Μεταμόσχευση να κανω?

undo_an

New Member
Ξυρισα κεφαλι μου και ειδα αυτο.
Θα άξιζε να κανω μεταμόσχευση μαλλιών?Ειμαι 32 ετων. Η αραιωση ξεκινησε πριν 10 χρόνια. Εχω σταματησει οποιαδηποτε θεραπεία εδω κ 4 χρόνια.

Υ.Γ. Οι φωτογραφιες είναι με φλας κατω απο φως για να φαινονται τα παντα
 

Συνημμένα

  • IMG_20170405_224851.jpg
    IMG_20170405_224851.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 269
  • IMG_20170405_224554.jpg
    IMG_20170405_224554.jpg
    3 MB · Προβολές: 259
  • IMG_20170405_224712.jpg
    IMG_20170405_224712.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 301
  • IMG_20170405_224602.jpg
    IMG_20170405_224602.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 259
  • IMG_20170405_224851.jpg
    IMG_20170405_224851.jpg
    2.7 MB · Προβολές: 227

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sadel

Active Member
Ενταξη μπροστα εχεις θεμα αλλα ετσι ξυριζοκουρεμενα δεν φαινονται ασχημα. Δεν φαινεται πολυ ανομοιογενες. Δεν ξερω πως φαινονται οταν ειναι μεγαλα
 

undo_an

New Member
Οταν ειναι μακριά το προβλημα φαινεται μονο μπροστά.
Σε περίπτωση μ.μ. μονο για Κυπρο η Ελλαδα ποσα εμφυτεύματα θα ηθελα για την περιπτωση μ?
Υπαρχει περιπτωση να χασω αυτα που εχω απο shock λογο πως υπαρχουν μαλλιά?
 

sadel

Active Member
εκτιμω πως χρειαζεσαι 1000-2000 γκραφτς. κινδυνος για σοκ λος υπαρχει, ιδιως αμα πεσεις σε κομπογιανιτη γιατρο. εγω στην περιπτωση σου δεν θα εκανα. θα τα ειχα ετσι κουρεμενα. αλλα αν με ενοιαζε τοσο πολυ θα πηγαινα τουρκια εζγκουρ ή ερντογαν.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Μονο μπροστα εχεις αραια μαλλια κ περισσοτερο στον δεξι κροταφο. Εχεις κανει καμια θεραπεια μεχρι τωρα;
 

undo_an

New Member
Εδω κ τεσσερα χρονια τπτ!
Έβαζα regain για ενα χρονο πριν καποια χρονια με μετρια αποτελέσματα χαπι propecia εχω δοκιμασει 3 φορες αλλα λογο πτώσης στην λιμπιντο εχω σταματήσει κ δεν θελω να ξανα παρω!
 
Τελευταία επεξεργασία:

undo_an

New Member
Εαν κανω νομιζω Κυπρο απο οσα εχω διαβάσει.Ελλαδα με φοβίζουν αυτα που διαβάζω στο forum.
 

piros75

Well-Known Member
Να κάνεις, αλλά μόνο hairline και λίγο στο δεξί κρόταφο προς την Α-Β ζώνη. Αν κρίνω από τη δική μου περίπτωση, με 1000 (ίσως και λιγότερα) μπροστά θα είσαι πολύ καλά. Για τα υπόλοιπα, θεραπεία.
 

undo_an

New Member
Θεραπεια εκτος απο regain που θα ξανα αρχίσω.Τι αλλο μπορω να κανω?
Να κατεβασω την hairline δεν νομιζω να με ενδιαφέρει μια ζωη σχεδον το ιδιο κοθτελο ειχα.Πυκνωση στα μπροστινα θα ηθελα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Να μη σε φοβιζει η Ελλαδα. Για μενα εισαι ευκολη περιπτωση. Με 1500 μοσχευματα μπορεις να διορθωσεις το μπροστα κομματι και βλεπεις στο μελλον. Φυτρωση θελεις μια καλη hairline και να μην επηρρεαστουν σε μεγαλο βαθμο τα μαλλια που εχεις ηδη
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Να μη σε φοβιζει η Ελλαδα. Για μενα εισαι ευκολη περιπτωση. Με 1500 μοσχευματα μπορεις να διορθωσεις το μπροστα κομματι και βλεπεις στο μελλον. Φυτρωση θελεις μια καλη hairline και να μην επηρρεαστουν σε μεγαλο βαθμο τα μαλλια που εχεις ηδη

Επειδή όντως θέλει hairline Δημήτρη μην τον προτρέπεις για Ελλάδα. Αφού μπορεί Κύπρο καλύτερα Κύπρο.
 

tasos33

Well-Known Member
Δημητρη αυτο που γραφεις στον φιλο ειναι μια εντελως μπακαλιστικη προσεγγιση και κατατην γνωμη μου οποιος δινει τετοιες απαντησεις πολυ κακως τις δινει.

