Μεταμόσχευση στην τουρκια

sadel

Active Member
Συμφωνώ 100%.
Εγώ αν δεν καταφέρω για Ερντογάν (πρώτη επιλογή), με βλέπω για εκεί.

Διαβαζω επισης σε ξενα φορουμ και συγκρινουν Κοραυ με Οζγκουρ. Λενε πως ο Κοραυ κανει μεσα σε 10 λεπτα τις τρυπες για να μπουν τα γκραφτς και ολα τα αλλα τα κανουν οι βοηθοι. Ειναι πιο πολυ επιχειρηματιας παρα γιατρος. Σε σχεση με Οζγκουρ που κανει μονος σχεδον τα παντα, σε μικρες συνεδριες μεν αλλα σε περισσοτερες μερες και εξαγωγη απο γενια και σωμα. Και με επιτυχια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
βλεπωντας βιντεακια στο youtube του koray στα 3 πρωτα που ειδα βλεπω ξανθους μεταμοσχευμενους που μετα την επεμβαση γινονται σκουροι καστανοι. τα ατομα ειναι ιδια με πριν και μετα αλλα ολοι απο ανοιχτο ξανθο μετα γινονται σκουροι καστανοι.
ερωτηση προς συζητηση: υπαρχει περιπτωση να ενισχυει το αποτελεσμα στα βιντεακια με topik η αλλο παρομοιο.
δεν ειχα δει μεχρι τωρα βιντεο δικα του.
στο 1 απο τα 3 που ειδα δειχνει και τη δοτρια που μετα απο εξαγωγη 2000grafts δεν ειναι σε καλη κατασταση πιθανον με dots.
ειδα και αλλα αποτελεσματα με πολυ καλη εικονα σε σχεση με το πριν κ το μετα απλα μου εκαναν εντυπωση αυτα.

βαζω τα λινκ και θα ηθελα τη γνωμη εμπειρων μελων του φορουμ.

πριν ξανθο μαλλι μετα καστανο σκουρο

επισης

και το 3ο στο 2:10 η δοτρια απο την πρωτη επεμβαση με 2000μοσχευματα εχει σημαδια. πιθανον (white dots)?
επισης το μαλλι του πιο σκουρο σε σχεση πριν και μετα


cvial θα ηθελα και τη γνωμη σου. φωτισμος, βαψιμο μαλλιου, η τοπικ? θα δω και αλλα βιντεο γιατι ειναι τα πρωτα που εχω δει. μακαρι να ειχαμε και feedback απο το φορουμ.

εχει και δυνατα αποτελεσματα χωρις αλλαγη χρωματος μαλλιου απλα τα παραπανω μου εκαναν εντυπωση. ενα πολυ καλο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

naruto

Well-Known Member
1-δεν εχει βαψει τα μαλλια,το καταλαβαινεις απο τα πλαινα που πριν κ μετα εχουν το ιδιο χρωμα.Πιθανων επειδη πριν εχει τριχες σε φαση αραιωσης να φαινοντε πιο ανοιχτοχρωμες κ αδυναμες.Μετα θα πηρε φινα και θα καλυτερεψαν κ αυτες

2-ειναι παραπληνιτικες οι μετα την επεμβαση φωτος,στην πραγματικοτητα ειναι πολυ πιο αραιος απο οτι δειχνει.Για αυτο και εκανε και δευτερη επεμβαση περιπου 4500g αν θυμαμαι καλα.Αν το ψαξεις θα δεις οτι μετα και την δευτερη επεμβαση εχει εξαιρετικη πυκνοτητα.Εχει χαλασει και πολλα grafts βεβαιως

3-εχει οντως white dots,βεβαια σε τελειως ξηρισμενο μαλλι τα σημαδια της fue παντα θα φαινοντε
 

dimitris50423

Well-Known Member
1-δεν εχει βαψει τα μαλλια,το καταλαβαινεις απο τα πλαινα που πριν κ μετα εχουν το ιδιο χρωμα.Πιθανων επειδη πριν εχει τριχες σε φαση αραιωσης να φαινοντε πιο ανοιχτοχρωμες κ αδυναμες.Μετα θα πηρε φινα και θα καλυτερεψαν κ αυτες

