Μεταμόσχευση στην τουρκια

Δημητρης38

Active Member
Καταρχην τα 3.5 ευρω / graft ειναι πολλα λεφτα οπως και να το κανουμε.
Σκεψου καποιος που θελει να βαλει 3.000 grafts πρεπει να πληρωσει 10.500 ευρω για δουλεια 8 ωρων
Στα 2,5 ευρω ειναι και παλι ακριβη η τιμη αλλα σιγουρα ειναι φθηνοτερα απο τα 3,5.
(3.000 ευρω συνολικη διαφορα δεν ειναι λιγα στις ημερες μας)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

edyuser1

Active Member
θα συμφωνησω με τον δημητρη αν ειναι καλη η δουλεια του γιατι να μην δωσω λιγοτερα λεφτα και να κανω την δουλεια μου για να στηριξω ελλαδα εμενα ποιος θα με στηριξει?για να ερχονται απο παντου σημαινει οτι ειναι καλος στην δουλεια του.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Και το 1 ευρώ ειναι ακριβό για τρίχες αλλά τι να κάνεις, τον πόνο μας αρμέγουν. 2,5 ειναι μια υποφερτή τιμή αν η ποιότητα ειναι η βέλτιστη δυνατή. Για να βάλεις 3000 grafts ειναι 2 μέρες επέμβαση σε fue. Εγώ έβαλα 3500 και ήταν 12 ώρες την πρώτη μέρα και 8 την επόμενη. Χονδρικά, 3000 ειναι 10 + 8 ώρες.

Καταρχην τα 3.5 ευρω / graft ειναι πολλα λεφτα οπως και να το κανουμε.
Σκεψου καποιος που θελει να βαλει 3.000 grafts πρεπει να πληρωσει 10.500 ευρω για δουλεια 8 ωρων
Στα 2,5 ευρω ειναι και παλι ακριβη η τιμη αλλα σιγουρα ειναι φθηνοτερα απο τα 3,5.
(3.000 ευρω συνολικη διαφορα δεν ειναι λιγα στις ημερες μας)
 

Δημητρης38

Active Member
Και το 1 ευρώ ειναι ακριβό για τρίχες αλλά τι να κάνεις, τον πόνο μας αρμέγουν. 2,5 ειναι μια υποφερτή τιμή αν η ποιότητα ειναι η βέλτιστη δυνατή. Για να βάλεις 3000 grafts ειναι 2 μέρες επέμβαση σε fue. Εγώ έβαλα 3500 και ήταν 12 ώρες την πρώτη μέρα και 8 την επόμενη. Χονδρικά, 3000 ειναι 10 + 8 ώρες.

dance καλα εισαι ?
Στην τιμη των 2,5 ευρω / graft συμπεριλαμβανονται τα εισιτηρια και η διαμονη ?
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε Δημήτρη, δόξα το θεό μια χαρά. Ναι εννοείτε, όλα μέσα, ξενοδοχείο όσες μέρες χρειαστεί, αεροπορικά πήγαινε έλα, μεταφορά απο και προς στο αεροδρόμιο, και φαι στην κλινική τις μέρες χειρουργείου.

dance καλα εισαι ?
Στην τιμη των 2,5 ευρω / graft συμπεριλαμβανονται τα εισιτηρια και η διαμονη ?
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Είναι όντως κάλο το πακέτο των κλινικών της Κύπρου, συμπεριλαμβανομένης φυσικά και της καλής ποιότητας δουλειάς των εκεί γιατρών και αποτελεί μια υπεύθυνη επιλογή για κάθε υποψηφιο
 

athenian

Well-Known Member
Με γειωσαν από Erdogan παιδιά. Ορίστε η απάντηση στις φωτογραφίες και το mail που έστειλα.

Hello Panagiotis,

Thank you very much for your interest in our clinic.

According your pictures, you have many telogen (weak, thinning) hair. Your donor area is also weak. Dr.Koray therefore recommends you the usage of Finasteride in order to maintain and optimise your original hair. Kindly send us update pictures after 6 months using finasteride (please do not discontinue the medication) , so that the doctor can make further evaluation.

Με τις κλινικές που έχω μιλήσει είτε από κοντά είτε μέσω mail καμιά δεν μου είπε ότι έχω αδύναμη δοτρια και πολλά μαλλιά σε τελογενη φάση. Επίσης καμία δεν μου πρότεινε χρήση φιναστεριδης.
 

athenian

Well-Known Member
Επίσης κλινική που προτείνει για πλάκα την χρήση φιναστεριδης είναι τουλάχιστον ανευθυνη. Δεν είναι ντεπον.
 

