα ειναι η διαχειρηση της δοτριας σε οποιαδηποτε διορθωτική κινηση που θες να κανεις η σε ξυρισμενο λουκ σε περιπτωση περεταιρω πτωσης.
Ο Β απ οτι λεγεται εχει καλυτερες πυκνοτητες κλπ αλλα θεριζει την δοτρια.
Η D*I εχει καλη διαχειρηση δοτριας και παιζει πιο safe γενικα με χαμηλότερες πυκνοτητες.
Πραγματικα και γω σε αυτο το διλημα ειμαι και δε μπορω να καταληξω.

Τωρα αν ειναι η D*I ομως να εχει τιμες εξωτερικου με ανταγωνιστή μια κλινική με 1000€+ πιο κατω και μεγαλύτερες πυκνοτητες τοτε ρισκαρεις η απαιτείς προσοχη σε δοτρια και οτι αλλο εχεις δει απο μελη που εχουν παραπονεθει.

Δε ξερω ειναι δίλημμα. Ποιος εγγυαται οτι οντως θα σε προσεξουν στη διαχείριση της σημαντικης δοτριας ομως ειδικα οταν κανουν εξαγωγες νοσηλευτριες και οχι καν ο ιδιος ο γιατρος , και αφηνουν παραθυρα ;;

Αλλιως ζητας χαμηλοτερη εννοειται τιμη στην D*I με τα δεδομενα που θα εχεις δει και διαβασει.

Οποτε συμφωνω κ εγω οτι θελει ψαξιμο ωστε να καταληξεις, για να εχεις και τι να πεις στην οποια επιλογη σου οταν φτασεις στο σημειο να κανεις το βημα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Dim 1. μεταγενεστερα αυτο που μενει ειναι το αποτελεσμα που παιρνεις. Μικρο ποσοστο μπαινουν σε διορθωσεις ειδικα οταν η μμ παει καλα.
2. Μεταμοσχευση και ξυρισμενο λουκ ξεχνα το. Αλλο κοντο αλλο ξυρισμενο.
3. Το οτι η dhi στην 1η μμ δουλευει πιο χαμηλες πυκνοτητες μην το παρουσιαζεις οτι παιζει πιο safe. Σε κανει να ξαναπας γιατι στο τελος θα ειναι αραια και θα δωσεις κ αλλα χρηματα.
4. Για τη δοτρια οσους ειδα εγω δεν υπηρχε προβλημα. Ο bruno ειχε παραπονεθει μονο ο οποιος ηθελε ξυρισμενο λουκ.
5. Για την τιμη με την τριχα στη d*i πιστευω θα το μαζεψουν γρηγορα γιατι ειναι απαραδεκτο. Θα εχουν αντιδρασεις πιστευω και ηδη στο φορουμ δεν αρεσε σε πολλους. Μια χαρα ηταν με τη συνεδρια.
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε δημητρη δεν θα κάτσω να σχολιασω το τι γράφεις..πραγματικά όμως.! μία ερώτηση θα σου κάνω μόνο και θέλω να μου απαντήσεις ειλικρινα..τα 35-εως το πολύ άντε τα 40grafts που δουλεύει hairline η dhi,σε κάνουν πελάτη σίγουρα,το λεω και εγω,αλλά το 45 του βεκρή δεν σε κάνουν?έχεις την εντύπωση πως είναι οκ και δεν χρειάζεται ξανά επέμβαση??έπιασε καλή πυκνότητα κάποιος με αυτά τα grafts??
 

dimitris50423

Well-Known Member
Aerate το θεμα ειναι ποσα φυτρωνουν απο τα 35 της d*i και τα 40 grafts του β*κρη. Ειδικα για hairline που εσυ μιλας. Η d*i στα τελευταια αποτελεσματα στο φορουμ εχει προβληματα στη hairline.
Αν ειχαν και οι 2 φυτρωση στα μοσχευματα που λες οτι βαζουν μετα για το αν θα ηθελε συμπληρωματικη καποιος εξαρταται απο τις απαιτησεις του. Και δεν θα ειχαν μεγαλη διαφορα
 

aeratos28

Just aeratos
35 grafts με 40 δεν έχουν καμία απολύτως οπτική διάφορα..είναι ένα και το αυτό..άρα και οι 2 περιπτώσεις χρειάζονται πυκνωση
 

tasos33

Well-Known Member
Η dhi είχε θέματα με την hairline όχι γιατί δεν είχε φυτρωση αλλά γιατί δεν φύτεψε για να έχει φυτρωση..

Είναι νόμος πλεον πως για να έχει μια hairline μια καλη πυκνότητα θα πρεπει να έχει πυκνότητα στα 50 περιπου graft, άσχετα απο τα στάνταρ του καθενός. Μιλάμε για την σωστη hairline.

Εαν εγώ είμαι ικανοποιημένος με 35 graft δε σημαίνει οτι η hairline mου είναι σωστη.


Aerate το θεμα ειναι ποσα φυτρωνουν απο τα 35 της d*i και τα 40 grafts του β*κρη. Ειδικα για hairline που εσυ μιλας. Η d*i στα τελευταια αποτελεσματα στο φορουμ εχει προβληματα στη hairline.
Αν ειχαν και οι 2 φυτρωση στα μοσχευματα που λες οτι βαζουν μετα για το αν θα ηθελε συμπληρωματικη καποιος εξαρταται απο τις απαιτησεις του. Και δεν θα ειχαν μεγαλη διαφορα
 

aeratos28

Just aeratos
Ακριβως αυτό φίλε tasos33..αυτό λέω,πως και οι 2 κλινικές,για σωστή πυκνότητα,θέλουν 2 επεμβάσεις..απλό είναι!τώρα ο ένας βάζει 35 ο άλλος 40,δεν έχει καμία διαφορά..
 

dimitris50423

Well-Known Member
Τασο γιατι δεν ειχαν βαλει ομως στη hairline;

Επισης για τον αριθμο των graft στη hairline που λετε παλι για εμενα παιζει ρολο πως ειναι ο αλλος πριν κανει μμ. Πχ ο salonikios που το μαλλι του πισω απο τα μμ ηταν τουμπανο τα 50graft τα ηθελε για πλακα και οσα παραπανω μπορουσε να βαλει τοσο πιο εντυπωσιακο θα ηταν το τελικο αποτελεσμα. Για καποιον που ηταν αδειος στις μπροστα ζωνες με 40 graft αν φυτρωσουν και η συνολικη φυτρωση ειναι ομοιομορφη το αποτελεσμα θα ειναι εξισου εντυπωσιακο. Αρα παιζει ρολο και η κατασταση που βρισκεται καποιος πριν τη μμ. Ετσι πιστευω εγω.
 
Μπλουζα