βλεπω πολλα αποτελεσματα με αλλαγη χρωματος σε πιο σκουρο πριν και μετα. αν ειναι να φαινονται πιο πυκνα να τα βαψουμε και εμεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο Koray είναι πολύ καλός γιατρός και έχουμε και πολύ καλά αποτελέσματα από μέλη του φόρουμ που πήγαν εκεί και δυστυχώς δεν έχουν παρουσιάσει τις μμ τους. Είναι όμως Τούρκος, έχει να ανταγωνιστεί δεκάδες νέες κλινικές εκεί και δυστυχώς τα περισσότερα βίντεο που ποστάρει (ιδιαίτερα τα πρόσφατα) εξυπηρετούν περισσότερο το marketing. Ξέροντας από πρώτο χέρι πόσο αποκαλυπτικές φώτο βγάζει για τα consultation μπορώ να πω με σιγουριά ότι σχεδόν όλες οι φώτο του πριν και μετά παρουσιάζονται με τέτοιο τρόπο (φωτισμός, βρεγμένα πριν - στεγνά μετά, κλπ) έτσι ώστε να υπερτονίσουν τα, έτσι και αλλιώς, καλά αποτελέσματα που έχει. Δεν θα έδινα ιδιαίτερη βαρύτητα στις παρουσιάσεις του.
 

turnfiji123

Active Member
οκ cvial μ καλυψες. απλα δεν ημουν σιγουρος αν ειναι ο φωτισμος αν ειναι βαμμενο το μαλλι ή καποιο consealer. ;)

Η μεγάλη διαφορα που βλέπεις είναι αποτέλεσμα δότριας, χρώματος τρίχας, εθνικότητας και -φυσικά- χορήγησης Fin η οποια "έπιασε" καλά. Πάρε ένα Γερμανό, ξανθό και σύγκρινε τον με έναν Άραβα. Μέρα με τη νύχτα. Καλά αποτελέσματα και τα 2, ίδια ποσότητα living grafts αλλα ο ένας θα έχει αραιό μαλλί (Γερμανός) και ο Άραβας θα είναι αφάνα. Ο Κοράϋ είναι TOP πάντως, σε e-mail που έστειλα μερικές μέρες πριν, μου εξήγησαν μπέσα ότι η χορήγηση Φιναστερίδης είναι λίγο πολύ μονόδρομος αφού η δότρια μου δεν είναι εξαιρετική.
 

turnfiji123

Active Member
Ενώ αν ήταν εξαιρετική η δοτρια σου δεν θα σου μιλούσε καν για φινα πιστεύεις ε??

Πολύ σωστό auto που είπες. Πιστεύω εν μέρει ότι πλασάρουν πολύ την Fin, σε σημείο που αναρωτιέσαι ποια η διαφορα του να πάρω ή να μην πάρω. Θεωρητικά πάντως έχει μια λογική να σε παροτρύνει να σταματήσεις οριστικά την τριχόπτωση πριν σε αναλάβει. Τι να σου πω file, δεν έχω καμια όρεξη να μπλέκω με τέτοιο φάρμακο αλλα από την άλλη δε θέλω να βάλω 5 τρίχες μπροστά και να χάσω 10 πίσω. Είμαι και ξανθός, ούτε Tricho δεν μπορώ να κάνω.
 

aeratos28

Just aeratos
Ασφάλεια 100% του γιατρού πρώτα είναι και μετά δική σου ασφάλεια..σε εισαγωγικά πάντα ασφάλεια..είναι ο μοναδικός τρόπος προστασίας των ήδη υπαρχόντων μαλλιών η φινα..τα δυναμώνει αρκετά ώστε να μην πέσουν αυτές οι 10 τρίχες πιο πίσω όπως ειπες η και από αυτές τις 5 που θα βάλεις μπροστά να μην επηρεάσουν κάποιες κοντινές τους και πεσουν και γενικά να έχεις δυνατό boost..ώστε να μην συμβούν αυτά που είπαμε πιο πάνω και πας και του ζητάς τα ρέστα μετά.
 

aeratos28

Just aeratos
Επίσης με την φινα δεν σταματάς οριστικά την τριχόπτωση..σε αδράνεια την βάζεις.αν σε πιάσει φυσικά και δεν έχεις παρενεργειες η γενικά σου κάνει δουλειά..γιατί δεν είναι και δεδομένο ότι θα σε πιάσει ώστε να δεις αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