Δημητρης38

Active Member
Με γειωσαν από Erdogan παιδιά. Ορίστε η απάντηση στις φωτογραφίες και το mail που έστειλα.

Hello Panagiotis,

Thank you very much for your interest in our clinic.

According your pictures, you have many telogen (weak, thinning) hair. Your donor area is also weak. Dr.Koray therefore recommends you the usage of Finasteride in order to maintain and optimise your original hair. Kindly send us update pictures after 6 months using finasteride (please do not discontinue the medication) , so that the doctor can make further evaluation.

Με τις κλινικές που έχω μιλήσει είτε από κοντά είτε μέσω mail καμιά δεν μου είπε ότι έχω αδύναμη δοτρια και πολλά μαλλιά σε τελογενη φάση. Επίσης καμία δεν μου πρότεινε χρήση φιναστεριδης.

Eλα ρε φιλε ... σοκ !!!

Γιατι σου εγραψε οτι δεν εχεις καλη δοτρια ?
Στην ιστοσελιδα του εχει περιστατικα με norwood 7αρια που τους εβαλε χειρουργειο ξανα και ξανα ....
Το οτι εχεις τριχες σε τελογενη φαση πως το καταλαβε απο τις φωτογραφιες που εστειλες ?

Οσο για την Φιναστεριδη ολοι αυτοι οι μεγαλογιατροι το θεωρουν απαραιτητο για τους πελατες τους να κανουν ληψη του συγκεκριμενου σκευασματος γιατι μειωνουν εν μερη τις πιθανοτητες για σοκ λοςς... αλλα παχαινουν και την τριχα ετσι ωστε το αποτελεσμα 7/8 μηνες μετα την μεταμοσχευση στις φωτογραφιες να φαινεται καλυτερο.

Δεν θελουν αποτυχημενα περιστατικα γιατι δεν παιζουν με τους ντοποιους οπως οι δικες μας κλινικες...αλλα κυριως με ανθρωπους που ταξιδευουν απο ολες τις γωνιες τις γης για να κανουν την επεμβαση τους.

Ισως σε 6 μηνες να περιμενει να δει καλυτερο αποτελεσμα (λογω της φιναστεριδης) στο σκαλπ σου για να σε αναλαβει.
 

athenian

Well-Known Member
Εντάξει αλλά δεν νομίζω πως είναι απαραίτητη η φίνα σε μία περίπτωση σαν την δικιά μου. Μου κάνει εντύπωση πάντως η τόσο εύκολη διάγνωση από τις φωτογραφίες. Δεν ξέρω, πολύ ανευθυνότητα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Εντάξει αλλά δεν νομίζω πως είναι απαραίτητη η φίνα σε μία περίπτωση σαν την δικιά μου. Μου κάνει εντύπωση πάντως η τόσο εύκολη διάγνωση από τις φωτογραφίες. Δεν ξέρω, πολύ ανευθυνότητα.

Tι norwood εισαι και ποσες επεμβασεις μ/μ εχεις κανει στο παρελθον ?
Η ευκολη διαγνωση απο τις φωτογραφιες και εμενα μου εκανε εντυπωση... επισης το οτι ειναι αρνητικος για την περιπτωση σου μου κανει ακομα μεγαλυτερη (δυσαρεστα) εντυπωση !!!
 

Stripar

Established Member
@athenian

Δέν σε γείωσαν φίλε απο του Erdogan , απλά σου λένε την ωμή αλήθεια !!!
According your pictures, you have many telogen (weak, thinning) hair.

Athenian.jpg
Athenian 1.jpg
Dr.Koray therefore recommends you the usage of Finasteride in order to maintain and optimise your original hair. Kindly send us update pictures after 6 months using finasteride (please do not discontinue the medication) , so that the doctor can make further evaluation.
Εντάξει αλλά δεν νομίζω πως είναι απαραίτητη η φίνα σε μία περίπτωση σαν την δικιά μου.

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου!