Για ποιον λογο κρινεις οτι ειναι ευκολη περιπτωση και πως πιστευεις οτι τα 1500 ειναι πολλα η λιγα για την περιπτωση του?
Μπορεις να μας το στοιχειοθετησεις?



Να μη σε φοβιζει η Ελλαδα. Για μενα εισαι ευκολη περιπτωση. Με 1500 μοσχευματα μπορεις να διορθωσεις το μπροστα κομματι και βλεπεις στο μελλον. Φυτρωση θελεις μια καλη hairline και να μην επηρρεαστουν σε μεγαλο βαθμο τα μαλλια που εχεις ηδη
 

undo_an

New Member
Παιδια ειρήνη !
Δεν θα μπω να κανω μ.μ. αυριο το πρωι απλα αντιλαμβανομαι τις γνωσεις σας και για αυτο ρωταω.
Να περασω μια από a*c γιατι δεν ειμαι απο Αθηνά να με δουν ?
Και να κλεισω κ ενα ραντεβου h*c που διαβασα πως ερχονται Αθηνα στις 26 Απριλίου?

Δεν θα ηθελα να κατεβασω το υψος των μαλλιων μου σας ξαναλέω απλα θα ηθελα να εχω πιο πολυ πύκνωση μπροστά κ τπτ άλλο, χωρις τον κίνδυνο να χασω αυτα τα μαλλια που εχω.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Οπου εμπιστευεται και μπορει ας κανει. Αλλα δεν χρειαζεται καποιος να φοβαται την Ελλαδα για μμ. Αρκει να ξερει τι ζηταει.
Για τα μοσχευματα που χρειαζεται αν θελει μονο hairline και λιγο πισω τοσα πιστευω οτι θελει. Πρωτη φορα λεμε την γνωμη μας για το ποσα θελει καποιος;
Τασο απο φωτογραφιες μπακαλιστικες προσεγγισεις κανουμε αναλυση θα του κανουν οι κλινικες που θα επισκεφθει αν τον ενδιαφερει να προχωρησει.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Σωστη και η απαντηση του dimitris50423 αλλα γιατι να παει σε χωρα με το περισσοτερο ρισκο? και τον προτρεπεις με υπονοουμενα Ελλαδα (ahc) ?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Ειδαμε και την ασφαλεια της επιλογης του salonikiou ρε john που πηγε στην κλινικη που εκανες εσυ (h*c) να φτιαξει τη hairline με μικρο προβλημα για να το εξαφανισει και επαθε shockloss στα μαμα μαλλια. Οποτε για ποιο ρισκο μιλας. Στην Ελλαδα φαινεται σε ποιες 2 κλινικες μπορει να κανει. Που να παει laserline; ειναι δικο του θεμα που θα επιλεξει εγω ειπα οτι δεν χρειαζεται να φοβαται για εδω γιατι εχουμε και καλα αποτελεσματα
 

undo_an

New Member
Παιδια δεν χρειαζεται να διαφωνείτε ξερω απο Ελλαδα οτι μπορεις να πας d*i η a*c και Κυπρο h*c.

Δικη μου επιλογη θα είναι προς το παρον εκλεισα ενα ραντεβου στην a*c και θα συνεχισω και με h*c.

Δεν παω για μεταμοσχευση ακόμα παω να δω τι θα μου πούνε! Ειναι χειρουργείο κ θελει προσοχη κατα την γνωμη μού.

Και εγω στην Ελλαδα εχω τις αμφιβολιες μου με διαφορα που διαβασα εδω!
 

tasos33

Well-Known Member
Η μονη κινηση που θα κανεις αυτη την στιγμη ειναι η εξης.

1.εκτιμηση δοτριας.
Για ελλαδα η πιο αξιοπιστη κλινικη για εξεταση δοτριας ειναι η dhi, ο κυριως ανταγωνιστηςη ach εξεταζει την δοτρια με το εκαστοτε αετισιο ματι καποιας τηλεφωνητριας η νοσοκομας που μπορει να περναει τυχαια απο κει πηγαινωντας στην τουαλλετα.Αρα ξεκινα απο hdc kai dhi για εκτιμηση δοτριας ααλλα και στον Γεωργιου οταν ερθει κ αυτος απο κυπρο.

αφου κανεις μια μετρηση δοτριας και μας μεταφερεις τι θα σουν πουν και οι κλινικες ενημερωσε να τα συζητησουμε παλι θα τα ξαναπουμε.
 
Μπλουζα