PKAR7219TA

New Member
καλησπέρα είναι η πρώτη φορά που γράφω,αν και παρακολουθώ αρκετά καιρό συνομιλίες, είμαι 38 έπειτα απο δύο επεμβάσεις strip νομίζω πως ήρθε και η ώρα και για μία 3ή (fue) επειδή προφανώς θα είναι και η τελευταία μου προσπαθώ να βρώ και την βέλτιστη λύση, βέβαια και την τέλεια σχέση κόστους-αποτελέσματος.Μετά απο αρκετές ώρες αναζήτησης μπορώ να πώ οτι έχω μπερδευτεί, τις προάλλες εντελώς τυχαία ένας γνωστός μου φίλος έκανε μεταμόσχευση fue στην Γερμανία απο Τούρκο γιατρό και το αποτέλεσμα του το βρήκα παρά πολύ καλό.Ο λόγος που γράφω είναι να μοιραστω τις πληροφορίες με την κοινότητα και αν γνωρίζει κάποιος κάτι περαιτέρω, ο φίλος μου είναι ικανοποιημένος, η τιμή μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα 3000 ευρώ/2200φυε και στη σελίδα του είδα καλές δουλειές. Τον έχω δει και απο βίντεο κλήση (επειδή είναι στη Γερμανία) έκανε τον οκτώμβριο τον έχει και στην σέλίδα.
İstanbul Hair Club Saç Ekim Merkezi.στο facebook.
Ο λόγος που ανεβάζω την σελίδα του δεν ειναι για διαφήμιση αλλά για να μοιραστώ την διερεύνηση μαζί σας κατα πόσο αξίζει σαν κλινική, θεωρώ οτι όλοι εδω μέσα έχουμε τους ίδιους προβληματισμούς και άγχη με απώτερο σκοπό μία επιτυχημένη επέμβαση.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Φιλε μου αν εχεις αποφασισει για τουρκια γιατι δεν σκεφτεσαι για πιο γνωστα ονοματα. Τον συγκεκριμενο δεν τον εχω ακουσει. Ψαξτο καλα πριν επιλεξεις. Μην βιαστεις.
Θα τον κοιταξω κ αυτον που εγραψες.
 

tasos33

Well-Known Member
ανοιξε δικο σου νημα να δουμε την περιπτωση σου, παντως ο φιλος σου επειδη ειναι στο εξαμηνο ειναι δυσκολο να εχει ολοκληρωσει το αποτελεσμα τουαρα δεν εχεις δει αποτελεσμα ακομα
φίλος έκανε μεταμόσχευση fue στην Γερμανία απο Τούρκο γιατρό και το αποτέλεσμα του το βρήκα παρά πολύ καλό. έκανε τον οκτώμβριο τον έχει και στην σέλίδα.
İstanbul Hair Club Saç Ekim Merkezi.στο facebook.
Ο λόγος που ανεβάζω την σελίδα του δεν ειναι για διαφήμιση αλλά για να μοιραστώ την διερεύνηση μαζί σας κατα πόσο αξίζει σαν κλινική, θεωρώ οτι όλοι εδω μέσα έχουμε τους ίδιους προβληματισμούς και άγχη με απώτερο σκοπό μία επιτυχημένη επέμβαση.
 

PKAR7219TA

New Member
Φιλε μου αν εχεις αποφασισει για τουρκια γιατι δεν σκεφτεσαι για πιο γνωστα ονοματα. Τον συγκεκριμενο δεν τον εχω ακουσει. Ψαξτο καλα πριν επιλεξεις. Μην βιαστεις.
Θα τον κοιταξω κ αυτον που εγραψες.
πως σου φαινεται μήπως το είδες,σαφως θα προτιμουσα κάτι για Ελλαδα αλλα νομίζω την έχουν δεί λίγο οι Ελληνες Γιατροί.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Την ειδα τη σελιδα τους. Εχουν αρκετα αποτελεσματα και σε καποια κανει μπαμ οτι ειναι φουλ στο τοπικ.
Οσοι το βλεπουν και δεν ξερουν για το τοπικ μπορει να πειστουν.
Εσυ τον φιλο σου τον ειδες απο κοντα η μεσω ιντερνετ; γενικα δεν εντυπωσιαστηκα.
Αν δουν τη σελιδα και αλλα μελη θα σου πουν τη γνωμη τους. ;)
 