Στις φωτογραφίες σου φαίνεται ξεκάθαρα ότι "ανοίγεις" από παντού...Hairline , middle a , middle b , ακόμα και crown !!!.Φαίνεται επίσης ότι οδεύεις για μεγάλο NW.
Φιλέ μου από την στιγμή που έχεις ΑΑ άλλα σε μια ήπια μορφή αφού είσαι 32 και έχεις ακόμα αρκετά, στάνταρ όμως μέχρι τα 40-45 θα χάσεις και άλλα . Είναι λάθος που δεν θες να κάνεις καποια θεραπεία για να ανακοψεις την αλωπεκία κάπως. Κράτα κάβα γιατί θα χρειαστείς στάνταρ για το μέλλον

Αν δε κάνεις χρήση Finasteride εσύ , προκειμένου να σταθεροποιήσεις την τριχόπτωσή σου - άνοιγμα και να επενεργοποιήσεις όλες αυτές τις αρρωστημένες τριχούλες που φαίνονται στο middle Α & Β , πρίν προβείς σε μτχ....ΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΤΕ ?...?

:rolleyes:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δημητρης38

Active Member
Aρχηγε αν οι φωτογραφιες απο πανω ειναι δικες σου ...

Δεν φαινεται πουθενα οτι η δοτρια σου ειναι αδυναμη ...
O Ερντογαν προφανως φοβαται οτι θα αδειασεις στο μελλον και οι φυτεμενες τριχες με το αποτελεσμα που ΘΑ εχεις δεν θα ειναι ικανοποιητικο. Μπορεις να κανεις επεμβαση απλα σε λιγο καιρο θα πρεπει να κανεις και repair (γιατι προφανως ηδη το norwood σου ξεκινησε να σχηματιζεται)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stripar

Established Member
@athenian

H φωτογραφία του Crown , δείχνει μια αρχική αραίωση κάτω από αυτό...
Σε καμιά όμως περίπτωση , ΔΕΝ δείχνει ΠΛΗΡΩΣ την δότρια (πανοραμικά όπως είναι τραβηγμένη) για να μπορούν να βγούν συμπεράσματα για αυτήν !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

lmg 7

Active Member
ρε φιλε εμενα μ φαινεσαι μια χαρα περιπτωση για μ/μ,με αυτα που μας ειπες με αγχωσες και εμενα πολυ,διοτι ειμαι nw3-4 και δεν προτιθεμαι να χρησιμοποιησω βαρια θεραπεια.
Stripar θα θελα καποια στιγμη αν μπορουσες να μου κανεις μια τεραστια χαρη,να σου στειλω φωτο μου και να μου πεις τη γνωμη σου,η εστω να της ανεβασω εδω δεν εχω προβλημα
 

Δημητρης38

Active Member
@athenian

Μάλλον τώρα που το καλοσκέφτομαι λέω :
Nα εμπιστευτείς την γνώμη & άποψη του απο πάνω "ακατανόμαστου" εκπρόσωπου του Γκο*ρα
Προβολή συνημμένου 7855

Προβολή συνημμένου 7856

Υ.Γ: H φωτογραφία του Crown , δείχνει μια αρχική αραίωση κάτω από αυτό...
Σε καμιά όμως περίπτωση , ΔΕΝ δείχνει ΠΛΗΡΩΣ την δότρια (πανοραμικά όπως είναι τραβηγμένη) για να μπορούν κάποιοι (ο εκπρόσωπος του Γκο*ρα) επικίνδυνα εύκολα να οδηγούνται σε αντίθετα συμπεράσματα για αυτήν !!!

Τι επικίνδυνα ευκολα βρε ΒΛΑΞ να οδηγηθουμε σε αντιθετα συμπερασματα.
Που θα του φτασει το Norwood στην Δοτρια και θελεις και πανοραμικη φωτο? Στο Σβερκο ?

Ο ανθρωπος δεν εχει κανει καμια επεμβαση και η δοτρια του δεν πειραχθηκε...
O Erntogan εχει ποσταρει φωτογραφιες με επεμβασεις και σε 7αριδες... σε αυτους η δοτρια δεν ηταν αδυναμη ?

Οσο για τον Γκουρα.. μας εχεις πρηξει τα @@ ρε φιλε !!!
Του ζητησες μιζα και σου την αρνηθηκε ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
δημητρη 3 μερες μπαν.
να σας προειδοποιησω ενα καινουριο συστημα που θα εφαρμοσω απο εδω και περα.
οποιος πεταξει υπονοουμενο για τον αλλον θα τον μπαναρω.
κοινος θα τρωτε μπαν πριν αρχισει ακομα ο καυγας.
και λαθος να μαντεψω δεν πειραζει
να ξερετε απλα οτι απο δικη σας επιλογη μπαναρεστε απο το φορουμ
 

Stripar

Established Member
Thx @kapa το συστηματάκι φαίνεται καλό!...εφάρμοσέ το μήπως και κρατήσουμε κάποια ποιότητα στα νήματα και στο forum!...
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα