Μεταμόσχευση fue ελλάδα

John1924

Active Member
Καλησπέρα σε ολους τους συμπάσχοντες!

Λοιπόν το πηρα απόφαση οτι ηρθε και για εμένα η ώρα. Καλό το καμουφλάζ, το τοπίκ και η μινοξ αλλά πλέον κούρασε και επιπλέον η δράση τους δεν επαρκεί.

Πριν αρχίσω να διαβάζω το φόρουμ σας ήμουν έντελώς άσχετος με το θέμα. Μετά απο εβδομαδες ενασχόλησης με το θέμα και ανάγνωσης των εμπειριών σας, πλέον έχω καποια πράγματα περισσότερο ξεκάθαρα στο (δυστυχώς ημιακάλυπτο...) κεφάλι μου. Για να μην πολυλογώ: Μιλάω μονο για FUE και ειδικότερα unshaven λόγω δουλειάς. Εχω επισκεφθει μέχρι στιγμής 1) Καλογ...νη Κατερινα , 2) ΑΗC και 3) IQ (η οποία παρεμπιπτόντως έχει ξεσκιστεί στη διαφημιση).

Εντυπώσεις :1) Αντιμετώπιση σαν ξεπέτα, εξέταση στο ποδι με το μάτι, καμία ουσιαστική διευκρίνηση (ελαφρυντικο : ηταν η πρώτη μου επισκεψη και ήμουν εντελώς άσχετος και απροετοίμαστος), κόστος φιξ 2.500€. 2) Εξεταση απο νεαρή κυρία (γιατρο??)με την (ακόμα νεαρότερη...) βοηθό της με το ματι, καμία ενημέρωση για απαιτούμενα grafts, κοστος φιξ 3.500€ με υποχρεωτικό PRP. Σημειώνω ότι προτεραιότητα μου είναι το unshaven, το οποίο μου απεκλεισαν στη συγκεκριμένη κλινική. 3) Οι πιο σοβαροι μέχρι στιγμής. Εξέταση από γιατρό (65αρα απο ότι κατάλαβα από τα συμφραζόμενα. Εμοιαζε βία 45-50 λόγω μποτοξ κλπ) με τη βοηθό της, τριχοσκόπηση και μέτρηση πυκνότητας με μηχάνημα. Αρνητικα: Μου απέκλεισαν σχεδόν το unshaven, μου περιόρισαν τη μεταμόσχευση σε μάξιμουμ 1000 grafts, και κατι που σε πρώτη ανάγνωση ακούγεται σούπερ αλλά εμένα προσωπικά μου βρωμάει πολύ: κόστος ΜΟΝΟ 1.200€!!!
Μεθαύριο έχω ραντεβου με DHI για την οποία στο φόρουμ σας έχω διαβάσει αρκετά θετικά - και κάποια αρνητικά βεβαια...

Ως απείρως μεγαλύτεροι γνώστες από εμένα σε αυτό το θέμα, ακούω τις παρατηρήσεις και συμβουλές σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Υ.Γ. Το μπάτζετ μου δεν μπορεί να υπερβεί τις 3.000 - 3.500€. Αδύνατη η μετάβαση στο εξωτερικό. Το πολύ μέχρι Κύπρο (αν και ειναι η έσχατη επιλογη μου)
 

Συνημμένα

  • 2017-05-03 23.31.27.jpg
    2017-05-03 23.31.27.jpg
    173.1 KB · Προβολές: 415

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

athenian

Well-Known Member
Για μενα Βεκρη η dhi με το μπατζετ που διαθετεις.Αν και θες αρκετα μοσχευματα και δεν θα τα βαλεις με αυτα τα λεφτα...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
οπως σου ειπε ο athenian .θες για αρχη τουλαχιστον 3500 grafts για να φτιαξεις εμπροσθια περιοχη.
 

dimitris50423

Well-Known Member
John οσο περισσοτερα μοσχευματα μπορεσεις να βαλεις με τα χρηματα που διαθετεις τοσο καλυτερο αποτελεσμα θα παρεις.
Εισαι απο τις περιπτωσεις που μπορουν να εχουν εντυπωσιακη αλλαγη αν ολα πανε καλα.
Προσεξε προσφορες του τυπου μαλλια με 1000 ευρω κτλ. Δεν υπαρχει αυτο θα κλαις πρωτιστως το κεφαλι σου και μετα τα λεφτα που θα χασεις
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αν εχει και καλη δοτρια και μπορει να τον βγαλει με την μια 4500 grafts αλλα με σωστη διαχειριση δοτριας ας το κανει με 3500 ευρω.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Με τη μια 4500 δεν βγαινουν γιαννη. Σιγουρα χρειαζεται αρκετα μοσχευματα παντως. Το ιδανικο θα ηταν 2 συνεδριες αλλα μετα βγαινει εξω απο τα χρηματα του.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με τη μια 4500 δεν βγαινουν γιαννη. Σιγουρα χρειαζεται αρκετα μοσχευματα παντως. Το ιδανικο θα ηταν 2 συνεδριες αλλα μετα βγαινει εξω απο τα χρηματα του.

Κατσε ο Larosio και πιλοτακις νομιζω πως βγαλανε τοσα?
 

tasos33

Well-Known Member
Δημητρη αν θυμασαι σου ειχα στειλει μια φωτο απο Fb για μια περιπτωση του βεκρη που ειχαν βαλει περιπου 4700. Λογικα αυτο ηταν μια συνεδρια γιατι φαινοταν το κεφαλι βομβαρδισμενο. Αρα μαλλον το εχει και για τοσα
Σε 2 συνεδριες τα εβγαλαν αυτοι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Ειχα δει και εγω ενα κεφαλι φουλ μοσχευματα αλλα δεν ειχα προσεξει αν ηταν με μια η δυο συνεδριες. Νομιζω για τον ιδιο λεμε.
Οι 2 συνεδριες γινονται δυο συνεχομενες ημερες απο οτι μου εχουν πει παιδια που εκαναν.
Εγω εχω ακουσει μεχρι 2800-3000 μοσχευματα.
Για τιμες γιαννη δεν ξερω. Ας ρωτησει για 1 συνεδρια ξερουμε που παιζει η καθε κλινικη.
 

John1924

Active Member
Guys ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις - συμβουλές. Ειναι εκπληκτικό το πόσοι απάντησαν σε τόσο λίγες ώρες!
Στο θέμα μας τώρα : Aύριο όπως είπα εχώ συνάντηση με DHI. Ελπιζω εκεί να ακούσω καποια πιο σοβαρή πρόταση. Σίγουρα οι παρατηρήσεις σας θα βοηθήσουν ώστε να λάβω τις απαντήσεις που χρειάζεται. Εννοείται πως θα στείλω ενημέρωση.
Ερώτηση: Στην AHC μου ειπαν οτι το unshaven δεν θα εχει τα ιδια αποτελεσματα με το ξυρισμένο. Στέκει ως επιχείρημα αυτό?
Επισης αν βάλω τόσα πολλά grafts σε μία συνεδρία, δεν κινδυνεύουν να πάθουν σοκ λος οι (όποιες...) τρίχες έχουν απομείνει στην κορυφή του κεφαλιού μου?
Πάντως από δότρια πάω καλά ευτυχως! Πράγμα που μου επιβεβαίωσαν όλοι όσους επισκέφθηκα.

Επισυνάπτω νέα φώτο κατόπιν απαίτησης του Τάσου!
 

Συνημμένα

  • 2017-05-04 14.36.13.jpg
    2017-05-04 14.36.13.jpg
    221 KB · Προβολές: 351

tasos33

Well-Known Member
Τα μαμά μαλλια που εχεις φαίνονται πολύ λιγα και αδυναμα στην πλειοψηφία τους που σημαίνει πως σε λίγο καιρό θα σε χαιρετησουν, οπότε και να παθεις σοκ λος δεν θα έπρεπε να σε απασχολει εκτός και αν στα σχέδια σου εχεις εντάξει την φίνα ώστε να τα δυναμώσει.

Με την φωτο που ανεβασες δείχνει η ακαλυπταη περιοχή να είναι αρκετά μεγάλη οποτε θα χρειαστείς μάλλον δυο μμ( ανάλογα ποια κλινική θα πας). Κακά τα ψέματα με το μπάτζετ που εχεις η βεκρη η dhi θα πας.

Στο βεκρη αν όλα πάνε καλά μπορεί να πάρεις ενα αξιοπρεπές αποτέλεσμα με την πρωτη στη dhi θα πρεπει να κανεις δυο μμ.

Θα πρεπει να βάλεις απο 3200 τουλαχιστον _έως 4000 περίπου ανάλογα με το παχος της τρίχας σου και τον λογο εξαγωγης. Κυρίως προς 4000 πας για ενα αξιοπρεπές αποτέλεσμα.







Guys ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις - συμβουλές. Ειναι εκπληκτικό το πόσοι απάντησαν σε τόσο λίγες ώρες!
Στο θέμα μας τώρα : Aύριο όπως είπα εχώ συνάντηση με DHI. Ελπιζω εκεί να ακούσω καποια πιο σοβαρή πρόταση. Σίγουρα οι παρατηρήσεις σας θα βοηθήσουν ώστε να λάβω τις απαντήσεις που χρειάζεται. Εννοείται πως θα στείλω ενημέρωση.
Ερώτηση: Στην AHC μου ειπαν οτι το unshaven δεν θα εχει τα ιδια αποτελεσματα με το ξυρισμένο. Στέκει ως επιχείρημα αυτό?
Επισης αν βάλω τόσα πολλά grafts σε μία συνεδρία, δεν κινδυνεύουν να πάθουν σοκ λος οι (όποιες...) τρίχες έχουν απομείνει στην κορυφή του κεφαλιού μου?
Πάντως από δότρια πάω καλά ευτυχως! Πράγμα που μου επιβεβαίωσαν όλοι όσους επισκέφθηκα.

Επισυνάπτω νέα φώτο κατόπιν απαίτησης του Τάσου!
 

koumparos

Well-Known Member
Τα 3500-4000 για ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα νομιζω τα χρειαζεσαι για πλακα.Οντως εχεις κινδυνο για shockloss και εαν δεν κανεις θεραπεια με φινα ενα 6μηνο πριν θα πρεπει να ευχεσαι να φυτρωσουν ολλα ωστε στη χειροτερη περιπτωση που παθεις μονιμο σοκλος στα προυπαρχοντα να μην εχεις εμφανες αρνητικο αισθητικο αποτελεσμα στο τελος της εξελιξης της μμ.Αυτο που σου ειπαν για την ακουρευτη ειναι περιεργο διοτι διαφημιζουν την ακουρευτη ως ανωδυνη και ιδιας αποτελεσματικοτητας με το ξυρισμα.
 

tasos33

Well-Known Member
Προφανώς την ακουρευτη την διαφημίζουν για λόγους marketing, αμα λάχει κάνουμε και ακουρευτη.

Στη πράξη όμως είναι δυσκολη διότι καθυστερεί την διαδικασία και ταλαιπωρεί τον γιατρό, για μικρά session της τάξης των 1000 g πιστεύω είναι πιο ευκολο



.Αυτο που σου ειπαν για την ακουρευτη ειναι περιεργο διοτι διαφημιζουν την ακουρευτη ως ανωδυνη και ιδιας αποτελεσματικοτητας με το ξυρισμα.
 

koumparos

Well-Known Member
Ναι οντως ειναι ποιο κουραστικη και ζητανε και 20% παραπανω στην τελικη τιμη.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Η ακουρευτη μεθοδος σε σχεση με την κουρεμενη η αληθεια ειναι οτι καθυστερει τη διαδικασια περισσοτερο.
μια φιλικη συμβουλη. αν ημουν στη θεση σου πιστευω δεν εχει νοημα η ακουρευτη.
και εγω ειχα ξενερωσει λιγο με το κουρεμα αλλα στο 15ημερο ολοι ειμαστε καλυτεροι μετα. τα μαλλια μου ηταν πιο μακρια κ απο τα δικα σου.
Οπου και να πας κανε με ολικο κουρεμα ωστε να δουλεψουν γρηγορα και να μεταφερθει ο μεγιστος αριθμος μοσχευματων. παρε και μια αδεια απο τη δουλεια σου και θα γυρισεις καινουριος και με κοντο μαλλι οχι καραφλος.

οπως ειπαν και τα παιδια πιστευω οτι η ακουρευτη ταιριαζει σε πιο μικρες συνεδριες. εδω εσυ θες οσο το δυνατον περισσοτερα για καλυψη. ;)

υγ. ποσο ετων εισαι? και απο ποτε ξεκινησες να αδειαζεις?
 

John1924

Active Member
Αγαπητοί συμφορουμίτες.
Κατόπιν απαιτησης του Τάσου, αλλά και για την πληρέστερη ενημέρωσή σας σχετικά με το πρόβλημα μου και τις δυνατότητες του τριχωτού της κεφαλής μου, επισυνάπτω περισσότερες φωτος. Ελπιζω να ειναι πιο διαφωτιστικές, καλης ποιοτητας και να σχηματίσετε μια πιο ολοκληρωμένη αποψη.
@Δημητρη : είμαι 34. Ανεκαθεν ειχα πολυ λεπτή τριχα και σχετικα βαθεις κροτάφους, αλλά το μεγάλο προβλημα ξεκίνησε ξαφνικα πριν 2 χρόνια οταν σε διάστημα 6 μηνων σχεδόν αδειασα πάνω. Μέχρι τότε ούτε που με απασχολούσε το θέμα.
 

Συνημμένα

  • 2017-05-04 22.59.10.jpg
    2017-05-04 22.59.10.jpg
    191.9 KB · Προβολές: 322
  • 2017-05-04 22.59.47.jpg
    2017-05-04 22.59.47.jpg
    107.4 KB · Προβολές: 305
  • 20170504_225813.jpg
    20170504_225813.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 312
Μπλουζα