Panos1

New Member
Συγγνώμη που σας γραφω τους προβληματισμός μου εδώ Αλλά δεν ξέρω πως να ανοίξω καινούριο νημα. Σας διαβάζω Πολύ καιρό και έχω μάθει πολλά πράγματα από τις συζητήσεις σας Και σας ευχαριστώ.Δεν μπορώ να καταλάβω όμως με πιο σκεπτικό γράφετε μέσα σε αυτό το φόρουμ. Στην εποχή που βρισκόμαστε που Όλη η Ευρώπη πεινάει καθόσαστε και γράφετε για κάτι ποσά Τεράστια σε σχέση με τους μιστούς όχι μόνο της Ελλάδας αλλά των περισσότερων χωρών της Ευρώπης. Πιστεύετε ότι το 80% Της Ελλάδας, της Τουρκίας, της Ισπανίας, και όλων αυτών των χωρών που Γράφετε οτι έχουν καλούς γιατρούς ότι θα είχανε να δώσουνε 5 και 10 χιλιάδες για να βάλουμε ΜΑΛΛΙΑ για μία επέμβαση που είναι κυρίως παροχική και δεν έχει ακριβά υλικά Όταν κάνουν επέμβαση καρδιάς ρομποτική με τα μισά και λιγότερα λεφτά. Δεν καταλαβαίνετε ότι μέσα σε αυτά τα φόρουμ εάν"όχι"ότι υπάρχουν μέλη που Αντιπροσωπεύουν εταιρείες τουλάχιστον διαβάζουν το Φόρουμ, Κρατάνε το κόστος τόσο ψηλά όταν βλέπουν ότι μιλάτε τόσο φυσιολογικά για τέτοια ΑΚΡΑΙΑ ποσά??? Εννοείται ότι κάποιος που παίρνεις στην καλύτερη 600 € Και αυτός ο μισθός όχι μόνο στην Ελλάδα, για να μην μιλήσω για το μισθο της Τουρκίας,θα προτιμήσει να ξυρίσεις το κεφάλι του ( Που είναι και της μόδας )και όχι να κάνει την επέμβαση.
Ζητώ συγνώμη για την λάθος επέμβαση, αλλά πιστεύω ότι σιγά-σιγά θα Λογικευτείτε με τις τιμές και να τις ρίξετε πρώτα εσείς ώστε να τις ρίξουν και στη συνέχεια οι γιατροί.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Συγγνώμη που σας γραφω τους προβληματισμός μου εδώ Αλλά δεν ξέρω πως να ανοίξω καινούριο νημα. Σας διαβάζω Πολύ καιρό και έχω μάθει πολλά πράγματα από τις συζητήσεις σας Και σας ευχαριστώ.Δεν μπορώ να καταλάβω όμως με πιο σκεπτικό γράφετε μέσα σε αυτό το φόρουμ. Στην εποχή που βρισκόμαστε που Όλη η Ευρώπη πεινάει καθόσαστε και γράφετε για κάτι ποσά Τεράστια σε σχέση με τους μιστούς όχι μόνο της Ελλάδας αλλά των περισσότερων χωρών της Ευρώπης. Πιστεύετε ότι το 80% Της Ελλάδας, της Τουρκίας, της Ισπανίας, και όλων αυτών των χωρών που Γράφετε οτι έχουν καλούς γιατρούς ότι θα είχανε να δώσουνε 5 και 10 χιλιάδες για να βάλουμε ΜΑΛΛΙΑ για μία επέμβαση που είναι κυρίως παροχική και δεν έχει ακριβά υλικά Όταν κάνουν επέμβαση καρδιάς ρομποτική με τα μισά και λιγότερα λεφτά. Δεν καταλαβαίνετε ότι μέσα σε αυτά τα φόρουμ εάν"όχι"ότι υπάρχουν μέλη που Αντιπροσωπεύουν εταιρείες τουλάχιστον διαβάζουν το Φόρουμ, Κρατάνε το κόστος τόσο ψηλά όταν βλέπουν ότι μιλάτε τόσο φυσιολογικά για τέτοια ΑΚΡΑΙΑ ποσά??? Εννοείται ότι κάποιος που παίρνεις στην καλύτερη 600 € Και αυτός ο μισθός όχι μόνο στην Ελλάδα,.

Εχεις δικιο σε αυτα που λες αλλα Εσυ ποια εταιρια Αντιπροσωπευεις?
 
Τελευταία επεξεργασία:

sadel

Active Member
Φυσικα μιλαμε για αισθητικη επεμβαση. Και μια αισθητικη επεμβαση θεωρειται αγαθο πολυτελειας. Ειναι οπως το αυτοκινητο. Μπορεις να μετακινηθεις με το λεωφορειο αλλα προτιμας να δωσεις μερικες χιλιαδες ευρω για να αγορασεις αυτοκινητο. Θα μπορουσες να αγορασεις μεταχειρισμενο αλλα ειναι σαν γουρουνι στο σακι. Ετσι και με τους γιατρους. Θα μπορουσες να πας σε καποιον αρχαριο ή κομπογιανιτη με τα μισα λεφτα αλλα αν εμπιστευεσαι μονο τα νουμερα τοτε θα πας σε καποιον με καλα ποσοστα επιτυχιας. Και αυτο φυσικα πληρωνεται. Γενικα κατα την γνωμη μου ατομα με μεγαλο νοργουντ θα επρεπε να πηγαινουν σε καλους γιατρους ενω αυτοι με μικρο νοργουντ να πηγαινουν στους υπολοιπους ή να μην πηγαινουν καθολου. Οι τιμες θα επεφταν αν υπηρχαν 10 Λορεντζο και 10 Ερντογαν. Ελα μου ντε ομως που δεν υπαρχουν.
 

tasos33

Well-Known Member
Χελοου ελεύθερη αγορααααααα....
Αν εχεις δίνεις αν δεν έχεις τα δε δίνεις.....


Γιαυτο υπαρχουν τα πατίνια τα ποδήλατα οι μηχανές τα αυτοκίνητα και τα σουπερκαρς για να ικανοποιείται και ο φουκαρας και ο εφοπλιστής.

Γιαυτό υπάρχει ο ερντο ο λορενζο ο χάσουν ο βεκρης και ο μπεκρης για να είναι όλοι ευχαριστημενοι.

Τώρα γενικότερα αυτό που έγραψες πασχαλιατικα είναι έτσι για να έχουμε να γράφουμε εν οψη αναστασεως να περάσει η ωρα.

Λες κ εμείς θα καθορίσουμε τις τιμες του Λορένζο που για να πας να κανεις εκεί πρεπει να περιμένεις τρεις μηνες.




Συγγνώμη που σας γραφω τους προβληματισμός μου εδώ Αλλά δεν ξέρω πως να ανοίξω καινούριο νημα. Σας διαβάζω Πολύ καιρό και έχω μάθει πολλά πράγματα από τις συζητήσεις σας Και σας ευχαριστώ.Δεν μπορώ να καταλάβω όμως με πιο σκεπτικό γράφετε μέσα σε αυτό το φόρουμ. Στην εποχή που βρισκόμαστε που Όλη η Ευρώπη πεινάει καθόσαστε και γράφετε για κάτι ποσά Τεράστια σε σχέση με τους μιστούς όχι μόνο της Ελλάδας αλλά των περισσότερων χωρών της Ευρώπης. Πιστεύετε ότι το 80% Της Ελλάδας, της Τουρκίας, της Ισπανίας, και όλων αυτών των χωρών που Γράφετε οτι έχουν καλούς γιατρούς ότι θα είχανε να δώσουνε 5 και 10 χιλιάδες για να βάλουμε ΜΑΛΛΙΑ για μία επέμβαση που είναι κυρίως παροχική και δεν έχει ακριβά υλικά Όταν κάνουν επέμβαση καρδιάς ρομποτική με τα μισά και λιγότερα λεφτά. Δεν καταλαβαίνετε ότι μέσα σε αυτά τα φόρουμ εάν"όχι"ότι υπάρχουν μέλη που Αντιπροσωπεύουν εταιρείες τουλάχιστον διαβάζουν το Φόρουμ, Κρατάνε το κόστος τόσο ψηλά όταν βλέπουν ότι μιλάτε τόσο φυσιολογικά για τέτοια ΑΚΡΑΙΑ ποσά??? Εννοείται ότι κάποιος που παίρνεις στην καλύτερη 600 € Και αυτός ο μισθός όχι μόνο στην Ελλάδα, για να μην μιλήσω για το μισθο της Τουρκίας,θα προτιμήσει να ξυρίσεις το κεφάλι του ( Που είναι και της μόδας )και όχι να κάνει την επέμβαση.
Ζητώ συγνώμη για την λάθος επέμβαση, αλλά πιστεύω ότι σιγά-σιγά θα Λογικευτείτε με τις τιμές και να τις ρίξετε πρώτα εσείς ώστε να τις ρίξουν και στη συνέχεια οι γιατροί.
 
Μπλουζα